Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: konkurs-300mladih lekara
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 18, 2005 2:09 pm
Postovi: 34
Drage kolege,
danas je izasao dugo najavljivani konkurs za mlade lekare,al eto ti vraze,za razliku od prosle godine ovogodisnji 'nudi' SAMO domove zdravlja i na klinikama radiologiju i anesteziju.
Pritom,pravo da konkurisu imaju i 'obicni' dr medicine i specijalisti.
Ministar hoce da prepolovi nezaposlenost?
I sta sad da rade tek zavrseni doktori medicine?????
Na proslogodisnjem je bilo 50 mesta na KCS(A PRIMILI SU I VISE) a na ovom svega 15 i to samo radiologa i anesteziologa!
Nemam dalji komentar,jer ovakav potez ministarstva izaziva opori ukus ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pogled sa strane
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 21, 2007 5:30 pm
Postovi: 0
Dragi lekari,

nisam lekar, ali moja zena jeste, odlican student, zavrsila u roku i sad ceka posao. Cekali smo ovaj konkurs ko ozebli sunce, kad ono... Mada, ocekivao sam to. To je nasa drzava, a zdravstvo u Novom Sadu je jedan bas lep primer. Naprimano je maminih i tatinih sinova i ko zna koga preko veze, i naravno da nema mesta. Sem za profesije koje niko nece. I sad ti koji si medju najboljima bio, trudio se, a nemas DEBELU vezu, cekaj ovaj konkurs, i idi radi nesto sto te apsolutno ne zanima, a imas pravo kao vredan i pametan student da biras, i da radis ono sto volis, i da tako najvise doprineses drustvu i das sve od sebe. A i konkurs je sam van pameti. Jer jasno je, bar za Novi Sad, da zakonom propisani broj radnih mesta je premali. Prvo su to trebali srediti. Novi Sad raste, guzve su stalne, zaposlite jos lekara gospodo iz vlade. Ili nema novca za narod, za zdravlje? A bolesnih je sve vise, nazalost. Secate se kako su u skupstini svi spavali i segacili se dok je poslanik iz nebitno koje stranke za govornicom govorio kakvo je stanje u nasem zdravstvu, i ispravno je govorio. Ali to njih ne zanima, oni ce preko veze, bez guzve i cekanja kod svog licnog lekara.
Ne znam, zemlja nam je u haosu, pa tako i ovo. Jeste da nas ne bombarduju, ali zar treba sa tim da se zadovoljimo? Ja da sam na vasem mestu svi lekari koji nemate posao, ili imate, a niste zadovoljni, jer vidite ko i kao napreduje, ja bi u neki protest, strajk, bilo sta. Da se jednom iskoreni nepotizam i korupcija! Makar u ovoj casnoj profesiji, za koju se i zakletva polaze!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: konkurs-300mladih lekara
PostPoslato: Ned Maj 02, 2010 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 12:57 pm
Postovi: 11
Lokacija: kragujevac
Mene samo interesuje koji domovi zdravlja su dobili mesta i koliko, gde treba da trazim koga da zovem,inace sam iz okoline Svilajnca.Koja su to sredstva javnog informisanja kada ih ima toliko.SRAMOTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: konkurs-300mladih lekara
PostPoslato: Uto Jul 20, 2010 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Polako ljudi. Naj pre treba da postanete Bosanci, Hercegovci i Crnogorci pa onda da se nadate poslu. Uglavnom gde god da se udje u bolnice cuje se vecinom neki naglasak iz bratskih nam bivsih republika. Prica se da recimo u Beogradu ljudi iz Beograda nema skoro nigde na radnim mestima. Zato vam ja svima predlazem da naj pre naucite jedan od naglasaka drage nam brace.

Odma da kazem posto ima onih koji potezu cuvenu tezu kako su eto jadni mali Crnogorcici i ostali vezisti siroti, kako mnogo moraju da se trude, kako su prinudjeni da grizu i da rade jer su kao prepusteni sami sebi i nema ko da im pere, pegla i slicno i zivot ih ne mazi a toboze su studenti iz Srbije lenji i neradnici jer zive kod mame i tate i ne moraju da se trude da grizu i rade jer ih izdrzavaju mama i tata. MOLIM TAKVE DA OTSKAKUCU U TROSKOCIMA!!!

Ja zaista nemam nista protiv bivse brace, ali brate mili sto je mnogo mnogo je. Preko svog lobija na fakultetu zavrsavaju fakultet sa ispod minimuma prihvatljivog znanja i to sasvim lagano. Onda preko istog tog lobija dobijaju poslove.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: konkurs-300mladih lekara
PostPoslato: Uto Jul 20, 2010 1:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Treba pod hitno da se formira lobi studenata medicine i stomatologije svih fakulteta bez obzira bili oni drzavni ili privatni koji ce da stiti interese studenata rodjenih u Srbiji i svih onih koje ne gura Crnogorsko-Bosansko-Hercegovacko kriminalni antihipokratovski zlikovacko zlocinacki lobi. Taj lobi bi trebao da stiti interese studenata iz Srbije rodjenih u Srbiji na fakultetu a posle i kasnije pri zaposljavanju i da se brine za njihovu dobrobit.

Treba uvesti zakon da Srbi iz Srbije rodjeni u Srbiji imaju prvensto pri zaposljavanju pa posle stranci. Jer bivsa braca a posebno Crnogorci su u Srbiji stranci i zaista ne vidim zasto bi imali prednost koju sada imaju pri zaposljavanju. U svakoj normalnoj zemlji stranca mozete da zaposlite tek kada dokazete da nemozete nikog drugog da nadjete.

Dok se mi koljemo koji je fakultet bolji i oko slicnih gluposti, oni sebi zavrsavaju ispite, zavrsavaju diplome, zavrsavaju fakultete sa znanjem ispod minimuma. Onda nam uzurpiraju radna mesta. Na tim radnim mestima prave greske od kojih se recimo svakome ko je bar jednom nesto procitao iz medicine dize kosa na glavi. Unistavaju nam zdravstvo.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: konkurs-300mladih lekara
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 2:10 am
Postovi: 39
studentbgd je napisao:
Treba pod hitno da se formira lobi studenata medicine i stomatologije svih fakulteta bez obzira bili oni drzavni ili privatni koji ce da stiti interese studenata rodjenih u Srbiji i svih onih koje ne gura Crnogorsko-Bosansko-Hercegovacko kriminalni antihipokratovski zlikovacko zlocinacki lobi. Taj lobi bi trebao da stiti interese studenata iz Srbije rodjenih u Srbiji na fakultetu a posle i kasnije pri zaposljavanju i da se brine za njihovu dobrobit.

Treba uvesti zakon da Srbi iz Srbije rodjeni u Srbiji imaju prvensto pri zaposljavanju pa posle stranci. Jer bivsa braca a posebno Crnogorci su u Srbiji stranci i zaista ne vidim zasto bi imali prednost koju sada imaju pri zaposljavanju. U svakoj normalnoj zemlji stranca mozete da zaposlite tek kada dokazete da nemozete nikog drugog da nadjete.

Dok se mi koljemo koji je fakultet bolji i oko slicnih gluposti, oni sebi zavrsavaju ispite, zavrsavaju diplome, zavrsavaju fakultete sa znanjem ispod minimuma. Onda nam uzurpiraju radna mesta. Na tim radnim mestima prave greske od kojih se recimo svakome ko je bar jednom nesto procitao iz medicine dize kosa na glavi. Unistavaju nam zdravstvo.


Sto se tice "lobija",o ovome bi trebalo da se interesuju nadlezne komore,kojima to naravno nije ni na kraj pameti.

A to,ko je odakle,i gde se zaposljava,resice se onda,kada pacijenti shvate gde je strucnija medicinska/stomatoloska usluga,a privatni i i medicinski radnici u drzavnom sektoru budu izjednaceni u pravima i obavezama-kada i privatni stomatolozi (npr.) budu imali pravo da potpisu ugovor sa RZZO o nacinu naplate troskova i refundiranja.Resice se i problem nezaposlenosti i strucnosti,jer kada ja,kao pacijent,budem mogao da biram kod kog lekara cu ici,to ce biti zdrava konkurencija.Inace,ovakvim potezima,vlada samo pravi nelojalnu konkurenciju i nepotizam u svakoj pori zivota-prakticno stimulise "drzavnu" sluzbu,koja jedva da stoji na nogama,a privatni sektor,koji je i najskloniji konkurenciji uopste,kao i zelji za inoviranjem,jednostavno gusi raznim haracima.

Ako se nastavi ovakvim tempom,privatni sektor pocece da finansira drzavni deo zdravstvenog sistema,zatim ce mnogi shvatiti "Zasto da ja radim u privatnoj praksi,usavrsavam se,uvodim inovacije,i zasluzeno zaradjujem vise,a a od tog novca MORAM odvojiti deo,koji ce finansirati drzavne stomatologe,koji po famoznoj kapitaciji imaju po 2 pacijenta dnevno,sa sve placenim zdravstvenim i penzijsko-invalidskim osiguranjem?"

To je osnovni problem srpskog zdravstvenog sistema,a ne ko je odakle dosao.Nisam iz Beograda,ali Beograd mora da shvati,da kao glavni grad,pored privilegija,ima i neke "nesrecne" obaveze.Drugim recima,samo zdrava konkurencija iznedrice najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: