Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ledja-Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 12:03 pm
Postovi: 7
Vec mesecima osecam strašne bolove u ledjima (negde u predelu krsta, ne znam kako se taj deo medicinski naziva) tokom noci i ujutru kad ustanem. Zatim se taj bol poceo siriti i ide u karlicu pa se supusta u noge,onda ide kicmom sve do vrata i bol se nastavlja u glavu( nekad imam glavobolje,a nekad samo ukocenost u vratu i ramenima)Bol ide i u lopatice i siri se u ruke.Osecam trnjenje u ruku i nogu.
Desi mi se da nekad ne mogu da ustanem ako se sagnem da dohvatim nesto,ne mogu dugo da stojim i hodam,a ne mogu ni dugo da sedim.Nocu ne znam dal spavam ili sam budna jer se cesto okrecem,ne mogu biti na jednoj strani.Tacno imam par tacaka koje me nenormalno bole i to sad trenutno vise na levoj strani.
Plasi me jer mi trnjenje ide u obe noge i obe ruke,a nekad na jednu stranu.
Radila sam MR i nasli su cistu na (mislim) L5 S4 tako nesto.
Pila sam razne tablete za bolove,ali nista do sad nisu nasli sto bi mi delovalo.
Idem kod fizioterapeuta ona nije sigurna,posto se bol cesrto menja,ali misli da su u pitanju nervi,rekla je da je donji deo stomaka i ledja skroz opusten( sad uzim pravilno disanje)i razgibavam karlicu.
Ako su nervi sta to znaci?Sta bi jos moglo drugo da bude?Da li ce morati operacija,bas sam zabrinuta?
Zanima me da li bi mi pomoglo more i sunce? jer gde ja zivim i nema puno sunca:(
Da napomenem 2008 sam polomila nogu i bila u gipsu,onda sam nepravilno hodala mesecima,i tad sui negde poceli bolovi u ledjuma,koji su postajali sve jaci i jaci.Podnosim dobro bol,zato nisam odmah isla kod dr,ali sad je taj bol prisutan 24 h i unistava me....
Nemam stvarno vise snage da ne znam sta je u pitanju i sta ce da bude...sve se nesto ceka.Neurohirurga imam zakazanog za avgust.
Tako da bi mi svaki svavet i misljenje dobro dosli pre toga.
Na bolovanju sam vec mesecima...bas gubim snagu za sve ovo...zelim da zivim kao pre bez bola i normalno,hoce li to biti skoro moguce
Da li bi mi pomoglo da idem kod Hiropraktiktora ili je dovoljna fizioterapija?Koje vezbe da radim?
Hiljadu pitanja,nadam se bar nemom odgovoru
Hvala vam na svakom savetu i odgovoru
Sve pohvale za sajt stvarno :)
Veliki pozdrav Mina iz Norveske


Poslednji put menjao Minaa8258 dana Ned Maj 15, 2011 2:11 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ledja-Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 12:03 pm
Postovi: 7
Minaa8258 je napisao:
Vec mesecima osecam strašne bolove u ledjima (negde u predelu krsta, ne znam kako se taj deo medicinski naziva) tokom noci i ujutru kad ustanem. Zatim se taj bol poceo siriti i ide u karlicu pa se supusta u noge,onda ide kicmom sve do vrata i bol se nastavlja u glavu( nekad imam glavobolje,a nekad samo ukocenost u vratu i ramenima)Bol ide i u lopatice i siri se u ruke.Osecam trnjenje u ruku i nogu.
Desi mi se da nekad ne mogu da ustanem ako se sagnem da dohvatim nesto,ne mogu dugo da stojim i hodam,a ne mogu ni dugo da sedim.Nocu ne znam dal spavam ili sam budna jer se cesto okrecem,ne mogu biti na jednoj strani.Tacno imam par tacaka koje me nenormalno bole i to sad trenutno vise na levoj strani.
Plasi me jer mi trnjenje ide u obe noge i obe ruke,a nekad na jednu stranu.
Radila sam MR i nasli su cistu
Cista je na S1/S2,(L4/L5 cista je na L5)
Degerativne promena na L3/L4 og L4/L5 (koje imaju normalu visinu)
Na desnoj stran L5/S1 tu je nesto opusteno,
Pila sam razne tablete za bolove,ali nista do sad nisu nasli sto bi mi delovalo.
Idem kod fizioterapeuta ona nije sigurna,posto se bol cesrto menja,ali misli da su u pitanju nervi,rekla je da je donji deo stomaka i ledja skroz opusten( sad uzim pravilno disanje)i razgibavam karlicu.
Ako su nervi sta to znaci?Sta bi jos moglo drugo da bude?Da li ce morati operacija,bas sam zabrinuta?
Zanima me da li bi mi pomoglo more i sunce? jer gde ja zivim i nema puno sunca:(
Da napomenem 2008 sam polomila nogu i bila u gipsu,onda sam nepravilno hodala mesecima,i tad sui negde poceli bolovi u ledjuma,koji su postajali sve jaci i jaci.Podnosim dobro bol,zato nisam odmah isla kod dr,ali sad je taj bol prisutan 24 h i unistava me....
Nemam stvarno vise snage da ne znam sta je u pitanju i sta ce da bude...sve se nesto ceka.Neurohirurga imam zakazanog za avgust.
Tako da bi mi svaki svavet i misljenje dobro dosli pre toga.
Na bolovanju sam vec mesecima...bas gubim snagu za sve ovo...zelim da zivim kao pre bez bola i normalno,hoce li to biti skoro moguce
Da li bi mi pomoglo da idem kod Hiropraktiktora ili je dovoljna fizioterapija?Koje vezbe da radim?
Hiljadu pitanja,nadam se bar nemom odgovoru
Hvala vam na svakom savetu i odgovoru
Sve pohvale za sajt stvarno :)
Veliki pozdrav Mina iz Norveske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ledja-Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 2:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
S obzirom da ste u Norveshkoj uzdam se u kolege terapeute mada ako do sada nema pomaka ne znam shta bih vam rekla ovako na daljinu.

Pacijent kao vi mora detaljno da se pregleda, da se izmeri snaga svih misica, utvrdi motorni i senzitivni nivo za nervna ostecenja...

Ako imate cistu on aje uzrok svih tegoba najverovatnije i ako ikako mozete pre avgusta da dodjete do neurohirurga bilo bi dobro, jer jednostavnom operacijom cete se reshiti ciste i nastaviti da zivite bez bolova!

Do tada vec i sami znate sta vam provocira bol, izbegavajte nosenje tereta, savijanej preko stomaka do poda ili bilo kakve niske povrsine, izbegavajte dugo sedenje ili budite u polulezecem polozaju. Kad lezite i spavate to chinite u polozaju na boku sa blago savijenim nogama u kolenu i kuku. Izbegavajte nagle, cimajuce pokrete. Izbegavajte rotiranje kichme.

Regulisite telesnu masu ako imate vishka, setajte koliko mozete, sunce u Norveskoj mozete da nahvatate do avgusta ali nije ono toliko presudno za ovakvu dijagnozu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ledja-Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 12:03 pm
Postovi: 7
Hvala vam puno !
Moze li terapeut da se izmeri snagu svih misica, utvrdi motorni i senzitivni nivo za nervna ostecenja?
Bas vam hvala,sad makar znam da treba da se psihicki pripremin za operaciju i da cu posle biti zdrava.
Recite mi molim vas koliko dugo posle operacije ne smem da ustajem i da li moram da pazim posle recimo par meseci sa dizanjem tereta ili mogu da zivim normalno kao do sad ?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ledja-Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 2:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Terapeut je i trebao do sada da uradi sva ta merenja i da se koncentrishe na grupe mishica koje su vam potrebne da bi lakshe ziveli!

Na osnovu nalaza i MR nalaza, nadam se da imate ceo nalaz, a ne samo koji nivo je ostecen...morate znati koja cista je u pitanju? Sta obuhvata? Na osnovu toga terapeut sme da radi sa vama...

Psihicki deo i jeste uvek najveci problem ali imate odlicne lekare u NOK ine rbinite se oko toga, zaspete i probudite se i sve je u redu.

A oporavak nadam se da shvatate da direktno zavisi od vasih godina, opsteg stanja organizma pre operacije, saradnej sa terapeutima posle operacije, same prirode ciste, struktura koje se moraju dirati tokom operacije, zarastanja reza, vase motivacije...drugih obolojenja (srcana, dijabetes, neke druge sistemske bolesti)...

Sto se tice tereta svakako ga necete smeti dizati mesecima posle operacije, i do godinu dana, a i onda naravno necete dizati 100 kilograma :)

Sve mora postepeno, za sve treba strpljenja, a koliko znam u vasoj zemlji mozete se obratiti i psihilozima sa ojima mozete prichati o svemu sto dozivljavate tokom perioda oporavka ili pripreme za operaciju, i toga kako podnosite bol!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ledja-Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 12:03 pm
Postovi: 7
Hvala vam puno divni ste!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ledja-Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 12:03 pm
Postovi: 7
:oops:


Poslednji put menjao Minaa8258 dana Ned Maj 15, 2011 3:15 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ledja-Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 12:03 pm
Postovi: 7
A sta recimo ako se ne operisem? Posto mene to jako plasi :oops: Zato sto je neurohirirg kad je video nalaz rekao da on nije za sad za operaciju,i zakazao mi za avgust kod njega i rekao je da na osnovu ovoga sto on vidi sanse su podjednake 50% da bude bolje i 50% da bude gore nego sad posle operacije...zato sam zabrinuta....vise bi volela da zivim sa ovim bolom nego da budem gore.Mada,moj dr se plasi da ga ne nazovem jedno juto i kazem-ja ne mogu da ustanem:( zato sto cista moze da prikljesti taj neki nerv
I jos jedno pitanje - da li ova cista,ovaj bol i ostalo ima veze sa 3 epidurala koja sam primila u roku od 15 dana ili sa nogom koja je bil polomljena?
Sve cesce mi trne noge i ruke :oops:
A sta ako je sao isijas ili prolaps-mozda nece trebati operacija :(
Kilazu sam imala viska,ali kad su otkrili cistu to sam makla,kasno,ali ipak sam makla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ledja-Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 6:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 12:03 pm
Postovi: 7
Davljenik se hvata za slamcicu pa tako i ja,valjda je to normalno :)
Nisam bila aktivna zadnje 3 god.setala sam ,ali nisam radila vezbe ili neku aktivnost da sam imala.Kad sam septemra krenula na pilates onda su poceli da me bole misici i ledja i ja sam naravno prekinula.
Ja sam najveci krivac za moja ledja i moja ne aktivnost,mozda nije ni cista jer Dr rece da mozda ja imam cistu i dugo ,a da se tek sad oseca bol.
Pitala sam sad fizioterapeuta za moje misice
Ona rece-samo donji deo stomaka i ledja su misici opusteni,inace ostali su savsim uredu. Gornji deo ledja mi je jako napet( i nikako da se opusti,a i ja osecam kao da tu nosim 100 kg 24 h dnevno)
I jos ja ne znam da se opustim kad ona kaze,kad radi sa mojom nogom ili nesto,ja sam malo stegnuta.
Eto mozda sam sad bila jos malo jasnija...i kaze da imamo 2 meseca do neurohirurga da moze nesto da se promeni vezbanjem da ne dodje do operacije (ovo me mozda laze,jer vidi koliko sam protivnik i koliko se plasim)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: