Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Uto Jun 01, 2010 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 10:27 pm
Postovi: 12
Ovo samo u Srbiji ima. Beba od deset meseci sinoć primljena u dečiju bolnicu. Prvo nisu imali mleko hn pa je beba jela tek sutradan u 12 kada sam kupio mleko u apoteci i doneo u 7 ujutro . Imali preča posla nego da odnesu mleko u kuhinju. Posle još gore, majke koje ne doje ne mogu ostati pored svojih beba, pravilo kuće ili čega već ne znam kako ovo da nazovem. Kome ja plaćam zdravstveno osiguranje za koje namene možda za nečiju kičmu. Šta će bebi mleko i majka mogu one i bez toga. ALAL IM KIČMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Uto Jun 01, 2010 10:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
savasa je napisao:
Ovo samo u Srbiji ima. Beba od deset meseci sinoć primljena u dečiju bolnicu. Prvo nisu imali mleko hn pa je beba jela tek sutradan u 12 kada sam kupio mleko u apoteci i doneo u 7 ujutro . Imali preča posla nego da odnesu mleko u kuhinju. Posle još gore, majke koje ne doje ne mogu ostati pored svojih beba, pravilo kuće ili čega već ne znam kako ovo da nazovem. Kome ja plaćam zdravstveno osiguranje za koje namene možda za nečiju kičmu. Šta će bebi mleko i majka mogu one i bez toga. ALAL IM KIČMA


Zaista strašno,ja neznam dokle ćemo svi ćutati a ONI nas prave budalama.Tačno znam kako se osećate jer mi je i samoj bilo preteško kad mi je dete od 9 godina imalo hitnu operaciju slepog creva i oni mi nisu dali da ostanem sa njim pa sam hvatala vezu jer me je lično načelnik izbacio napolje a kad je veza odradila svoje načelnik se čak i izvinjavao.

Dakle veza i lova čine čuda,verujte.


Pozdrav i srećno i nadam se samo da će sa bebom biti sve u redu i da će redovno dobijati mleko.Bože sačuvaj,šta reći.

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Ned Jun 06, 2010 11:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ne znam sta da vam kazem,decija bolnica ima jako dobre lekare,vrhunske koji obavljaju i najkomplikovanije operacije,e sad,sto se tice toga,to je ja mislim,do same uprave i njihove dobre volje...ne znam na kom odeljenju je vase dete primljeno,ali samo jedno odeljenje na celom institutu dozvoljava da majke ostanu sa decom u toku lecenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 6:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 10:27 pm
Postovi: 12
ja nisam rekao da su loši lekari ili osoblje, ako iko treba da ih hvali to sam ja. Ja sam više mislio o stanju u bolnici. Dok ministar troši pare na svoje zdravlje u inostranstvu naša seca čekaju da im roditelji kupe mleko. Odeljenje za odojče i malo dete, ako njima ne treba mama onda ne znam. Inače mame sede na stolici i kad su tamo, znači ne govorimo o smeštaju i hrani za majku već o prisustvu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 9:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
da to je poznato,na hirurgiji majke nemaju pravo na krevet,a i tamo je relativno malo odeljenje...jednom u bolnici nije bilo zavoja,dakle jedno odeljenje je ostalo bez osnovne medicinske opreme... :roll: e sad,sto se tice majki,ukoliko su deca mala jako,odnosno ako sisaju,majke se smestaju na odeljenju za majke,mislim da je to cetvrti sprat a za dalje ne znam kako sta funkcionise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 10:27 pm
Postovi: 12
jeste vi pročitali moju prvu poruku BEBA OD 10 MESECI, nije hirurgija već odeljenje za odojče. Nemojte mi reći da odojčetu ne treba mama pa čak i ako se hrani na flašicu. Voleo bih da čujem nekog psihologa šta misli o ovome, šta beba proživljava kad se probudi i nema mame. Mame i koje doje nemaju smeštaj nego spavaju na stolicama. Gde idu pare od našeg osiguranja? u Nemačku da popuni njihov zdravstveni fond? njihove bebe sigurno nisu uskraćene za majku jer se kod njih leči naša elita o državnom trošku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 10:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
jesam procitao sam,ali takva je politika bolnice...znate kako,da je vasa zena doktorica,ili da je na nekom malo boljem mestu svakako da bi dobila mesto pored deteta...ne znam sta jos da vam kazem,mada mislim da je novi sad i napredniji u odnosu na beograd sto se toga tice... :roll: nadam se da je sa vasom bebicom sve proslo ok...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Pet Jun 25, 2010 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 21, 2009 11:46 pm
Postovi: 6
joooooooooj, toliko sam kivna na tu deciju bolnicu ( cast izuzetcima!!!!) da nemam reci za to, strasno!!!! sto zbog lekara(cast izuzetcima!) koji se nisu udostojili da nam kazu kakav nam problem dete ima sto zbog uslova. pre dva meseca sam *lezala* sa bebom starom 4 meseca koju samo dojim! znaci majka dojilja je sest dana i noci presedila na stolici pored krevetica, a bilo je slobodnih kreveta!!! postojala je mogucnost da odem na odeljenje za majke, sto mi na pamet nije padalo, iz razloga sto mi se beba nocu budi (pogotovo tamo na svaki sum) zbog jela i tamo zaista nemam ni u koga poverenja da ostavim dete samo bez mene. uskoro ponovo moramo tamo i samo neka nam je dragi bog u pomoci da mi sa detetom sve bude dobro,a ovo cu nekako izdrzati. mada tamo sa televizijom i novinarima treba doci da svi vide tu sramotu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Pet Avg 06, 2010 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 3:21 pm
Postovi: 5
Ja sam pre 8 godina sa malom bebom bila u Dečijoj bolnici u NS. Beba je imala 5 nedelja, dijagnoza je bila hipotireoza. Svaki dan su radili analize krvi i ni jednom mi nisu dali da pogledam rezultate. Jednom su rezultati slučajno ostali pored kreveta i ja sam uzela da ih pogledam, i tada su sestre toliko vikale na mene, da se to ne sme, doktor će mi reći sve što ja treba da znam i da više nikada ne smem to da gledam. Pri otpustu nismo dobili ni jedan rezultat krvi ni snimanja. Kada su nas otpustili dr Vlaški nam je rekao da po njemu naše dete ne treba da uzima terapiju (tivoral), jer mu se čini da nema hipotireozu, ne može tačno da objasni zašto, ali eto tako mu se čini. Dr Katanić je rekao da se obavezno uzima terapija i u otpusnoj listi nam je napisao da će se ona ukinuti nakon 2 godine. Narednih 7 godina išli smo kod dr Katanića privatno svakih 4 meseca na kontrolu, i on je povremeno povećao doze lekova. Suprug i ja smo sve vreme insistirali da se ispita uzrok hipotireoze (da li dete uopšte ima štitnu žlezdu, da li je izmeštena, umanjena), što je on odbijao. Jedva sam ga nagovorila da u petoj godini uradi UZ štitne žlezde, i tada nam je rekao da je umanjena. Da napomenem da sam zvala sve moguće pedijatre endokrinologe po Srbiji i pokušala da zakažem pregled kod još nekog lekara, ali kad čuju da je dete pacijent dr Katanića niko neće da nas primi, on je naš najbolji lekar. Jedva sam u sedmoj godini uspela da zakažem pregled kod jednog endokrinologa za odrasle, i on nam je rekao da smo sve vreme kontrolisali pogrešne hormone, ukupne a trebalo je slobodne. Kad smo izvadili slobodne hormone dete je imalo višak, pa je dobila hipertireozu, u stvari od tih lekova je dete sve vreme imalo hipertireozu. Odmah smo ukinuli lekove i počeli pretrage da li su hormoni ostavili posledici na dete (jetra, da li je zaustavljen rast, leptin je bio jako nizak....). Dr Katanića nisam o tome ni obavestila jer mislim da ne bi mogla mirno sa njim da pričam, lekarska komora je na njegovoj strani, lekari se međusobno štite, i preostaje nam samo da sve zaboravimo i upozorimo ljude na naše vrhunske stručnjake, docente.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Čet Okt 07, 2010 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2010 10:36 pm
Postovi: 2
Mi smo danas pusteni iz bolnice,odelenje odojce,ja nisam majka dojilja i mozete zamisliti kako sam prosla!!!!!Dve veceri sam uspela da ostanem svadjajuci se,kad je dezurna doktorica cula da ja necu da idem umesto da ide u vizitu ona je odmah dosla da vidi ko je ta mama...toliko o prioritetima...rekla je da ona moze zvati obezbedjenje da me izbace...strasno tu noc sam ostala i vise ni jednu...strasno!!Tamo je jedino i svima bitno da li sam majka na dnevnom boravku ili celodnevnom i ne pitaju kako je dete vac na kom sam boravku i tako po ceo dan.
Mame iz odelenja za malo dete su se bile udruzile i nijedna nije htela da ide od svog deteta i nisu im nista mogli,sve su ostale,jedno vece su digle frku i posle toga nije se to vise spominjalo ...ja licno mislim da oni nemaju pravo da nas isteraju i da zbog toga nisu dizali frku da se to ne bi iskomplikovalo,jer su neke druge mame zvale novine i televiziju i digle frku zbok losih uslova za majke sto nemaju gde da spavaju...e zahvaljujuci tim mamama mi nemamo pravo da ostajemo nije vam se svidelo gde spavate-e sad necete ni spavati...Pa mislim da bolnica jedino ne zeli da privlaci medijsku paznju i zbog toga precute neke stvari.
A o sestrama koje su brinule o mojoj bebi ne znam sta da kazem...nisu one zene lose ali fizicki to ne mogu da postignu
-bilo je beba da se ukake u 7 ujutru a da ih presvuku u 14h popodne
-jednu bebu su raspovili i ostavili golu i zaboravili na nju
-da ne dobijemo terapiju jer su u frci
i za sve imaju opravdan razlog ali mene to ne zanima,ja ne zelim nikome da ostavljam moje dete i zato mislim da se tu treba hitno nesto preduzeti jer moja deca su mala i ko zna koliko puta cu jos zavisiti kod njih


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Pon Okt 11, 2010 7:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Na zapadu tj. u razvijenim zemljama ne da ste duzni da roditelj bude sa detetom ako to zeli pogotovu odojcetom nego ajde cik probajte da ga ne pustite. Roditelji tamo ne da imaju pristup obicnim bolesnickim sobama gde su im deca nego cak i intezivnoj nezi neonatologije. I ne samo to, duzni ste na sve to da obezbedite mogucnosti da roditelj moze da gurne ruku u inkubator da pomazi i ostvari kontakt sa svojom bebom ako je ista u inkubatoru. Kada dete ide na operaciju , roditelj uvodi dete u salu, i roditelj je tu dok ne kene anestezija a onda moze ali i ne mora da izadje. Na sve navedeno, duzni ste da imate osmeh na licu i da odgovarate na svako njihovo pitanje. Kada pregledate njihovo dete u jutarnjoj viziti oni su tu i njima prvima podnosite raport. Svako odbijanje roditelja u razvijenoj zemlji, izbacivanje i slicno vuce za sobom otkaz.

I jos nesto!!!! Kada dete izadje sa operacije i bude prebaceno u sok sobu. Duzni ste da obezbedite da prvo lice koje vidi bude lice roditelja. Sto ce reci da se roditelji pustaju u sok sobu.

Zasto sve to moze napolju a ne moze i u Srbiji?

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Uto Okt 12, 2010 6:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ko kaze?roditelji manje dece uvode dete do posebne sobe gde se daje anestezija(neka injekcija koja opusta misice)...ukoliko dete treba da se prebaci na intenzivu roditelji mogu odmah da odu da vide dete(s'tim sto je strogo propisano kada su posete,npr. od 12-14h i posle toga su dozvoljene posete samo ako je dete sveze doneto sa operacije)...problem decije klinike je taj sto nemaju dovoljno kreveta,ponarocito za majke...a za neonatologiju ne mogu nista da kazem jer nisam ni bio a ni video kako sta tamo funkcionise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Uto Nov 23, 2010 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 11:03 pm
Postovi: 29
sviran je napisao:
Ja sam pre 8 godina sa malom bebom bila u Dečijoj bolnici u NS. Beba je imala 5 nedelja, dijagnoza je bila hipotireoza. Svaki dan su radili analize krvi i ni jednom mi nisu dali da pogledam rezultate. Jednom su rezultati slučajno ostali pored kreveta i ja sam uzela da ih pogledam, i tada su sestre toliko vikale na mene, da se to ne sme, doktor će mi reći sve što ja treba da znam i da više nikada ne smem to da gledam. Pri otpustu nismo dobili ni jedan rezultat krvi ni snimanja. Kada su nas otpustili dr Vlaški nam je rekao da po njemu naše dete ne treba da uzima terapiju (tivoral), jer mu se čini da nema hipotireozu, ne može tačno da objasni zašto, ali eto tako mu se čini. Dr Katanić je rekao da se obavezno uzima terapija i u otpusnoj listi nam je napisao da će se ona ukinuti nakon 2 godine. Narednih 7 godina išli smo kod dr Katanića privatno svakih 4 meseca na kontrolu, i on je povremeno povećao doze lekova. Suprug i ja smo sve vreme insistirali da se ispita uzrok hipotireoze (da li dete uopšte ima štitnu žlezdu, da li je izmeštena, umanjena), što je on odbijao. Jedva sam ga nagovorila da u petoj godini uradi UZ štitne žlezde, i tada nam je rekao da je umanjena. Da napomenem da sam zvala sve moguće pedijatre endokrinologe po Srbiji i pokušala da zakažem pregled kod još nekog lekara, ali kad čuju da je dete pacijent dr Katanića niko neće da nas primi, on je naš najbolji lekar. Jedva sam u sedmoj godini uspela da zakažem pregled kod jednog endokrinologa za odrasle, i on nam je rekao da smo sve vreme kontrolisali pogrešne hormone, ukupne a trebalo je slobodne. Kad smo izvadili slobodne hormone dete je imalo višak, pa je dobila hipertireozu, u stvari od tih lekova je dete sve vreme imalo hipertireozu. Odmah smo ukinuli lekove i počeli pretrage da li su hormoni ostavili posledici na dete (jetra, da li je zaustavljen rast, leptin je bio jako nizak....). Dr Katanića nisam o tome ni obavestila jer mislim da ne bi mogla mirno sa njim da pričam, lekarska komora je na njegovoj strani, lekari se međusobno štite, i preostaje nam samo da sve zaboravimo i upozorimo ljude na naše vrhunske stručnjake, docente.






Ma znas sta!? Pa ja bih mu natovarila sve nalze na vrat, i te sto je on dao i one sto ste dobili od drugih i terala bih ga do Haga ako treba!!! Iskreno se nadam da je vase dete sada dobro. verujem da vam je do toga jedino i stalo, ali za nauk, gospodina bi trebalo slikati i prikazivati po svim mogucim novinama i televizijama, ako nece nase, onda po stranim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Uto Nov 23, 2010 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 11:03 pm
Postovi: 29
studentbgd je napisao:
Na zapadu tj. u razvijenim zemljama ne da ste duzni da roditelj bude sa detetom ako to zeli pogotovu odojcetom nego ajde cik probajte da ga ne pustite. Roditelji tamo ne da imaju pristup obicnim bolesnickim sobama gde su im deca nego cak i intezivnoj nezi neonatologije. I ne samo to, duzni ste na sve to da obezbedite mogucnosti da roditelj moze da gurne ruku u inkubator da pomazi i ostvari kontakt sa svojom bebom ako je ista u inkubatoru. Kada dete ide na operaciju , roditelj uvodi dete u salu, i roditelj je tu dok ne kene anestezija a onda moze ali i ne mora da izadje. Na sve navedeno, duzni ste da imate osmeh na licu i da odgovarate na svako njihovo pitanje. Kada pregledate njihovo dete u jutarnjoj viziti oni su tu i njima prvima podnosite raport. Svako odbijanje roditelja u razvijenoj zemlji, izbacivanje i slicno vuce za sobom otkaz.

I jos nesto!!!! Kada dete izadje sa operacije i bude prebaceno u sok sobu. Duzni ste da obezbedite da prvo lice koje vidi bude lice roditelja. Sto ce reci da se roditelji pustaju u sok sobu.

Zasto sve to moze napolju a ne moze i u Srbiji?



Pa zato sto su tamo zakoni na strani obicnih ljudi i svi imaju naviku da ih postuju i da ih primene ako neko uradi nesto van zakona. A ovde... pa sto bi neko trpeo mamu bolesnog deteta za dzabe kad to isto moze da trpi i za 100 eura!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEČIJA BOLNICA NS
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 21, 2009 11:46 pm
Postovi: 6
za razliku od mog predjasnjeg posta, od pre par meseci kada nisam imala ni jedan pozitivan komentar za stanje i pojedine lekare u decijoj bolnici, sada sam prezadovoljna!!!
najvece i najlepse pohvale za obe lekarke i celo odeljenje urologije!!! ja sam odusevljena, s obzirom da smo boravili u bolnici i da tamo sve neka muka natera, meni je bilo odlicno,a oni su svojim pristupom dosta doprineli da kroz sve to lakse prodjemo. bez ikakve veze i poznanstava, ja nisam mogla da verujem kako su svi divni bili s obzirom kako lose iskustvo nosimo od predjasnjeg boravka, doduse na drugom odeljenju. zao mi je sto nisu imali knjigu utisaka da se i tamo upisemo. naime, mojoj bebi je u oktobru radjena operacija, uz nju sam bila dole u pripremnoj sali sve do momenta dok mi nije zaspao na rukama i tada su ga anesteziolog i tehnicar odneli. nakon operacije prebacen je na intezivnu negu gde smo suprug i ja 2x odlazili da ga podojim,a uvece oko 23h sam isla moje mleko da im nosim da mu mogu oni dati preko noci posto sam ja tu noc spavala kuci, dobili smo br tel da ih pozovemo kada hocemo. svaki put kad bi otisli anesteziolog nas je izvestavao o njegovom stanju, a sestre su bas ljubazne bile. sutradan na odeljenju je on dobio krevetic,a ja krevet, mogla sam sve svoje da donesem od kuce sta mi je trebalo, u poslepodnevnim satima suprug je do uvece mogao da bude uz nas. kasnije je on ostajao sa njim,a ja odlazila kuci na tusiranje. niko nije iamo nikakvu primedbu na to! sestre svaki dan menjaju posteljinu i ujutru namestaju krevete!!! doktorke su redovne dolazile da me(i sve ostale majke) obavestavaju o njegovom stanju,sve do utancine objasnile sta ce se raditi, moguce posledice i rizike, dale savete... sestre i momak koji radi kao tehnicar svi su jako divni i razumni bili i sto je najvaznije ponasali se i ophodili sa nama kao ljudi! desavalo se da dodju i kazu mi da odem u wc ili uradim sta treba,a da ce ga oni za trenutak pricuvati. bez preterivanja, da sam isla u privatnu bolnicu ne bi nas bolje gledali nego sto je osoblje urologije! jos jednom sve pohvale za obe doktroke i celo osoblje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: