Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tamna Crveno-crna mokraca
PostPoslato: Ned Avg 15, 2010 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 15, 2009 4:02 pm
Postovi: 15
Dobro vece, pre par dana sam tokom dana 2 puta imao tamnu mokracu neke ne definisano crveno-crne boje...to se tog dana ponovilo samo 2 puta nakon toga mi je mokraca dobila normalnu boju, dan, dva posle toga samo jednom sam imao mokracu te boje, i evo uprvo sam se vratio sa rodjendana i imao sam bas tamnu mokracu...negde sam nasao da ponekad mokraca ima veze sa hranom, danas sam jeo przen krompir, kupus salatu a na rodjendanu sam popio 2 case koka kole, pojeo 2 mars cokoladice i parce torte...prvo sam mislio da je to sve maslo prehlade koju imam dobrih 15-20 dana ( zapusen nos, bol u grlu ) ali sam sada poceo vec da se brinem...da li je ovo opasno, koje su posledice, sta zapravo prouzrokuje ovo? kako se leci ako je neka bolest? hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamna Crveno-crna mokraca
PostPoslato: Ned Avg 15, 2010 11:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Rekao bih da je u pitanju hematurija, odnosno krv u mokraci, koja moze biti posledica prehlade sto je verovatno u vasem slucaju, ali i nekih drugih stanja. Svakako se morate javiti urologu ili nefrologu kako biste dobili adekvatne lekove.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamna Crveno-crna mokraca
PostPoslato: Ned Avg 15, 2010 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 15, 2009 4:02 pm
Postovi: 15
Hteo bih da napomenem i ovo, da sam tog dana kada mi je prvi put mokraca bila tako tamne boje bio na bazen i jednom sam skocio lose i pao direktno na ledja preko bubrega pa sam ja mislio da je mozda i od toga...inace zapusen nos i to bas dobro vucem vec 15 dana i jace, dok grlo me je prestalo ali nos duvam svakih 10 sekundi bas se puno mnogo...da li ovo moze da bude opasno? Cudno mi je to sto prvog dana sam imao samo 2 puta tamnu mokracu, drugog dana isto 2 puta i evo sad zadnji put pre 20 minuta kad sam isao u wc imao sam cini mi se najtamniju, mozda je to cista panika, mozda je boja bila ista ali sam ja podsvesno napravio od misa slona...Koliko ovo moze da bude opasno, da li postoji sansa da ovo prodje samo od sebe jer se kao kroz maglu secam da sam pre mozda godinu dana imao PRVI i zadnji put tamnu mokracu i posle toga se sve stabilizovalo? :s


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamna Crveno-crna mokraca
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 12:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Panici naravno nema mesta ali realnom strahu i te kako ima.
Upravo povreda bubrega daje tamnu prebojenost mokrace, u pitanju je krv koja dolazi iz bubrega.
Zato je OD VELIKE VAZNOSTI da sto pre odes kod lekara urologa koji ce te pregledati i uraditi ultrazvuk kako bi se video promer povrede i da li je uopste ima, ali sumnjam da je nema.
Nema potrebe da se vise razmisljas da li ili ne treba da ides kod lekara- TREBA !!!!!

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamna Crveno-crna mokraca
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 15, 2009 4:02 pm
Postovi: 15
Hvala na odgovoru, vec koliko sutra ujutru idem da sredim knjizicu i idem doktoru. Sto se tice povrede ne bih bio siguran ni da jesam ni da nisam jer i sami iz iskustva znate koliko puta se desi da skocite lose pa padnete klasicnu "dasku" sto preko stomaka sto preko ledja zavisno od skoka...ali sve jedno oticicu doktoru sto je pre moguce kako bih sebe oslobodio brige i dobio odgovarajucu terapiju...samo se nadam da ovo nije nista opasno sto zahteva neki hirurski zahvat ili neko "bockanje" jer od igle bezim ko djavo od krsta :D :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamna Crveno-crna mokraca
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 12:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Hirurski zahvat je malo verovatan, sto se tice bockanja, ne mogu da budem 100% sigurna ali ti si veliki decko ;)

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamna Crveno-crna mokraca
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 1:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 15, 2009 4:02 pm
Postovi: 15
hahah sto se bockanja tice, malo odlazim van teme, secam se kad su mi injekciju davali da su me 3 sestre drzale i jedva su uspele da me zadrze xD to je bilo iskustvo sa mojom prvom injekcijom u zivotu u 7 razredu :D a tek ne daj boze ako treba iz vene da mi izvade krv pa to treba da me vezu za sto heheh salu na stranu ali stvarno se plasim igle vise nego bilo cega na svetu a i ovaj bubreg me zabrinjava...da li je pametno da ga pustim par dana da vidim kako ce se ponasati i ako ne bude bilo tamne mokrace onda da nastavim sve normalno a ako bude bilo da se javim doktoru? S:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamna Crveno-crna mokraca
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 1:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne znam kako su ti se ucinila ona VELIKA SLOVA u mom prvom postu, ali meni se cini da sam time stavla akcenat na te reci i posebno ih naglasila onim znacima uzvika ;)
Znaci, nema odlaganja i bespotrebnog cekanja nego sto pre kod urologa. Verovatno te nece bockati nego ce te pregledati rukama i uraditi ultrazvuk i reci da uradis nalaz urina. Time se moze postaviti dijagnoza povrede bubrega. Ako ti bubreg jeste povredjen, ne postoji nikakva posebna specificna terapija, neki lek ili slicno, ali se zato nivo povrede mora znati i obavezno je ultrazvucno pracenje. Dakle, ne verujem da ces dobijati neke injekcije niti da ce ti vaditi krv jer to nije potrebno.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamna Crveno-crna mokraca
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 1:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 15, 2009 4:02 pm
Postovi: 15
Sad se desilo nesto cudno...tokom kokrenja mokraca je imala neku normalnu boju, i onda na kraju kada je ostalo da se "ocedi" malo, izazlo me malo tamne tecnosti...ipak ja sutra ni levo ni desno pravo na biro da sredim knjizicu pa desno kod doktora :D :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamna Crveno-crna mokraca
PostPoslato: Sre Avg 18, 2010 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
Molim te,idi sto pre kod doktora!
I ja sam svoje povremene hematurije pripisivala prehladi,eserihiji....a na kraju ispade tumor besike!Ne zelim da te plasim,ne verejum da je to kod tebe,ali obavezno idi na pregled,analizu urina,UZ...Mene nista nije bolelo,pa sam malo bila tralala prema sebi,svom organizmu....Sreca po mene,pa moja lekarka nije.
Sve najbolje ti zelim :-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: