Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Isijas - kako da vise ne boli???!!!
PostPoslato: Pet Okt 15, 2010 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 15, 2010 4:18 pm
Postovi: 2
Imam 22 godine i od nedavno ozbiljan problem sa ledjima. Najpre je pocelo (letos) kao uporan bol u donjem delu ledja (kao "ekser u ...)a onda se spustilo niz nogu, sada me boli potkolenica. Bila sam kog neuropsihijatra po uputu lekara opste prakse, rentgen je pokazao pocetak spondiloze i dobila sam lek Sirdalud od koga mi je bilo grooozno i nije pomoglo uopste. Receno mi je da vezbam, ne i tacno sta. U medjuvremenu sam dva puta bila kog kiroprakticara - bez nekih rezultata. Na moju molbu upucena sam kod fizijatra, pregled je trajao otprilike 1.5 minut, bez dodira, " to je isijas" - lekovi Rapten i Tetrazepan . Ima li nesto efikasnije i sta da radim DA ME VISE NE BOLI?! Unapred hvala na razumevanju i savetu :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isijas - kako da vise ne boli???!!!
PostPoslato: Uto Okt 19, 2010 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Idi ponovo kod fizijatra, reci da ti lekovi ne pomazu i neka ti prepise vezbe u domu zdravlja i neku terapiju strujom.Kada naucis vezbe, redovno vezbaj i nikako ne podizi i ne nosi nista tesko, maksimum 3 kg.
Pravilno sedi za kompjuterom, vise setaj i sto je najvaznije, ne obracaj previse paznju na to da li te boli ili ne.
Moguce je da imas diskus herniju, ali to moze da utvrdi samo magnetna rezonansa.Pa i da je imas, terapija je ista!

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isijas - kako da vise ne boli???!!!
PostPoslato: Uto Okt 19, 2010 9:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
To ce vas manje-vise ceo zivot muciti. Prvo- fizikalni tretman je neophodan, da se ojacaju misici oko kicme, ali i misici stomaka. Osim toga, plivanje je jako dobro za kicmu. Setnje sto vise, lekovi samo u bolnoj fazi. ako Rapte ne pomaze, tu je Brufe, Movalis i sl, svaki pacijent nadje lek koji mu najbolje ptklanja bolove I da naucite da stedite kicmu, da izbegavate podizanje teskog tereta, da "cimate" kicmu, nagli pokreti i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isijas - kako da vise ne boli???!!!
PostPoslato: Čet Okt 21, 2010 1:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 16, 2010 3:01 pm
Postovi: 20
Draga Katarina,iako postujem zvanicnu med.moram ti priznati da je mom mami mnogo pomogla alternativna forma.Imala je neizdzive bolove i istu th kao ti.Onda je cula za nekog coveka koji je po struci fizioterapeut i kada je muka naterala,javila se njemu.Kako sam ja razumela,vakuumom je izvlacio nerv.mozda zvuci smesno,ali mi se mama od tada krece kao devojcica.Nekada vredi pokusati.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isijas - kako da vise ne boli???!!!
PostPoslato: Pet Okt 22, 2010 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 15, 2010 4:18 pm
Postovi: 2
Hvala svima na savetu!!!!! Zna li neko mozda, smem li da se upisem na folklor sa osetljivim ledjima? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isijas - kako da vise ne boli???!!!
PostPoslato: Pet Okt 22, 2010 10:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sa ovakvim tegoabma i bolovima koje ste opisali naravno da ne treba da se bavite folklorom! Plivanje, izolovane vezbe za jachanje muskulature ledja u trbushnih mishica, regulacija telesne mase, ortopedska pomogala za obucu (korektivni ulosci ako postoji deformitet stopala), izbegavajte noshenje tereta, savijanje preko nivoa struka, sve radite iz chuchnja, nikako visoke potpetice ili potpuno ravna obuca, izbegavajte noshenje tesne i lagane odece kada za to nije vreme i prilika.

Obratite se ozbiljnom fizijatru i terapeutima!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: