Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u preponama, maloj karlici, kočenje noge pa u krstima
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 7:38 pm
Postovi: 8
Poštovani,

Kako je danas tačno mesec dana od kako sam osetila izvesne tegobe koje ću vam u nastavku opisati, a za koje još pouzdano nije utvrđeno šta su, molim za savet i mišljenje.

Naime, nakon jednoipočasovne vožnje autobusom u neudobnom položaju dobila sam jak bol u preponama. Bol nije bio nepodnošljiv, ali je bio najjači od svih koje sam iskusila za ovo vreme. Dominantno se javio u preponi desne noge, ali je (čini mi se) bio prisutan u levoj. Sve ukupno trajao je do 15 minuta (sećam se jer je otprilike toliko vremena trebalo da obavim kupovinu u samoposluzi).

Nakon što je prestao, tog dana nisam više iskusila nikakve tegobe u smislu bolova tog ili nekog drugog dela tela, povišenu temperaturu i sl.

Međutim, nekoliko dana kasnije počela sam da osećam bolove u maloj karlici. Moj subjektivni utisak je bio da me bole jajnici (opet dominantno desno, ali i levo). Međutim, u međuvremenu obavljen ginekološki pregled nije ustanovio takav nalaz.

Bol ne mogu jasno da opišem, nije bio sasvim tup, ali ne i jako probadajući, uglavnom mogla sam ga rezlikovati od npr. menstrualnih grčeva. Imam utisak da se nekad širio pomalo zrakasto. Takođe, jedno vreme, ali više ne sam mogla da napipam jednu bolnu tačku tik iznad pubične kosti sa desne strane. Tačno nasuprot njoj je rez od operacije bruha koji sam imala kao malo dete. Taj bol se više ne javlja. Povremeno sam, uveče, osećala i blagu mučninu bez nagona za povraćenjem ali je i to prošlo. Dakle, bolovi u predelu jajnika, koji se spuštaju kroz preponu i nekad prolaze kroz čitavu nogu. Umereni.

Moram da napomenem i to da za sve ovo vreme nisam imala problema sa mokrenjem u smislu učestalog mokrenja, bola pri mokrenju, drugačijeg izgleda ili mirisa urina, kao što je i sa stolicom sve bilo u redu.

Međutim, ipak sam privatno uradila krvnu silu i lab. pregled urina koji su pokazali sledeće:
Leukociti: 7.9 ref. 3.5-10
Limfociti: 41%
Monociti: 4.5%
Granulociti: 54.5%
CRP: 3.4 ref. manje od 5

Ostale vrednosti otprilike na polovini referentnog raspona.

Izgled: slabo zamućen
Boja: žuta
Rekacija: kisela
Spec. tež: 1.020
Sve negativno: protein, glukoza, ketoni, bilirubin, urobilirubin, hemoglobin, nitriti.

Eritrociti: retki
Leukociti: 3-4
Epitelne ćelije: 6-8 pločastih
Cilindri: -
Kristali: dosta Ca-oksalat, sitan
Bakterije: dosta
Ostalo: gljivice

Ovi nalazi su od pre pet dana.


Nalaz urinokulture koji je stigao danas:
Izolovane su tri vrste bakterija u broju od oko 75 000 CFU/ml (crevna flora).
Ukupan broj bakterija i broj vrsta NE UKAZUJE na urinarnu infekciju.


Nalaz ultrazvuka, privatno:
Bubrezi uobičajene lokalizacije, očuvanih parenhima, na desnom bubregu lako dilatiran pijelokaliksni sistem i hiperehogeniji.

Mokraćna bešika normalnog detruzora, isupnjena lako zamućenim urinom.


Moram da pomenem da sam urinokulturu čekala neka 3-4 dana i u međuvremenu (od lab. nalaza) pila dosta vode i čaja. Ovo je nekako izmestilo bol iz male karlice ka krstima, tako da sad imam osećaj da me baš bubreg boli i to samo sa desne strane, čak i na dodir. Kada se istegnem u boku na levo, pa prelazim rukom preko tog dela, osećaj je bolniji i drugačiji nego kada radim sa suprotnim bubregom. Takođe, sve više osećam da mi se i koči desna noga dok se krećem, mada sam tegobe u nogama osećala i ranije (vezano za bol u preponama).

Moram da napomenem, da svi bolovi koje sam iskusila do sada su bili do umerenog intenziteta, nije bilo ničega nalik napadu niti nepodnošljivog. Postoje periodi bez ikakvog bola i onda ti umerenog, povremenog.

Temperatura ovih nekoliko dana, pošto sam je češće merila šeta od 36.8 do 37.4.

Moj lekar opšte prakse pretpostavlja da je stvar u pesku i da se to možemo zaustaviti, ali da će me ako želim poslati urologu da mi pogleda bubreg detaljnije (malo smo mesto, pa nemamo nefrologa).

Šta mi preporučujete od eventualno dodatnih analiza?

Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u preponama, maloj karlici, kočenje noge pa u krstima
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 7:38 pm
Postovi: 8
Samo da napomenem da uopšteno pijem veoma malo vode. Jednostavno, žeđ kao nagon je slabo prisutna, a bojim se da ne unosim dovoljno tečnosti ni na druge načine, što naravno ne važi za poslednjih nekoliko dana kada pijem najmanje 1.5l Prolom vode.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u preponama, maloj karlici, kočenje noge pa u krstima
PostPoslato: Čet Mar 03, 2011 8:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
moguce je da se radi o pesku...ne bi bilo lose da vas pogleda i urolog, pa ce vas nakon pregleda uputiti na dodatne pretrtage ukoliko bude potrebno...
sto se tice unosa tecnosti morate je unositi vise, pod obavezno, pogotovo ako ste skloniji pesku!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: