Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 3:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 08, 2011 2:58 am
Postovi: 7
Imam 30 godina i potrebna mi je vasa pomoc... Unapred se izvinjavam svima zbog nepoznavanja medicinske terminologije zbog cega cu se potruditi da sto slikovitije objasnim problem koji imam...
Imam crvenilo na kozici glavica, tacnije na osetljivijem delu kozice glavica (kada zategnem kozicu do kraja, crvenilo se nalazi na delu izmedju glavica i same kozice).
Posledica cega?! Jedino sto mi pada na pamet je sledece... Pred kraj leta (septembar mesec), verovali ili ne, mi se bas na tom delu penisa zakacio krpelj. S’ obzirom da sam video da se prakticno tek zakacio,pristupio sam standardnoj proceduri vadjenja istog. Znaci malo alkohola na to mesto, malo na prst, pritisak prsta i drzanje 1-2 minuta, nakon cega je prakticno sam ispao. Od tada, pa narednih par meseci sam imao na tom mestu malo crvenila (sto pretpostavljam da je sasvim logicno), ali u poslednjih mesec, dva se crvenilo prosirilo u tom predelu, cak je malo preslo i na sam glavic. S’ obzirom da zivim na selu i da ovde nemamo dom zdravlja, nacekao sam se par dana dok sam uspeo da dodjem na red za pregled u obliznjem gradu. Na tom pregledu sam dobio sledecu terapiju, Palitrex 5 dana 2x2 pa ako se crvenilo ne povuce da dodjem da dam krv i mokracu i da dobijem uput za urologa. Terapija, naravno, da nije dala rezultate. Otisao sam, dao krv i mokracu (rezultati dobri) i dobio uput za urologa. 04. april je bio prvi slobodan termin pa sam za isti i zakazao pregled.
O higijeni dosta vodim racuna, a 3 godine apstiniram od seksa.
Zabrinut sam jer moram toliko da cekam na pregled, a primecujem da se crvenilo polako siri. Voleo bih da mi neko strucan da svoje misljenje i savet za problem koji imam. Da li da uzmem neku kremu koja ce biti efikasna u sprecavanju sirenja crvenila dok ne dodjem na red za pregled kod urologa?
Hvala unapred
P.S. Svim damama srecan 8. mart!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 6:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
krpelj se ne vadi tako, da znas za ubuduce...i svaki ubod krpelja treba shvatiti ozbiljno, ne zanemarivati...da li se krpelj zakacio bas ispod kozice uz glavic, i bas na tom mestu gde je sad crveno?
svakako jeste neophodan pregled, treba videti kako izgleda, uraditi ispitivanja i postaviti pravu dijagnozu, tek onda mozemo govoriti o terapiji...nista ne vredi da se smanjuje crvenilo, treba videti zbog cega je ono nastalo pa na to delovati adekvatnom terapijom! moze da bude povezano i sa tim ubodom ali moze da bude i nesto deseto, bez pregleda se ne moze nista reci...
pregled jeste kasno zakazan...vidi kako stoje stvari za dermatovenerologa, da li moze ranije, mozes se i njemu javiti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 08, 2011 2:58 am
Postovi: 7
Slika

Slika vredi hiljadu reci. Ubod je bio na unutrasnjem delu kozice sa leve strane, a kao sto vidite, crvenilo se sad prilicno prosirilo po tom unutrasnjem delu kozice i na glavic. Nema gnoja, a desava se da se pojavi manji otok na tom, unutrasnjem delu kozice, ali ne na delu koji je crven, vec pored.

Voleo bih, naravno ako mozete nesto da vidite sa slike koju sam stavio, da mi date neki koristan savet.

Sto se tice pregleda, potegao sam jednu vezu da me urolog primi ranije, a znacu sutra ili prekosutra da li ce se to i desiti (cisto sumnjam). A kad sam zakazivao pregled kod urologa, i kad mi je receno da je prvi slobodan termin 04. april, na moje pitanje, zasto se toliko ceka, receno mi je da je to najbrze sto moze, a da se na druge lekare specijaliste ceka dosta duze (po dva, tri meseca), tako da dermatoventolog otpada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 08, 2011 2:58 am
Postovi: 7
Slika

Slika vredi hiljadu reci. Ubod je bio na unutrasnjem delu kozice sa leve strane, a kao sto vidite, crvenilo se sad prilicno prosirilo po tom unutrasnjem delu kozice i na glavic. Nema gnoja, a desava se da se pojavi manji otok na tom, unutrasnjem delu kozice, ali ne na delu koji je crven, vec pored.

Voleo bih, naravno ako mozete nesto da vidite sa slike koju sam stavio, da mi date neki koristan savet.

Sto se tice pregleda, potegao sam jednu vezu da me urolog primi ranije, a znacu sutra ili prekosutra da li ce se to i desiti (cisto sumnjam). A kad sam zakazivao pregled kod urologa, i kad mi je receno da je prvi slobodan termin 04. april, na moje pitanje, zasto se toliko ceka, receno mi je da je to najbrze sto moze, a da se na druge lekare specijaliste ceka dosta duze (po dva, tri meseca), tako da dermatoventolog otpada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 2:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 08, 2011 2:58 am
Postovi: 7
iskreno se nadam da cu iz treceg puta uspeti...

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 7:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
nazalost slika ne radi, taj server ocigledno ne dozvoljava kacenje slika te vrste i brzo ih prepozna pa sklone...ali opet ni samo sa slike ne moze se nikad dati sigurna dijagnoza...potrebno je to uzivo videti, pregledati, uraditi i laboratoriju...
ukoliko bi bilo povezano sa ujedom krpelja morala bi da se sprovede adekvatna antibiotska terapija kako stanje ne bi uznapredovalo i ugrozilo i druge organe...a i ako se radi o nekoj drugoj lokalnoj genitalnoj infekciji nevezano za ujed krpelja i u tom slucaju se treba adekvatno tretirati, kao i da je rec o necem trecem, znaci pregled je nesto sto se svakako mora obaviti, pa vidi da nekako ubrzas koliko god mozes...ako ne uspe ovo odmah, onda ipak probaj i sa dermatovenerologom, mozda situacija tu ipak nece biti sa tolikim cekanjem, treba svakako pokusati...
zelim ti da sto pre uspes da stignes na pregled, bez previse cekanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 08, 2011 2:58 am
Postovi: 7
Hvala puno! I uspeh da pomerim za 21. mart (jedva nekako), opet bolje nego 04.04.

P.S. Prvo pomislih da ne radim nesto kako treba, kad je u pitanju kacenje slike, ali ocigledno da to nije bio problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 6:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
da, ne treba kaciti na imageshack vec na neki drugi server koji ne skida te slike...pa dobro, jos desetak dana, vazno da ne cekas vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Uto Mar 22, 2011 1:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 3:48 pm
Postovi: 25
Zdravo.Imam 18 godina i zeleo bi da osatvim neka pitanja u vezi mojih problema
1.Kada navucem kozicu preko glavica,kozica je crvena i to me veoma muci,pa molim za savet kako to da resim
2.U nekim trenucima mi je i glavic crven.
Molim da mi pomognete sa ovim problemima i kako da ih resim sto pre,ocajan sam i to utice na moje samopouzdanje i volju.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Uto Mar 22, 2011 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 3:48 pm
Postovi: 25
Jeste da sam malo dosadan,ali imam jos problema.Naime imam neke cudne krugice na penisu koji lice na kurje oko,ali ima nesto crno u sredini i to dve ne znam kako to da resim pa trazim vasu pomoc,jer me to veoma ititira kada vidim.


Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Uto Mar 22, 2011 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 3:48 pm
Postovi: 25
Jeste da sam malo dosadan,ali imam jos problema.Naime imam neke cudne krugice na penisu koji lice na kurje oko,ali ima nesto crno u sredini i to dve ne znam kako to da resim pa trazim vasu pomoc,jer me to veoma ititira kada vidim.


Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Uto Mar 22, 2011 6:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ono sto se uvek ponavlja ovde je da na slepo tesko moze da se da pravi savet...sto se tice crvenila kozice i glavica treba najpre videti da li postoji fimoza (tesna kozica) pa zbog toga dolazi do iritacije...cak i kod normalne kozice moze da se desi da se zacrveni nakon grublje masturbacije ili sekualnog odnosa...ako se radi o tesnoj kozici treba to resavati...naravno treba videti da li mozda postoji i neka infekcija...sto se tice ovih drugih promena koje navodis, dok se ne vidi kako to izgleda ne moze se komentarisati, moze da bude nesto beznacajno (zavisi na kom je delu, moze da bude npr. urasla dlaka, mitiser), a moze da bude recimo kondilom, moluska ili neka druga seksualno prenosiva boljka...znaci mora se to videti, kao i kozica, tako da savetujem pregled...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Sre Mar 23, 2011 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 3:48 pm
Postovi: 25
Hvala puno,otici cu na pregled i resicu to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 1:36 pm
Postovi: 4
Pozdrav. Imam par pitanja. Pre odredjenog vremena sam primetio crvenilo na glavicu i kozici. To se uglavnom pojavi posle erekcije i mokrenja. Nekad zna i da me pecka. Takodje urin mi ima dosta jak miris. Pritom imam fimozu (mislim da se tako kaze), i nikako ne mogu da prevucem kozicu premonition glavica. Pa me zanima dal mi se to crvenilo javilo zbog fimoze ili je nesto drugo u pitanju. Hvala unapred na odgovoru. P.S. izvinjavam se na izrazima zaista ne znam strucne nazive.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na kozici i na glavicu
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 9:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Može a i ne mora biti da je zbog fimoze.
Javi se urologu na pregled, uradiće ti standardne analize mokraće i verovatno neki bris da se vidi da li je sve ok, a i treba tu fimozu na vreme rešiti svakako, nemaš šta da čekaš i čega da se plašiš - što pre to bolje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: