Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Pet Feb 26, 2010 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 4:24 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima!

Temperaturu sam dobio pre tacno 16 dana i tada nisam imao nikakve druge tegobe. Rasla je do 38,7 max ali sam cajevima, tusiranjem, preznojavanjem i Brufenom uspeo da je spustim. Drugog/treceg dana sam poceo da kasljem. Grlo me nije bolelo ni malo, kao ni danas. Lekar mi je prepisao Hemomicin koji sam popio i od tada nemam temperaturu preko 37,5.

Zadnjih 7-10 dana mi svaki dan izgleda isto.
Sat merenja | temperatura
8h | normalna temp.
10h | 37 - 37,4
13h | normalna temp.
15h | 37 - 37,2
21h | normalna temp.
nocu se nekad znojim nekad ne pa smatram da nekad imam temperaturu i nocu.

I dalje kasljem. Izbacujem ponekad samo providan slajm. Nema krvi niti bilo cega drugog.
Rezultati krvi su mi dobri, jedino su mi LYM povecani (3,5).
Doktorica mi je prvog pregleda kada mi je slusala pluca na mestu iznad desnog bubrega rekla da tu cuje malo ostrije disanje. Na kontroli pre 3 dana kaze da se to vise necuje i da sve deluje OK. Ali ja i dalje imam temperaturu naizmenicno tokom dana. Rekla mi je da je to nekakva Viremija i da sam pokupio neki virus i da to obicno traje 10 dana. Trenutno uzimam samo Lysobact i pijem Oligogal SE kao i dosta caja sa limunom tokom dana (2-3l). Kaze da Hemomicin deluje 10 dana posle poslednje popijene tablete...

Zabrinut sam zato sto me nikako kasalj i temperatura ne prolazi. Kasalj nije preterano cest.

Molim vas kazite mi sta mislite o ovome. Da li je ovo normalno da ovoliko traje? Kad ce vise proci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Pet Feb 26, 2010 7:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
Ovako je i mom rodjaku bilo i isto su mu rekli kao tebi,sve isto potpuno,samo sto je njemu to trajalo oko mesecak dana i sada je sve ok......a Hemomicin se obicno daje kod infekija nekih jacih.....nznm da je to pio,ali ovo ostalo je sve prekopirano........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Pet Feb 26, 2010 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 4:24 pm
Postovi: 2
Uh, covece, nece valjda ovako da mi bude mesec dana :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Pet Feb 26, 2010 11:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
avisi kako ti imunitet podnosi to,recimo ja sam imala temperaturu samo 3 dana i na svoju ruku sam pila defrinol i pila ziv limun,en limunadu jer mi je slaba mnogo,a limun pijem onako direkt bez secera i bez icega i meni odmah bude bolje bez obzira na temperaturu.......
je si li probao sa febricetom da skidas temperaturu ili da pijes coldrex...
ja ti kazem hemomicin ej za infekcije,menu su dali kad sam imal herpes da pijem taj lek........ako te interesuje jos nesto pitaj mozes ovde mozes i na PM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Pon Mar 01, 2010 10:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
axilos je napisao:
Pozdrav svima!

Temperaturu sam dobio pre tacno 16 dana i tada nisam imao nikakve druge tegobe. Rasla je do 38,7 max ali sam cajevima, tusiranjem, preznojavanjem i Brufenom uspeo da je spustim. Drugog/treceg dana sam poceo da kasljem. Grlo me nije bolelo ni malo, kao ni danas. Lekar mi je prepisao Hemomicin koji sam popio i od tada nemam temperaturu preko 37,5.

Zadnjih 7-10 dana mi svaki dan izgleda isto.
Sat merenja | temperatura
8h | normalna temp.
10h | 37 - 37,4
13h | normalna temp.
15h | 37 - 37,2
21h | normalna temp.
nocu se nekad znojim nekad ne pa smatram da nekad imam temperaturu i nocu.

I dalje kasljem. Izbacujem ponekad samo providan slajm. Nema krvi niti bilo cega drugog.
Rezultati krvi su mi dobri, jedino su mi LYM povecani (3,5).
Doktorica mi je prvog pregleda kada mi je slusala pluca na mestu iznad desnog bubrega rekla da tu cuje malo ostrije disanje. Na kontroli pre 3 dana kaze da se to vise necuje i da sve deluje OK. Ali ja i dalje imam temperaturu naizmenicno tokom dana. Rekla mi je da je to nekakva Viremija i da sam pokupio neki virus i da to obicno traje 10 dana. Trenutno uzimam samo Lysobact i pijem Oligogal SE kao i dosta caja sa limunom tokom dana (2-3l). Kaze da Hemomicin deluje 10 dana posle poslednje popijene tablete...

Zabrinut sam zato sto me nikako kasalj i temperatura ne prolazi. Kasalj nije preterano cest.

Molim vas kazite mi sta mislite o ovome. Da li je ovo normalno da ovoliko traje? Kad ce vise proci?


Mislim da je Vaš lekar u pravu, a nešto povišen procenat limfocita (LYM) u leukocitarnoj formuli govori da je bolest na zalasku i da je imunitet "odradio" šta je trebalo. Nastavite sa toplim tečnostima u većoj količini, vitamini, dobra ishrana, odmor uz kraće lagane šetnje negde gde je čist vazduh, nemojte ništa koristiti za iskašljavanje-to će se smiriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 7:24 pm
Postovi: 13
Lokacija: Subotica
I moj brat evo vec nedelju dana ima slican problem. Ali samo prvih par dana je imao oko 37.2 ili slicno. A poslednja 4 dana preko 38 stepeni. I nikako da je spusti. Muci se, ne jede skoro nista, jedva i ustaje, a rezultati samo poviseni leukociti i limfociti. Isto rekao lekar neka viremija. Ima neka upala verujem, ali zaista mi je tesko gledati ga kako se muci a ne znam sta bi moglo biti? Ne kaslje, ne povraca, pluca u redu, ali slama g ata visoka temperatura. Ima li neko neku ideju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
samo tecnosti sto vise,cajevi,vitam C je obavezan.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 10:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
obicno se ljudi smeju kada kazem da su uvek potrebne neke dodatne pretrage...u ovom slucaju,mozda i ultra zvuk abdomena,koliko nije radjen skoro...cisto da se vidi sta je i kako je,zariste postoji,a ne zna se gde je...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Sre Mar 10, 2010 8:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2010 1:10 am
Postovi: 60
Meni se to desavalo cesto da imam temp oko 37,ali se to zapravo ne tretira kao temperatura.U medicini telesna temperatura od 37,1-37,5 c se naziva subverzibilnom jer ukazuje na poremećaj imunološkog sistema.Cak se po pravilu za ovakvu temperaturu ne daju sredstva za skidanje temp,vec se ostavlja da se organizam sam izbori.Druga stvar,molim te nemoj toliko cesto da meris temperaturu,nisi svestan koliko to mozes izazvati psihickom opterecenoscu.Probaj par dana da ne meris temp i uzimaj vitamin C.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Čet Avg 19, 2010 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 05, 2010 9:01 pm
Postovi: 6
Ja, evo, vec 20 dana imam temperaturuod 37.1-37.4, malaksalost i, ponekad, bol u misicima nogu. Na pocetku me je i grlo steglo, ali sada je samo neki cudan osecaj u grlu ujutru koji brzo prestane. I nos je cureo. Prvih deset dana sam mislio da je obicna prehlada i pokusao da je smirim vec oprobanim Defrinolom, ali nije pomoglo. I dalje sam isao na posao i resio da probam sa Palitreksom. Nista se nije menjalo sem sto se grlo smirilo. Posle desteog dana, na nagovor supruge, sam otisao kod lekara koji mi je preslusao pluca i rekao da ima slajma i da je u pitanju tezi oblik bronhitisa. Dao mi je Fromilid i Fluimucil za izbacivanje slajma i obavezno bolovanje i mirovanje. Danas je sedmi dan kako to pijem i dalje nema promene. Kad ustanem, temperature nema, ali kako ustanem pocinje da raste. Onda tokom dana seta od 37.1-37.4. Dok lezim ne znojim se, ali cim ustanem pocnem da se znojim kao lud.Juce sam bio na kontroli i doktor je rekao da su pluca bolje i dao mi da dam krv. Svi nalazi u granicama sem LYM% 47% (20-46) i MCH 27.0 pg (27.4-33.9). Doktor kaze da je u pitanju virus, a ne bakterija i da dodjem sutra opet na kontrolu. I da mora da se odlezi i miruje i da nastavim sa terapijom koju mi je prepisao. Ali, ne znam kakav virus? Zasto toliko traje? Kad ce proci? I HIV je virus?! Da li ima neko strucan ko je imao iskustva sa necim slicnim pa da objasni sta mi se desava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Sub Avg 21, 2010 11:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 7:24 pm
Postovi: 13
Lokacija: Subotica
Brat mi je ozdravio inace pocetkom aprila. I lekari nista nisu pomogli. Samo cajevi i njegov imunitet. Sramota je da nista nisu dijagnostifikovali na vreme vec rekli "eto sami ste se izborili!" Sta da kazem vec sramota!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura vec 16 dana
PostPoslato: Sub Avg 21, 2010 1:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ja sam pre jedno 4-5 godina celu zimu i prolece bio smrkav,dakle curio nos,kasljao sam,primao inekcije,pio lekove i slabo mi je pomagalo...kako je doslo prolece i maslacak,na svu srecu onda ga je bilo puno,baka je skuvala tog meda i ja sam jeo sigurno po pola tegle dnevno(sta cu kad je bio lep :lol: ) kasalj je prestao kao i curenje nosa...mozda me je proslo samo od sebe,ali je slucajnost da sam jeo meda,pa posto sam to koristio,prepisuje se ozdravljenje njemu...mada ja nisam prostalica alternativne i narodne medicine,kada je covek bolestan i ocajan,on svasta pokusava samo da bi se izlecio i da bi mu bilo bolje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: