Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Mar 05, 2011 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 12, 2009 5:10 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima....

Imao sam pre tri nedelje neku izbocinu kod analnog otvora,koja je bila jako bolna,tresla me je groznica,i bila je velicine palca(dugacka oko 2-3 cm,i siroka oko 1cm). Posle par dana pukla je i do pre neki dan mi je curela svetla krv,i onda je prestala. E sad,od juce opet mi se pojavljuje i puni taj kanal(iswpod koze je,ali je tvr i jako bolan da ne mogu ni da sedim ni da setam),pa me interesuje da li neko moze da mi kaze da li se to radi o fistuli ili o necemu drugom(imam i sliku :oops: ako neko strucan moze da pogleda)... Kako leciti najbolje,i da li je hirurska intervencija obavezna ili moze da se smiri i bez toga...
Hvala unapred na svim odgovorima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Mar 05, 2011 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Moja preporuka je da odes kod doktora, jer sedeci kuci ces samo psihicki pucati, a niko ti nece moci dati odgovor ovde.
Kod debelog creva ima dosta bolesti koje se pojavljuju, najcesci su hemoroidi, ali moze da bude svasta.
Ako si pratio forum, ja sam se par godina trudila da izlecim nesto sto nije bilo izlecivo tim putem, pa sam na kraju otisla na operaciju i sad je sve ok.
Proktoloski pregled je vise neprijatan (psihicki), nego bolan, a jedino tako mozes znati sta je, pa taman i da su samo hemoroidi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 12:31 am
Postovi: 6
Bio sam na pregled kod doktora i on mi je rekao da imam analnu fisuru na 12h,otisao sam na pregled jer mi je ponekad krvarilo ali nije boljelo.poslije pregleda sam dobio pantenol mast da mazem i nitroglicerin sprej,to sam koristio jedan mjesec,ali poslije toga su poceli bolovi,na lijevoj strani cmara,vremenom me sve vise boli ne mogu da sjedim i kada hodam me boli,bol mi cak silazi niz nogu ozadi na butni misic.
da li ovakvi jaki bolovi mogu da budu samo od analne fisure? imam i osjecaj kada sjedim da mi je stomak kao naduven?radio sam kolinoskopiju i doktor mi je rekao da mi je debelo crijevo cisto.
Jedan doktor mi je predlozio operaciju analne fisure ne znam sta da radim.jer imam osjecaj da mi nesto sa crijevima nije uredu?
unaprijed hvala na odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Mar 14, 2011 4:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 12:31 am
Postovi: 6
niko da pomogne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Mar 14, 2011 1:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Sto nisi otisao ponovo kod proktologa?
Mozda su ti se aktivirali i neki hemoroidi? Ja sam od Candide i od silnih stolica i proliva dobila i fisuru,mada ne tako veliku i hemoroide II stepena.Meni su cak rekli da nista ne mazem,ali kad bih namazala,hemoroidi bi me jos vise zaboleli,kao da imam kolac pozadi.
Oni mogu i da peku i da bole,ceo stmak se aktivira.Za taj bol u nozi ne znam,mozda reflektuje na neki nerv.Nije ovo sve lako,nervi prvi stradaju.Nitroglicerin siri krvne sudove,zar ne? Ko zna sta ti se sad aktiviralo?
Moras otici ponovo kod proktologa.
POZDRAV!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Mar 14, 2011 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 12:31 am
Postovi: 6
bio sam na pregled kod dvojice doktora jedan mi rekao da nastavim sa terapijom drugi predlozio operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Mar 14, 2011 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Moj predlog je da razmislis sta bi uradio da se to desilo ranije, kad nije bilo interneta, i da uradis tako, jer se kod mene svelo na takvo resenje. Ako imas hemoroide, s njima mozes ili ne mozes da zivis, pokusaj da koristis masti namenjene lecenju hemoroida Hadensa, Faktu i slicne, ako je fisura, mora se operisati ako ne zaraste spontano u roku od par nedelje, jer se onda vec treira kao hronicna i lecenje je operativno.
Ja sam operisala fisuru pre malo vise od mesec dana, i sad me muce hemoroidi, koji su se po mom misljenju pojavili davno, ali sam imala fisuru i mislila sam da su bolovi zbog nje, a sad vidim da je pola bola bilo od hemoroida, ali bar nemam fisuru vise, valjda ce s hemoroidima biti lakse, ima ih pola sveta.

Podvlacim : ishrana je najvaznija, vlakna, vlakna...dok ti se ne smuci zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 15, 2011 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2011 7:05 pm
Postovi: 1
poz
evo da se prikljucim vama .... imala sam 3 operacije apcesa i nakon toga nastala je fistula .... godinu i pol je mirovala i sada se upalila. Zanima me da li netko ima iskustva s tim dal se operacija radila kada je fistula upaljena ili se moralo čekati da se smiri. hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Mar 19, 2011 4:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 12:31 am
Postovi: 6
evo pojavilo mi se jos nekoliko siptoma i ne znam imaju li oni veze sa analnom fisurom?kada hocu da napuham stomak kao da ce da pukne sa lijeve i desne strane,na lijevu stranu mi rade crijeva boli me i ozadi dje su bubrezi istovremeno i cmar me boli ja ne znam sta je ovo neizdrzivo je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Apr 26, 2011 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 25, 2008 10:01 pm
Postovi: 15
Mojoj cerki od osam godina prije dvije nedelje gastroenterolog je dijagnostikovao fistulu ( poludjeh) dobili smo da pije po jednu tableticu natrijum-pikosulfata uvece i delmeson mast da mazemo i tako 1-2 mjeseca .Sve je pocelo tako sto je odlagala stolicu pa tako u zacarani krug, krv poslije stolice , nezainteresovani doktori , mazanje kantarionovim uljem svaki put kad se pojavi krv , u zadnjih dvije godine pet puta , a u zadnjih dva mjeseca sve cesce . E sad jedno pitanje ako neko moze da mi odgovori , od kad je pocela da pije tabletice stolica je meksa ali je i redovna svako jutro ponekad i uvece , problem je sto sam jutros i prije tri dana primijetila dosta sluzi ( kao slinci iz nosa ) poslije stolice sta bi to trebalo da znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Apr 27, 2011 8:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Mislim da bi njoj ipak trebalo da urade kolonoskopiju,naravno u anelgosedaciji i da pregledaju crevo,mada bi mogli i pre toga da date detetovu stolicu na analizu. Po mom iskustvu,cak i te analne fisure i hemoroidi se ne javljaju same od sebe,vec obicno postoji neki razlog.
Sluz moze biti i od Candide i od hemoroida ili od nekih drugih stanja.
Treba naci pravi uzrok i leciti. Moj sin je posle silnih antibiotika dobio analnu fisuru. 6 meseci nismo mogli da je zalecimo,sve analize stolica su bile u redu i onda se njegova pedijatar setila da uradimo bris te regije kao obican bris koze i nadjeno mu je jako puno Eserihije.Ona jeste stanovnik debelog creva,ali ne valja kad se prenamnozi.Kad smo poceli da pozadi mazemo Gentamicin mast i mislim da smo nastavili sa Faktu,fisura je zarasla. Samo sto nece sve laboratorije da rade taj bris,svi vas gledaju cudno.Jedino u Hexalabu hoce da urade.
Moze li neko ukratko da mi napise koja je tacno razlika izmedju: FISTULA,RAGADA,APCESA?
Ja imam na 1cm od analnog dela rascep sluzokoze koji bas pece posle stolice.Imam i hemoroide II stepena koji kad oteknu pojacavaju bol tog rascepa.Svaki put su proktolozi pisali ili manji rascep ili ragade ili fisura ili hemoroidi koje ne treba leciti.To mi se obicno pojacava posle uzimanja Diflukana (za Candidu) ili Nistatina ili posle nekih antibiotika.Stalno sam u disbalansu sa crevnim bakterijama i ko ce to da pohvata?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Apr 27, 2011 5:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Sad sam malo citala tekstove po Internetu da su neki od prvih simptoma Kronove bolesti ili Ulceroznog kolitisa analne fisure.
Mene zanima da li vas pece posle stolice u kojoj se nalazi hrana koja je kiselog sadrzaja? NPR: jabuke,salata sa sircetom,secer,sokovi,jogurt.
Ja nista od toga ne mogu da jedem,jer me posle takve hrane uzasno pece rektalno. Zivim ko biljka. Samo kuvano,supe,mesa,kuvano povrce.Voce i druge kisele namirnice ne smem ni da okusim.I to je sve pocelo odmah posle operacije zuci.do tada nikada nisam imala slicnih problema.Takodje me boli rascep,ako dugo sedim za kompjuterom.Uvek moram da podmetnem neko cebe.
Gde moze da se nadje ta NIRMIN mast?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Apr 28, 2011 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 25, 2008 10:01 pm
Postovi: 15
Bila sam jutros kod gastroentorologa i rekla mi je da postoji mogucnost da ona tako izbacuje slajm ( jer sad imamo problema sa alergijama) ali mi je za svaki slucaj dala probiotik i nistatin pa ako se opet bude pojavila sluz da uradimo kolonoskopiju i neke nalaze za svaki slucaj da bi iskljucili colitis ili neko drugo zlo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Apr 29, 2011 7:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 5:35 pm
Postovi: 66
Molim vas da mi pomognete da identifikujem ovo jer posle celodnevnog čitanja i odlaska lekaru opšte prakse (dobio uput za hiurga koji radi tek od srede) nisam siguran šta je ovo.

Dakle, imam zadebljanje kože koje se kreće od analnog otvora, na kome je roze bobica, ide 2 cm-a na levo (iz svoje perspektive) zatim pravi polukrug do 12h. Imam već 3 dana, od juče sam počeo da stavljam Faktu čepiće ali je bol i dalje isti. Boli me oštro kad pipnem dok se u šetnji oseća tup svrab (verovatno unutrašnji), bukvalno ne mogu da se namestim da sednem, uglavnom se zavalim tako da bol i ne osećam.
Nemam temperaturu.
Nemam rane.
Imam proliv koji mislim da nije povezan jer već godinu dana imam kašatu pa tvrdu stolicu (pola-pola).
Boli me kad se napnem, kad kašljem, kijam ili kad treba da izbacim tečnost u toku mokrenja ili kad stegnem anus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Maj 05, 2011 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 10:24 pm
Postovi: 2
AKO MOZAM DA VI POMOGNAM!....SE POJAVI KRVARENJE OD ANALNIOT OTVOR POSLE SEKOJA GOLEMA NUZDA .KRVAREV SVETLOCRVENA KRV I TOA NE PO MALKU.BOLKI NEMAV NIKAKVI NO TOA TRAESE 28 DENA PA MORAV NA LEKAR, MI DADOA FAKTU CEPCINJAI ACIDI BORICI BIDEJKI IMAV GOLEMA TEMPERATURA VO ANALNIOT PREDEL.STAVAV 3/4 DENA NO SOSTOJBATA SE VLOSI. KRVARENJETO PRESTANA NO SE JAVIJA NEPODNOSLIVI BOLKI .NA POVTORNIOT PREGLED MI DADOA UPAT ZA SKOPJE .TAMU ME PREGLEDAA PRVO SO ANALEN REKTALEN TUSH I DIJAGNOZATA E-HRONICHNA ANALNA FISURA SO POLIP.ME UPATIJA NA REKTOSKOPIJA I TAMU JA VOSPOSTAVIJA ISTATA DIJAGNOZA PLUS HEMOROIDI ,BO I NADVOR OD ANALNIOT OTVOR.EDINSTVENO RESHENIJE MI REKOA OPERACIJA,DRUGO RESENIE NEMALO.MI ZAKAZAA ZA PO PRAZNIKOT 1vi MAJ(A JAS BEV NA 20.04.2011G. NA TOJ PREGLED).AKO NEKOJ MI GO KAZUVASE TOA NEMA DA VERUVAV,AME ETE KAKO SE SPASIV OD TAA OPERACIJA I NEPODNOSLIVI BOLKI OD FISURATA I VOSPALENITE HEMOROIDI:
VO PETOKOT KOGA SE VRATIV OD SKOPJE ZA STRUMICA (MOETO RODNO MESTO)MI SE JAVI EDNA PRIJATELKA I RASKAZAV SE A TAA MI RECE DEKA KE MI PRATI NEKOJA MAST DA STAVAM DO OPERACIJATA PA DA I JAVAM STO KE SE SLUCI .STAVAV PO 3 PATI NA DEN PREDHODNO MIENJE I OBAVEZNO POSLE GOLEMA NUZDA PA SO PRSTOT STAVAV KOLKU MOZAM NAVNATRE VO ANALNIOT OTVOR I VRZ FISURATA I HEMOROIDITE NADVORESNO .ZA 2 DENA JAS VEKE NEMAV NIKAKVA BOLKA FISURATA OD 2 CM. SE NAMALI DURI NE JA OSEKAV SO PRSTOT KOGA SE MIEV. OTVOROT MI SE SMIRI I OSLOBODI HEMOROIDITE GI SNEMA.NEMOZAM DA VERUVAM OD SHTO SE SPASIV A NEMOZAM DA BIDAM SEBICNA I DA NE GO PRENESAM TOA NA SITE STO IMAAT TAKVA MAKA.BIDEJKI SAMO JAS SI ZNAM KOLKU E TOA BOLNO.VCERA BEV VO STRUMICA NA DOKTOR I TOJ NE MOZE DA POVERUVA TOA STO GO VIDE.PA MORAV DA MU RASKAZAM I STO E E INTERESNO TOJ SAMIOT MINATOTO LETO SE OPERIRAL OD ISTA DIJAGNOZA VO SKOPJE, A EVE SEGA POSLE 1 GOD. PAK CHUSTVUVAL NEKOI PROMENI I MALI BOLKI NA ISTOTO MESTO PA ME ZAMOLI DA JA KONTAKTIRAM ZENATA STO JA PRAVI MASTA I DA MU PORACAM. (DO OVOJ SAJT SLUCAJNO DOJDOV USTE KOGA BEV VO SKOPJE BARAJKI NESTO POVEKE DA DOZNAAM ZA--- HRONICHA ANALNA FISURA SO POLIP


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: