Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u oku nakon elektro varenja
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 12:14 pm
Postovi: 9
Pozdrav
Nisam neki majstor ali eto uzeo sam da zavarim nesto sa aparatom od komsije i par puta mi je elektroda sevnula ispred lica bez maske.
Noc nakon toga i dan posle sam imao osecaj da mi je pesak u ocima,svejedno da li je oko zatvoreno ili ne iritacija je izludjujuca.
Zena mi je stavljala obloge od secera i vode i taj osecaj peska je prosao ali evo tri dana posle i dalje me bas boli levo oko i ne mogu sasvim da ga otvorim i kapilari su mi popucali.
Da li znate za neku mast koja bi mogla da mi pomogne ili jos neki narodni lek.
Da napomenem nista mi nije upalo u oko tokom varenja.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u oku nakon elektro varenja
PostPoslato: Čet Mar 31, 2011 7:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Da li je nesto upalo ne mozete da znate,jer se to moze videti samo biomikroskopom.Idite kod oftalmologa,a do tada stavite Ung.Chloramphenicol 1% ,ako niste alergicni,nekoliko puta dnevno u oko.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u oku nakon elektro varenja
PostPoslato: Čet Mar 31, 2011 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 12:14 pm
Postovi: 9
E ovako...
Da opisem slucaj od pocetka...u petak sam nesto vario i brusio po dvoristu...uvece je krenuo malo osecaj peska u ocima i bio sam siguran da je od varenja tj da se nisam dobro stitio maskom,stavio obloge od secera koje taj osecaj eliminisu
subota bolje ali desno oko blagi bol...nedelja nema vise peska ali desno oko bol konstantan i crvenilo beonjace,zena mi stavljala neki domaci vosak "da izvuce" sve sto treba...
ponedeljak preko dana bol manji nego u nedelju,pomislio prolazi...kad je dosla noc pocinje ludilo...oko boli na svaki izvor svetla,suzi i curi da mi je rukav bio mokar od brisanja...odlazim u pasterovu,KCS,hitna sluzba gde mi doktorka vadi metalni spon koji je toliko mali da se jedva vidi...onako vruc se zalepio za roznjacu i cutao tu...
sutradan odlazim na kontrolu gde moja doktorka u DZ ne moze da se nacudi da mi je ta sinoc izvadila taj metal a ostavila rdju koja se za 3 dana stvorila na rani...i pored anestezije koju oni malo kanu unutra bolelo je dok mi to nije skinula,sav sam se preznojio u trenutku...
sreda,cetvrtak i danas kontrola i ispiranje i lek a od sutra mogu da skinem povez i do nedelje Chloramphenicol 1% dva puta dnevno po santimetar u oko...
Eto sta jos da dodam...u ponedeljak idem da kupim zastitne naocare iako ne verujem da cu skoro da varim i brusim...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: