Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: tumor pankreasa
PostPoslato: Ned Maj 29, 2011 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 29, 2011 8:45 pm
Postovi: 6
Moj tata pre godinu dana dobio je tumor pankreasa.Uragena je palijativna hiruska operacija ali tumor nije uklonjen
sada mu se stanje pogorsalo,ne moze jesti ili posle obroka povraca.Na eho snimak nema vidlivih metastaza ,ne prima ni hemoterapiju ni zracnu terapiju.Interesuje me dali ima ikakvij mogucnosti za hiruski tretman jer tumor ima dimenzije 5x4 cm.lociran je na glavi pankreasa i nema lokalnih metastaza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor pankreasa
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 29, 2011 8:45 pm
Postovi: 6
Draga Katarina hvala ti puno za tvoj odgovr!
Svakako nije jos kasno i stvarno bi i ja htela da nekim slucajem i kod mog tate bude taj tip tumora koji nije tako invazivan.nazalost i pored toga sto je pre dva meseca uragena nova operacija kojom se premostilo suzenje tankog creva(spojio se zeludac i tanko crevo )ipak hirurg nije uzeo biopsiju niti je otstranio deo pankreasa sa istim objasnjenjem koje si rekla i ti u tvom tekstu(da mozi da iskrvari na samoj intervenciji)Tako da mi prakticno i nemamo potvrdenu patohistolosku dijagnozi i sav tretman post operativno se sastoji u rezimu na ishrani cajeve Todoxin isl.alternativne stvari bez hemoterapiju i zracenju.Bila bih ti zahvalna ukoliko mozes da mi kazes u kojoj klinici i gde su postavili dijagnozu (stvarno je mnogo precizna za razliku od nase)i sta Vi koristite za tretman posle operacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor pankreasa
PostPoslato: Sre Sep 21, 2011 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 29, 2011 8:45 pm
Postovi: 6
Draga Katarina puno ti hvala na odgovoru koji n si mi pisala.Mislim da je situacija slicna kod nas jer i kod mog tate je napravljena gastroenteroanastomoza ali vama ja lakse jer imate patohistolosku dijagnozu.Kod mog tate nije uzeta biopsija ni pre a ni za vreme operacije sa objasnjenjem da je opasno i d a moze da se pojavi jako krvarenje koje moze da pricini smrt.Tata se hrani slicno kao sto si rekla vise voce i povrce malo mesa i mleka,
od terapije ni citostatika a ni radioterapija nisu prerporucili.Za bolje varenje hrane uzima digestal i pankreatin a i mi koristimo altarnativne preparate kao aloe vera,varumin,maticni mlec primao je i todoxin preparate.Trenutno uzima hydrothiazid tablete.Cula sam za vit.B-17 kojeg ima u sjeme od kajsija koje smo dodavali sveze pripremljenim sokovima od cikle mrkve celera krompirai dr.povrcem i vocem.Kako si rekla da imas recepte za sokove mozes da mi ih posaljes ako ti nije tesko.Zelim vam sve najbojle i brzi oporavak mozes mi pisati ako znas neki posebni sastav spremanjem sokova i cajeva za ovaj Tu ako nesto drugo saznam svakako cu ti javiti
Jos jednom Hvala ti puno i saljem ti veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor pankreasa
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 29, 2011 8:45 pm
Postovi: 6
Draga Katarina ja sam iz Makedonije .Zivim u Prilepu -mali gradic ko Markove kule.Po profesiji sam stomatolog i zbog toga imam neka poznavanja a moja sestra je patolog.Nazalost i pored toga nijedan hirurg nije hteo da izvrsi otstranjivanje tumora jer je na losoj lokaciji na glavi pankreasa u delu gde izvodni kanali od pankreasa i ductusa choledokusa ulaze u duodenum.pri prvoj operaciji su otstranili zucno kese i kanl i postavili plasticnu cev za zuc,a ove godine tumor je bio veci i vrsio pritisak na duodenum pa hrana nije mogla proci kroz dvanaestpalacno crevo pa su povezali zeludac i donji deo creva (anastomoza-gastroenteroanastomoza).Sada nema problema moze da prima hranu ali ipak tezina nijese povecala a mislim da je jos slabiji samo ne zelim da se stalno meri i opterecuje i sekira.Ja se stvarno sekiram jer jede cesce pomalo ali tokom dana dosta a ipak je za godinu i po dana izgubio 35 kg.Imao je 85 a sada 50 kg.Uradili smo nekoliko obicne snike dve komjuterske i snimke na magnetnu rezonancu(vise puta eho snimke)ali ipak i pocetna i krajna Dg. je Tu Pankreatis jer biopsiju nisu uradili i misle da s obzirom na godine 75 bolje i manje rizicno da pozivi duze je da se tumor ne dira.I moja sestra misli kao i ti da sa obzirom na vreme da je mozda tumor endokrini ali ostaje samo da se nadamo da je tako.Puno pozdrav i molim te pisi mo kako spremas sokove i od cega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor pankreasa
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 29, 2011 8:45 pm
Postovi: 6
Katarina oprosti procitalam sa samo drugu poruku itek tada sam videla prvu u koju mi pracas recepte za sokove .
Hvala ti puno i zelim vam puno srece


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: