Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Uto Okt 12, 2010 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:35 pm
Postovi: 14
Lokacija: Novi Sad
Sve u svemu jedno sranje sto se tice nas mladih, novootkrivenih, a i svih ostalih, aktivnih ljudi sa tipom 1!
Smestaj sam po sebi nije los, imajuci u vidu da ga placa socijalno, higijena na zavidnom nivou, osoblje (od spremacica preko recepcionara do lekara) veoma ljubazno i u potpunosti korektno! Hrana katastrofa, mislim odlicna je za veliku vecinu "gostiju", starija populacija, sa tipom 2, potpuno bezvoljna da utice na svoju bolest i slabo fizicki aktivna!
Obzirom da sam stigao prekjuce popodne, odmah su mi smanjili doze za 50% (a imao sam odlicnu regulaciju kuci od jutarnjih 4.5-5, postprandijalnih do 7.6 najvise) prvu noc me je oko 2 probudila jaka hipo! Juce mi radili profil od 3.2 do 4.5 svih 8 merenja, onda znate i sami kakvi su obroci! Receno mi je da ce od danas biti pojacani svi pa cemo videti...
E sada ono, po meni najvaznije EDUKACIJA za sada velika NULA!
Ono sto mene najvise zabrinjava je nekolicina mladih ljudi, novotkrivenih sa tipom 1 svi iz manjih sredina (Novi Pazar, Sabac, Zrenjanin) koji nemaju pojma ni o nekim osnovnim stvarima a kamoli da se upustimo u neke dublje price o normalnom fukcionisanju sa diabetom :oops: jedan od njih je po otkrivanju lezao na vma 25 dana, momak je '88 god, dobio je tamo neke papire, ali decko je totalno izgubljen u svemu :evil:
Ja sam po otkrivanju lezao u KCV u Novom Sadu, pojma nisam imao pre toga, ali pojma, za deset dana provedenih tamo naucio sam dosta, a pri izlasku sam mesec dana samo citao svasta (pa i raznorazne budalastine) i eksperimentisao, ali kada sam otisao posle mesec dana na kontrolu i opsirno popricao sa endokrinologom rekla mi je da ima utisak da znam vise od nekih lekara, sto je odlicno za mene, ali veoma lose za sve one koje ti lekari lece i savetuju!
Malo sam se zaneo ne zamerite :)
Da sumiram prvi utisak! Odlicno za starije osobe sa diabetom, jos kad bi se i kuci pridrzavali svega :roll: a za mene i meni slicne odlicno turisticki, samo da nije Oktobar...
ps Nadam se da ste iz naslova zakljucili da cu se javljati skoro svakodnevno, nadam se sa novim informacijama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Sre Okt 13, 2010 6:18 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
E, baš ti hvala na ovom angažovanju! Imaš wireless i u holu Novog Merkura, ne moraš da obilaziš kafiće :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Sre Okt 13, 2010 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:35 pm
Postovi: 14
Lokacija: Novi Sad
Ima signala po celom centru, ali gore (gde je Sv. Djordje) nema, a meni skrnavo da nosam lap top po klupama, bastama ili holu u Merkuru, k'o siroce... Nije skupo ni ovako, isto kao da sednem negde na kafu pa kuckam...
Nego ja sam zadovoljan, trazio sam da mi pojacaju ishranu uz opasku da cu je u suprotno pojacati sam, osim ako me budu drzali zatvorenog ceo dan, tako da sam sa dijeteticarkom sastavio raspored obroka sa dobrim uzinama!
Sto se mene tice sve je u redu, samo sam u pogrsnom mesecu dosao, ali sta sad, prvi put nikad nje bas sve kako treba :lol:
Ali me sve vise brine edukcija onih koji ne korisre internet, onih koji su dosta pasivni u odnosu na sopstveno zdravlje onoh koji nemaju tu "srecu" pa ne zive u Novom Sadu ili Beogradu, onih koji se oslanjaju samo na svoje lekare i tamo neko nazovi udruzenje...
Pa ovde mi moglo da se bez ikakvog, ali ponavljam ikakvog ulaganja napravi odlicna stvar za, naprimer, novoitkrivene mlade ljude! Npr. odvojiti pola pal poslednje sprata isljucivo za njih, posto uvek ima 10-tak osoba, da budu zajedno, ne ovako rastrkani i sa bezvoljnim penzionerima (cast izuzecima) koji ih samo plase (juuu tako mlad a vec seceras...), da bi kroz tih desetak dana sami sebi pomogli razmenom iskustava i saznanja, a uvek neko nesto i zna i organizovati dobru edukaciju po principu price da se vidi sta znaju do sada sa cime ih treba upoznati sta preporuciti...
Mislim ima i sad "edukacija" kolektivna predavanja o samokotroli i znacaju accu chek tabele 360'...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Ned Okt 17, 2010 7:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Ajde da se javimJutros sam stigao.Od sutra krece i kod mene edukacija.Smesten sam u novom merkuru i iz hola pisem.Nesvidja mi se u startu nesto oko doziranja ovih analoga ali videcemo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Pon Okt 18, 2010 2:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Sto se tice analiza,radi se krv,urin(ali ne 24h),pregled kod ocnog,ekg,konsultacije sa neurologom,i mozda jos nesto.E sad,potpuno isti tretman oko doziranja i sl.imaju i oni na insulinu kao i mi na analozima.Mislim da bi ipak trebalo da postoji razlika jer je dejstvo drugacije.Sto se tice ishrane,cinjenica je da nije raznovrsna ali nije ni toliko malo.Ja se hranim drugacije kod kuce ali nisam ovde nesto gladan iako se hranim samo onim sto mi daju(naravno da nesto uvek imam kod sebe ali ne jedem ako ne moram).Tacno je i to da je trebalo bar delimicno da razdvoje mladje i starije ali ok,bice bloje valjda u narednom periodu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Čet Okt 21, 2010 5:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Odradio danas i dopler nogu,imaju opreme za dijagnostiku.Sto se tice pijenja vode,ovde je preporucuju i svima skoro kazu istu kolicinu sa istih izvora a li posto nijedan izvor nije bas blizu smestaja mislim da je razlog pijenja vode taj da bi se pesacilo malo.A da,svima koji su preko socijalnog na edukaciji,poklanjaju aparat za kontrolu secera u krvi.Mislinm da je program prevenstveno prilagodjen starijim dijabeticarima tj.tip II.Preporuka moja je da ko dodje na edukaciju obavezno poseti wellnes centar jer imaju pristojnu ponudu ali se placa pa treba poneti novac za to.Ako neko nije zadovoljan hranom koja je namenjena dijabeticarima u samom hotelu tj.tamo gde su smesteni,ima dosta restorana,picerija i pekara.Mesto je dobro za setnju iako nije veliko pa se za dan obidje sve ali nije dosadno ni da se svakog dana prosetate promenadom da "ubijete" secer.Nisam pitao da li je moguce na liicni zahtev uraditi kompletnu biohemiju ali jedan rezime tj.+ i :
pozitivno
-smestaj u novom Merkuru
-ponuda Vrnjacke banje
-wellnes centar
-pregled ocnog,dijeteticara i neurologa(ovo je sigurno za tip I ali mislim da ne i za tipII)
-osoblje je vrlo ljubazno u novom Merkuru i medicinsko i nemedicinsko
-poklion aparat
-Dosta korisnih informacija i obuke za dijabeticare tip II
-stalna konsultacija sa endokrinologom u vezi sa doziranjem insulina ali bez strogog nametanja sa njihove strane tj.prilagodjavanje svakodnevnom zivotu dijabeticara

negativno
-malo pregleda za desetodnevni boravak u stacionaru(trebalo bi bar jednom uraditi kompletnu biohemiju tj.laboratorijske analize kao i analizu 24-casovnog urina)
-ishrana nije prilagodjena realnomzivotu dijabeticara van ustanove(iako uopste nije toliko losa)
-trebalo bi program prilagoditi ili bar razdvojiti pojedinosti kad su u pitanju mladje osobe odnosno tip I
-takodje bi trebalo organizovati da mladji budu pozivani u grupama tako da mogu i medjusobno da razmenjuju iskustva jer mnogi stariji sa tip II nisu upoznati sa detaljima kao neki sa tip I ili su od skoro dijabeticari.

Istice mi vreme pa kad budem mogao, nastavicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Čet Jan 20, 2011 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 20, 2011 2:07 am
Postovi: 6
Ja sam bila isto u novom merkuru i nemogu se pozaliti na nista svi su extra,i mozete se hraniti i u vip sali a ne u sali za dijabeticare i tamo ima hrana za dijabeticare samo sto je ti sam biras jer je svedski sto a ovamo ti daju na kasicicu i sam je mozes kontrolisati jer s meni tamo smanjili bas doze,i opet bih otisla ali nase socijlno daj esvake 4-te godine tako da cu samam snositi troskove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Pet Maj 27, 2011 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 15, 2007 4:12 pm
Postovi: 29
ljudi mene interesuje kako doci do merkura? da li je prebukiran? imam diabetis tipa 1. znam da treba da odem kod svog izabranog lekara i da onda on pise zahtev komisiji koja odlucuje. kako se odredjuju termini? meni bi na primer odgovarao avgust, jer tada koristim godisnji, radim
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 4:30 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Nije prebukiran. Kad ti komisija overi, pozovi ih i zakaži termin koji tebi odgovara. Ako ideš sam, možeš i jednokrevetnu da tražiš.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 15, 2007 4:12 pm
Postovi: 29
idem sa devojkom. uzeo bih dvokrevetnu sobu. komisija resava zahtev brzo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 7:36 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Na licu mesta ti se overava, čim predaš na šalter.
Uradi to što pre i zakaži termin na vreme.
Tvoja devojka (ako nema dijabetes) plaća sve.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 8:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Mislim da se preko socijanog dozvoljava boravak u Merkuru svake trece ili cetvrte godine za sa jednokrevetnu,ako bas nema guzve,moze da se dobije,inace se one cuvaju za one koji dolaze o licnom trosku.U svakom slucaju,treba otici.Ja sam bio tako sto sam prvo dobio poziv,nisam ni znao da to postoji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Uto Jul 05, 2011 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 9:56 am
Postovi: 8
O boravku u Vrnjackoj Banji imam par pitanja. I ja imam preporuku endokrinologa za edukaciju u Vrnjackoj Banji, ali imam drugih zdravstvenih problema tako da ce banja morati da saceka. Interesuje me koje aparate za merenje secera u krvi poklanjaju i da li daju i trakice i lancete za te aparate? Hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Ned Jul 10, 2011 12:55 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Dobićete novi AccuChek Active i 50 tračica, a pošto aparat inače dolazi sa 10, bićete "bogatiji" za 60 tračica ;)

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Merkur" Vrnjacka Banja stacionar Sveti Djordje dan za danom
PostPoslato: Pon Jul 18, 2011 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 18, 2011 4:42 pm
Postovi: 1
Moze mala pomoc?!? Gde se nalazi pansion Sveti Djordje u Vrnjackoj Banji?
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: