Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje za urologa
PostPoslato: Uto Jun 22, 2010 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 22, 2010 1:16 pm
Postovi: 7
Pozz., imam pitanje za doktora urologa , ja sam 1950 -to god i imam problem sustene mokracne besike . Vec 2 god imam neprestalne bolove u donjem dijelu stomaka i donjem dijeli kicme , bol je izrazena najvise u toku noci u lezecem polozaju i pri bilo kakvom naporu . Snimala sam UZ abdomena na kojem je konstratovana spustena m. besika . Prije 3 god sam operisala zuc . izvadzena zucna kesa. Bez tableta za bolove ne mogu da funkcionisem a doktori mi nista konkretno ne savjetuju nit mi daju bilo kakvu terapiju . pa vas molim da mi date savjet za eventualne dalje pretrage i sta mi je radit jer ovako vise s ovim konstantnim bolovima je neizdrzljivo :cry: . Da napomenem da su mi ostali nalazi (krv , urin ) uredu.Unaprijed zahvalna, pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje za urologa
PostPoslato: Sre Jun 23, 2010 4:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
treba obaviti pregled od strane urologa, kao i ginekologa, ponovite UZ, a ako bude indikovano urolog ce vam odrediti i jos neke dodatne preglede...proverite da li imate problema sa kicmom, moguce je da bolovi u kicmi iz nje same poticu...sto se tice spustene besike ukoliko pravi probleme moze se uraditi hirurska intervencija podizanja, ali o tome jedino moze da se komentarise nakon pregleda...znaci jedini savet je da odete na pregled...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje za urologa
PostPoslato: Čet Jun 24, 2010 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 22, 2010 1:16 pm
Postovi: 7
zahvaljujem se na brzom odgovoru , sto se tice ginekoloskog pregleda obavila sam komletan gin . pregled i sve je uredu a ovih dana namjeravam i pregled kicme pa me zanima koji mi vi tip pregleda preporucujete dali moram na MR ili je dovoljan rtg kicme ? .Bila i kod urologa i nikakvu mi terapiju nije dao a rekao da imam hronicnu upalu bubrega i pijesak u m besici kao i u bubrezima i to vecu kolicini pijeska tako da moji bolovi poticu i od m .besike a i od kicme i dali mi vi preporucujete neke fizikalne terapije ili eventualno banju . Hvala jos jednom i pozz..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje za urologa
PostPoslato: Čet Jun 24, 2010 7:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
pesak moze itekako da napravi bolove i izmuci coveka...uzimajte dosta tecnosti, cajeve...kontrolisite mokracu i ako postoji infekcija da se uzme odgovarajuca terapija...problem sa kicmom moze da postoji paralelno sa ovim, tako da bolove mozete da imate i od jednog i od drugog problema zajedno...
rtg snimak je uvek prvi korak, ako bude potrebe radice se i dodatni pregledi...ali zbog tih tegoba sa kicmom javite se fizijatru, on ce vam predloziti adekvatnu terapiju, po potrebi i fizikalnu, i banju...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: