Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hronicna dijareja
PostPoslato: Čet Jun 03, 2010 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 28, 2009 8:21 pm
Postovi: 4
Postovani,

Molim vas za savet.
Vec 2 godine patim od hronicne dijareje pracene snaznim grcevima. Nemam krv u stolici i ne gubim na tezini, generalno se dobro osecam.
Loperamid mi uopste ne pomaze, kao ni drugi lekovi npr probiotici.
Radila sam UZ abdomena, gde nista osim presavijene zucne kese nije primeceno.
Nosila sam 6 puta stolicu u 29 novembra, gde su radili koprokulturu i ostale testove - sve negativno.
Sada sam uradila CRP analizu krvi - imam 12.4 (ref vrednost 0-5), sedimentacija 22, gvozdje malo snizeno.

Pored svega ovoga, imam i Hashimotov hipotireoidizam, ali su mi hormoni vezani za stitastu zlezdu uredni, i
endokrinolog kaze da dijareje nemaju veze sa stitastom zlezdom.

Pre oko godinu dana sam prestala da pusim, pijem kafu itd, zdravije se hranim a moje stanje je isto.

Mozete li mi reci da li se na osnovu ovih analiza daje dijagnoza ili je potrebno raditi kolonoskopiju?

Da li bi neko sa foruma mogao da mi preporuci dobrog gastroenterologa (na PP)?

Hvala i puno pozdrava,

Mina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna dijareja
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 2:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
visok CRP ukazuje na upalu. Potrebno je uraditi sve endoskopije. Intertim klinika, recimo ili drzavno VMA i KBCZ


El Brujo Diablero je napisao:
Postovani,

Molim vas za savet.
Vec 2 godine patim od hronicne dijareje pracene snaznim grcevima. Nemam krv u stolici i ne gubim na tezini, generalno se dobro osecam.
Loperamid mi uopste ne pomaze, kao ni drugi lekovi npr probiotici.
Radila sam UZ abdomena, gde nista osim presavijene zucne kese nije primeceno.
Nosila sam 6 puta stolicu u 29 novembra, gde su radili koprokulturu i ostale testove - sve negativno.
Sada sam uradila CRP analizu krvi - imam 12.4 (ref vrednost 0-5), sedimentacija 22, gvozdje malo snizeno.

Pored svega ovoga, imam i Hashimotov hipotireoidizam, ali su mi hormoni vezani za stitastu zlezdu uredni, i
endokrinolog kaze da dijareje nemaju veze sa stitastom zlezdom.

Pre oko godinu dana sam prestala da pusim, pijem kafu itd, zdravije se hranim a moje stanje je isto.

Mozete li mi reci da li se na osnovu ovih analiza daje dijagnoza ili je potrebno raditi kolonoskopiju?

Da li bi neko sa foruma mogao da mi preporuci dobrog gastroenterologa (na PP)?

Hvala i puno pozdrava,

Mina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna dijareja
PostPoslato: Ned Jun 06, 2010 1:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Stvarno ne znam kako si izdrzala ove 2 godine.Ja ni par dana sa dijarejama ne mogu da izdrzim.Obavezno uradi kolonoskopiju,sada je rade pod sedacijom.Uspavaju te i urade pregled creva i biopsiju.Ja sam dijareje dobila posle operacije zucne kese i uzimanja antibiotika,ali su meni nasli Candidu u stolici i evo vec 7 meseci ne mogu da je izlecim.Stalno se vraca.Smrsala sam vec 24 kg.Radili su mi i kolonoskopiju i gastroskopiju sa pregledom tankog creva i uzeli biopsiju.Zakljucili su da postoji upala tankog creva,ali nepoznatog porekla.Ja imam grceve samo kad jedem slatko,mlene proizvode i voce.Zato ih izbegavam,zapravo i ne jedem,ali nekad ne mogu da ne pojedem bar keks za dijabeticare.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: