Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: plasticni gips
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2011 12:51 am
Postovi: 3
pre dve nedelje sam polomio neki kost u skocnom zglobu(nije bilo dislokacije kostiju na prelomu) i doslo je do povrede ligamenat..posle snimka su mi ustanovili da mi se zglob malo pomerio..doktor je namestio,i stavili su mi longetu..dosao sam posle nedelju dana i snimak je potvrdio da je zglob dobro namesten,i zatvorili su mi imobilizaciju..znaci na vec stavljenu longetu stavili mi jos gipsa..i rekli su da dodjem opet za dve nedelje..posto mi prognoziraju 8 nedelje gipsa,od namestanja zgloba..znaci jos 7 nedelja..mogu reci da je sad gips na nozi(longeta+novi gips) sig bar 10kg tezek,nisam ga merio..ali kad se pomerim do wc ili da rucam..imam utisak,da ce mi kolena puci,ili prepona od tezine..cak i kad lezim,osecam da je gips pretezak..1.pitanje ,sad kad dodjem na kontrolu,znaci za 2 nedelje,posle 3 nedelje nosenja gipsa na namestenom zglobu,da li mogu da trazim od doktora plasticni gips..koji je mnog laksi..naravno platicu ga..i znam da ga imaju(poliklinika ns),jer su momci koji mi radili imobilizaciju rekli za njega...2.pitanje,da nisu mozda 8 nedelja nosenja imobilizacije za ovakvu povredu malo preduga...?unapred hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: plasticni gips
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 2:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ja se samo nadam da hodate sa stakama! Nigde ih ne pominjete!

Nema potrebe da menjate gips!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: plasticni gips
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 2:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2011 12:51 am
Postovi: 3
hodam na stakama..ali ovaj gips je pretezak..i svi hvale taj plasticni..mnogo je prakticniji i laksi za nositi...i nije toliko skup..ako samo pomislim na to..da ce mi posle kontrole ostati jos 5 nedelja sa ovim teskim....hvata me panika..u ovom gipsu sva noga me boli..uzasno je tezak stvarno..i na listovima ga osecam..kolena..prepone..jos posle na kraju bi malo vise da se pomeram..mislim da ce mi plasticni ipak vise odgovarati...i kazu da je i za kozu prijatniji osecaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: plasticni gips
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 2:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2011 12:51 am
Postovi: 3
nadam se da doktor nece imati nista protiv...:-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: