Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: koriscenje Yasmin kontraceptivnih pilula - nedoumica!
PostPoslato: Uto Maj 10, 2011 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
Koristim tablete Yasmin i danas sam primetila da sam napravila jednu gresku u redosledu koriscena tableta (raspored po danima), tako sto sam, pretpostavljam, juce tj u nedelju 08.05. popila tabletu koja je bila predvidjena za posljednju iz ovog pakovanja a to bi bilo u sledecu nedelju tj 15.05. (u pitanju je 21 tableta u pakovanju, pocela sam pakovaje 25.04. Kako su tablete oznacene sa danima u sedmici, juce sam uzela "pogresnu nedelju", makar mislim da je tu doslo do "greske".

Primetila sam danas, kada sam htela da popijem da mi tableta koja je na redu nije oznacena kao ponedeljak vec nedelja, pa sam prvo pomislila da juce nisam popila tabletu, mada mi je to bilo cudno. Kasnije sam primetila da je prazno polje za nedelju koja je trebala biti poslednja kao 21-a, s obzirom da sam pocela piti tablete u ponedeljak.

Posto uputstvo nije nista preciziralo za ovaj slucaj tj za uzimanje "pogresnih" tableta iz pakovanja, interesuje me da li je u redu da nastavim pijenje jedne tablete dnevno do kraja pakovanja.

Posto sastav pojedinih tableta u pakovanju nije isti, interesuje me da li mogu ocekivati i koje posledice ove "greske" i da li ispravno postupam nastavkom pijenja po jedne tablete dnevno (sutra cu popiti onu koja je oznacena kao ponedeljak iako je u pitanju utorak)

Od skoro koristim tablete, tako da nemam iskustva, pomoc bi mi puno znacila. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koriscenje Yasmin kontraceptivnih pilula - nedoumica!
PostPoslato: Uto Maj 10, 2011 1:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:46 pm
Postovi: 75
Lokacija: Nis, Srbija
Nisam strucnjak, ali koristim kontraceptivne pilule vec nekoliko godina, i poprilicno sam sigurna da su sve tablete istog sastava, a raspored je tu da bi tebi olaksao upotrebu i smanjio rizik od dupliranja doze.
Mislim da nisi napravila nikakvu gresku i da bi trebalo najnormalnije da nastavis, npr, ako si slucajno uzela tabletu za sledeci petak umesto za ovaj, samo nastavis, subota, nedelja, itd, i kada dodjes do praznog polja koje si vec popila, onda popijes onu prethodnu koju si propustila.
Izvinjavam se ako je ovo bilo malo konfuzno :)
Bitno da nemas cega da se plasis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koriscenje Yasmin kontraceptivnih pilula - nedoumica!
PostPoslato: Uto Maj 10, 2011 11:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
Sonja F je napisao:
Koristim tablete Yasmin i danas sam primetila da sam napravila jednu gresku u redosledu koriscena tableta (raspored po danima), tako sto sam, pretpostavljam, juce tj u nedelju 08.05. popila tabletu koja je bila predvidjena za posljednju iz ovog pakovanja a to bi bilo u sledecu nedelju tj 15.05. (u pitanju je 21 tableta u pakovanju, pocela sam pakovaje 25.04. Kako su tablete oznacene sa danima u sedmici, juce sam uzela "pogresnu nedelju", makar mislim da je tu doslo do "greske".

Primetila sam danas, kada sam htela da popijem da mi tableta koja je na redu nije oznacena kao ponedeljak vec nedelja, pa sam prvo pomislila da juce nisam popila tabletu, mada mi je to bilo cudno. Kasnije sam primetila da je prazno polje za nedelju koja je trebala biti poslednja kao 21-a, s obzirom da sam pocela piti tablete u ponedeljak.

Posto uputstvo nije nista preciziralo za ovaj slucaj tj za uzimanje "pogresnih" tableta iz pakovanja, interesuje me da li je u redu da nastavim pijenje jedne tablete dnevno do kraja pakovanja.

Posto sastav pojedinih tableta u pakovanju nije isti, interesuje me da li mogu ocekivati i koje posledice ove "greske" i da li ispravno postupam nastavkom pijenja po jedne tablete dnevno (sutra cu popiti onu koja je oznacena kao ponedeljak iako je u pitanju utorak)

Od skoro koristim tablete, tako da nemam iskustva, pomoc bi mi puno znacila. Hvala unapred.

Takodje vec nekoliko godina pijem kontrceptive,trenutno pijem Yez tablete,znam da su cetiri u pakovanju bez hormona,one su bele boje,dok su ostale roze.Ali mislim da nije veliki problem ako si popila neku drugaciju.Mozes da procitas u uputstvu,tamo sigurno pise sta i kako.Poslusaj i prethodni savet Empress,mislim isto kao ona,samo nastavi da pijes tablete.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koriscenje Yasmin kontraceptivnih pilula - nedoumica!
PostPoslato: Uto Maj 10, 2011 4:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:46 pm
Postovi: 75
Lokacija: Nis, Srbija
I ja pijem Yaz, kojih ima 28 u pakovanju, ali sam prethodno pila Diane 35, kojih ima 21.
U pakovanjima od 28 postoje po 4 "prazne" tablete koje se piju da se ne bi izgubio kontinuitet, i one su razlicitog sastava od ostalih, ali u pakovanjima za 21 dan su sve tabletice istog sastava, tako da nema opasnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koriscenje Yasmin kontraceptivnih pilula - nedoumica!
PostPoslato: Uto Maj 10, 2011 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
Nisam sigurna, mislim da sam negde procitala da je sadrzaj hormona razlicit u tabletama, ali ako nije, onda nemam razloga za razmisljanje i brigu ;) Svakako mi je bilo lakse kada sam videla da nisam preskocila tabletu vec popila "drugu" :)

Ohrabrili ste me dodatno, u svakom slucaju. Hvala vam!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koriscenje Yasmin kontraceptivnih pilula - nedoumica!
PostPoslato: Uto Maj 10, 2011 7:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
Empress je napisao:
I ja pijem Yaz, kojih ima 28 u pakovanju, ali sam prethodno pila Diane 35, kojih ima 21.
U pakovanjima od 28 postoje po 4 "prazne" tablete koje se piju da se ne bi izgubio kontinuitet, i one su razlicitog sastava od ostalih, ali u pakovanjima za 21 dan su sve tabletice istog sastava, tako da nema opasnosti.

Empresss,ja dugo godina pijem kontraceptive,pocev od Legravana,Diane 35,davali su mi i Zoladeks i Orgametril,dobro to i nisu kontrac.tablete,ali sada po prvi pur pijem Yaz.Kako ih ti podnosis?Da li si imala krvarenja u pocetku van ciklusa?Meni po prvi put dolazi ciklus dva puta mesecno,citala sam da se organizam privikava,a i lekari su mi rekli da nastavim sa tabletama...a meni je vec muka od svega.Mozda neko ima slicna iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koriscenje Yasmin kontraceptivnih pilula - nedoumica!
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 1:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:46 pm
Postovi: 75
Lokacija: Nis, Srbija
Ja sam neke dve godine pila Diane 35, ali je to rezultiralo potpunim odsustvom seksualne zelje, pa sam resila da predjem na neke druge [moram da ih pijem, nazalost, zbog PCOS-a]. Mogu da kazem da mi vise odgovaraju, nisam imala neobicnih pojava kao sto su krvarenja van ciklusa, niti sam primetila bilo kakvu promenu koja moze biti izazvana "divljanjem" hormona [akne, maljavost, itd]. Jedino sto se promenilo je ogromno povecanje apetita i blago povecanje kilaze [sto mi, na svu srecu, ne smeta, jer sam premrsava].
Cula sam za to "privikavanje organizma", gde menstruacija ili izostaje, ili se desava vise krvarenja u toku meseca, ali mi se, srecom, nije desavalo.
Nadam se da ces ubrzo resiti problem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koriscenje Yasmin kontraceptivnih pilula - nedoumica!
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 12:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
Eto,kako razlicito deluju lekovi na nas,pa da sve je individualno.Ja recimo nemam problema sa kilazom,malo manje imam bubuljica ali zato ovo drugo....uskoro cu na kontrolu pa cu videti kako dalje,jer ova endometrioza...to je uzas.Hvala ti na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koriscenje Yasmin kontraceptivnih pilula - nedoumica!
PostPoslato: Sub Maj 28, 2011 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
Citam ono sto pisete o vasim iskustvima sa drugim tabletama... Ja nisam koristila nijedne osim Yasmin, a njih koristim nekoliko meseci. Nemam nikakvih posledica tipa pojacana maljavost, debljanje... Uopste, nema bilo kakve promene u odnosu na vreme pre koriscenja, OSIM sto sam primetila, u jednom periodu, odsustvo seksualne zelje... U onih sedam dana koliko se ne pije Yasmin (nakon 21 dana sa tabletama), zelja se odjednom javila i to bas jako... :-))) Mada, sada sam nastavila da ih pijem i zelja je i dalje tu... ! Moguce da ce opet nestati u jednom delu perioda od 21 dan, ne znam... Sve u svemu, iz mog iskustva, to je jedina "negativna stvar" koja mi se desila sa njima, ali pretpostavljam da isto dejstvo imaju sve kontraceptivne pilule. Sto se tice svega ostalog, mogu ih svima preporuciti...

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koriscenje Yasmin kontraceptivnih pilula - nedoumica!
PostPoslato: Pet Jun 03, 2011 10:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Koliko se ja secam ako je u pitanju Yasmin mislim da su sve tablete istog sastava tako da nema veze koju ste i kad popili...
Pozdrav... :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: