Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 11:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Procesljala sam teme oko peruti i kao i dosad nisam se nasla medju simptomima.Moj problem je sledeci izrazito suvo teme glave, perut se javlja u obliku krupnih ljuspi od nekoliko milimetara,perut je bela,nakon pranja bilo kojim smponom koza glave je pre zategnuta i nakon dan dva javlja se svrab koji se sve vise pojacava .Pokusavam da se kontrolisem sto se ceskanja tice ali sam primetila da se cak i u snu cesam jer mi se po povrsini glave javljaju i kraste.Godinama imam ovaj problem , cini mi se oko 10 godina, isprobala sam sve sampone koji se reklamiraju i to po pravilu ne jedanput nego nekoliko meseci , strpljivo da bi se pojavio ucinak a ono nista, isprobala sam cak i pranje bebi samponima i nista, jedini ucinak je imao Mycoseb koji sam nazalost uzela na svoju ruku bez konsultacije sa dermatologom sto nije u redu, znam.Mycoseb je pomogao momentalno,perut je nestala kao i ekstremna svrab, vec nakon prvog pranja al je kosa pocela da se masti.Kada je Mykoseb nestao sa trzista pronasla sam privatnu apoteku koja proizvodi sampom sa ketokonazolom u istom procentu kao i mycoseb al taj sampon jednostavno ne deluje.Moj tip koze jeste masniji ali ne preterano, klasicna t zona.Najvise me zbunjuje to sto se krupna perut javlja po onome sto sam naslo kod seboreicnog dermatitisa , perut je zuckaste boje i koza glave je masna.Pored perutanja glave dolazi i do perutanja obrva itd.Drugi tip perutanja je sitna bela perut i suvi skalp glave koji se vecinom javlja kod muskarac.Ne znam dali posoji jos koi tip peruti koji mozda nisam nasla i dali postoji siguran test, tipa bris ili nesto tako koji moze da ukaze dali su u pitanju gljivice ili... da se ne bi napamet uzimala terapija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 8:36 pm
Postovi: 44
Melita, da li je moguce da toliko dugo imas problem a da se nisi javila dermatologu?
Mislim , da je najbolje resenje da se javis lekaru koji ce nakon pregleda odluciti o eventualnim dijagnostickim procedurama i o terapijskim merama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 2:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Morala bi se javiti dermatologu na pregled. Ja imam isto problem sa peruti zadnje što sam probala je da pre pranja utrljam u teme i krajeve maslinovo ulje i ostavim malo pre pranja dobri su rezultati. Čak sam dan pre pranja utljala hidrantnu ne masnu pantenol kremu i sutradan prala kosu. Imaš još dosta postova o peruti pa ih pogledaj.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 2:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Na zalost, moguce je i ne odgovorno, znam.Sa drugim zdravstvenim problemima nikad nisam bila neodgovorna ovo sam nekako znemarivala i pripisivala sam stanje stresu , ishrani losoj vodi itd.To je estetsi jako ruzan problem pogotovo za zenu, al sam to nekako vesto prikrivala cescim pranjem i frizurom al mi je zaista prekipelo, svakako da odlazim kod dermatologa vec sam zakazala al dok ne stignem na termin volela bih da mi neko odgovori da li je moguce napraviti bris temena i po rezutatu brisa ustanoviti terapiju jer ne mogu da se oduprem utisku citajuci po forumima da se lekovi kod recimo seb. dermatitisa prepisuju nekako napamet po sablonu bez dodatnog ispitivanja.I da mozda zato nemaju zadovoljavajuci ucinak kod nekih pacijenata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 10:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
I ja sam se pitala da li se to negde radi nadam se da će se neko javiti. I ja sam saznala da se lekovi prepisuju po nekom šablonu napamet. Možda privatna ordinacija to radi. U svakom slučaju često pranje samo pogoršava problem, a za perut kažu da je vrsta gljivičnog obolenja i bilo bi dobro da se negde može uraditi bris i lekovima lečiti bakterija koja se ima na temenu. Šta god sam probala rezultati su kratkotrajni jedino je vichy šampon ok, i maslinovo ulje daje duže rezultate. Ako saznaš za bris molim te javi nam na forum.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 1:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Ok. javljam!
Malo sam se sk... otisla sam do doma zdravlja posto sam preko takozvanog kol centra dobila termin za petak one...tamo nedelja da vidim u koliko sati uopste radi dermatolog pa posto jos nisam imala uput nisu hteli ni da pricaju sa mnom.Posto znam da se dosta ceka htela sam prvo da poradim na problemu zakazivanja a uput od opste bi odradila u medju vremenu, i sad su mi lepo iskomplikovali posto nisam "bolesna" mogu da me uguraju tek sledece nedelje kod lekara opste prakse ali ni to nije sigurno posto nemam svog lekara jer se ispostavilo da je moja lekarka otisla u penziju pa sad moram prvo da se raspitam kod koga da idem da bi mi dali ugovor o izabranom lekaru i zakazali .A naravno , dermatolog prima i bez uputa i to preko reda ako se plati pregled?
O kako je se komplikovano :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Sre Feb 23, 2011 2:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Naša država :evil:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 3:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Evo najzad da se javim bila sam na koznom pretpostavka opsteg lekara kao osnov za upuucivanje je seboreicni dermatitis dok se dermatolog neslaze jer po njemu je sve ok sa kozom glave on nevidi nikave naslage peruti,kraste od cesanja itd.Bas sam se iznervirala ubedjujuci ga, pa smo se nasli na tome da sad neperem kosu jedno 7 dana da se to nakupi pa da vidi onda stanje .Al mi je delovao jako sumnjicav na moje tvrdnje, skoro kao da imam razlog da ga lazem.Odradicu i taj pregled kada sam vec pocela al sam sumnjala da cu imati ovakav docek, samo se bojim da ako i drugi put ne bude imao dijagnozu i tretman za lecenje da ne odustanem od potrage za za dijagnozom pa makar i kod drugog dermatologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 4:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
A bris da li si saznala gde se radi!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Nazalost jos uvek nista ta kontrola mi je otkazana jer je dr na bolovanju a prvi put nije ni htela da prica samnom o mogucim terapijama a kamoli da je pitam za bris jer je po njoj sve ok imam zakazano za sredu pa se nadam da ce se pojaviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 4:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ja nemam pojma šta je s njima. Ja kad sam kao srednjoškolka otišla do lekara zbog opadanja kose nenormalnog bila sam u panici da ću ostati bez kose, dr. mi je rekao da brojim koliko mi dnevno dlaka opadne. ja sam ga molila da mi da nešto makar da malo pomogne očajna sam on me iskulirao, ćao odo na kafu, danas nemam pacijenata baš mi i ti nisi trebala.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Ned Mar 13, 2011 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
tolko na komentar od rodje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Sre Mar 16, 2011 10:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Eto mene sa dijagnozom navodno imam deficit cinka.Pa mi je prepisana terapija da pijem cink tableta mesec dana i da koristim neki sampon Squalen ali je pogresila u nazivu barem je tako rekla apotekarka da je to ajkulina mast pa mi je pokazala sampon slicnog naziva ali opet nisam znala sta treba da uzmem jer postoje dve vrste sapona pod istim nazivom samo sa dodatkom slova s i p ali imaju drugacije delovanje ,tako da opet moram otici kod dr da vidim koji od ta dva treba da uzmem.:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Uto Apr 05, 2011 8:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
I sta koristis i kakvi su rezultati?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Perut,krupne bele ljuspe i jak svrab a suvo teme glave?
PostPoslato: Sre Apr 06, 2011 11:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Pa od terapije mi je dala cink tablete jedno mesec dana i sampon o kome sam predhodno pisala al na kraju je to sa samponom bila tolka zavrzlama znaci dr je dala pogresan naziv apotekarka je znala naziv ali ne i koja vrsta o dve varijante, ponovo sam otisla do dr koji je rekao da mi ne treba za seboreju to je sa oznakom s nego Squaphan sa oznakom p.Kada sam se vratila u apoteku ispalo je da ga nemaju a u drugim apotekama nisu culii za njega.Malo sam procackala net pa sam nasla da ta firma Urige za koju mi je receno da proizvodi te dve vrste sampona uopste ne proizvodi sampone nego se firma izgleda zove Biorga a za tu firmu niko nije cuo u NS apotekama pa su se apotekarke raspitale i nasle mi navodno sa istim sastavom sampon marke Ducray za suvu perut koji kosta 1200 dinara 125 ml pakovanje pa sam uzela taj medjutim kada sam pogledala sastave ovaj sto sam ja uzela nema aveze sa oni Sqaphanom on ima neke mikotike, neka ulja za smirivanje i vlazenje temena itd a aovaj od aktivnih supstanci ima selen.Pa sad bog ce ga znati sta meni treba dr nezna naziv jedna apotekarka zna al ga nema ,mnogi nisu ni culi za sampon a ja zaglavila sa necim trecim.Al aj da mu dam sansu za sad nista bolje nije a + teme glave mi smrdi al se dryim terapije pa cemo videtei kad prodje tih 6 nedelja inace dr je rekla ako joj je za verovati da je oporavak koze kod deficita cinkomjako spor pa moram imati strpljenja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: