Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 2:30 pm
Postovi: 1
problem sa kapima je nemoguc....ja sam recimo takodje koristio nafazol godinama...zapusenost nosa mi je prelazila sa jedne na drugu stranu,ali retko mi se desavalo da mi je nos kompletno zapusen,ali opet me nervira pa trpam ih u nos da disem 100%...ali opet treba znati da devijacija(koju ja imam)i oboljenje sinusa nije isto naravno...nemam glavobolje i vrtoglavice.super se osecam,ali opet to nije opravdanje za dalje koriscenje...unistavanje sluzokoze i gubitak cula mirisa je veoma ozbiljna stvar i sa tim se ne treba saliti....ja konkretno koristim Marisol sa pantenolom u obliku spreja,jer on obnavlja sluzokozu i vraca vlaznost nosu,ali ne treba se osloniti na to kao dodatak nafazolu,pa da mislite e pa super,ovo cu da trpam u nos,a marisol ce da me leci,naprotiv,manite se nafazola i koristite marisol...on nije stetan i mozete da ga koristite uvek....i da na karaju....ostavljanje kapi dovodi do mucenja nekoliko dana dok se nos ne navikne na naglu promenu,ali izaberite mucenje par dana i bolest do kraja zivote....JA IH NE KORISTIM VEC 9 MESECI I MNOGO SE DOBRO OSECAM...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Pon Jul 19, 2010 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 19, 2010 5:04 pm
Postovi: 1
Dragi moji i ja konacno resih da se uclanim u klub navucenih na kapi za nos samo sto kod mene traje problem oko godinu dana.Posle jedne male prehlade bezveze uzmem kapi olint i trenutno mi resile problem samo sto ja nisam mogla da se zaustavim pa sam sada na operilu ali za decu smatram da je slabiji i koristim ga nekada cak i 3 puta dnevno.PRE SPAVANJA OBAVEZNO, pocnem da panicim ako pri sebi slucajno nemam Operil.I sta sada kako da resim problem a da to bude najbezbolnije za dan mi nije frka ali kada padne mrak :(((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Uto Dec 14, 2010 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 14, 2010 4:04 pm
Postovi: 1
Evo konačno i ja da se pridružim ovoj ekipi zavisnika. Koristim nafazol više od 10 godina i nadam se da ću dok budem čitala vaša iskustva i sama skupiti snage i hrabrosti da se ˝skinem˝!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Uto Dec 21, 2010 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 21, 2010 1:22 am
Postovi: 1
...Slucajno sam pronasla ovu stranicu i videh da imam slicne probleme...Vec tri meseca koristim nafazol,bez njega ne mogu,pokusala sam da se odviknem,ali tesko,zamenila nafazol sa f.rastvorom,ali ne pomaze,tako da i dalje koristim nafazol :( osecam se jako lose bez kapi,a ni sama ne mogu da verujem da sam postala "zavisna" ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 11:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
Bilo bi više nego dobro kada bi nam neko stručan pomogao da se "skinemo" sa nafazola i sličnih droga, postoji li uopšte šansa ili način za tako nešto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 9:54 am
Postovi: 11
Moji dragi "narkomani" evo i mene sa mojim iskustvima oko kapi za nos. Nos mi je zapusen "tek" osam meseci ali i to je dovoljno da se poludi. Ne bih da duzim pricu, koristila sam i Olynth i Nasonex i fizioloski rastvor. Nisam ni na sta alergicna, bris je u redu, dijagnoza je vazomotorni rinitis. Citala sam puno diskusija na ovom forumu i danas sam bila u Banatskom Karadjordjevu kod Jelene Djukić. Primila sam tu prvu terapiju i u roku od 8 dana trebalo bi da primim jos jednu terapiju. To je uobicajen postupak. Zelim da vam objasnim u cemu se sastoji terapija: legnete na krevet, ukapaju vam neke kapi u nos, za to vreme morate da disete na usta. Jaakoooo pece, ali to pecenje tranje vrlo kratko (mozda par sekundi). Posle toga dobijete maramice i brisete oci koje jako suze, nos koji curi. Posle 10-ak min. ponovi se postupak (drugi put manje pece) i slobodni ste. Ja sam do Beograda (oko 1,5h) sve vreme izduvavala sekret iz nosa. To se nastavilo i kod kuce jos par sati. Evo sad je vece i ja sam prodisala. Danas prvi dan nisam stavljala nikakve kapi i videcu da li ce nocas biti spavanja. Javicu vam kako sam za par dana, a naravno i posle druge terapije cu razmeniti sa vama iskustvo. Pozdrav! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Čet Feb 24, 2011 7:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
Cita, kako Vam ide?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 9:54 am
Postovi: 11
Ide mi :wink: . Osmeh sve govori! Juce sam bila na drugoj terapiji. Inace, od subote, posle prve terapije, nisam uopste stavljala kapi u nos, nisu mi bile potrebne!!! Juce me je opet malo peklo, ali mi je mnogo manje sekreta izlazilo. Bila sam par sati zapusena i slinila, ali do uvece se opet sve regulisalo. Danas se osecam odlicno, kao da nikada nisam imala problema sa zapusenim nosem. Sada, posle licnog iskustva, mogu svima koji imaju problema sa kapima za nos i disanjem zbog zapusenog nosa od srca da preporucim ovu terapiju. Meni je zaista pomoglo, ja sam preporodjena. :P Prvih dana posle terapije sam puno spavala, verovatno sam bila iscrpljena posle toliko meseci maltretiranja i disanja "na skrge" i pored raznih kapi.
Ukoliko imate neka pitanja, slobodno pisite, svima cu rado odgovoriti!!!
Jos nesto sam zaboravila da vam kazem. Od 18. januara uopste nisam osecala nikakve mirise (zamisli kada kuvam podvarak ili przim ribu i nista ne osecam!!!!!). Posle prve terapije, 19.02. posle 2 dana vratilo mi se i culo mirisa. Sada napokon opet uzivam u svojim culima!!!
Sretno svima koji imaju ovaj problem i uz zelju da ga sto pre prevazidjete!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 1:31 pm
Postovi: 4
Pa kazi nam kako da dodjemo do te Jelene Djukic....posto i ja kuburim sa nosem vec godinama i sa kapima......help us all!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 1:31 pm
Postovi: 4
I ako mozes da nam otkrijes koliko kosta....? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 1:31 pm
Postovi: 4
Kakva je situacija sad posle terapija? Ima li nekih posledica? Kakav je nos? Jel se zapusava danju i pred spavanje? Ja palniram sad u subotu da idem....jel guzva tamo kod njih?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 9:54 am
Postovi: 11
Sada, posle terapija, osecam se isto kao i nekada. Kad kazem kao nekada mislim na ono vreme od pre 8 meseci kada mi se prvi put zapusio nos i kada su pocele moje muke. Nos mi se uopste, ali UOPSTE ne zapusava. Disem sasvim normalno. Meni su par meseci posle tog kobnog zapusavanja nosa otkrli da imam i astmu kao posledicu slivanja sekreta. Menjali su mi lekove i pumpice ali tek sada, posle ove terapije se osecam bolje. Koristim i dalje lekove ali umesto tri leka koristim samo jedan i nemam vise napade gusenja. Zelim da pomognem svima koji imaju ovakve probleme i zaista vas sve uveravam da mi je mnogo bolje. Izgleda sasavo, ali meni nos vise nije zapusen i nemam napade astme!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sto se tice guzve prvi put kada sam bila bilo ih je 5-6 pre mene ali to brzo ide, mozda sam cekala 10-ak minuta. Drugi put nije bilo nikoga pre mene. Da napomenem i to da bolujem od multiple skleroze sto znaci da ovu terapiju mogu da prime i ljudi koji su vec ozbiljno bolesni od neke druge bolesti. Jos i ovo. Sa mnom je isao i moj brat koji pati od ozbiljne alergije od proleca pa do zime. To ozbiljna znaci da mu je nekoliko meseci godisnje nos zapusen ili curi, oci suze, dobija gusenja pa spava u polusedecem polozaju, a pritom sve vreme pije lekove. Primio je terapiju i receno mu je da ove godine ne bi trebalo da ima tako jako izrazenu alergiju. Videcemo...
Puno vas pozdravljam i svima koji krecete u ovu avanturu zelim srecu! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Sub Mar 12, 2011 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 1:31 pm
Postovi: 4
E bas ti hvala na zeljno ocekivanom odgovoru....sad mi je lakse. Sutra idem pre podne kod bakute, pa javljam uvece kakvo je stanje....nadam se najboljem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Ned Mar 13, 2011 1:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 13, 2011 1:11 am
Postovi: 1
Cao svima! Kao i vi svi i ja imam isti problem. Imam devijaciju tako da mi nos nikad nije 100% otpusen ali sam bar mogla disati. Tako je bar bilo do pre nekih godinu dana kad sam se prehladila i pocela da koristim kapi i tako jedan ,dva,pet.deset dana i na kraju nisam vise mogla zaspati bez njih. A kako je vreme prolazilo nisam vise mogla ni preko dana bez kapi. Koristila sam sve i olynt i nafazol,operil,adrianol... I sad posle godinu dana sam dosla do toga da sam nocu morala na svaka 2 sata da stavljam kapi. Kad sam videla da vas ima dosta sa ovim problemom bilo mi je lakse jer sam videla dosta dobrih saveta. Kontaktirala sam Jelenu Djukic i receno mi je da prvo odem kod orl da se vidi sta je u pitanju da nisu neki polipi i tome slicno jer u tom slucaju je potrebna operacija. U medjuvremenu pre 5 dana mi se toliko upali grlo da sam morala otici kod orl gde mi je doktorka, kad me je pregledala, rekla da sam unistila sluzokozu i da mi je od toga i upaljeno grlo. Rekla mi je da vise puta dnevno stavljam marisol sa pantenolom da probam malo da obnovim sluzokozu ,jednom dnevno da pijem aerius i da jednom dnevno po dva puta prsnem flixonase sprej.I naravno fizijoloski. Prva noc je bila uzasna spavala sam samo 2 sata i to jedva nos mi je bijo skroz zapusen tako i drugu noc zaspala bi tek oko pola pet. Treci dan mi je u toku dana nos bi o skoro pa skroz otpusen a to trece vece sam spavala 6 sati sto je bio izuzetan uspeh. Sad je cetvrta noc tako da dok vam ovo pisem jedna nozdrva mi je skroz otpusena a druga nekih 20% tako da cu veceras spavati skoro pa normalno. Za 2 dana idem na kontrolu pa cu videti sta ce mi doktorka reci. Ako mi ne bude ovo uspelo otici cu kod Jelene Djukic. Za sad sam zadovoljna. Smatram da treba biti uporan i odreci se 2-3 noci spavanja. Ipak se nije tako lako resiti ni jedne vrste ovisnosti pani ove o kapima za nos. Ja se iskreno nadam da sam na dobrom putu i zelim vam svima puno srece i uspeha. POZDRAV :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Pon Mar 21, 2011 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 21, 2011 9:48 pm
Postovi: 3
Da se i ja ubacim u diskusiju. Vidim da svi imamo iste probleme.Posto imam i devijaciju i kad se malo prehladim bude najgore i tako godinama olint i sta jos ne.Noc je najgora, nikako da se naspavam ,preko dana umoran zeljan sna nizasta nisam.Sve dok mi se nije pojavilo zadebljanje iznad obrva, kao mali klikercic kad se napipa, i osecao sam blagu bol. Resim da odem kod orl lekara snimao sam sinuse nista se na snimku ne vidi, dao mmi je da koristim Flixonase sprej i aerius tablete po jednu svaki dan pre spavanja kaze najbolje jer izazivaju pospanost.i tako tri nedelje pa na kontrolu.Kad prodje kontrola javljam se. Da, a izricito zabranio kapi za nos!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: