Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Pon Maj 31, 2010 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Поздрав . Могу да се похвалим да се добро осећам. Нисам имао тегоба са дисањем већ 12 дана , али сам имао мањих проблема са подригивањем али то игроришем и то је за сада добро.
Од пића не пије већ 40 дана газирано, баш као ни алкохол.
Пресудан моменат код мене је био кад сам ишао на контролу и нисам стигао да се прегледам, иако сам чекао 5 сати.
Тада са толално излудио и након кратког времена размислио о свему и рекао сам себи "Није ми ништа,а ако овако наставим (са паничним нападима) биће свашта" и отишао дома.
Хвала свима вама на савјетима !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Pon Maj 31, 2010 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 22, 2010 5:33 am
Postovi: 27
To otezano disanje ja mislim da je lazno i da nema veze na nesto sto lici sa bronhijalnom astmom. Misilm da se radi o grcu u grlu koji nije tako opasan a nastaje obicno kod panicnih napada. Imao sam nesto slicno. Probas da koristis druge misice za disanje, pokusatu udisanje kodiscenjem stomka dok grudi ne dirati. Ako bude sve kao podmazano i nema pistanja nikakvog, to je onda sve uredu i nema veze sa astmom. Za grc u grlu najbolje po meni je vreo caj uzeti jedan gutljaj i tako drzati neko vreme pa posle progtati.

Neznam uzrok grca u grlu ali mislim da je to zbog smanjenog lucenja pljuvacke i suvoce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Pon Jul 19, 2010 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Pozdrav svima !
Od mog poslednjeg javljanja je dosta vremena prošlo ali su simptomi ostali isti + su mi nasli helicobacter + 2.52 .
Odlučio sam se za taj radi preporuke jednog čovjeka koji je došao kod mene letovanje ( njegov sin je imao slične probleme).
Uglavnom propisani su mi Amoksicilin 500 ( na osam sati) , Amoksicilin 250 ( na osam sati) i Orvažil 250 ( po 2 tabelete na osam sati ) i terepija sedam dana !
Simptomi su pre svega nedostatak dubokog udaha ( uzred pokušaja mi se stvara knedla u grlu koju podrigavanjem vraćam u stomak ).
Primetio sam da prilikom uzimanja veće količine margarina i čokolade imam probleme sa spavanjem jer me u sred pokušaja da zaspim vjerujete li ili ne trgne muka i prilikom tog sna imam osećaj kao da ću da povratim !
U zadnjih par dana nakon kada nakon jela uzmem tablete mokraća mi je dosta obojena ( boja je između crvene i narandzaste) .
Prilikom igranja fudbala ili razgledavanja kupaćih kostima na plaži :D simptomi nestaju .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Sre Jul 21, 2010 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
FilipPPP je napisao:
Pozdrav svima !
Od mog poslednjeg javljanja je dosta vremena prošlo ali su simptomi ostali isti + su mi nasli helicobacter + 2.52 .
Odlučio sam se za taj radi preporuke jednog čovjeka koji je došao kod mene letovanje ( njegov sin je imao slične probleme).
Uglavnom propisani su mi Amoksicilin 500 ( na osam sati) , Amoksicilin 250 ( na osam sati) i Orvažil 250 ( po 2 tabelete na osam sati ) i terepija sedam dana !
Simptomi su pre svega nedostatak dubokog udaha ( uzred pokušaja mi se stvara knedla u grlu koju podrigavanjem vraćam u stomak ).
Primetio sam da prilikom uzimanja veće količine margarina i čokolade imam probleme sa spavanjem jer me u sred pokušaja da zaspim vjerujete li ili ne trgne muka i prilikom tog sna imam osećaj kao da ću da povratim !
U zadnjih par dana nakon kada nakon jela uzmem tablete mokraća mi je dosta obojena ( boja je između crvene i narandzaste) .
Prilikom igranja fudbala ili razgledavanja kupaćih kostima na plaži :D simptomi nestaju .


cao filip...evo imamo iste simptome...otezano disanje,knedla u grlu,stezanje u grudima,suha usta,vrtoglavice,i jos mnogo toga...tek sam se prijavila na forum jer sam na pretrazivacu vidjela tvoje postove pa reko da razmjenimo iskustva...ja sam iz sarajeva i vec mjesecima imam taj problem,uradila sam masu pretraga ali do prave dijegnoze jos nisam dosla...sad sam u frci ...pa se javim kad budem imala vise vremena...poz i pisi sta ima kod tebe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Sre Jul 21, 2010 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
AZRA30 je napisao:
FilipPPP je napisao:
Pozdrav svima !
Od mog poslednjeg javljanja je dosta vremena prošlo ali su simptomi ostali isti + su mi nasli helicobacter + 2.52 .
Odlučio sam se za taj radi preporuke jednog čovjeka koji je došao kod mene letovanje ( njegov sin je imao slične probleme).
Uglavnom propisani su mi Amoksicilin 500 ( na osam sati) , Amoksicilin 250 ( na osam sati) i Orvažil 250 ( po 2 tabelete na osam sati ) i terepija sedam dana !
Simptomi su pre svega nedostatak dubokog udaha ( uzred pokušaja mi se stvara knedla u grlu koju podrigavanjem vraćam u stomak ).
Primetio sam da prilikom uzimanja veće količine margarina i čokolade imam probleme sa spavanjem jer me u sred pokušaja da zaspim vjerujete li ili ne trgne muka i prilikom tog sna imam osećaj kao da ću da povratim !
U zadnjih par dana nakon kada nakon jela uzmem tablete mokraća mi je dosta obojena ( boja je između crvene i narandzaste) .
Prilikom igranja fudbala ili razgledavanja kupaćih kostima na plaži :D simptomi nestaju .



cao filip...evo imamo iste simptome...otezano disanje,knedla u grlu,stezanje u grudima,suha usta,vrtoglavice,i jos mnogo toga...tek sam se prijavila na forum jer sam na pretrazivacu vidjela tvoje postove pa reko da razmjenimo iskustva...ja sam iz sarajeva i vec mjesecima imam taj problem,uradila sam masu pretraga ali do prave dijegnoze jos nisam dosla...sad sam u frci ...pa se javim kad budem imala vise vremena...poz i pisi sta ima kod tebe...

Evo peti dan od terapije i malo mi je bolje, a i primetio sam da mi od hrane godi bistra supa,jogurt, banane,lubenica,,kao i ostala hrana koja se brzo vari( mada i jedna casa Coca Cola mi je dosta pomogla danas mislim, jer mi ljudi govore da je dobra za zeludac). Pokusavam sto manje unositi masti, a sto vise vitamina i proteina !
Mislio sam jedno vrijeme da je i vrucina kriva za disanje ali i na ovih 38 stepeni u HN mi je dobro.
Trebao bih obratiti paznju na UH da ne bih zaradio ponovo kandidu radi antibiotika.
U pocetku kad sam imao otezano disanje u skoli na casovima sam imao problema sa koncetracijom (cesto sam imao osecaj kao da ono sto gledam nije stvarno nego san i kao da cu da se onesvestim i taj osecaj mi nije dao snage da ostanem na 5 i 6 casu nekoliko nedelja dok nisam to prebrodio i mislim da je psihicki problem bio) ali i to je proslo.
A tebi bih preporucio da odes prvo kod gastrologa i ako bude obro onda kod psihologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Sre Jul 21, 2010 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
Filipe poslala sam ti pp nadam se da si dobio...pa procitaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Da li neko može da mi kaže da li mogu da nastavim lečenje antibioticima pošto mi je određena terapija sedam dana i ti dani su danas istekli ali nisam na vreme otišao doktoru da mi da neki drugi lek koji sledi posle antibiotika za lečenje heliko bakterrije ?
Da li neko zna da li heliko bakter ima veze sa stezanjem u vratu ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Pon Jul 26, 2010 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Hvala svima na pomoći u prevazilaženju mojih problema !
Bio sam danas doktoru nakon devetodnevne terapije od HB i došao sam kod doktor po neki novi lek koji slijedi nakon ove terapije,ali doktorka mi je rekla da je sve gotovo i da ne trebam više da pijem.
Međutim tom prilikom sam joj rekao za disanje i ispričao sam joj cijelu priču nakon koga me je uputila neuropsihijatru koji mi je objasnio sve u vezi mog poremećaja, jer sam mu ispričao da mogu da igram fudbal od 2-6 po temperaturama 36-40 bez težanog disanja ali u stanju mirovanja mi se to otežano disanje dešava i propisao mi je lexilium .
Utvrdio mi je da se radi o anksioznom porremaćaju čiji vid ispoljavanja je otežano disanje i knedla u grlu .
Od tad mi je bilo super ali sam se bojao uzeli lek koji čitajući upustava nesmije da se uzima prilikom opstrukcije pluća i otežanog disanja tokom sna ( jer sam sebi utuvio u glavi da imam organskih problema sa disanjem ali ipak ih nemam) ali uzeo sam i evo super se osećam nakon nekoliko meseci ( nadam se da će biti dobro i posle druge :) ) . Tablete pijem jednu kad se probudim a drugu posle ručka.
Odlučio sam da skroz promenim život i da poboljšam ishranu ( umesto vode piću čajave,neću koristiti mesne prerađevine,od alkoholnog pića ću uzimati samo medovinu i pelinkovac( ali pravi domaći koji moji đedovi od po 83 i 85 piju svako jutro po jednu čašicu), masnu hranu ću ignorisati )
HVALA JOŠ JEDNOM SVIMA,A ŽAO MI JE VEOMA JER NISAM NEKE OD VAS POSLUŠAO NA VREME I TIME SAM IZGUBIO DVA MESECA .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 4:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 19, 2010 3:40 am
Postovi: 1
Moze li mala pomoc!!!!!!!!!!!
Trenutno sam u americi i nisam u prilici da idem kod lekara posto je ovde sve stravicno skupo. Bila sam u Srbiji kod lekara opste prakse i ona mi je prepisala bromazepam kao zbog nerviranja(tada sam bila nervozna zbog ispita).
Par puta sam uzela po pola tablete ali osim sto sam bila pospana osecaj knedle nije nestao. Cak sta vise pogorsava se a ja u Srbiju dolazim tek za mesec dana. Ne znam koji caj ili hrana ili neki lek koji bi ovde mogla da kupim bez recepta bi mogao da mi pomogne da prestane ovaj grozni osecaj.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 10:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 2:46 pm
Postovi: 106
ja se izvinjavam al ja nemam pojma šta vam to znači knedla u grlu... ja prvi put čuejm takav opis... moda mis e nikad nije knedla zaglavila pa ne znam što je to al eto... može malo pobliže opis te knedle u grlu, gušenje, pritisak, žarenje, pečenje, bol(tupa- oštra), nemogućnost izdisaja -udisaja, gdje točno: grlo, ispod grla, prsna kost, pluća, ispod prsne kosti, želudac... i vrijeme kad vam se to javlja: ujutro navečer, cijeli dan, poslije jela, prije jela...

_________________
Samo se obrati liječniku pa će se već naći bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
daso je napisao:
ja se izvinjavam al ja nemam pojma šta vam to znači knedla u grlu... ja prvi put čuejm takav opis... moda mis e nikad nije knedla zaglavila pa ne znam što je to al eto... može malo pobliže opis te knedle u grlu, gušenje, pritisak, žarenje, pečenje, bol(tupa- oštra), nemogućnost izdisaja -udisaja, gdje točno: grlo, ispod grla, prsna kost, pluća, ispod prsne kosti, želudac... i vrijeme kad vam se to javlja: ujutro navečer, cijeli dan, poslije jela, prije jela...


poz daso...kod mene se javlja osjecaj knedle u grlu poslije operacije zuci...kao i otezano disanje ..i osjecaj gusenja......vjerovatno posoperativne komplikacije...poslije operacije gastroskopijom potvrdjen bilijarni reflux...mislim da moji simptomi imaju veze s tim refluxom...samo ne znam kako da ih se rijesim...(tih simptoma)...pored toga osjecam hronicni umor...u glavi neki cudan osjecaj...nisu klasicne vrtoglavice...vise kao neko stanje (kao da cu da padnem u nesvijest...ali to mi se nije jos nijednom desilo...
osjecam i pritisak u grudima....i vratu...kao da sam se nagutala nekog zraka....vise nemogucnost udisaja...nego izdisaja....uz to mi se javlja zarenje jezika...suhoca usne supljine...pogotovo ujutro kad se probudim....
imam nadutost...meteorizam crijeva...gusteraca hiperehogenija...masna jetra....bol osjecam vise tupu u predjelu zeluca ili pankreasa....ponekad poslije jela...
ali osjecaj otezanog disanja...knedle u grlu i pritiska u prsima je stalno prisutan...nekad jaceg nekad slabijeg intenziteta...ali dovoljno jak i neugodan da me sprjecava u svakodnevni aktivnostima...mogu da spavam ali ponekad teze zaspim zbog tog osjecaja...i cim se probudim on je tu....
moje misljenje je da reflux zuci ima veze s tim...ali ne znam kako da pomognem sebi....poz i cujemo se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 10:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Поново сам осетио проблеме и 100% сам сигуран да је од компјутера јер проводим на њему пуно времена одмах после школе (око 1 сат) па до 8 сати навече.
Хронично није ништа 1000% , јер сам пјешачио без иједног 10 километара овог љета по температури од 35 степени Целзијуса ( као и играње фудбала ), а и кад причам са неким не осећам ништа од симптома . Мислим да само погрешио у терапији јер је доктор рекао да морам вани излазити, али кад је почела школа онда је све поново почело .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Sre Jun 27, 2012 2:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:36 am
Postovi: 1
I ja sam imao slicne simtome,mada u pocetku slabiji vidi malaksalost i vrtoglavice.To je trajalo dva meseca dok nisam imao jednom lupanje srca i pritisak 200 sa 110 i zavrsim u kamenici a bio sam bas uplasen jer nisam do tad imao problema slicne prirode.Sve u svemu dosta nalaza je bilo uredno pio sam bisoprolol za pritisak ali mi nije uopste odgovarao jos sam bio kilaviji.Posle mi krenulo i to otezano disanje pa i gutanje kao sto kazete knedla u grlu.Sad se pritisak stabilizovao smanjio sam masnoce jer su bile povisene ali opet imam tu malaksalost vrtoglavice i vid nocu mi bude otezan i to me jako nekad nervira.Skoro sam bio kod psihijatra i sve mi deluje da to sve ide iz glave,dosta nalaza mi je uredno srce,krvna slika malo imam taj kosaki virus ali u slaboj formi.Pocinjem da pijem ovih dana te lekove od psihijatra jer stvarno ovo traje vec skoro 4 meseca i neznam vise sta da kontrolisem.Da napomenem imam malo u vratu slabiji protok kad sam radio dt sliv ali kao kazu samo plivanje i malo teretana da se ojaca vratni deo i to je to.Pocecu da pijem lekove pa cemo videti dobio sam taj zolaft ksalol i rivotril ali u malim dozama pa cemo videti.Sajt vam je dobar i samo nastavite tako.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: