Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Mycoseb?! Pomoc oko pravilne upotrebe.
PostPoslato: Ned Maj 07, 2006 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 10:26 pm
Postovi: 24
Svake godine na letovanju dobijem alergiju na rukama i predelu oko grudi. Posle izvesnog vremena kada boja pocne da spada na rukama mi ostanu bele fleke, koje vremenom blede, ali ipak ostaju vidiljive. Prosle godine sam otisla kod dermatologa koji je ustanovio da je to neko glivicno oboljenje koje izaziva sunce. Ali da koza nije previse obolela tako da mi je prepisala samo mycoseb sampon koji treba da koristim pred leto 5 dana savaki dan, i da ga koristim tako sto cu njim prati i kosu i telo.
E sada, moje pitanje sledece. Interesuje me da li on moze da izazove neke nezeljene efekte za kozu glave, jer ja sa kosom, tj. kozom glave nikada nisam imala problema, cak nikada nisam imala ni perut.? I da li zaista treba da ga koristim i za kosu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 1:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2005 8:49 pm
Postovi: 85
To ti je gljivicno obolenje kakva crna alergija ,one su smede boje ,medutim posle suncanja promene boju u belu i gde si god imala smede fleke pre nego sto izgoris one postanu bele nakon suncanja.

Najbolje resenje je mast koja se pravi u apoteci i zove se mislim WAJTFARDOVA mast tako nekako,a od krema pomaze recimo CANESTEN.

Inace kad ti te fleke pobele onda je teze izleciti ih,zato trebas izleciti gljivice pre izlaganja suncu dok su smede boje i onda one u reakciji sa suncem nece pobeliti jer ce ih mast ili krema odstraniti pre suncanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 1:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2005 8:49 pm
Postovi: 85
Takoder da dodam da mi neide u glavu prepisati mycoseb sampon protiv saboreje i peruti za gljivicno obolenje ,svasta prvi put cujem,mislim da bi u najmanju ruku trebala promeniti dermatologa.

Ovo ti sve pisem iz iskustva jer sam imao identican problem i to ne samo ja nego i mnogi moji prijatelji i prijateljice i izlecene su u potpunosti nakon 3-4 mazanja wajtfardovom mascu i nikad mi se vise nisu pojavile,a isto je tako bilo na par mesta smede pa nakon suncanja pobele,e reko neces vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 5:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 10:26 pm
Postovi: 24
Ne, nisam rekla da je alergija. Alergiju svake godine dobijem na moru, odem kod lekara, dobijem 2, 3 boce i ona se povuce. Ali se pojave fleke kad pocne da spada boja i nisu nikada bile smedje, vec bas bele, pa ona se ujednace sa kozom, ali ipak se vide.
Inace, cula sam za neki losion koji se pravi, ali u apoteci nece da mi ga daju bez recepta, a kad sam pitala dermatologa da mi ga prepise, rekla je da nema potrebe, jer su fleke jedva vidljive, i da ce sampon biti dovoljan. Ali meni ipak spetaju. Reci mi, da li to sto si napisao/la moze da se uzme bez recepta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 10:26 pm
Postovi: 24
I da dodam da bih dermatologa rado promenila, ali u gradu u kome zivim postoji samo jedan. I do nje sam dosla preko silnih veza, jer navodno velika je guzva i trebaju ti silini uputi. Kao da si ne daj boze bolestan od ne znam cega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 6:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Ne moze da ti shkodi, ja sam ga koristio ranije za pranje kose, pa nije imao neki efekat za moj tadashnji problem, pa sam ga dao drugarici kojoj je izashlo neshto po telu (gljivice), da koristi po prepisu dermatologa, i to joj se povuklo nakon samo par pranja tela tim shamponom.

AKo je 5 dana uzastopno, mozesh ga koristiti po kosi samo kad uobicajeno peresh kosu, znaci ne svaki dan, a po telu tih 5 dana nece da ti shkodi. On je obicno za upotrebu 2 do 3 puta nedeljno, jedno 2 nedelje, ne dugu i cestu upotrebu. Pishe na papiru koji se nalazi u kutiji od shampiona, pa se informishi podrobnije:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 6:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Evo nashao sam papirce od Shampona pa da ti prenesem:

Prepisuje se za gljivicne infekcije i seboroicni dermatitis, dakle dobro ti je derm prepisao:)

Kod pitirijazis verzikolor primenjuje se jednom dnevno u toku 5 dana. U cilju profilakse se koristi pred leto i to jednom dnevno u toku 3 dana. Kod seboroicnog dermatitisa se koristi i duze, po mesec dana itd.

P.S. Shampon se koristi na problematicnim mestima, tako da ako ti je kosa ok, po meni nema potrebe da s njim peresh i kosu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 10:26 pm
Postovi: 24
Jos jedno pitanje. Volela bih da mi odgovori neko od strucnjaka.Te bele flekice mi se pojave svake godine kad se povuku crveni pecati od alergije. Dakle, na mestu gde su bili crveni pecati ostanu bele flekice. I ove godine recimo nisu toliko izrazene koliko su bile proslih godina, s tim sto kako mi boja spada i one su manje vidljive.Da li je moguce da se uopste i ne radi o glivicnom oboljenju, vec o necem drugom? Sampon koristim vec treci dan, ali efekte ne vidim. Inace, svaki put kad pocenm da crnim, koza se izjednaci, onda dobijem alergiju, ona spadne kad se vratim kuci ili posle inekcija na moru, ali na tom mestu ostanu te bele flekice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 9:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2005 8:49 pm
Postovi: 85
Svagde tamo gde se pojave bele fleke nakon sto ti boja pocne da odlazi je na tom mestu pre bila gljivica tj. ti crveni pecati koje sam ja nazvao smedom bojom. Smedkasti ili crvenkasti isto ti je,sad ces ti opet napisati,a gde sam ja to rekla alergija,a ponovila si vec sto puta alergiju nije ti to nikakva alergija nego su ti pecati gljivice..Znaci ostaju bele fleke gde su pre bile gljivice koje su ti bile smedkaste(crvenkaste) pa nakon suncanja koza pocrni,pa nakon sto boja odlazi one na svim tim mestima pobele.

Otidi u apoteku i pitaj za onu mast pa javi sta su ti rekli za cega je i vidices da sam u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 9:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2005 8:49 pm
Postovi: 85
Da ne zaboravim mazi tom wajtfardovom ili nekom drugom kremom protiv gljivica dok su ti ti pecati crvenkasti tako da odstranis te gljivice pre nego sto ti koza pocne da gubi boju jer ces garantovano opet imati te bele fleke,ajd iskreno odgovori da li imas te fleke u 99% slucajeva na istom mestu svake godine i da li ih imas svake godine sve vise i sve vece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 9:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2005 8:49 pm
Postovi: 85
Sad u brzini zaboravih da ti napisem da sam mast uzimao bez recepta doduse pre 10-tak godina,i da ponovim da sam 100% identican problem imao pre 10-tak godina kao i ti ,isto bi mi se desavalo nakon suncanja izadu crvenkaste(smedkaste)fleke mada sam ih ja mogao videti posto sam bele puti i pre suncanja gde su bile smedkaste boje,ali nisam tome pridavao poseban znacaj nisam imao pojma sta je to i onda kad boja pocne da odlazi te fleke ostanu bele i tako 3-4 godine za redom i odlucim otici kod doktora i on obicni doktor opste prakse kaze uzmi wajtfardovu mast(tako se nekako zove) u apoteci mislim da je Galenika proizvodi,a i prave ju u apoteci namazao ih dok su bile smedkaste boje pre suncanja i nema ih vise nikada ni crvenkaste ni posle odlaska boje nisu se pojavile bele fleke nikad vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 10, 2006 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 10:26 pm
Postovi: 24
Ne kazem tj. ne tvrdim da te bele fleke sto imam nisu glivice. Ali na moru garantovano dobijem alergiju, nezavisno od ovih belih flekica. Kako znam? Pa lepo jedne godine mi je krenulo prema vratu, mrzelo me da idem kod lekara i dobijem gusenje. Drugo, posle inekcije za alergiju taj osip mi se povuce (sto znaci, da nije alergija, ne bi se povukao od inekcije za alergiju). Trece, ovo sto pricas pre suncanja smedje fleke ili crveni pecati. Ja crvene pecate dobijem treci, cetvrti dan suncanja, nikada ih nemam pre sunca i oni stoje tu gde jesu sve dok sam na suncu. Nemam razloga da ti protivrecim cabe, veruj mi. Moguce da dobijam i alergiju i da imam to glivicno oboljenje. Mene samo plasi da to nije nesto drugo, zato sam i postavila pitanje pre ovoga, jer sam negde procitala da se posle nekih zapaljenja koze pojavljuju flekice koje nisu gljivino oboljenje, vec nesto sasvim drugo, zaboravila sam sta. I da se to malo teze leci i nikako bez doktora. U svakom slucaju, nasatvicu sa ovim samponom jos par dana, pa ako ne bude efekta, a verovatno nece, probacu i sa tom mascu sto si mi preporuicio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 10, 2006 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 10:26 pm
Postovi: 24
I da, zaboravih da odgovorim, pojavljuju se svake godine na istom mestu. Na rukama, u predelu od ramena do lakta, ali ih nemam sve vise i vise. Naprotiv, za razliku od recimo pre dve godine kada su bile bas vidljive, sada su jedva vidljive, cak i ne izgledaju kao flekice, vec je koza nekako neujednacena. S tim sto zadnje dve godine nisam nesto ni pocrnela, sunce nije bilo previse jako. Ali crvene pecate imam i na drugim mestima. Najvise u predelu grudi, nesto manje na stomaku odmah ispod grudi, ali bele flekice ostaju samo na rukama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 05, 2007 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 5:44 pm
Postovi: 1
Lokacija: sremska mitrovica
Pre nekoliko godina uz pomoc sampona "Mycoseb" uspela sam da se resim fleka(gljivica)koje sam imala po celim ledjima. Zimi su bile braon ili crvene boje dok bi leti kad pocrnim one postajale bele.
Na zalost, ove godine su se ponovo pojavile, primetila sam ih tek kad sam prvi put izasla na sunce, pojavile su se sitne bele fleke na gornjem delu ledja. Odmah sam potrazila "Mycoseb", ali ne prave ga vise. Koliko je efikasna Whitefieldova mast? Postoji li neki efikasan lek kako bih se za uvek resila ovih dosadnih gljivica?

_________________
:-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2005 4:02 pm
Postovi: 21
ko ti je rekao da ne prave mycoseb, kupila sam ga pre neki dan u apoteci


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: