Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 10:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
Pozdrav svima...imam problem koji traje vec dugo..3 meseca...

Molim za strpljenje one koji zele da mi pomognu savetom, mozda je neko imao slican problem..

Pocelo je kao i sve u mojoj okolini...grip krenuo...dobijem temperaturu..

odlezim 7 dana, pio febricet, posle pocelo grlo da boli, promuknem, pa ne mogu da gutam, poceh cajeve da pijem..prodje nedelju dana, poce polako osecam da silazi dole na grudi, i tako posle par dana poce ja da skripim u grudima kad izdisem kao da grgocem vodu..odem ja kod lekara, slusa on, kaze cista pluca, pj Bronhoklir. Ja 7 dana pijem, ma nista bolje. Ja kod nejga kaze pij Palitrex, ja pijem jos 7 dana, ma nista bolje, samo suv kasalj poceo i ne mogu da disem, probudi me u sred noci kao da mi neko stavi kesu na glavu..a kasljem nocu i danju suvo...zakasljem se jednom i ne stajem dok se ne iskasljem bar jos 5 puta..i tako na svaki 5 minuta. a u grlu osecam golicanje i u dusniku..kao da imam neku prasinu ...pogotovo kad pocnem da govorim, teze disem i pocnem da kasljem..lakse mi kad cutim, ali opet kasljem..nista ne iskasljavam..ja promenim doktora, kaze imas ostatke bronhitisa.. pij hemomicin. ja pij 3 dana plus jos 3 opet nista, samo suv kasalj i ptezano disanje povremeno ..sa skripanjem u grudima...jednu noc bas bi tesko i ja na vezu pa na plucno..primi me doktorka i poslusa, kaze akutni bronhitis..pij antibiotike 7 dana, ne secam se imena, neke tablete na F i aminofilin retard ujutru i uvece..ja pijem i od aminofilina mi lakse naravno..disem lakse..odem na kontrlu, kaze ne moze da me primi dodji za 7 dana..ja nastavim samo aminofilin da bi mogao da se smirim..on mi smiri kasalj i nemam gusenje...odem opet na pregled kazu nije tu, moze li neko drugi..ja ajd vise poludecu..pregleda me pulmolog, kaze, cista pluca a ja kad izdahnem naglo imam produzen expirijum..cuje se hhhhhhhhh..pogleda grlo, kaze tebi je grlo crveno, pij Panklav..ne slazem se sa koleginicom tebi je grlo problem imas slivanje niz grlo...

Ja popizdim, odem na spirometriju, i ne pijem panklav jer je mnogo vise...pocnu meni da pucaju uglovi usana. Odem kuci pa stavim jabukovi sirce i narendam ren i inhaliram se..pocnem da kasljem kao lud i ocu da povratim koliko je jako..nesto sam iskasljavao od muke, belicasto kompaktno, kao gusta oljuvacka..ne mnogo ali par komada..posle toga ja nisam imao tesko disanje i ostavim aminofilin..odem na kontrolu, poslusa me ona prva doktorka, pulmolog kaze pluca ok..spirometrija ok..ja reko a ovo sto se cuje hhhhhh kaze nista to, pij bronhoklir....ja ga ne uzmem jer mi nije pomogao.. Odem na nagovor oca kod alergologa. Pogleda on odmah nos i kaze,,, u krvave ti nosnice i samo pici sekret niz grlo, pij neke tablete claritin valjda i inhalacija aloprolom 6 dana.

Njegova dijagnoza, je opstruktivni bronhitis. Ja pijem, inhaliram se medjutim nista, kasalj i dalje i ponekad napad otezanog disanja koji spontano prodje..i to mi se uglavnom desava u kuci..kad izadjem napolje, kasalj mi se smiri i nikad nisam imao otezano disanje na otvorenom. Pijem ja to i idem u slanu sobu 20 dana. Odem na kontrolu kod njega kaze on...hm..ajd moras da uzimas Alvesco pumpicu preventivno mesec dana pa na kontrolu...uzimam ja tu pumpicu ujutru i uvece tako i inhaliram se bosoljkom i opet ja kasalj suv i otezano disanje u napadima uglavnom uvece ili u toku noci u kuci...napolju nikad otezano disanje ali manje kasljem...ja odem kod orl..kaze ima slivanje niz grlo, uzmi nasonex i koristi mesec dana..ja odem pravo ne u apoteku nego na bris privatno..kazu u brisu nosa nista u grlu klebsiela i candida albicans izolovana.. antibiogram na klebsielu nema. ja sa tim kod lekara orl se vratim on kaze kako nema antibiogram, ja se vratim u lab. kazu pa mikrobiolog rekao da nije to veliki broj i ne mora antibiogram..nazad kod orl i on kaze,..kako oni mogu da znaju dal tebi to smeta ili ne...jaooo sta ja da radim..ja se vratim kuci.

Uzmem neke tablete sumece od ekstrakta brsljena Prospan za iskasljavanje da pijem, kazu to ce da omeksa sekret ali nisam poceo da smrcem onaj Nasonex...popio sam 2 kutije i nista. odem kupim daktanol za kandidu i pocnem da gutam 3,4 puta dnevno i jos dodam jednu kutiju Prospana...za iskaslajvanje.....i posle par dana..a ha..pocnem ja da iskasljavam...sad kasalj vise nije suv vec samo iskasljavam i to belicasto lepljivo ima mehirica, kao pljuvacka lepljiva....smanjio mi se kasalj..nema ga vise tako,samo po nekad se zakasljem..i kad sam prestao da koristim daktanol, meni opet poce suv kasalj..ja sta da radim..poceo opet suv kasalj ali ne tako cesto, samo retko ponekad u toku dana..ah da..pre daktanola, osecao sam u grlu odprilike znate gde je ona rupa u dnu grla spolja u dnu vrata, tu sam osecao kao neko golicanje non stop..i dole u dusniku kao da me neko percetom golica blago...e posle daktanol gela, to u grlu je nestalo...samo ostalo u dusniku lagano golicanje...dakle posle prestanka daktanola, pocnem da kasljem opet suvo..

odem na kontrolu kod alergologa, slusa on kaze opet nista, mora da nastavim pumpicu do marta...ja reko. ajde mi uradite bris nosa i grla kaze on ma nema potrebe ja molim jer je privatnik, platicu...ajd kaze uradi mu bris nosa samo...ja mu kazem da sam imao kandicu i klebsijuelu u grlu kaze nema to veze...uradi on bris nosa i uvece odem po rezultat...kaze odi ovamo..pa tebe izjede neka grinja kuci..imas 90% eozinofila u nosu..sad smo nasli sta je u pitanju...

da on meni xsizal tablete i da nastavim preventivno pumpicu..

ja popijem sutradan tabletu koje treba da uzimam 10 dana po jedna dnevno i od tada ne kasljem niti imam otezano disanje...ali i dalje imam onaj osecaj golicanja percetom u dusniku..negde od dna grla do sredine grudne kosti, iznad malo..negde oko 10cm od dna vrata na dole...imam taj osecaj ali ne kasljem i nema otezanog disanja..

kad izadjem na vazduh..super mi je mozda cak taj osecaj i nestane..ne zamaram se itd..

jos sam pod terapijom i moram za par dana na kontrolu..on mi je rekao da ocistim sve izbacim tepihe itd..ali ja u kuci nemam tepihe vec sam u septembru renovirao sve imam drven pod, bambus zaluzine...

od pocetka zimske sezone sam uneo TA pec koja je prepuna prasine jer je bila tu u blizini dok se sve to renoviralo...sad sam je stavio da samo puni, ne da izduvava zbog prasine

e sad cinjenice...

- kad sam koristio daktalnol za kandidu, poceo sam da iskasljavam
- kad sam prestao daktanol da koristim, vratio se suv kasalj
- uradio sam kontrolni bris u grlu nema nista vise
- lakse mi je napolju nego u zatvorenom
- alergolog nasao 90% eozinofila u nosu, kaze verovatno grinja
- alergotest mi nije radio jos, pod terapijom sam pa cemo da uradimo
- od kad pijem xsizal - antihistaminik, ne kasljem ne disem teze ali imam osecaj da me neko golica percetom u dusniku
- u kuci nemam tepihe ni zavese samo staru ta pec koja je bila puna prasine i od tada je ne izduvavam, i ugaonu garnituru od nekog somota koju cu da usisam onim usisivacem za grinje itd

- moj ujak imao gusenja 6 meseci, dolazila hitna davali mu injekcije, isao na plucno, nalazi sve ok , ja ga pitam jesi kasljao, ma kaze nisam mogao da disem...gusio sam se i suva mi usta bila..a meni jesu bila ujutru suva kao da sam bio u pustinji...

kaze ujak da je isao kod gastroenterologa koji mu nasao izgleda kandidu, ne seca se ujak tacno, i dao mu tablete koje je mesec dana koristio i proslo ga sve..nema gusenja opste....

e sad...ja za neki dan idem kod alergologa da mi slusa pluca da vidi jel se cuje jos ono hhhhhhhh kad naglo izdahnem..on kaze da se iz nosa sliva i dolazi u donje disajne puteve sekret i izaziva to otezano disanje.

otici cu kod gastroenterologa da vidi da nisam slucaj kao moj ujak..ja ne znam kako moze da s eutvrdi da li je kandida otisla duboko..

ne znam jednostavno sta ljudi da radim...Da li je moguce da kandida izaziva sve ovo?

Non stop me kopka to sto sam poceo da iskasljavam kad sam poceo da koristim daktanol a kad sam prestao poceo suv kasalj,


Nisam pusac, sportista sam bio 16 godina aktivan, karatista, sada trckaram, preskacem konopac, imam 34 godine, u porodici ne postoji istorija poznatih plucnih bolesti i alergija ikakvih....

sta mi predlazete da radim..

Iz nosa nemam neki sekret, nista ne izduvavam, samo standardno ali cesto u toku dana recimo kad uradim onako khhhh da iskasljem nesto i cesto izbacim grudvicu bele boje kao pljuvacka lepljiva i to ne mozes lako da speres vodom u lavabou...eto....sad mi tolika frka da cu da psihicki popustim sta ce biti kad se prekine terapija. ne mogu ceo zivot na tabletama xsizal...

citao sam iskustva ljudi sa kandidom u bronhijama da su isti simptomi, pa eto slucaj mog ujaka i cinjenica da sam kandidu u grlu nasao posle 2 i vise meseca od terapije sto me tera na sumnju da je mozda bila zapustena i spustila se di bronhija...

pomazite ako znate kako..hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 2:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 8:36 pm
Postovi: 44
Pitanje je poprilično opširno, ali se nadam da ću ti pomoći. Candida je inače normalan stanovnik kože i sluzokože. S obzirom na svu antibiotsku Th verovatno su malo podivljale, ali to ne znači da imaš neku jezivu gljivičnu infekciju koja se ne znam gde sve proširila. Jednostavno imaš oralnu kandidijazu koja može da se reši i sodom bikarbonom. Mislim da si pomenuo i neki inhalacioni kortikopereparat, a njegova upotreba takodje može da da oralnu kandidijazu, ako ne ispereš usta nakon upotrebe. (kažu da to ne važi jedino za Alvesco). Nalaz eozinofilije govori u prilog alergijske reakcije, a s obzirom da ćeš na kontrolu kod alergologa možda će ti preporučiti da uraduč i neka imunološka ispitivanja , kao što je recimo odredjivanja ukupnog i specifičnog IgE u serumu. S obzirom da je izolovana bakterija iz brisa ždrela potreban je i antibiogram. Možda da uradiš i bakteriološki pregled sputuma. U svakom slučaju s obzirom na opsežnu antibiotsku Th koju si koristio potrebno je da prodje izvesno vreme da bi se uradio bakteriološki pregled i dobili relevantni nalazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 10:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
Hvala puno na odgovoru..evo u medjuvremenu sta se izdesavalo

Pored Alvesco pumpice koju sam koristio i dalje sam imao kasalj i napade otezanog disanja, ne svakodnevno ali ponekad. Uglavnom kad se vratim u kucu, uvece ili tokom noci. Napolju, kasalj se smiri i nikad otezano disanje, trcim normalno, ne zamaram se, na snegu sam ceo dan bio itd..

Odem ja na kontrolu kod doktora, alergologa, insisitram na brisu nosa, uradi i nadje eozinofile, 90%, dao mi Xsizal tablete i FLixotide pumpicu. Cim sam popio prvu Xsizal i kasalj i otezano disanje se nije dogodilo.

Nastavio sam sa Xsizalom 20 dana i pored toga do marta mi rekao Flixotide pumpicu.
Prestao sam sa Xsizalom, bio me strah sta ce se desiti po prestanku, dal ce se vrati sve..jedva sam spavao medjutim da cuknem u drvo, nema kaslja i otezanog disanja.

Dao sam krv da se urade specificni imunoglobulini da se vidi na sta je alergija i kog stepena.
Cekam rezultate.

Uradio sam kompletnu krvnu sliku sve je u redu.

Ispiram grlo sodom bikarbonom posle spreja.
Pored tog spreja, prepisao mi je Nasonex za nos jer on tvrdi da je meni sve to od nosa i da ako se sekret iz nosa sa eozinofilima spustio u donje disajne puteve, da moze to da se desava. Rekao mi je da moram da budem uporan jer se dugo leci.

Kontrolni bris grla nije pokazao ni bakteriju ni Candidu.

Otisao sam na kontrolu i kod ORL i trazio da mi pregleda dusnik jer ja osecam u dusniku blagu iritaciju, kao da me lagano nesto golica, ne uvek, ali osecam. Imam osecaj da treba da se jako nakasljem da nesto iskaljem, na silu jer vise nemam nagon na kasalj.

I dalje u toku dana ne nakasljem se nego onako izduvam i z grla..khhhhh, belicas sekret, kao nesto belicasto lepljivo pomesano sa pljuvackom.

Za sada, nemam kasalj ni otezano disanje, i dalje kao i pre terapije, ja se ne umaram dok na pocetku bronhitisa sam se bas umarao i da pocnem da disem malo brze.

Cekam rezultate specificnih imunoglobulina pa ako mi nadju da je alergija na nesto specificno razmisljam o desinzibilizaciji vakcinom u kapima koje se uzimaju 5 godina. Ne znam koliko je uspesno ali ako moram da biram izmedju 2 zla, makar se nadam da ta desenzibilizacija moze da umanji simptome ili mi svede makar na kijanje...ne znam

Sta vi mislite o tome, ima li neko iskustva?

Jos nesto, ne znam da li sam spomenuo pre..prijatelj, stolar je imao bronhitis, disao je sa 30% pluca, nije mogao korak da predje da se ne gusi, nista mu pomoglo nije i rekao mu covek da se inhalira sa negasenim krecom.

Uradio je to i iz 2 puta je prodisao i izbacio na usta i nos sekret.

Posle tog nista mu nije falilo. Ni jedan preparat mu nije pomogao, do kreca. Pa se razmisljam da mi nije neki sekret ostao zalepljen u dusniku i pravi muku. Da probam krec.

Jel neko probao? Hvala puno na pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 8:36 pm
Postovi: 44
Zaboga, kakav kreč. Ma ni slučajno!
Nikako ne mogu da "pohvatam sve konce" u tvojoj poruci .
Otprilike sam shvatila sledeće:
imaš hroničan kašaj koji traje tri meseca unazad i koji je počeo nakon virusne infekcije,
Alergo test nije radjen, nalazi IgE u toku,
Koristio se neko vreme inhalacione kortikopreparate.
Da li je radjena spirometrija i Rtg pluća?
Ne znam gde ziviš, ali nadam se da u tvom mestu ima pulmologa. Najbolje je da se lepo javiš pulmologu i konačno rešiš sve svoje nedaće.
Moguće je da imaš i rinosinuzitis, što reče i ORL specijalista. Drugo, nakon virusne infekcije kašalj može da se održava duže vremena, do 2 meseca.A što se tiče desenzibilizacije nisam baš sigurna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 2:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
evo ukratko anamneza:

- pocelo sa temperaturom, 7 dana, pio cajeve bio kuci,
- 2 nedelja, prestala temperatura, pocelo grlo da boli i promuknem, kao zilete da gutam,pio caj
- 3 nedelja, osecam polako prolazi grlo spusta se na pluca, probudi me tesko disanje i zvizdanje, skripanje u plucima, kao sapunicu da imam
- kod lekara, kaze pluca cista (opsta praksa), pij bronhoklir 7 dana iako skripim pri izdisaju
- posle 7 dana, nista bolje, kasalj suv non stop, promenim lekara odem dok drugok opst.prakse
- kaze 3 dana hemomicin imam ostatke blagog bronhitisa, plus jos 3 dana
- ispijem nista bolje, odem na plucno..pregleda me doktorka Marina, kazu medju najbojima
- dijagnoza Akutni bronhitis, ekspirijum produzen, terapija Fromilid cini mi se 7 dana i aminofilin
- posle 7 dana na kontrolu odem nije tu, kazu dodji za 4 dana, u toku terapije nisam imao otezano disanje ali kasalj ostao, proredio se, posebno me umaralo kad dugo razgovar, pocnem da kasljem non stop,
- prestanem da pijem Fromilid i aminofilin, ali odmah mi teze na plucima, lakse mi da cutim kad govorim samo mi se kaslje ne mogu da stanem suvo, oci mi ispadaju, i kad treba da odgovorim, skupljam dah. Nocu me bas stegne da mislim da nema vazduha u sobi (koristim TA pec za grejanje)
- odem na kontrolu, kazu nije tu, jel moze neko drugi, ja poludeo ajd vise..daj...pregleda me opet pulmolog, kaze pluca su ti cista, tebi je grlo dosta crveno da pijes Panklav, i na spirometriju da ides, nema potrebe za rendgenom
- ne pijem Panklav jer mi vec dosta antibiotika i on je menjao moju doktorku pa da ne ispadne posle neka frka oko terapije itd.., odem kuci
- opet kasalje suv preko dana, ujutru, popodne, kad pricam dosta kasljem, nesnonsno golicanje u dnu grla i dusniku me tera na kasalj, kao kad bu usli u sobu prepunu prasine..uvece opet tesko disem, kao da nemam vazduhga..popijem aminofilin (kupio) i lakse mi...poludim uzmem uvece narendam ren u jabukovo sirce i kad provri pocnem da se inhaliram, posle 2 minuta, pocnem da kasljem i ocu da povratim, iskaljem par kuglica belih lepljivih i to je sve sto sam iskaljsao...od te veceri, lakse prodisem i nema potrebe za aminifilinom retard vise.
- i dalje suv kasalj, malo se proredio, odem na kontrolu, kod doktorke Marine, pogleda spirometriju kaze, dobro ti je ovo (a spirometriju sam radio nekoliko dana nakon one inhalacije renom i sircetom i bez aminofilina naravno), poslusa pluc ai kaze, OK..gotovo..ja pitam za kontorlu, kaze nema potrebe..a sta cu sa ovim hhhhh sto se duje kod izdisaja, nista kaze..pij bronhoklir o to je sve.
- odem kod alergologa, pogleda mi nos i kaze..pa tebi su krvave nossnice, i sekret samo ide niz grlo..pij Claritine i inhalacije aloprolom 5 dana kod njega..ispijem Claritine 10 dana, Aloprol inhalacije 5 dana i isto..kasalje suv i ponekad otezano disanje.
Na vazduhu napolju kasalj se proredi, smiri se i nikad nikad napolju otezano disanje. vek u zatvorenom prostoru.
- Na kontrolu kod alergologa, kaze, moras preventivno da ti uvedem Alvesco pumpicu, udisi 1 mesec pa na kontrolu.
- odem odmah kod ORL, pogled anos, kaze imas sekret koji se sliva, ne bas mnogo, uzmi Nasonex i 1 mesec u nos i ispiraj fizioloskim nos cesto.
- uradi bris grla i nosa: rezultat, izolovana Candida SPP, bakterija Klebsiela SPP-nije uzrocnik Faringitisa,
- ORL poludeo jer nema antibiograma na Klebsielu, odem nazad, pitam sto nema, kazu nioje mnogo, zato nismo radili, vratim se kod ORL on kaze odakle oni znaju da bas to tebi ne smeta.
- Jedi Daktanol 10tak dana pa kontrola
- pocnem ja da pijem Prospan, jednu kutiju za 5 dana, drugu, drugih 5 dana, nista, kasalj i dalje, suv, nista ne iskaslajvam, Nasonex ne koristim jos. Pocnem daktanol da jedem.
- posle 3 dana od daktanola, pocnem da iskasljavam, kasalj ujutru i po malo u toku dana ali sve iskasaljvam belicasto , sluzavo, kao lepljiva pljuvacka,.po malo, ne mnogo.cisto koliko da pljunem. Ali prvi put osetim da iskaljsavam, kako sam bio radostan.
- Prestanem daktanol, ispucao terapiju, vratio se suv kasalj...ja u bedak.
- Takodje, povremeno, otezano disanje, ali sad kasalj samo ujutru kad se probudim nakasljem se jednom i jos 5 puta moram. Svo vreme, napolju se msiri, trcim normalno , penjem se po brdima, ne zamaram se nista extra, disem OK.
- Vratim se kod alergologa, posle 1 mesec od pocetka pumpice, i kazem mu da sam imao i dalje otezano disanje i kasljem suvo..pitam ga da uradim bris..kaze nem apotrebe..ja ga izmolim i on samo uradi bris nosa. kaze uvece dodji
- odem tamo kaze,..odi ovamo, nasli smo sta je..pa tebe izjede neka grinja...na 5% eozinofila u nosu, smatra se da je covek bolestan i daje mu se terapija, ti imas 90% eozinofila. Oni gde se nadju, ako se spuste u grlo, tu nemas nikakvu gljivicu ni bakteriju, sve uniste i prave zapaljenje, ako su sekretom se spustili nisko u dusnik mogu da ti izazivaju oteano disanje.
Terapija: Xsizal tablete - antihistaminik i Alvesco do kraja marta kao preventiva zbog gripova..kazem nema Alvesco vise, da mi zamenu Flixotide.
- Kako sam popio prvu Xsizal tabletu, nema ni jednom da se zakasljem ni otezanog disanja,. kao da s enikad nista nije desilo...pio sam 14 dana ali sam i dalje osecao, i osecam u dusniku lagano golicanje, kao da ima neko perce koje me jedva golica, tek toliko da znate da je tu..takav osecaj sam imao u dnu vrata, kod rupe gde se radi traheostomija, i u dusniku. kad sam ispio daktanol, to golicanje u dnu vrata je nestalo, ali je ostalo u dusniku..

Dakle, korisim pumpicu preventivno do kraja marta i pio sam xsizal punih 20 dana. U medjuvremenu sm zeo dormeo dusek i jastuke i stavio preko lezaja, zepter parocistacem sam ua prao i usisavao. U kuci nemam tepihe, zavese itd..skorije renovirana kuca.

- Odem na kontrolu brisa grla, (nisam verovao alergologu da nema potrebe) , rezultani - nema nista.
- Isteklo 20 dana terapije sa Xsizal, i bilo mi frka sta ce biti kad prestanem..dal ce se vrati..odem kod alergologa, pogleda nos, kaze bolje je, ali da nastavim pumpicu i za nos Nasonex..ja mu kazem da mi to dao ORL i da sam kupio ali nisam koristio..kaze, uzmi sad i to..mesec dana pa na kontrolu.

- Sada, trenutno ja ne kasljem niti imam otezano disanje, od pocetka Xsizal kad sam progutao do sada, nije se ponovilo ni otezano disanje ni suv kasalj...samo mi je ostalo onaj osecaj teskobe u dusniku, od dna vrata pa na dole nekih 10tak cm...tu imam osecaj da me nesto iritira..kao da imate osecaj neke prasine pa treba da se nakasljete da sve izleti i bilo bi vam bolje..taj je osecaj.

Odem kod ORL da mi pogleda da nije upala dusnika, ali nije mogao sa onim ogledalom jer sam osetljiv i hocu da povratim.

Dakle sada samo preventivno korstim taj kortikosteroid pumpiu do kraja marta zbog gripova i rekao ako me uhvati, odmah inhalacija..

Ne kasljem, ne disem otezano, imam kondiciju i ne zamaram se..ali poneka me stegne osecaj u grudima oko srca, kao kad gledate neki jako tuzan film pa osetis onu tugu oko srca, u grudima...to poneka ali skoro stalno je prisutno to osecanje tistenja..golicanja u dusniku...

Na to se zalim kad bi me sad doktor pitao sta mi fali.

Cekam rezultate specificnih imunoglobulina, krvnu sliju sam jutros uzeo, sve je ok. eozinofili u krvi su u gornjoj granici normale.

Sad, da li sam ja postao alergican na nesto..na grinje ili je virusna infekcija zakacila pluca pa im treba dosta vremena da se povrate u normalu ja ne znam...

Uglavnom, od pocetka muka, do pocetka koriscenja antihistaminika Xsizal, kasalj s eproredi..od upotrebe Xsizal 20 dana, kasalj i otezano disanje su nestali.Ostala je ona iritacija u dusniku odprilike i nekad probadanje oko srca onako kao prstom da te neko ubode u grudnu kost...

To je sve sto me sada muci..inace, dosta sam psihicki opterecen time i samo mislim o tome sta mi je, nadjoh simptome u skoro svim bolestima pa sam poceo da tripujem da imam i astmu, i alergiju, i neki LPR i candidu u plucima..upadoh u zacaran krug.
Niko u porodici nije alergican ni na sta, niko nikada nije bolovao od plucnih bolesti, odrastao sam u sportu 16 godina, od svoje 7 godine sam aktivni karatista bio, nikad u zivotu nisam zapalio cigaretu, duvao lepak itd..fizicki sam aktivan.

Jedini dodir sam imao sa dosta prasine pomazuci oko renoviranja kuce svoje koje se zavrsilo u septembru a ja se razboleo u oktobru-nopvembru..

Sada pijem onaj Noni saok da pojacam imuni sistem, ne jedem masno, meso, przeno, belo zlo..itd..to je ostala navika od sportske ishrane.

Moj drug je zakacio isto sve, aosplutno isto u avgustu, do januara se lecio i koristio pumpice, rekla mi ista doktorka Marina da koristi preventivno do marta on je batalio..sada mi je sve ok..

svi mi kazu, budi stroljiv, ne moze to odmah, sredice se..alergolog je rekao da ce da se sredi i da se dugo leci.

Eto to je moja prica..ne znam dal da idem dalje sa analizama iako ne znam sta bi (bronhoskopiju, gastroenterologa, srce..ili da budem strpljiv).

Hvala puno na tvom misljenju, da li je moguce da se to polako zaceljuje ali da treba dugo da prodje, mzoda je i bila teska upala pluca ko bi znao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 8:36 pm
Postovi: 44
Nastavi sa Nasonexom i Flixotidom. Nakon upotrebe Flixotide obavezno isperi usta vodom. Antihistaminik samo po potrebi. Javi se na zakazanu kontrolu, kada ce ti , nadam se , uraditi kontrolnu spirometriju.Svakako ne uzimaj vise nista od antibiotika. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 10:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
Ok Rodjo..hvala na podrsci, cenim to..spirometrija zadnji put je bila sve na 94%..ja se nadam da nece biti gore iako se osecam bolje nego tada kad sam radio...

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Zasto Arvine ne proverite antitela na kandidu pa cete znati da li sve probleme koje navodite imate od nje ili ne.
To je jednostavno. Takodje mozete da date i ispljuvak na analizu pa cete znati o cemu se radi. Moguce je da su vasi problemi cisto alergijske prirode, ali da ne bi tripovalli kako kazete i da se ne bi strasili uradite antitela na kandidu i bicete mirni.
Ja sam na zalost misljenja da su nasi lekari povrsni, nesavesni u vecini slucajeva i cesto se pitam kame su upste
pomogli? Mene je odlazak kod lekara zbog kaslja, doveo dotle da se evo 5 meseci lecim od kandide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Zasto Arvine ne proverite antitela na kandidu pa cete znati da li sve probleme koje navodite imate od nje ili ne.
To je jednostavno. Takodje mozete da date i ispljuvak na analizu pa cete znati o cemu se radi. Moguce je da su vasi problemi cisto alergijske prirode, ali da ne bi tripovalli kako kazete i da se ne bi strasili uradite antitela na kandidu i bicete mirni.
Ja sam na zalost misljenja da su nasi lekari povrsni, nesavesni u vecini slucajeva i cesto se pitam kame su upste
pomogli? Mene je odlazak kod lekara zbog kaslja, doveo dotle da se evo 5 meseci lecim od kandide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 12:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
radio sam skorije specificne imunoglobuline na inhalacione alergene I nisan ni na sta alergican. za sada zadnjih evo mesec I vise je ok nemam problem Ali osecam da u dusniku ima ipak neka iritacija kao da treba da se nakasljem da nesto izbacim. do kraja marta mi rekli flixitide I nasonex. salivacija be manja iz nosa u grlo al ponekad izbacim belicast ispljuvak. e pitanje sad kako da dam sputum na analyzu kad ne mogu uvek da ga izbacim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 9:27 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
imao sam slicne probleme i posle svega uzeo BRONHO sirup -(med sa nekoliko biljaka) i kad ga uzimam svako jutro po kasiku kasalj i gusenje mi se povlaci-- i to radim vec par godina- ne bas stalno al kad osetim da mi se pogorsava.
POKUSAJ--TO JE-KUTIJA SA PLAVOM BOJOM_KAO DUGINE BOJE- PREKO NJE-ne znam ko je proizvodjac-sad ne koristim al posto sam prehladjen i pocinjem da kasljem obavezno cu sad da kupim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 4:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
hm, pio Sam sve sirupe I bronhiklir I of sleza I cajeve I nista nije pomogao.. ja na kraju mislim da me cepio onaj grip koji se spustio na pluca jer vladao I napadao. nesto jedva cekam da izadjem Iz ove zime


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 8:54 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
budi uporan al nemoj biti previse opterecen-ako je moguce--i ja sam probao mnoge al ovaj mi odgovara-mozda ne svakom al meni da
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 9:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Imala sam skoro isti slucaj. Cera je pokupila u obdanistu neki gadan virus, temperatura 40, prvo ona tri dana, taman njoj bolje onda ja. Posle mene odmah i muz. NJih dvoje posle 5 dana fit, ja 4 nedelje samo sto nisam pluca iskasljala. Svo ono golicanje, jedan dan suv kasalj, sutradan da se ugusim od slajma. Nos se isto zapusio i kakve god kapljice da sam stavljala pomagale su na sat vremena. Isla sam bezbroj puta kod lekara opste prakse (tako to ovde, termin kod pneumologa imam tek sledece nedelje). On mi dao prvo antibiotik, pa onda prvo nista (a meni sve gore i gore...od antibiotika je nestala samo temperatura). Imala sam cak i jedan napad gusenja (jer sam toliko kasljala da nisam mogla da udahnem vazduh). Onda pozajmim od cere kortizon za inhalaciju inhalirala se dva dana bilo mi bolje. Odem kod lekara i on taman da mi da ponovo antibiotik, kad ja pomenuh kortizon i onda mi dade pumpicu da se inhaliram. Inahalirala se ja nekih 7 dana dva put dnevno, kasalj se za mrvicu smanjio, ali posto je pumpica samo kortizon (nema ni salbutamola ni Amofilina) imala sam strasno iritativno kasljanje koje nisam mogla da izbacim iz pluca nego dodje onako do pola. Ja opet kod dr. on nista, preslusa kaze cista su pluca i posalje kuci. I onda na svoju ruku uzmem dva dana za redom tablete protiv alergije.....i sve nestane ko rukom odneseno. Odem opet kod dr. kazem, on kaze samo ti i dalje koristi pumpicu a ne treba nista za alergiju. I tako....evo nedelju dana posle toga, koristim i dalje pumpicu a nos opet pocinje da se zapusava a i kasljuckam.
Inace sam bila prosle godine kod pneumologa, radila alergo testove, sve ok..... Nemam pojma. Malo me boli grlo, valjda nisu gljivice (posto mi je receno da mogu od pumpice, iako svaki put detaljno isperem usnu duplju i nesto posle pojedem...).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan, kasalj, teze disanje i kandida u grlu..POMOC
PostPoslato: Sub Jan 14, 2012 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 14, 2012 1:03 am
Postovi: 1
Alvine ja imam isti problem tj. slican ako pratis forum molim te odgovori kako si resio problem.

Hvala ti


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 112 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: