Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Diskus hernija- molim za pomoc
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:04 pm
Postovi: 2
Lokacija: Podgorica
Ako neko ima iskustva sa diskus hernijom, ilii se razumije u citanje nalaza magnetne neka mi pomogne. Moj muz (35 god.) ima problema sa bolovima u kicmi koji se spustaju niz desnu nogu i prije 2 nedelje ga je presjeklo i ne moze da mrdne od bolova. Na nalazu magnetne pise sledece:

Normalno odrzana lumbalna lordoza.
Disk L4/L5 je degenerativno izmijenjen sa folkalnom anularnom impresijom diska,bez disk hernacije.
Disk L5/S1 je degenerativno izmijenjen sa
protruzijom disk hernije, medijalno i desno.
Svi drugi IV diskovi lumbarnog segmenta su bez signifikantnih degenerativnih lezija i bez hernijacije. Spiralni kanal bez stenoze. Konus i kauda normalne morfologije.
ZAKLJUCAK: DEGENERATIVNO IZMIJENJEN DISK L4/L5.
PROTRUZIJA DISK HERNIJE - L5/S1, MEDIJALNO I DESNO

Kakva terapija bi mu pomogla? Vec 15 dana prima Diklofenak,Dijazepam,Dexason i na treci dan OHB12 i ima jos 5 dana da prima ovo ali mu nije mnogo bolje.
Ako ima neko da mu preporuci neku vrstu terapije ili da mi pojasni ovaj nalaz neka se javi odmah.
Hvala unaprijed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija- molim za pomoc
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 5:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
moj prijatelj je radio vezbe istezanja i veoma mu pomoglo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija- molim za pomoc
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 9:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pored medikamentozne terapije pacijent u svakoj fazi diskus hernije ( akutna, subakutna, hronicna ) MORA imati i fizikalne terapije, mora se obuchiti zastitinim polozajima u aktivnostima svakodnevnog zivota, seksualnog zivota itd.

Obratite se fizijatru i pochnite ozbiljno da radite na jacanju mishica kicmenog stuba i celog tela, zabroravite dizanje teskog tereta, opterecivanje kicme...Pisali smo dosta o bolovima i terapijama diskus hernije pa pronadjite na forumu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija- molim za pomoc
PostPoslato: Ned Nov 21, 2010 1:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2010 7:10 pm
Postovi: 1
lekarstva mogu privremeno da namale bol,a da prodje ne moze.Ja imam diskus herniju i znam niz sta prolazi vas suprug.Nemogu napisati sta sam sve popila,primala koktele u infuzijama i nije bilo nekog poboljsanja.Kao davljenik koji se hvata za slamcicu tako i ja sam bila spremna na sve samo da mi prodje.Slucajno sam saznala za VITAFON aparat i pocela da ga koristim.Iako sam bila skeptik i ni malo nisam verovala da moze pomoci,resila sam da probam.Nisam imala sta da izgubim,bila sam ocajna,ali posle 2-3 nedelje izgubila sam ono sto mi je postalo deo svakodnevnog zivota-izgubila sam BOL.Diskovi izmedju prsljenova se nemogu vratiti u normalno stanje,ali popusti pritisak na nerv i smanjuje se bol.Toplo vam preporucujem da probate sa vitafonom..Ako niste culi to je ruski vibro-akusticni aparat,mali ali veliko olaksanje daje.Ima stotinak dijagnoza koje se mogu leciti uz njegovu pomoc,ustvari to je mali kucni lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija- molim za pomoc
PostPoslato: Ned Nov 21, 2010 2:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Poslednji post ne bih komentarisala!

Obratite se fizijatru!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: