Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolne dojke
PostPoslato: Pet Maj 28, 2010 12:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 10:38 pm
Postovi: 61
Poslednjih nekoliko dana me bole grudi i to dosta.Desava se da imam osecaj kao da me probode nesto,a bol je konstantan.Na dodoir jos vise. Menstruacija mi je prosla pre 10 dana.Inace pijem logest,kontraceptivne pilule vec 2 godine. Imam 26 godina. Da li neko moze da mi kaze sta moze da bude razlog i sta da radim. Isla sam kod ginekologa,moja doktorka ne radi do srede,a drugi nema ko da me primi.Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolne dojke
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 1:12 pm
Postovi: 4
Lokacija: srbija
Sad si me podsetila na "moj" mastitis, koji mi se desio mesec dana posle prekidanja dojenja i pijenja hormona za prekid. [b]Probadanje, kao iglom, i bol jedne dojke, bez temperature[/b]. Dr opste prakse mi je prepisao gentamicin in., pa drugi dr penicilin in., i tako sam ja dve nedelje primala inekcije, sve dok mi dojka nije poplavela, napravila se rana na kozi, i deo dojke se naduo. E onda su me setali sa urgentnog, u hirursku ambulantu, na ginekologiju, u dom zdravlja, i niciji slucaj nisam bila. Na kraju sam se obratila ginekologu koji me je i porodio, i on se nervirao sta sam do sad cekala, da cu sepsu da dobijem i to popodne su me operisali. Na operaciji su mi uzeli bris i pronasli zlatni stafilokok, koji je bio rezistentan i na penicilin i na gentamicinpa sam primala longacef.
Ja sam ovu zlatnu koku pokupila u porodilistu, kao i jos nekoliko zena iste nedelje. I da napomenem da me niko nije uputio da vadim krv da se vide leukociti.
Ti verovatno nisi slucaj kao ja, ali za svaki slucaj uradi analizu krvne slike da se vidi da nije neka infekcija.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolne dojke
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 12:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Koriscenje kontraceptivnih tableta iziskuje pregled dojki svake godine UZ, kod ginekologa ili kod radiologa koji se time bavi. Posto ste mladi, i ne dojite , mastitis je gotovo neverovatan, najverovatnije je da je fibrocisticna displazija dojke u pitanju, u narodu poznatija kao "bolne dojke". Savetujem da ako u skorije vreme niste radili UZ, odradite jedan, a u medjuvremenu stavljate hladne obloge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolne dojke
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 2:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 10:38 pm
Postovi: 61
Isla sam kod ginekologa.Dala mi je ciprocinal 5 dana i da uradim ultrazvuk.Ultrazvuk mi je zakazan za utorak,a stavljala sam obloge kupusa kao sto mi je doktorka rekla i skoro pa me ne bole.Ali uradicu ultrazvuk u svakom slucaju. Na uputu za ultrazvuk mi je napisala displazija a na drugom izvestaju da imam mastodiniju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: