Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 3:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
stvarno su i vama jaki argumenti...recite vi meni,da ne daj boze obolite od karcinoma i da ste u prvom stadijumu,da kazu:hemoterapija bi vam pomogla,pretpostavljam da bi ste rekli:ne,ja necu da me vi lecite,ja hocu da se bacim na kostice od kajsija,leatril ili neki drugi lek,jel'?i sta onda kad to ne pomogne,dogurate do III ili IV stadijuma,gde bi se lecenje svodilo samo na produzenje zivota?onda bi ste krivili lekare jer vas nisu savesno lecili,pretpostavljam takodje?

ljudi trebaju sami da odluce kako ce da se lece,ali ne valja uticati na druge,koliko je samo ljudi umrlo ili koliko ce umreti ako procitaju neki tekst na internetu koji se odnosi protiv hemoterapije i koji se odnosi na propagiranje "slaga" ili nekog drugog praha kao lekovitog sredstva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 6:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
barajevo je napisao:
Kako mamografiju mogu nazivati prevencijom u lecenju raka kad upravo mamografija moze biti onaj okidac koji ce kod neke zene benigni tumor pretvoriti u maligni, a pri tome je potpuno nepouzdana metoda dijagnostike i posle nje se obavezno zene upucuju na CT (skener) sto je dodatno zracenje sa ubrizgavanjem u krvotok radioaktivnog kontrasta. I to oni zovu prevencija. To nije nista drugo do obezbedjivanja sebi posla na duzi period.


Pa čoveče, posle mamografije sledi ultrazvuk(dojke) ne CT. Ne znam da li vam jer poznato da i lekari oboljevaju od ove teške bolesti..Znam i takve slučajeve. Pa zašto onda prihvataju hemioterapiju ili CT? Da obezbede sebi posao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Ned Dec 05, 2010 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 10:49 pm
Postovi: 43
Sladjana Filipovic - lekar specijalista za karcinom dojke na Klinici za onkologiju u Nisu i profesorka na niskom Medicinskom fakultetu - takodje je obolela od raka dojke - to je sama izjavila na niskoj tv belami u emisiji Stetoskop.

Takodje je izjavila da savremena medicina nema mogucnost da dijagnostifikuje rak dojke kada je rak velicine od jednog milimetra ili manji - moguce je otkriti rak dojke tek kada dostigne velicinu od pet milimetara ili u srecnijim okolnostima (slucajevima) - 3 do 4 milimetra. Ali, kaze doktorka Sladjana Filipovic, velika je razlika izmedju raka dojke od jednog milimetra i raka dojke velicine 3 do 4 milimetra jer kada dostigne velicinu od jednog milimetra (a to je oko milion celija raka) tada maligne celije pocinju da stvaraju jedan enzim koji razara kapsulu u kojoj se nalazi karcinom i formiraju se prve mikro metastaze sa kojima organizam (imunitet) moze da izadje na kraj ali pod uslovom da je imunitet jak.

Dakle, i sama doktorka je priznala da su mogucnosti za rano i pravovremeno otkrivanje raka dojke slabe i zapravo nikakve tako da mamografija nema nikakvog smisla pogotovo ako se radi o mladjim zenama (do 50. godine) koje su hormonski aktivne.

Koriscenje sprejeva protiv neprijatnih mirisa ispod pazuha je veoma stetno za zene - kaze doktorka Sladjana Filipovic - jer ovakvi sprejevi zatvaraju pore u kozi sto sprecava izbacivanje stetnih materija iz koze prirodnim putem (pazusna jama - aksilaris - je sastavni deo dojke) - tako se povecava rizik za nastajanje raka dojke jer se sa znojem izbacuju stetne materije koje poticu iz dojke kod zena. Ovde treba koristiti sapun i vodu (licna higijena).

Inace, radi opste obavestenosti - grad Nis je i po velicini i po broju stanovnika jednak Novom Sadu - sa oko 250 hiljada stanovnika.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 4:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Samo da cestitam Ivanu na iscrpnom postu.
Iskren pozdrav Ivane :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 12:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Slavko_slavko je napisao:
stvarno su i vama jaki argumenti...recite vi meni,da ne daj boze obolite od karcinoma i da ste u prvom stadijumu,da kazu:hemoterapija bi vam pomogla,pretpostavljam da bi ste rekli:ne,ja necu da me vi lecite,ja hocu da se bacim na kostice od kajsija,leatril ili neki drugi lek,jel'?i sta onda kad to ne pomogne,dogurate do III ili IV stadijuma,gde bi se lecenje svodilo samo na produzenje zivota?onda bi ste krivili lekare jer vas nisu savesno lecili,pretpostavljam takodje?

ljudi trebaju sami da odluce kako ce da se lece,ali ne valja uticati na druge,koliko je samo ljudi umrlo ili koliko ce umreti ako procitaju neki tekst na internetu koji se odnosi protiv hemoterapije i koji se odnosi na propagiranje "slaga" ili nekog drugog praha kao lekovitog sredstva?


Slazem se. Medjutim, tu je i druga strana novcica. Koliko ljudi umire od posledica hemoterapije? Dakle, od samog lecenja? Ljudi po automatizmu idu kod lekara i njihova pozicija nije ugrozena. Za sada. To se menja polako i radujem se tome, jer ljudi sada imaju internet, citaju, vide sav neuspeh lecenja kancera konvencionalnim tretmanima i okrecu se nekim tretmanima koji mogu zaista da pomognu. Razumes? Reci cu: moj otac je umro od kancera. Nismo ga lecili zvanicnim, vec alternativnim metodama koja se jednom recju moze opisati kao fitoterapija. Nismo uspeli, ali: on nijednom nije povracao. Imao je relativno dobar kvalitet zivota 6 meseci, do pojave vode zbog otjkazivanja jetre. Umro je okruzen ljubavlju i paznjom. Lekar je u jednom trenutku rekao: ,,s obzirom od cega bolujete, izgledate odlicno''. Isti epilog bi bio da je isao na HT, ali uz mnogo mucenja, ponizenja i degradacije licnosti. Jednostavno, hemoterapija NE RADI u slucaju metastatskog kancera, veoma retko cak i u prvom stadijumu, kada se radi o karcinomima pluca, bubrega, jetre, pankreasa, kostiju, mozga, zeluca (u svega 8 odsto slucajeva, u PRVOM stadijumu!). Prema tome, ne moze se reci nista protiv otpora zvanicnom lecenju, jer ljudi vide problem.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 12:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Dodao bih samo nesto na Ivanovu poruku: da zena ide na mamografiju na svakih 6 meseci (pod uslovom ,,predispozicije'', odn. da je clan porodice ili vise njih umrlo od te bolesti u ranijim generacijama) preterano je i moze da podstakne bolest. Treba voditi racuna o sebi i to pre svega na nacin samokontrole. Devojke i zene trebaju da se opipavaju i cim naidju na kvrzicu da se obrate lekaru za savet. Ono sto najvise moze da se uradi na lecenju raka jeste operacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 1:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ok to je bilo vase da odlucite da li cete oca voditi na terapiju ili ne...zao mi je sto ste ga izgubili,ne mogu reci da znam kako je to jer ne znam,ali pretpostavljam da je velik gubitak...

e sad,ja licno ne znam osobu koja je umrla od posledica hemoterapije,mozda zatos to sam jos uvek "zelen" pa ne poznajem tu sferu dovoljno,a mozda sto bas i nije tako...slazem se sa vama i u tome da je operacija po meni najbolji vid lecenja...koliko tek ljudi umre zato sto ne ode na terapiju pravo je pitanje,evo jedan slucaj:zenu su primili u bolnicu jer je povracala,otisla na ct i on je bio uredan,kad su je otvorili a ono rak zeluca,ne tako velik ali su odustali od operacije(nemamo bas dobre hirurge i isto tako radiologe)...zena odbila terapiju,pila neke cajeve i umrla posle par meseci...da ne preterujem ali mislim da bi duze zivela da je otisla na terapiju...

ponovicu ovo:ishod lecenja zavisi 50% od lekova a 50% od coveka,od njegove volje i zelje za zivotom...mozda preterujem,mozda moj tip karcinoma i nije bio tako opasan ali su mi davali jako malo sansi za ozdravljenje,a ja sam sada ok,relativno dobro... :)

poZz...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Dec 10, 2010 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 17, 2010 11:02 am
Postovi: 7
Nemam obicaj da ulazim u diskusije ali me je ovo isprovociralo..

Mom dedi su davne '97 rekli da nece ziveti josh 2-3 meseca posto ima rak prostate koji je veliki. On je odbio sva lecenja, totalno presao na sirovu hranu (Ernest Ginter) i ziveo do 2008. 2007. imao je operaciju bruha koja je inicirala metastaze od kojih je kasnije i umro, ali u 85toj godini zivota.
U periodu od tih 10 godina PSA (tumor marker) pao je sa 120 na 10-20 i odrzavao se u tom opsegu.
Njegov prijatelj, inache lekar sa VMA, mladji od njega, umro je od iste bolesti - isao je na hemoterapiju, zracenje itd..

E sad, ne bih verovatno ni citao ove teme da mi majka nema rak. Primarni tumor na debelom crevu, operisan, 4ti stepen, metastaze na limfnim nodovima, a sad i na jetri (naravno nakon operacije). Ona sad jede takodje sirovu hranu, medjutim to je pomoglo toliko da se rak odrzava, a ne da se ubije. Pre toga hranila se kao i vecina ljudi > jela je sodomu i gomoru..
Medjutim onda smo pokusali neke druge metode, kao sto su soda bikarbona, hidrazin sulfate i B17 (iz semena kajsije) i CEA je posle postepenog rasta u pediodu od nedelju dana pala za oko 20% (!!)

Takle to nesto deluje... Ona ne jede nista sto ima secera, znaci samo povrce (sirovo naravno) koje ima jako nizak sadrzaj proteina i secera. Ako rak mora da jede neka jede semenke kajsija, odnosno njegov otrov.

Zasto soda bikarbona? Zato sto celije slabo rastu (i umiru) u baznoj sredini. Sodu bikarbonu mesa sa javorovim sirupom (recept na www.phkillscancer.com).

Zasto hidrazin sulfat? Zato sto on sprecava jetri da konvertuje mlecnu kiselinu u glukozu, a to je proces koji troshi dosta energije organizmu i pravi povratnu spregu sa zarazenom celijom, vracacuji joj hranu.

Elem, najbitnije je da se u organizam izuzetno malo proteina i secera unosi - odnosno gladovanje... Jede oko 20-30 semenki dnevno, medjutim ima probleme i bolove druge vrste (zbog operacije) pa cesto ima mucnicne i preskache, sto nije dobro, ali i povrh toga CEA pada, odnosno sad je 3.5, sto je gornja granica za nepushache. Treba da napomenem da je 3/4 svog zivota pushila, odnosno 45 godina.

Znate li kakve su prognoze za ovaj stadijum na hemoterapiji i zracenju? Max 6-10% ljudi prezivi narednih 5 godina. U statistiku se ne ubrajaju oni pacijenti koji umru za vreme davanja terapije.

Gospodin "preprodavac kola" kako ste ga nazvali sve sto je napisao napisao je kako treba - Tumor nije single shot boljka - to je loshe stanje celokupnog organizma - posledica unosa McDonaldsa, koka kole i ostalih torti i cevapa u organizam. Stres, nerviranje, losh vazduh i voda.

Ono sto bih uveo u terapiju majke je leatril, koji bih joj davao u formi tableta, a mozda i inekcijama. Ako to neko prodaje ili ima kontakt neka me kontaktira na priv poruku (ili u grupu), posto mi je jako vazno kako davati to, posto sam video da ide u skupini dosta enzima. Ono sto mogu naci (i kupio sam vec) je Pankreatin (proizvodi galenika), cink i ostale stvari ne mogu po apotekama naci. Logicno je zasto se uzima pankreatin, ali mi nije jasno kako prodje zeludac gde je ogromna kiselina i u kojoj meri dodje do jetre gde je najveca i jedina koncentracija tumora.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Dec 10, 2010 7:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Elvise, zelim sve najbolje Vasoj majci, kao i celoj Vasoj porodici. Izdrzite.

Mogu samo da pohvalim odluku o izbegavanju konvencionalnih tretmana, jer je notorna CINJENICA da HT (pogledati sta ONKOLOZI pisu o tome - Clinical Oncology (2004) 16: 549-560, The Contribution of Cytotoxic Chemotherapy
to 5-year Survival in Adult Malignancies
http://fiocco59.altervista.org/ALLEGATI/MORGAN.PDF - kliknite na ,,qui'') ne deluje u slucajevima karcinoma sa metastazama!

Preporucujem da sledite i Plan od deset koraka za ozdravljenje Vase majke, koju preporucuje doktorka Lorraine Day. Ne zaboravite pozitivan stav, izlazak na svez vazduh, vezbe koliko god majka moze, promena ishrane se podrazumeva itd. Knjigu mozete procitati ovde: http://www.ivonazivkovic.net/Kako%20sam ... %20rak.doc

I ta ishrana je tabu tema medju lekarima. Tati su rekli da moze da jede ,,sve'', Nacelnik onkologije na VMA, Manojlovic, mi je rekao da ,,ne treba ici u krajnost'' i da ,,izbegava crveno meso'', ali sam stekao utisak da to i nije toliko bitno. Kada sam upitao neke druge onkologe koji su mi takodje rekli da je nebitno sta jede (jer rak ,,ne moze da se pobedi hranom'', sto je verovatno i istina, ali nije nevazno) ja sam pitao da li to znaci da je svejedno jede li pljeskavicu ili corbu od brokolija, da li pije koka kolu ili sok od kupine. Nisam stekao utisak ni izbliza da su bili tako odlucni pri odgovoru. A znate zasto nisu bili? Zato sto NIJE TACNO da je svejedno sta se jede ili pije, bez obzira imate li bolest vec ili ne.

Sve najbolje i samo hrabro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sub Dec 25, 2010 4:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 25, 2010 2:59 am
Postovi: 6
Dodjoh na ove forume da pronadjem savete iskusnijih, medjutim, koju god temu da otvorim, vidim samo prepucavanje velikih doktora i ljudi koji pokusavaju da nadju resenje za svoju veliku muku. Nikada se mi necemo promeniti, u pravu je Arcibald Rajs!
Moja muka je moj otac, koji je u startu otpisan od zvanicne medicine. Naime, od maja do oktobra su ga pod temperaturom i bolovima slali po ortopedima, fizijatrima i dr. dok ne nadjoh vezu i kada je dopao u prave ruke, samo je utvrdjeno da ima metastaze na jetri, plucima i kostima, dat mu je morfijum i flasteri i poslase ga kuci. Ni dan-danas ne mogu da se sloze oko toga gde je priamrni kancer! Ali da ne duzim i ne pljujem (nemam vremena ni snage da se objasnjavam sa dragim lekarima koji pljuju po obicnim smrtnicima, umesto da kao neke njihove kolege, probaju i da pomognu), kada su doktori zavrsili sa nama ishod je bio da ga u bolovima, kojima ni morfijum nije pomagao. vodim kuci da umre. Sta bi ste vi dragi doktori radili da ste na mom ili, ne daj boze, njegovom mestu sa vasom medicinom?
Naravno da nisam digla ruke (niti cu, doklegod ima imalo snage u njemu), nisam se pomirila sa time da ga gledam drogiranog i u bolovima, vec sam se okrenula "alternativnoj" medicini, kako je oni zovu. Krenuli smo sa homeopatijom, akupunkturom, metaboličkom terapijom B17 i u roku od par dana svaka od ovih terapija je dala rezultate. Naime on već mesec dana ne pije morfijum, nema bolove i poceo je da spava nocu. Da li je to malo za početak? Nama je to sve, jer nam doktori nisu nudili ništa! Prema tome, molim vas, prestanite da se pljujete i ubedjujete i dajte da razmenjujemo konstruktivne ideje, ako je to ikako moguce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Čet Dec 30, 2010 10:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 12:34 pm
Postovi: 6
Zamolicu da se javi hrabar, human doktor za 'poslednju shansu'...za lecenje raka pluca tim alternativnim metodama pod kontrolom lekara u bg-u ? (davanje infuzije, hemikalija...).
stanje je teshko, bolnica nema reshenje jer je organizam slab za operaciju, zrachenje ili citostatike...jedino da chekamo kraj...

Hvala

[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sre Jan 05, 2011 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 25, 2010 2:59 am
Postovi: 6
Nemojte cekati kraj, vec kao i mi ostali, zasucite rukave i probajte da pronadjete sto vise podataka o alternativnim lecenjima raka. Zasto dizete ruke od svega pre nego sto ista probate? Zato sto su i doktori digli svoje? To apsolutno nije razlog da i vi to uradite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sub Jan 08, 2011 12:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
http://www.alkalizeforhealth.net/

Evo sajt sa svim informacijama o raku. Ne zaboravite da vasi zubi mozda igraju najvecu ulogu u toj zlocudnoj bolesti! Kucajte na google Root canal cover up, metal in you teeth ili tako nesto.

Tu je i tooth organ meridian, i onda povezite koj rak imate sa mrtvim zubima koji prolaze kroz isti meridian. Kod raka dojke je tako u 100% slucajeva.. Slucajnost? NE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Jan 21, 2011 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 1:21 pm
Postovi: 42
Bez da ulazim u raspravu sa bilo kime o b17, mogu samo da ostavim onima kojima je potrebno, kako sam do njega došla:

Naručila sam Novodalin na http://www.tjsupply.com/category2_1.htm u subotu pre podne (15.jan), a stiglo jutros!!! Baš brzo. 84$ je kutija, poštarina 35$ (ja sam naručila 3kom, a za 1 je oko 30$) i naš pdv 20% i carina još 10% i neka adm.taksa 370,00din = 285e za 3 kutije (samo napominjem da kad Vam poštar donese, morate imati 7200,00 da mu platite pdv+car+taksu+poštarinu). Na tom sajtu primaju visu, master, amerikan, dajners kartice. Znači, potpuno sigurno i brzo nam stiglo. A mislila sam da će duže, pa sam u Ul. Cara Uroša 9, Bg (apoteka Magično bilje - http://www.magicnobilje-prodavnica.com/ ... izlog.html) kupila Hunza kapsule (prodaje ih sa foruma "Barajevo") za 6000din. Ako imate nekoga ko Vam može doneti iz Budimpešte, bilo bi mnogo bolje (jeftinije) jer je tamo kutija 20e (http://www.vitafree.hu/cgi-bin/e/eproduct.php?catid=47).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sub Jan 22, 2011 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 17, 2010 11:02 am
Postovi: 7
Izvestaj o terapiji nakon 40+ dana

10tog Decembra opisao sam stanje moje majke i napisao terapiju koju smo odabrali i koje se pridrzava.

U toku terapije uvedene su neke novine, pre svega uvodjenje Cesium-Chloride (CsCl) koga pije pocevshi od 31. Decembra. Da ne duzim o CsCl sve se moze procitati ovde:
http://www.angelfire.com/az/sthurston/c ... ancer.html
ima josh literature na cancertutor.com i slicnim sajtovima.

Ja bih napisao samo kakvo je nashe iskustvo sa ovim.

Stanje majke pre uzimanja bilo je vrlo pesimisticno i depresivno. Lekari su mi izjavljivali saucesce i nisu imali nikakvu nadu i sugestiju da daju, s obzirom da je sa debelog creva nakon operacije tumor metastazirao na jetru - a verovatnoca da u toj situaciji hemoterapija uspe je ~0%.

Elem, ona nema bolove, vec dugo vremena unazad, ima apetit, vodi mnogo normalniji socijalni zivot itd.
Medjutim uzimanja CsCl je vrlo opasno i u jednom momentu stanje je bilo vrlo kriticno.
Naime, uz CsCl treba da se uzima josh dosta suplemenata, kao sto su:

- Kalijum
- Kalcijum (koralni/karbonat i citrat)
- Vitamin A
- Vitamin D (D3)
- Vitamin C (takodje pomesan sa sodom bikarbonom)
- Cink
- Selen
- Omega 3
- Coenzyme Q10
- Chymoral (pankreatin)
itd.

Najkriticniji minerali su kalijum i kalcijum. Nedostatak kalcijuma u organizmu sam po sebi moze da izazove rak, sto upravo mislim da je inicijator u majchinom organizmu s obzirom da ceo zivot boluje od losheg rada shtitne zlezde i kalcijum joj je uvek bio na donjoj granici i ispod donje granice.

Medjutim kontrola kalijuma je ono sto je najproblematicnije i ono sto je majchin zivot u jednom trenutku ozbiljno ugrozilo. Kalijum pada zato sto upravo on (i kalcijum) prenose CsCl do kancerogenih celija. On ostaje u celiji, umire sa celijom. Posto je majka na dijeti koja iskljucuje voce, zbog usporenja metabolizma (kontrole insulina), nadomescivanje kalijma bilo je vrlo komplikovano, mahom iz povrca (krompir itd.). Tako da smo joj kao suplement davali jedini raspoloziv kalijum koji smo nasli, a to je kalijum-hlorid. Kalijum-citrat ne moze da se dobije mimo recepta, naravno ni jedan lekar nije bio voljan da izda recept..
Tu je nastao problem posto "nekontrolisana" (problem je sto je to individualna kategorija) upotreba kalijum-hlorida moze da izazove hiperkalemiju koja rapidno usporava otkucaje srca. To se majci i dogodilo i u jednom trenutku je imala puls svega 35 (!!) Nismo mogli da povecamo natrijum iz razloga sto je u tom trenutku imala pritisak od 215 (!!) Objasnjenje ovoga je vrlo jednostavno -> uzimala je paralelno visoke doze kalcijuma i sode bikarbone. Jedno od svojstava kalcijuma je da spusti PH vrednost, medjutim to je radila soda bikarbona, a kalcijum nije imao potrebu da se skladisti tako da je krvotok osim kalijuma bio overdoziran i kalcijumom i natrijumom iz sode.

Srecom ovo se regulisalo, medjutim bilo je vrlo kriticno i zato sam hteo da podelim to iskustvo sa ljudima koji planiraju da se opredele za ovu metodu posto moraju mnogo dobro da paze da se balans kalijum-natrijum pumpe i kalcijuma dobro odrzava. Kalijum-hlorid moze biti opasan otrov ako se pretera sa njegovim unosom (!!)

Sad joj je kalijum cak ispod normalne, logicna posledica, posto prenosi CsCl do loshih celija.

Ne mogu da dam josh informaciju o tome koliko pomaze CsCl i u kojoj meri je rak suzbijen posto nismo uradili ultra-zvuk - plan je da se to uradi nakon mesec dana uzimanja terapije, dakle krajem meseca, medjutim SVI tumor markeri su u normali, a tumor marker debelog creva je pao za oko 30tak %. I ako je u granicama normale on je dodatno pao - moja logika koja ne znaci da je ispravna je ta da posto je tumor na jetri sekundarni to sto detektuju tumor markeri debelog creva detektuju sa jetre posto su to tkiva inicijalno stvorena upravo na debelom crevu. Nisam nigde nasao informaciju koja moze da pokrepi ovu tvrdnju tako da ovo ne treba da se uzima zdravo za gotovo.

Jedina nepravilnost u krvi su leukociti i sedimentacija. Nakon sto je pocela sa terapijom imala je 4.4 leukocite, a sedimentaciju povishenu, 35. Medjutim vec 10 dana nakon uzimanja CsCl leukociti su pali drasticno, 2.8, a sedimentacija je otisla na 76 (!!)
Nisam mogao naci nista na netu o ovome, zasto se to deshava, posto logicno niko nije lecio nikoga u poslednjih 30 godina ovako (osim kucica).. Moja teza za sedimentaciju je > 1) gustina cezijuma koja povecava ukupnu gustinu krvi, ali drugi mnogo bitniji razlog 2) upalni procesi na jetri rezultovan unosenjem CsCl i "borbom" koja se deshava.

Visoka sedimentacija je karakteristicna za metastaze, medjutim ona je metastaze imala i ranije pa joj je sedimentacija bila znatno manja, a leukociti dobri.

Pocetkom februara uradicemo ultrazvuk jetre pa cu imati informacije o tome koliko se rak povukao.

Sve sto sam napisao u predhodnom postu, o uzimanju B17, hidrazin sulfata itd. i dalje stoji u terapiji posto to sve smatramo izuzetno bitnim ciniocima.

Puno pozdrava i srecno svima,
Ivan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: