Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bromazepam i ucenje
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 15, 2010 11:27 am
Postovi: 5
Da li uzimanje bromazepama 1.5-3 mg najcesce, uvece, pred spavanje, ima nekakvog uticaja na ucenje sutradan(recimo 9 sati od uzimanja leka)? Ujutru se osecam nekako pospanijim nego inace i strah me je da necu moci da zapamtim koliko mogu bez uzimanja leka. A bez uzimanja bromazepama desava se na ne mogu da zaspim do pola noci, pa budem sutradan neispavan, sto mi takodje jako smeta prilikom ucenja
Inace, obicno pocnem da ga pijem 10 dana pred ispit(mozda ne svaku noc, vec samo kad je kriticno sa spavanjem) i prestajem odma posle ispita.
Procitao sam da bromazepam moze da prourokuje anterogradnu amneziju, da li je to neki problem sa pamcenjem u smislu koji sam naveo?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bromazepam i ucenje
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 12:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ne utice, recimo Propranolol utice na "emocionalno pamcenje". Najbolje je da lepo predjes na Valerijan(u)

R.R je napisao:
Da li uzimanje bromazepama 1.5-3 mg najcesce, uvece, pred spavanje, ima nekakvog uticaja na ucenje sutradan(recimo 9 sati od uzimanja leka)? Ujutru se osecam nekako pospanijim nego inace i strah me je da necu moci da zapamtim koliko mogu bez uzimanja leka. A bez uzimanja bromazepama desava se na ne mogu da zaspim do pola noci, pa budem sutradan neispavan, sto mi takodje jako smeta prilikom ucenja
Inace, obicno pocnem da ga pijem 10 dana pred ispit(mozda ne svaku noc, vec samo kad je kriticno sa spavanjem) i prestajem odma posle ispita.
Procitao sam da bromazepam moze da prourokuje anterogradnu amneziju, da li je to neki problem sa pamcenjem u smislu koji sam naveo?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bromazepam i ucenje
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 15, 2010 11:27 am
Postovi: 5
Hm, onda verovatno ja umisljam da sam pospan, bezvoljan i da nista ne mogu da zapamtim.
Valerijanu sam probao, ne pomaze mnogo... Propranolol bese za hipertenziju, kakve veze ima sa pamcenjem?
A koliko je stetno uzimanje bromazepama tako povremeno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bromazepam i ucenje
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 2:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
MACHINE je napisao:
Ne utice, recimo Propranolol utice na "emocionalno pamcenje". Najbolje je da lepo predjes na Valerijan(u)


mozes li ovo da objasnis malo bolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bromazepam i ucenje
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 2:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Propranolol sam onako pomenuo iako je pre svega za hipertenziju. On nije anskiolitik vec za opustanje misica, pa i srcanog...pomenuo sam ga zato sto je nedavno objavljena studija kako ima dobar efekat na emotivnu memoriju u slucaju sindroma slomljenog srca, dakle, kao da je "brise" a ostalo ne dira. Sto se tice sedativa iz grupe zepama, normalno je da uspavljuju ali njihov efekat se gubi nakon nekoliko sati spavanja. U svakum slucaju Valerian i Valium su predvidjena sredstva za uspavljivanje.

andjelija81 je napisao:
MACHINE je napisao:
Ne utice, recimo Propranolol utice na "emocionalno pamcenje". Najbolje je da lepo predjes na Valerijan(u)


mozes li ovo da objasnis malo bolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bromazepam i ucenje
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 2:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pre svega zashto pijete bromazepam? Da li je prepisan od strane lekara?

Da li ste se zbog ovih problema obratili psihologu ili ste sami uzeli prvi lek za koji ste chuli da radi "to i to" i tako pocheli terapiju?

I koliko chesto pijete i kolike doze?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bromazepam i ucenje
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 15, 2010 11:27 am
Postovi: 5
Pa ovako.
Bromazepam pijem zbog nesanice koja se javlja usled ispitnog stresa. Dakle, kad imam ispit za otprilike 10-7 dana, i ucim 10+ sati dnevno, jako tesko zaspim nocu. A ako ne spavam bar 6-7 sati, veoma mi je tesko da odrzim koncentraciju tj. citam ali mi nista "ne ulazi u glavu" Kada ne obnovim ono sto je predvidjeno za taj dan, nerviranje i stres se povecava, sto opet dovodi do nesanice... i tako jeda circulus vitiosus u beskraj.

Probao sam i druge, prirodne preparate, kapi valerijane ili neke tablete za spavanje(ne mogu da se stim kako se zovu, mislim na p da pocinju) ali posle kratkog dejsta, postanem rezistentan.Uglavnom, mislim da imaju samo placebo efekat kod mene.

Bromazepam mi za ovakve situacije nije lekar prepisao, prepisao mi ga je jos pre nekoliko godina kada sam imao blagu hipertenziju, ali neke skroz male doze, npr. 1/2 tablete od 1.5 mg, uz bedoksin i propranolol.

Bromazepam pijem dan pred ispit obicno(oko 7 puta godisnje), ili kada je slucaj sa posebno teskim i obomnim ispitima, ili u nekim posebnim okolnostima kada mi je jako vazno da polozim ispit 7-10 dana pred ispit(ovo je 2 put ove godine), pred spavanje 1.5 do 3 mg. I deluje, tj zaspim odmah, samo ne znam kako utice na ucenje sutradan.

Subjektivno, cini mi se da sam usporen u citanju, i da slabije pamtim. Da li je to samo moje umisljaj ili ne, to ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bromazepam i ucenje
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 6:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pa bash tad pre ispit ne bi trebalo da ga pijete poshto ima uchinak na CNS i upravo to shto prichate izaziva, pospanost, gubitak koncentracije, razdrazljivost i sami imate kutiju leka pa prochitajte sta sve moze izazvati. A tako male doze nisu opasne i strashne ali ne smete se navikavati na lekove poput dijazepama, bromazepama, bensedina, posebno ne dok ste u procesu uchenja!

Nesanicu pokushajte pobediti fizichkim umorom, chajevima pred spavanje, opushtanjem, pre nego lekom koji ako ga ima u krvi 7 do 10 dana kada je vama najpotrebnije da uchite, a isto tako vam sa druge strane nece 'dati' da uchite kako treba! Sami sebi pravite vrzino kolo zapravo!

Stres i nervoza pred ispit su normalni, ne znam osobu koja neka blagu aknsiozost pred neki ispit, posebno ako ej u pitanju neshto vece i bitnije, ali bromazepam nije nikakvo reshenje, bolje je u sushtini i ako ga pijete da ga pijete u periodu kada ne uchite, da bi spavali kako treba, a tokom procesa uchenja nikako!

Ne bi bilo loshe da se posavetujete sa lekarom u studentskoj poliklinici, ako postoji poremecaj sna i problem sa uchenjem da vam se daju saveti. Bromazepam svakako nije savet!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bromazepam i ucenje
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 15, 2010 11:27 am
Postovi: 5
OK onda. Ja sam se rukovodio onim da lek ima neki svoj poluzivot, pa posle toga izadje iz organizma, mislim da za bromazepam bese 12h, i da posle toga nema uticaja na motoricku aktivnost.

A kad ne ucim nemam problema sa spavanjem, tj. tad mogu i neku noc da spavam po 5h, pa sledecu nadoknadim, al za koncentraciju mi je potrebno oko 7-8.

A kako bi bilo da uzimam bedoksin, recimo 40mg? Ima li on nekog uticaja? Jel zna neko koji je caj dobar za spavanje?

E setio sam kako se zove onaj lek - Persen. Jel bi on odgovarao? Cini mi se da sam i posle njega bio pospan tj sutradan slican osecaj kao i bromazepam. Dugo ga nisam pio, valjda ce delovati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bromazepam i ucenje
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 15, 2010 11:27 am
Postovi: 5
MACHINE je napisao:
Sto se tice sedativa iz grupe zepama, normalno je da uspavljuju ali njihov efekat se gubi nakon nekoliko sati spavanja.


Jao, pa kome sad da verujem? :( Jel ste oba dr.med. ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bromazepam i ucenje
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 9:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
MACHINE je napisao:
Propranolol sam onako pomenuo iako je pre svega za hipertenziju. On nije anskiolitik vec za opustanje misica, pa i srcanog...pomenuo sam ga zato sto je nedavno objavljena studija kako ima dobar efekat na emotivnu memoriju u slucaju sindroma slomljenog srca, dakle, kao da je "brise" a ostalo ne dira. Sto se tice sedativa iz grupe zepama, normalno je da uspavljuju ali njihov efekat se gubi nakon nekoliko sati spavanja. U svakum slucaju Valerian i Valium su predvidjena sredstva za uspavljivanje.

andjelija81 je napisao:
MACHINE je napisao:
Ne utice, recimo Propranolol utice na "emocionalno pamcenje". Najbolje je da lepo predjes na Valerijan(u)


mozes li ovo da objasnis malo bolje?


pitala sam zato zato sto ga ja pijem. ..
nadam se da necu zavrsiti sa slomljenim srcem :lol: al sto je sigurno sigurno je :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: