Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: uporan kasalj
PostPoslato: Sre Nov 10, 2010 7:57 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
Prije 20 tak dana sam imala neku virusnu prehladu i pojavio mi se suvi kasalj od tada kaslja nikako da se resim.Nisam pusac pila sam neke sirupe sa bokvicom i pijem neki caj protiv bronhitisa.Ponekad samo ujutru mi se pojavi slajm a preko dana i posebno uvece samo suv kasalj koji mi jako smeta. U apoteci su mi dali neke antibiotike amoksicilin i pila sam 5 dana al to mi nista nije pomoglo.Dal smijem na svoju ruku uzeti neke tablete ili sirup tipa Omnitus forte ili nesto slicno koji bi mi u potpunosti pomogao iskasljavanju s ob?zirom da samo ujutru iskasljavam a uvece suvi nadrazajni kasalj koji mi jako smeta i umori me da nemam snage ponekad da hodam. Unapred zahvalna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uporan kasalj
PostPoslato: Sre Nov 10, 2010 2:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Citiraj:
U apoteci su mi dali neke antibiotike amoksicilin i pila sam 5 dana al to mi nista nije pomoglo.


Toliko o apoteci umesto lekarske ordinacije.

Ne treba Vam ni antibiotik ni sirup za iskašljavanje, već 2-3 inhalacije u kućnoj režiji, čajevi (najbolje nana) i vitamini i eventualno sirup od belog sleza sa kamilicom ili Altal sirup za smirenje suvog kašlja.

Takođe, provetravajte i vlažite prostorije u kojima boravite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uporan kasalj
PostPoslato: Sub Nov 13, 2010 4:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Na temu apoteke-neverovatno koliko ljudi pljuju lekare, ali zato u apoteci uzimaju sta god im daju. Da li vas je neko pregledao, poslusao pluca? Pili ste jak antibiotik koji vam,mozda, nije ni trebao, ali zato kosta prilicno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uporan kasalj
PostPoslato: Pon Nov 15, 2010 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 12:34 pm
Postovi: 29
i mene muci vec mesec dana slican kasalj,samo ujutru nesto malo iskasljem a preko dana i uvece suvi nadrazajni kasalj koji iritira! medjutim,ja sam trudna i ne smem da se igram sa lekovima,pijem sirup na bazi belog sleza i kamilice,caj od silnih nekih trava za smirivanje kaslja ali ne pomaze,takodje su mi natecene zlezde po vratu i ispod pazuha! uzas,ne znam vise sta i kako sebi da pomognem!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uporan kasalj
PostPoslato: Pon Nov 15, 2010 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 15, 2010 2:36 pm
Postovi: 2
Ja sam se upravo registrovao na ovaj forum i sad gledam opcija, polako se snalazim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uporan kasalj
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 11:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
malasarita je napisao:
i mene muci vec mesec dana slican kasalj,samo ujutru nesto malo iskasljem a preko dana i uvece suvi nadrazajni kasalj koji iritira! medjutim,ja sam trudna i ne smem da se igram sa lekovima,pijem sirup na bazi belog sleza i kamilice,caj od silnih nekih trava za smirivanje kaslja ali ne pomaze,takodje su mi natecene zlezde po vratu i ispod pazuha! uzas,ne znam vise sta i kako sebi da pomognem!!


Povedite računa... Idite do svog ginekologa, neka Vam da nalog za laboratoriju da uradite tzv. TORCH test, ipak ste u drugom stanju, a pojedine, za ostatak populacije bezazlene, virusne infekcije mogu oštetiti plod.

A svakako probajte sa inhalacijama, one nikome ne škode :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uporan kasalj
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 12:34 pm
Postovi: 29
radila sam sve moguce viruse,citomegalo,micoplasma pneumoniae,mononukleoza.....ma svasta od tih virusa,jedino taj TORCH nije radjen,radjeni su virusi na hiv,hepatitise i nista od toga nema!!!!jedino citomegalovirus pokazuje Igg stanje > 500,znacida sam ga nekad imala i to verovatno u martu mesecu,pre nego sto sam zatrudnela,pretpostavljam da je bilo tada jer sam u tom periodu imala blago povisene jetrene transaminaze! sad mi je samo alkalna fostfataza blago povisena,ali to je verovatno od hipertireoze koju vucem neki period,bas je izrazena,hoirmoni luduju! od kako sam pocela da pije PTU pre mesec dana primetila sam taj nesnosni kasalj,ali endokrinolog me ubedjuje da to nije od leka,iako na uputstvu za lek pise da su se neki zalili na alergijski kasalj sa oticanjem limfnih zlezda!! ali eto,mene endokrinolog koji me prati uopste ne "zarezuje" :) kazem,pijem taj sirup na bazi belog sleza i kamilice za suvi kasalj,i neke cajeve koji mi ne bi trebalo naskoditi u trudnoci!brinu me najvise te zlezde ispod pazuha,ne bole same zlezde,ali boli me ruka,rame tacnije i siri se do lakta,to sve na pokrete! leukociti su mi poviseni 14000,a limfociti smanjeni 12 a normalno je da idu od 17,granulociti poviseni 86%!!! sta to znaci,da li je to normalno u trudnoci ili mi ukazuje da se nesto desava drugo u mom organizmu? citam svasta na internetu o limfomima.upravo ovakvi nalazi krvne slike prate to oboljenje i jako sam uplasena,svrab koji imam po telu,losi leukociti,kasalj.....ma strasno,a sto je najgore ne smeju me ispitivati dok god se ne porodim,presela mi je ova trudnoca u najmanju ruku! zlezde navodno na UZ nisu vece od 1 cm,a ispod pazuha su 1.2 cm.kao nije zabrinjavajuce po misljenju mog hematologa kod kojeg idem na 10 dana na kontrole.Sedefasta,sta mi preporucujete i kakvo je vase misljenje po svemu sto sam napisala? kako da se inhaliram? pozdrav i hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uporan kasalj
PostPoslato: Čet Nov 18, 2010 12:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Nije limfom, u to budite sigurni :)

I ne sekirajte se previše, probajte da se opustite i preležite ovaj nezgodan period uz mnogo odmora, adekvatnog sna, dobru ishranu i dodatne vitamine.

Po meni, a samo na osnovu Vašeg opisa (mada tvrdim da je fizikalni pregled neprikosnoven, tako da sve što ću Vam reći uzmite sa rezervom i koristite više kao smernicu, a ne model za dalje ponašanje), smatram da Vas je zahvatila neka prehladica, ali i da tegobe koje pominjete zaista potiču od tog leka. Ako ga kratko pijete, sačekajte neko vreme, bar mesec-mesec i po, da se organizam privikne. A što se prehlade tiče-tu već sve znate: supice, voće, povrće, čajevi...

Inhalirajte se tako što ćete prokuvati vodu u široj šerpi, kad provri stavite neke aromatične trave, tipa nane i bosiljka i poklopite, sačekajte 10-ak minuta, pa zatim udišite isparenja sa peškirom preko glave, ali vodite računa o vrelini isparenja. Što duže, to bolje! Vlaženje disajnih puteva bi trebalo da pomogne kod kašlja bilo koje etiologije.

Srdačan pozdrav i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uporan kasalj
PostPoslato: Čet Nov 18, 2010 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 12:34 pm
Postovi: 29
Hvala na odgovoru,sva sam u panici,nocas nisam mogla da spavam od kaslja i bola ispod pazuha,zlezde u tom predelu su toliko osetljive da je to strasno!!!!! Jutros sam bukvalno na putu od prodavnice do kuce kasljala i drzala se za stomak!!!!Jak,uporan i neizdrziv kasalj!!!! Joj bas se plasim!!!Sutra opet idem kod hematologa na kontrolu,zamolicu ga da me prime u bolnicu,tacnije probacu u Gradsku pa ako me prime bice dobro,samo imam problem sa mamom koja je jako bolesna,boluje od LUPUSA i ne znam kako cu nju ostaviti samu,ali vaznije mi je da sacuvam ovu bebu kad sam vec dogurala do kraja,maltene.Sedefasta,PTU pijem tacno mesec dana! Bukvalno drugi dan od zapocinjanja terapije zapocele su mi tegobe koje opisujem.I,eto,sve se vise pogorsava stanje! Na svoju ruku sam smanjila na jednu tabletu dnevno jer su mi FT4 smanjile tablete na gornju granicu,pa cu tako samo da odrzavam,ne smem da ukinem terapiju jer se onda fizicki osecam mnogo gore,znoje mi se dlanovi,budem malaksala itd... Ustvari,jesam probala da ukinem PTU na 4 dana da vidim da li ce se kasalj i zlezde povuci,ali nisu ,nazalost! Nije mi jasno zasto endokrinolog tvrdi da mi nije tako od leka?!Ako na uputstvu za lek pise da su se neki zalili na kasalj sa oticanjem zlezda,zbog cega ona meni tvrdi da to nije istina? Da promenim endokrinologa ili sta da radim?

Popila sam dve bocice sirupa za suvi kasalj,nalivala se cajevima od bokvice,belog sleza i nista!!!!1 Jedva cekam da se porodim i da me detaljno ispitaju! Sto je najgore,stalno me tera da citam najstrasnije stvari po internetu i uporedjujem svoje simptome sa onim sto procitam.....Limfom,sarkoidoza....leukemija ahahha strasno!!!!!!!!!! Od danas pocinjem sa inhalacijom ,nadam se da ce pomoci,pa cu se javiti!!Jos jedno pitanje za Vas Sedefasta! Kakve bi te zlezde bile da je limfom? Kako bi se ja osecala i da li bi imala ovako uporan kasalj? Da li bi te zlezde bile mnogo vece od ovih koje ja imam i da li bi mi krvna slika bila poremecena? meni su leukociti zadnji put bili 14000,limfociti 12,a granulociti skoro 90%? sta to sve znaci? Pozdrav!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uporan kasalj
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 12:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Krvna slika bi Vam bila drastičnije poremećena. Ostalo bi zavisilo od lokalizacije limfoma, tipa, kao i karakteristika Vašeg organizma. Kašalj ne bi imao veze sa tim.
Molim Vas, prestanite da mislite o limfomu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uporan kasalj
PostPoslato: Uto Nov 23, 2010 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 12:34 pm
Postovi: 29
hvala Vam puno sto mi olaksavate ovu situaciju!!!

danas sam bila na kontroli kod hematologa,kaze da je stanje nepromenjeno i da bi se do sad vec pokazalo da je problem hematoloske prirode! ne znam....zlezde na vratu i pod pazuhom se nikako ne povlace!danas je drugi dan kako sam obustavila terapiju PTU pa cu videti kako ce se odvijati dalje i da li je PTU izazvao sve ove tegobe! poslao me je kod alergologa i kod pulmologa i nalaz spirometrije je uredan,jedino sto se pokazalo je da je malo slabiji kapacitet gornjih disajnih organa,toliko sam razumela.ja i osecam da mi je teze disanje na nos nego kad disem na usta,moguce je da se taj sekret iz nosa sliva na pluca pa zbog toga izaziva kasalj iako nemam sekreciju iz nosa direktno! savetovao mi je pulmolog da pijem neki antibiotik,ali ja ne zelim,dosta sam "trovala" ovo svoje jadno bebce :(... inhaliracu se i dalje,radila sam danas bris grla i nosa pa u petak cekam rezultate pa cu videti ako je neophodno poslusacu pa cu piti antibiotik koji odgovara! dA li je moguce da je neka infekcija gornjih disajnih organa izazvala uvecanje ovih zlezda?i da li je moguce da su ove pod pazuhom posledica formiranja mlecnih zlezdi u trudnoci pa su i limfne odreagovale? pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uporan kasalj
PostPoslato: Uto Nov 23, 2010 10:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Citiraj:
dA li je moguce da je neka infekcija gornjih disajnih organa izazvala uvecanje ovih zlezda?

Da, vrlo je moguće, čak najverovatnije.
Citiraj:
i da li je moguce da su ove pod pazuhom posledica formiranja mlecnih zlezdi u trudnoci pa su i limfne odreagovale?

Ne, u Vašem slučaju limfne i mlečne žlezde nemaju veze jedne s drugima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 123 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: