Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hiperbarična komora
PostPoslato: Sre Dec 29, 2010 1:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Neke studije pokazuju da poboljsanje koje se javlja kod tretmana sa HBO traju par meseci 3-7 i onda se postepeno vrati. Da li neko zna detaljnije, zasto to izgleda da traje kratkotrajno? Mozda zbog ne dobre kontrole secera?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperbarična komora
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 8:52 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Nisam čitala studije, ali znam da ljudi ne idu samo na jednu turu terapije, već ponavljaju tretmane periodično, u zavisnosti od težine oboljenja. Recimo, neko ko ima rane na nogama, i te kako mora da ponavlja terapiju i ima veći broj tretmana u HB komori.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperbarična komora
PostPoslato: Uto Jan 18, 2011 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 8:38 pm
Postovi: 7
Kod dijabeticara je sledeca stanje ovo je po nekom tandardu i trbalo bi da se pridrzavaju.
Šećerna bolest sa komplikacijama
Dijabetesno stopalo
Arterijska insuficijencija I-IV stepena, dijabetesne angiopatije,-obnavljanje zida krvnog suda i potstiče neoangigenezu
Dijabetesna polineuropatija – oporavlja motoričke funkcije perifernih krvnih sudova, vraća osećaj dodira dijabetička retinopatija i makulopatija – smanjuje ili uklanja potrebu za laserskom fotokoagulacijom koja ostavlja ožiljke na mrežnjači.
Potrebno je obaviti od 10 do 15 seansi. A da bi se odrzavalo stanje potrebno je ponoviti 2,3 puta godisnje sa manjimbrojem seansi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperbarična komora
PostPoslato: Ned Jan 23, 2011 4:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Upravo sam se vratio sa HBO tretmana. Prema preporuci prim. dr. Miodraga Zivkovica obavio sam 20 tretmana, 2 dnevno. Vec posle 3 tretmana osetio sam prste na nogama kao da se odledjuju. Imao sam ranije osecaj otrnulosti kao npr. kad se zaledite. Posle 20 tretmana skoro nestalo. Imao sam zbog ranije dugogodisnje lose kontrole secera nekoliko laserskih tretmana zbog cega se pojavio edem makule koji je prema cenjenoj doktorici postao hronican. Usled edema vizus se menjao od .4 do skoro 1. Posle 14 tretmana specijalista oftamolog, koja je specijalizirala na dijabetesu je rekla de se edem isusio. Vizus je bio skoro 1. Vid se pravo izbistrio. Primetio sam da mi je ranije bila potrebna veca svetlost kad koristim racunar, sad mi je previse bljestavo. Sve u svemu, HBO terapija je izvrsna, jedva cekate da udahnete kiseonik.

Za vreme boravka u K.C. sam se pokusao podrobno raspitati o hiperbaricnoj komori, ali sve doktore koje sam pitao nisu znali da mi objasne zasto treba ponavljati tretmane posle nekog vremena, tj. ako se vrati stanje zasto se vraca i da li se vraca ako se secer dobro kontrolise. To je ostalo intrigantno. Doktori predlazu ponavljanje tretmana 2x godisnje.

Komora je bila jednomesna BLKS-303MK, pritisak 2 atmosfere (ili 1 bar). Princip delovanja je u tome da celijama za regeneraciju treba kiseonik, koji obicnim disanjem ne moze uci u ostecene celije. U obicnom vazduhu ima oko 20% kiseonika, a u komori 100% i posto je jos pod pritiskom to uvecava rastvaranje kiseonika u plucima u krvnoj plazmi i krv postaje mnogo elasticna i tako snadbeva celo telo i one delove gde ranije nije moglo da se dostavi kiseonik. Izuzetno poboljsava cirkulaciju i daje snagu celom organizmu. To je ukratko kako su mi objasnili medicinari.

Udisuci cisti kiseonik odmah mi se stvorila asocijacija sa ozonatorom koji se relativno jeftino moze kupiti. Pojavila mi se ideja da probam udisati O3 dubokim disanjem stvarajuci udisanjem pritisak u plucima da bih na taj nacin mogao imati mozda slican efekat. Moj doktor nije znao kakav bi bio efekat, pa cu cim budem imao prilike pokusati saznati da li bi se ozonator mogao koristiti sa slicnim dejstvom. Mozda neko vec zna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperbarična komora
PostPoslato: Ned Jan 23, 2011 5:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Ozon je otrovan i moze biti kancerogen preko slobodnih radikala. Nisi lud da ga udises.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperbarična komora
PostPoslato: Ned Jan 23, 2011 2:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Hvala. Da, ozon je otrovan. U biti ja sam mislio na ovaj jonizator http://www.svezakucu TACKA rs/www/singleitem_buy.php?id=2244 koji proizvodi ozon u jako malim kolicinama tako da unistava viruse i bakterije iz vazduha i to sam nekako pomesao u smislu udisanja O3.

Da li postoji nesto sto stvara kiseonik u prostoriji...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperbarična komora
PostPoslato: Pon Jan 24, 2011 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 8:38 pm
Postovi: 7
Ima klima uredjaji koji stvaraju kiseonik, imas i prironi naci su biljke :) ali ne verujem da ima oredjaja koji moze u kucnim usovima da proizvodi 100 postni kiseonik. Najverovatnije si napravio lapsus pritisak zemljine amosfere je 1 bar, ti si sigurno bio na tretmanu od 2 bara. Samo jedno pitanje kolka je cena tretman ako nije tajna ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiperbarična komora
PostPoslato: Pon Jan 24, 2011 12:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Da i mislio sam da imaju takvi klima uredjaji... Lapsus... Sad vidim da i odnos bara i atmosfere nije kao sto mi je medicinar rekao. Da, pritisak je bio 2 bara (uobicajeni pritisak), ali licno sam vidio da to nije pravilo, ako neko ne moze podneti, pritisak se smanjuje dok ne nestane neprijatnost... Cena tretmana, placa sve zdravstveno osiguranje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: