Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 3:56 pm
Postovi: 8
Postavila sam prethodno temu na pogresnoj strani...pa evo opet
Molim sve kolege koji su u procesu nostrifikacije diplome stomatoloskog fakul.u Sloveniji,za malu pomoc-da li ispiti mogu polagati na srpskom jeziku.Cula sam od par kolega da su tako polagali.a tek kasnije jezik polozili.
Koliko je proverena informacija?...hvala unapred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 3:56 pm
Postovi: 8
Ajde kolege,puno vas posecuje ovaj forum...dajte bar neku pomoc:( :( :( :( :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Uto Feb 22, 2011 1:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
za polaganje ispita nemoras imat polozen slovenski jezik.

polozen slovenski jezik je uslov za pristupanje drzavnom ispitu nakon obavljenog staza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Uto Feb 22, 2011 3:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sve informacije na

http://www.mvzt.gov.si/si/delovna_podro ... enicnaric/

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Čet Feb 24, 2011 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Ostani ovde. Ako iole znas da radis stomatologiju kako valja za tebe u Srbiji ima posla. Ako ne znas nece ga biti nigde. Nemoj da se lazes i zavaravas kako je puno stomatologa na birou i ostalim pricama. Malo je jako onih dobrih. A cim zelis i mislis da mozes da prodjes u Sloveniji logicno je da zakljucim da si od onih koji nesto znaju da urade konkretno. A takvi su ovde preko potrebni.

Pokucaj u privatne ordinacije i vidi da li treba jos neko. Verovatno ces u pocetku skidati kamenac a za nesto vise dovoditi svoje pacijente. Pa ce ti za koji mesec kad stekne poverenje vlasnik dati da radis i nesto vise i tako polako. Ali moras da si strpljiva. Ne mozes ocekivati da ti neko da da brusis cirkularac cim te zaposli.

Najveci problem u glavama ljudi koji zavrse je taj sto sebi uvrte da sve znaju, nece da prihvataju savete iskusnijih kolega, jos se i ljute kada im kolega koji radi vec 30 godina pridje da ih nesto nauci. Ovo je recept za samopropast. I svi ocekuju da ce odma da rade ne znam kakve radove. E pa ne ide to tako. Prvo se skida kamenac i poliraju se zubi. Pa se stekne malo poverenja pa ti vlasnik da da uradis neku plombu 1 klase. Pa posle jos poverenja neku vecu plombu i neko lecenje dubokog karijesa. I tako dalje. Sto vise poverenja vlasnik stice to dobijes vece i skuplje radove da radis.

I naravno vlasnici privatnih ordinacija vole da kada pocetnik nema svog pacijenta visi pored njihove stolice i glada sta oni rade i kako rade i da slusa kada mu se nesto objasnjava.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 11:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 3:56 pm
Postovi: 8
Hvala na informacijama,ali sve to vec znam....sa kog sajta se sta skida,sta treba od dokumenata i sl.Mene zanima koliko su strogi na ispitima,moze li se pricati na srpskom tolerisu li to,jer jezik radim 7 meseci i treba mi jos 6 meseci do visoke ravni a profesori i casovi jako puno kostaju.
Za studenta-bg-izvini gde ti zivis?????????
Ja nisam pocetnik,zavrsila sam davne 2004 godine i punih sad ce 7 godina radim za drugoga,na procenat,za bednu platu jer nemam svoju ordinaciju.A studije sam zavrsila sa prosekom 9,3 i sve u roku ispolagala,bila medju prvih deset u generaciji koji su to na vreme zavrsili.
Za posao u bg i okolini mi ne pricaj molim te....znanje je ono sto se najmanje ceni,a spec.mogu da sanjam.
Ne verujem da ce ovde ikada biti bolje.A da,slazem se za deo da treba da ostanu,ali mamini i tatini sinovi,isti ti koji su dolazili kod mene da ih ucim i pokazujem razne ispite,isti ti koji su ih placali i tako polagali,isti ti koji su obnavljali po 3 puta jednu godinu studija-a sada su svi asistenti na fakultetu i uce nasu decu.
Hvala lepa,mozda nekome odgovara ovaj sistem tretiranja doktora,meni licno ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 3:56 pm
Postovi: 8
Guevara je napisao:
za polaganje ispita nemoras imat polozen slovenski jezik.

polozen slovenski jezik je uslov za pristupanje drzavnom ispitu nakon obavljenog staza.


Hvala,to znam da nije uslov,ali imas li iskustvo iz realnosti,ili neko tvoj blizak.Da li tolerisu na ispitu los slovenacki,''sepanje'' ili polaganje na srpskom?
Ne bih da me obaraju ako osete srbscinu :cry:
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 11:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 3:56 pm
Postovi: 8
studentbgd je napisao:
Ostani ovde. Ako iole znas da radis stomatologiju kako valja za tebe u Srbiji ima posla. Ako ne znas nece ga biti nigde. Nemoj da se lazes i zavaravas kako je puno stomatologa na birou i ostalim pricama. Malo je jako onih dobrih. A cim zelis i mislis da mozes da prodjes u Sloveniji logicno je da zakljucim da si od onih koji nesto znaju da urade konkretno. A takvi su ovde preko potrebni.

Pokucaj u privatne ordinacije i vidi da li treba jos neko. Verovatno ces u pocetku skidati kamenac a za nesto vise dovoditi svoje pacijente. Pa ce ti za koji mesec kad stekne poverenje vlasnik dati da radis i nesto vise i tako polako. Ali moras da si strpljiva. Ne mozes ocekivati da ti neko da da brusis cirkularac cim te zaposli.

Najveci problem u glavama ljudi koji zavrse je taj sto sebi uvrte da sve znaju, nece da prihvataju savete iskusnijih kolega, jos se i ljute kada im kolega koji radi vec 30 godina pridje da ih nesto nauci. Ovo je recept za samopropast. I svi ocekuju da ce odma da rade ne znam kakve radove. E pa ne ide to tako. Prvo se skida kamenac i poliraju se zubi. Pa se stekne malo poverenja pa ti vlasnik da da uradis neku plombu 1 klase. Pa posle jos poverenja neku vecu plombu i neko lecenje dubokog karijesa. I tako dalje. Sto vise poverenja vlasnik stice to dobijes vece i skuplje radove da radis.

I naravno vlasnici privatnih ordinacija vole da kada pocetnik nema svog pacijenta visi pored njihove stolice i glada sta oni rade i kako rade i da slusa kada mu se nesto objasnjava.

Smeh do suza:))))
Gde ti zivis drago dete....... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Sre Feb 01, 2012 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 2:54 pm
Postovi: 1
Koleginice, sta bi sa nostrifikacijom u Sloveniji? :D
Ima nas jos zainteresovanih :) Ja cu od jeseni biti apsolvent i nadam se da cu u narednih godinu dana zavrsiti. Najnovije informacije koje sam dobila jesu da upis na nostrifikaciju kosta 500e, a svaka prijava ispit 350e, sto nije malo, obziroma da nama koji zavrsavamo po starom programu treba 7 ispita :cry:

Takodje planiram da krenem na slovenacki od oktobra. Dobra veste je, sto kako sam saznala, nostrifikovana slovenacka diploma posle vazi u celojj Evropi, pa je dobra odskocna daska za dalje.

Nadam se da ste uspeli nesto da uradite :) Cekam Vas odgovor, svaka informacija mnogo znaci :)

Pozdrav od koleginice iz NS :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Ned Mar 04, 2012 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 12:08 am
Postovi: 4
Evo ovako,polaganje jezika definitivno nije uslov za pristupanje polaganja drugih ispita.Da tolerisu da nessto kazes na srpskom i nisu toliko zajedljivi.Problem je sto se dosta polaze putem testa ili je deo ispita i test,a tu nema improvizacije.Jezik nije tezak i za sest meseci intenzivnog rada mozes ga savladati da se nekako cupas.Ne znam za NS,ali bg i km fakulteti imaju oko 7 ispita to su ti higijena,nujna stanja,gnatologija,protetika,bolesti i bolesti usta i neko decju.Dva su roka godisnje i treba oko 1.5-2 godine da zavrsis.Nije lako jer je generalni stav da slovenija ima dovoljno stomatologa,profesija je profitabilna,trziste malo,tako da sve cine da odustanes.Ali vredi pokusati.Da li neko zna put za Nemacku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Sre Sep 05, 2012 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2012 8:15 pm
Postovi: 1
Koliko vam je aktualna ova tema? Ukoliko vas jos uvijek zanima, mogu da vam dam informacije iz prve ruke... sama sam se prebacila u Sloveniju pa... javite ako vas nesto zanima ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Pet Nov 16, 2012 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 16, 2012 1:17 am
Postovi: 1
Dentalka je napisao:
Koliko vam je aktualna ova tema? Ukoliko vas jos uvijek zanima, mogu da vam dam informacije iz prve ruke... sama sam se prebacila u Sloveniju pa... javite ako vas nesto zanima ;)

cao ja sam Jelena,zavrsila sam stomatologiju u bg i uskoro zavrsavam staz,planiram da idem za Sloveniju pa bi mi svaka validna i dobronamerna informacija koristila:)hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Ned Jan 13, 2013 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2012 2:29 pm
Postovi: 1
Molila bih za kratak opis ispita iz higijene i dietetike i nujnih stanja...hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2013 9:36 pm
Postovi: 1
Dentalka je napisao:
Koliko vam je aktualna ova tema? Ukoliko vas jos uvijek zanima, mogu da vam dam informacije iz prve ruke... sama sam se prebacila u Sloveniju pa... javite ako vas nesto zanima ;)


Mene zanima....
Procedure,jezik, nostrifikacija, šanse za posao itd....
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nostrifikacija diplome u Sloveniji
PostPoslato: Pet Avg 21, 2015 8:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 21, 2015 8:13 am
Postovi: 1
Mozes da se javis mi
________________
Prevodenje diplome


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: