Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ožiljci nakon uklanjanja mladeža radiotalasima i hirurški
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 12:53 pm
Postovi: 7
Zanimaju me iskustva sa ovim problemom, koji proizvodi su se pokazali kao najefikasniji za ublažavanje ožiljaka ove vrste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 9:58 pm
Postovi: 7
Ja sam radio skidanje oziljka u menssani(ispada da ih reklamiram)ali oni imaju neki mega-skup laser,i moram da ti kazem da je nestao.Kosta 100e-a traje 2 sekunde.Malo je crveno 15 dana ,ali vise oziljka nema-sestro slatka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 12:53 pm
Postovi: 7
Hvala na odgovoru! Ja sam ipak imala na umu neke manje radikalne metode, kao na primer kreme, meleme i sl. Nije problem ako ostanu oziljci koji su standardni, samo zelim da ih svedem na neku normalnu prepoznatljivost, jer cu imati 3 od usivanja koze i 8 od shaving radiotalasne metode. Jos neko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 3:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 1:03 pm
Postovi: 93
Mari_mari ,dosta je pisano o tome u kategoriji Dermatologija.Ako su ti skinuli konce,sacekaj da ti se formira krastica,i kad otpadne mozes mazati Pantenol kremu ,blagim utrljavanjem 2x dnevno.Ako si sklona oziljcima preventivno mazi Kontraktubex ili Dermatix gel koji je dosta skuplji.Nakon skidanja mladeza radiotalasima ,prvo moras 3-4 dana prskati Embecin(Bivacin)sprejem dok se ne formira krasticam,zatim naredna 4dana mazati na primer Didermal kremu i kad otpadne krastice mazati pantenol kremu,ili Cicactive,kontraktubex...Javi nam dal si zadovoljna ranicom ,kako sada izgleda,boja,velicina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 8:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 12:53 pm
Postovi: 7
Po preporuci lekara, posle operacije na sve sam (posto prethodno ocistim sterilnom vatom) mazala gentamicin. Danas je 7 dana od operacije, isla sam kod lekara na redovnu kontrolu, pa posto je bio u zurbi, samo je pogledao, rekao da izgleda ok i da nastavim da mazem gentamicinom ako ima curenja, a konce ce da mi skine tek za nedelju dana. Iako nema curenja, a na onim mestima gde je vrseno uklanjanje radiotalasima stvorile su se krastice, ja sam nastavila da nanosim gentamicin, jer mi je logicno da mi se koza ne isusi, a ne usudjujem se da na tretirana mesta i usivena nanosim mleko za telo. Tako da sam u dilemi sta da radim dok mi lekar ne skine konce, jer proizvode za ublazavanje oziljaka ne mogu jos da koristim? Hvala na savetima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 9:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 1:03 pm
Postovi: 93
Gentamicin kremu si mazala samo na ranice od radiotalasa.Na mestima gde je usivano koncem nesmes nista da stavljas dok se konci ne skinu!!Samo menjaj sterilnu gazicu da se ne inficira .Mozda ti je doktor prepisao antibiotik da pijes,ali nikako kremu preko konca.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ožiljci nakon uklanjanja mladeža radiotalasima i hirurški
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 7:21 pm
Postovi: 1
cao svima,ja sam nova na ovom forumu i htjela sam da pitam da li neko nesto vise zna o oziljcima posle skidanja madeza.Ja sam skinula jedan prije dva mjeseca i boli me kad ga malo pritisnem i oko njega me nekad malo zigne kao da me nesto bocka pa me to brine. Ako neko ima slican problem i zna nesto o tome voljela bi da se javi. pozz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ožiljci nakon uklanjanja mladeža radiotalasima i hirurški
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 19, 2010 2:56 pm
Postovi: 47
i ja sam uklonila mladez ,na pupku,bio je veliki i oziljak je dosta veliki ali je polukruzan. Nisam nista mazala na oziljak. :wink: Nekako smatram da sta god da mazem slaba vajda da ce biti manje vidljiv. Skroz sam navikla i ovako. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ožiljci nakon uklanjanja mladeža radiotalasima i hirurški
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 19, 2010 2:56 pm
Postovi: 47
A bol na dodir posle dva meseca nakon operacije,nista strasno. Zigace te oziljak na promenu vremena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: