Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Čet Sep 16, 2010 2:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
lejlallal je napisao:
hi...........sedefasta...reci mi molim te dali nesto nedostaje tom nalazu...zato sto trazi se revizija zbog navodno drugo misljenje i utvrdzivanje subpodtipa, ...pa zar nije standard procedura da se to uradi jos na pocetku jer po tim nalazima daje se i terapija mije ovo grip.....


Zaista ne mogu da Vam odgovorim, kao što rekoh, nisam specijalista ni onkologije, ni hematologije, ni patologije. Mislim da nije u pitanju "drugo mišljenje", već neka vrsta detaljnijeg ispitivanja.

Ali reći ću Vam jedno: to što Vaš doktor traži dalje, ispituje, žargonski rečeno "cima se" oko Vašeg supruga, meni bi ulilo ogromno poverenje u tog lekara. Osim toga, čim on toliko pažnje i energije posvećuje Vašem slučaju, to znači da on nikako ne smatra da je bitka izgubljena i da su prognoze loše. Razmislite o tome.

Sve najbolje! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 4:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Sve vas puno pozdravljam! :P
Ja idem sutra ponovo na ultrazvuk,i obecao mi je lekar da ce me poslati kod general surgeon zbog biopsije.
Moze li se videti uvecane limfne zlezde na MRI bez kontrasta ili na CT skanu?
Meni nisu hteli da rade obican jer kazu,nece se videti bez kontrasta.Koliko ja znam to nije tacno!
Inace na nalazu bone scan lepo pise da nesto nije uradu sa leve strane vrata,tacno gde imam bolne limfne zlezde.
Svaki radiolog koji ocitava ultrazvuk pise drugacije,uvek se menjaju,zbog toga i zahtevam, biopsiju da vec jednom vidim sta je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Sre Sep 22, 2010 12:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
ontario..kod nas..kad je bio ustaniovljen limfom , radili su pretrazge sa te kontraste da bi videli imali na drigih mjesta....na KT se moze videti...ali ja tako mislim.valda ce se javiti neko ko ce znati preciznije...pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Sre Sep 22, 2010 1:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi..........znali neko reci nesto oko ovo: odradili smo 3 hemo do sada kosa pada pada ili ne do kraja ..primcuje se da je znatno redza ili ima je.dali to znaci da hemo ne deluje na maligne celije??ili ne mora znaciti....i ako nije odpala do trecu moze li do kraja padati ali ne i cela odpasti??? citala sam da posle prve druge vec kome padne padne do tada....hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pon Sep 27, 2010 6:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ja mislima da je to uredu sto opada kosa,ne boj se za to,cula sam od mnogih da im opadne pa posle poraste.
Od moga muza sestra od pokojne tetke je imala kancer dojke i opala joj je sva kosa.Ona je ziva i zdrava i posle 20 godina,tako da to[b] NE ZNACI da je maligno/[b].Znam i drugu zenu kojoj je opala,molim te ne brini se za to :wink: :wink: :wink:
Dragi moji ja idem na biopsiju,ne znam kada cekam da me zove specijalista.
Nece mi vise ORL raditi biopsiju nego specijalsita koji generalno operise,pa se nadam da ce biti uspesna.
Javisu vam sve,malo se plasim :cry: :cry: :cry:
Ljubim vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Čet Sep 30, 2010 1:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
ne boj se...covek se plasi dok ceka...nadaj se dobru i ne misli puno, resices se neizvesnosti........a za kosu mozda me niste razumeli....deca neznaju jos nista , on prima hemo i ocekivali smo i strahovali sta cemo reci deci ( ona su u osnovnoj ni mala ni velika)....ali evo 3 a juce i 4-ta hemo je prosla , kosa opada ali ne do kraja, moze da prodze bez reci (oko dece), ali .......sad me opet plasi to sto sam negde procitala da je dobar znak da deluje hemo kad kosa otpadne, a p[osto kod nas nije pala do kraja znaci li to da i hemo ne deluje???hocu da verujem da je to idividualno od slucaj do slucaj dali ce d padne ili ne......inace znamo da raste opet i to jos bolja kosa ...................................................a ti trazi druge zanimacije a ovo teraj usput i se nemoj puno optertiti jer nista nemoze se promeniti osim lose misli delovace na vise stvari....misli kao da ce sve bito dobro...ako treba neka intervencija kad zasnas tad ces pa mislis....uzivaj u svakom danu...pozzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Čet Sep 30, 2010 3:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
lejla to nije tacno u vezi kose...hemoterapija unistava sluzokozu,neko ima jacu neko slabiju...isto tako i kod kose,neko ima jak koren dlake i jaku tu sluzokozu ispod i jednostavno se nista ne desi...dakle to nije merilo,kosa uglavnom otpada,kod nekog jednostavno ne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pet Okt 01, 2010 5:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Dragi moji prijatelji,ja sam se danas skoro posvadala sa lekarom,znate da sam rekla da me salje da mi s euradi biopsija,kada sam danas dosla kod njega on mene salje opet kod ORL specijaliste.Sada kod nekog drugog,jao sto sam ljuta ne njega,kazem mu pa covece obecao si mi prosli puta,sta je sada ovo,on nista.....kaze ako treba on ce te poslati,pa narode ovo ovde je uzas zivi :x :x :x :x :x .......molim vas ne zalite se na nase lekare,u svakom zitu ima kukolja ali ovo ovde je sve kukolj,nema zita........doslo mi je danas da toliko placem od muke vise,od bola,dusa me boli kako su bezobrazni,pa ja imam dvoje dece,majko moja mila sta mi sve rade :cry: :cry: :cry:
Ljubim vas i grlim obadvoje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pet Okt 01, 2010 2:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
i posle kada pacijent prebije lekara digne se huka i buka i dobije lepo 20 godina zatvora...a kada lekari nesavesno lece pacijente dobiju maximalno 2 godine zatvora i to je to...uzas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pet Okt 01, 2010 3:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
onario, i ja imam dvoje dece , a oko lekare i da ne pocinjem jer je to strahota, i skoro svi imaju takva iskustva ali znaj da to u balaknu ide tako, jedini spas je da se covek sabere i sam juri sve stvari jes nemozemo na njih oslonuti on ti kaze jedno i drugi put drugo , oni ne misle tu, uvjek zure i se i nesecaju tebe (i tvom slucaju)a kamoli da zna sta je rekao...idi od jednog do drugog , informisi se, kad ti nesto kaze prveri jos kod nekih dali je to tako.....nema druge.....javljaj se i pisi, meni su forume pomogli , nekas d se praznim i nekad napunim baterije ovde...ima dobrih ljudi i cuces dobre savete..pozdavce
...i ne odustaj od onog sto si krenula da uradis , neko ce morati da te posalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Ned Okt 03, 2010 3:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Drugari moji ovde je jedino dobro jer se ne donosi NISTA LEKARU,nema para ispod stola,pice,peceno prase itd.
Ostalo je uzas.....pa stvarno sam jako razocarana bar ovde u gradu gde zivim.E moj Slavko kada te lepo udese nemas kome ni da se zalis,kakav zatvor nema sanse,pa ovde su zasticeni kao medvedi,niko im nista ne moze,mozes samo da uznes advokada i da platis hiljade dolara i opet nista da ne uradis.Draga Lejlallal i meni je puno forum pomogao,vidi samo koliko imam poruka,lepo mi je kada se druzim na nasim ljudima.Inace volim jako druzenje,mada ovde gde zivim skoro da nemam sa nikim.Imam samo jednu prijateljicu,ma nema veze navikla sam imam moju decicu i muza.
Draga moja ovde je problem JER BEZ UPUTNICE NECE NI JEDAN SPECIJALISTA DA TE PRIMI,a meni lekar opste prakse neda uputnicu.Nemam kome vise da se zalim,pokusacu u jednoj klinici ali ne nadam se puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pon Okt 04, 2010 1:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
ontario..pa promeni ga...sigurno to mozes i reci ces zasto......kako to...mora da ima gde..trazi sefa , iznad popa ima pop kako kazu ovde....ne odustajjjjjj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Sub Okt 09, 2010 10:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Dragi moji pozdrav,nije me dugo bilo evo sada sam vam tu.....
Draga ne mogu da ga menjam,veoma je komplikovano,da ti objasnjavam treba mi citava stranica.Mogu ali ne sada :wink: !
Ja sam vam juce posle podne pocela osecati bolove na vilici(tacno na njoj)sa leve strane i kada sam prstom pritisla osetila sam nesto velicine lesnjaka.To se nalazi na vilici i iznad,znaci nije ispod.Isla sam danas kod zubara pa mi je snimala i nista ne vidi,kaze imas problema sigurno ali bolje da te posaljem kod maksiofacialnog specijaliste.Ne znam kada ce mi zakazati.
Nije mi jasno da snimak vilice nije pokazao,ona kaze kada me pregledala da mi je to na samoj vilici.Jedan zub sa te strane mi je u ocajnom stanju,jako me interesuje da li je on razlog sto mi krv ne valja i sto imam ispod vrata uvecane limfne zlezde.Zub me inace ne boli(umnjak)ali je u ocajnom stanju.Dobila sam antibiotike da pijem kako bi mi upala prosla..... :roll: :roll: :roll:
Ona uopste nema pojma sta je to,a naplatila mi je :roll: :roll: :roll:
E jos nesto.....
ode mi sedimantacija na 45 :o :o :o visoko senzitivni protein CRP na 25,5 :o :o :o
Holesterol veci od 7 :o :o stavio me na Aspirin da pijem svaki dan.......sto se tice ostaloga nista,kaze ici ces kod ORL specijaliste krajem meseca......
Pa dokle vise nemam pojma :cry: :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 10:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi...eveo me da vas pozdravim i osvezim temu...............usput da pitam beta glukan sta je to tacno i gde se nabalja????saznala sam da je veoma ucinkovito, ...pozzzzz svima
slavo kako si????????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 11:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
opet ja....posto ovde nema pet ct...koliko to kosta privatno u vasoj zemlji????/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: