Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Grafospazam?
PostPoslato: Pon Apr 18, 2011 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2011 11:32 am
Postovi: 1
Nemam dijagnozu grafospazam, ali da bih lakse opisala problem koji me prati koristim taj pojam.
Imam 39 godina, generalno slovim za zdravu osobu, ali mislim da sam iscrpljena visegodisnjim stresom. Ponekad sam uzimala pola tab. bromazepama od 1.5mg i 1/4 propranolola, prema potrebi. Štitasta žlezda je uvek upadala u oči svakom lekaru kojem sam se obraćala zbog umora, nervoze, znojenja. Ispitivanja su pokazivala uvecanje, lucenje hormona u granicama normale.Žlezda bi se uvećavala posebno u odredjenim klimatskim uslovima (vlaga, visoke temp.).Odnedavno (odnosno nekoliko meseci unazad, mozda i godina, tesko je odrediti, jer sam negirala problem) počeo je izrazito (u svakodnevnom funkcionisanju, prilikom potpisivanja, najbanalnije) da mi smeta poremećaj prilikom pisanja. Neka vrsta grča i nemogućnost upravljanja olovkom, tom prilikom stvaranje napetosti u potiljacnom delu i odredjen stepen frustracije, pa i glavobolje. Cesto mi vrhovi prstiju izgube oset i pozute. Bolovi u vratnom delu, ukocenost, vrtoglavice i konstantno sustanje u glavi. Od pocetka godine uradila sam MR glave (nalaz uredan), RTG vratnog dela-blaga s- konveksna skoliot.devijacija C/Th prelaza, "lom" retrokorporalne linije na 4/5, a na 5/6 blaga osteohondroza, degener. promene zadnjeg dinam. segmenta.Upućena kod fizijatra (elektro terapija). Upucena kod neurologa/neuropsihijatra. Dijagnoza F44, M53.0', M47.8.Neuroloski nalaz u fizioloskim granicama.Napeta.Vise od mesec dana ksalol 0.5mg 1+0+1, smanjena terapija na 0.25mg i dalje prejaka, izrazito sedativno dejstvo, prepisan Grandaxin 50mg 2x1/2, ne pijem jos.O cemu je ovde rec? Sta dalje? Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: