Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Ned Dec 12, 2010 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 5:35 pm
Postovi: 26
Postovanje,

Vec mesec dana imam problema sa bolom u donjem delu kicme. To sam najvise primetio dok vozim duze od sat vremena (pre nisam osecao tako nesto), pocne da me boli u donjem delu kicme i ocecam nekakav mrsteci bol koji nije jak,ali je nelagodan. Imam osecaj kao da me malo ukoci pa bi bilo lepo kad bi se protegnuo. Isto mi se odrazavna na noge,kao da malo trnu dok me to boli. Najvise mi odgovara lezeci polozaj kada savijem noge u kolenima. Takodje, imam stomak poprilicno izbacen iako nisam gojazan (170cm visok,a 68kg tezak), zadnjica isto malo izbacena,a deo kicme od pola na dole je blago povijen ka unutra (plasim se da nije LORDOZA). Isto imam nekakav osecaj hladnoce u predelu karlice,pa me zanima sa cime je to povezano i o cemu se radi i kako se leci. A inace mi je posao sedeci, vise od 8h dnevno sedim.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Ned Dec 12, 2010 11:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Lumbalni sindrom!

Javite se fizijatru, pochnite shto pre sa korektivnim vezbama posture sa terapeutom!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Pon Dec 13, 2010 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 5:35 pm
Postovi: 26
Javicu se lekaru. Samo ako biste mogli da mi pojasnite o cemu se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Pon Dec 13, 2010 12:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
http://www.porodicnilekar.net/index.php ... &Itemid=58

http://www.pansweb.com/index.php?option ... &Itemid=16

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Pon Dec 13, 2010 7:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 13, 2010 3:04 pm
Postovi: 4
Postoje i razne druge teorije ali su vezane za ljude koji zele da se bave posledicama a ne uzrokom i oslonac i resenje traze izvan sebe - a u njima je problem. Do istog cilja - zdravih ledja moze se doci razlicitim putevima ali onaj koji je najkraci, najmanje rizican i naj prirodniji jeste da podignete nivo svoje fizicke spremnosti a pogotovo ojacate srednju sekciju ( trbusnjaci i donji dio ledja) a usporedo sa jacanjem ucinite je i elasticnom vezbama istezanja, strecinga joge ili cega vec... ako prihvatite sebe kao nekog ko nije glavni uzrok pa i resenje problema ceka Vas zivot smanjene radne sposobnosti, smanjene zivotne radosti i zivot "nemocne zrtve" koga ce sistem odraditi ali ne i spasiti od Vas samog. Budite aktivni i prihvatite ove simptome kao signal vaseg organizma koji je idealan ali i trazi posvecenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Sub Jun 04, 2011 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 5:35 pm
Postovi: 26
kojigod je napisao:
Postoje i razne druge teorije ali su vezane za ljude koji zele da se bave posledicama a ne uzrokom i oslonac i resenje traze izvan sebe - a u njima je problem. Do istog cilja - zdravih ledja moze se doci razlicitim putevima ali onaj koji je najkraci, najmanje rizican i naj prirodniji jeste da podignete nivo svoje fizicke spremnosti a pogotovo ojacate srednju sekciju ( trbusnjaci i donji dio ledja) a usporedo sa jacanjem ucinite je i elasticnom vezbama istezanja, strecinga joge ili cega vec... ako prihvatite sebe kao nekog ko nije glavni uzrok pa i resenje problema ceka Vas zivot smanjene radne sposobnosti, smanjene zivotne radosti i zivot "nemocne zrtve" koga ce sistem odraditi ali ne i spasiti od Vas samog. Budite aktivni i prihvatite ove simptome kao signal vaseg organizma koji je idealan ali i trazi posvecenje



Hvala vam na savetima, slazem se sa vama, da je krajnje vreme da pocnem sa teretanom, jer ocito telo ne moze da podnese ovaj tempo zivota, odnosno fizicke lenjosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Sre Nov 23, 2011 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 5:35 pm
Postovi: 26
Evo javljam u cemu je bio problem, ako neko ima slicne simptome mozda se nadje u ovome. Inace imam na 4-tom i 5-tom prsljenu suzenje koje stisce neki zivac, te mi je zbog toga slaba cirkulacija u donjim ekstremitetima, zato mi je hladno i boli me na mestu gde prolazi kais oko struka. Poceo sam se nekim vezbama pa valja ce biti bolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u donjem delu kicme
PostPoslato: Čet Nov 24, 2011 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 7:16 pm
Postovi: 22
i kod mene je tako nesto slicno pocelo ali ja sam dijabeticar i sad imam jak bol u kuku nozi da ne mogu da hodam i dijagnoza je diskus hernija


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: