Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dijagnosa -cericothoracalis
PostPoslato: Čet Nov 25, 2010 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
...pojacana cervikalna lordoza, torakalnatifoza, blaga ljevostrana skolioza u torakalnom dijelu. GMS na GE odrzana.


Moze li mi neko dati tumacenje nalaza?

Hvala unapred.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dijagnosa -cericothoracalis
PostPoslato: Čet Nov 25, 2010 9:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Kicmeni stud koji nema patologija ima fizioloski tj normalno tri krivine, tj ceo je kicmeni stub posmatran u sagitalnoj ravni, sa strane, u obliku uzduzenog slova S, i ima normalno tri krivine: cervikalnu lordozu, torakalnu kifozu, lumbalnu lordozu.
Do narushavanja ovih krivina, njihovog povecanja ili brisanja dolazi najcesce zbog slabosti misica, povecane telesne mase, profesionalnih oboljenja, nosenja tereta...

GMS je skracenica od Gruba Misicna Snaga, GE du Gornji Ekstremiteti tj ruke! To znachi da nemate neuroloskih ispada i promena u gornjim ekstremitetima.

Vase je sada da se obratite fizijatru, trazite dobrog terapeuta i da radite vezbe sa terapeutom dok ih sami ne nauchite i da ih radite do kraja zivota! Samo vezbanjem i ojacavanjem mishica cete zaustaviti procese koji su pocheli, krivljenje kicme i dalje tegobe koje ovakve dijagnoze mogu da donesu!

Pozdrav

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dijagnosa -cericothoracalis
PostPoslato: Pet Nov 26, 2010 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
Hvala puno na odgovoru. Da li se cervikalna lordoza odnosi na donji dio kicme tj zavrsetak ?

Fizijatar koji je dao nalaz, je odredio terapiju:

UZV Fasdtum gel PCM, trapeziusi, intrascapularno - ovaj deo mi je nejasan

manuelna masaza
kth vezbe za jacanje PCM, PTM za kifoskoliozu, jacanje LS korzeta
-mozete li mi pojasniti boldovane izraze?

Hvala jos jednom. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dijagnosa -cericothoracalis
PostPoslato: Pet Nov 26, 2010 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
Inace, posledice krivljenja vec postoje - povremeni bol u ledjima - u grudnom delu, po pavilu nakon dugog sedenja. Bol u tom delu je razlog sto sam uradila pregled kicme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dijagnosa -cericothoracalis
PostPoslato: Pet Nov 26, 2010 11:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sonja F je napisao:
Hvala puno na odgovoru. Da li se cervikalna lordoza odnosi na donji dio kicme tj zavrsetak ?

Fizijatar koji je dao nalaz, je odredio terapiju:

UZV Fasdtum gel PCM, trapeziusi, intrascapularno - ovaj deo mi je nejasan

manuelna masaza
kth vezbe za jacanje PCM, PTM za kifoskoliozu, jacanje LS korzeta
-mozete li mi pojasniti boldovane izraze?

Hvala jos jednom. Pozdrav.



Cervikalno znaci vratno! Cervikalni deo kicme je vratni deo kichme! Cervikalna lordoza je fizioloska krivina vratnog dela kicme koja je kod vas ispravljenja ti izbrisana!

Izbor terapija je odlican, imare ultrazvuchnu masazu PCM pericervikalne muskulature tj mishica vratne kicme, uz fastum gel kao kontaktnu supstancu shto je odlicno, a isto tako ultrazvucnom masazom bice poktiven deo izmedju lopatica i trapezijusi tj mishici ramena koji su uvek napeti kada su cervikalni delovi kicme osteceni.

Kineziterapijske vezbe za jacanje PCM, dakle opet mishica vrata i PTM mishica torakalnog dela kicme, uz jachanje lumbo sakralnog misicnog midera tj korzeta kako neki lekari kazu.

Pochnite sa terapijama shto pre i nemojte biti lenji i preskakati vezbe!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dijagnosa -cericothoracalis
PostPoslato: Sub Nov 27, 2010 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 5:32 pm
Postovi: 33
Hvala puno na dodatnim objasnjenjima. Puno mi znaci i to sto kazete da je terapija odlicna. Odredjene vezbe radim na aerobiku i zaista mi prijaju. Svakako cu odraditi i tretmane kod terapeuta (predvidjeno 6 za sada) da bih naucila odgovarajuce vezbe za moj problem, da bi ih mogla raditi sama, kuci.

Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dijagnosa -cericothoracalis
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 10, 2011 6:02 pm
Postovi: 2
zdravo vam da mi objasnite za ova dijagnoza: Spondilozana na LS rbet .Diskopatija L5-S1 ve mollam da mi objasnite shto da upotrebljam nemozham non stop so ketonall kapsule,imam boll mnogu vo pollovina gllava me boli oqite taka imam visok pritisok vo oqi 20 so 17 sea sami stabilnije neznam od shto moguqe e od pollpvina ima 42 godini ,koji faktori se vi se zabllogodaruvam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dijagnosa -cericothoracalis
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 10, 2011 6:02 pm
Postovi: 2
lule38 je napisao:
zdravo vam da mi objasnite za ova dijagnoza: Spondilozana na LS rbet .Diskopatija L5-S1 ve mollam da mi objasnite shto da upotrebljam nemozham non stop so ketonall kapsule,imam boll mnogu vo pollovina gllava me boli oqite taka imam visok pritisok vo oqi 20 so 17 sega sami stabilnije neznam od shto e, moguqe e od pollovina ,koji faktori se, vi se zabllogodaruvam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: