Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa crevima
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 5:51 pm
Postovi: 15
Negde pre oko 2,5 meseca sam zbog blažeg gripa dobio kao terapiju 7 duplih injekcija klindamicina, otkada počinju moji problemi sa crevima. Najpre mi se pojavio vodeni proliv koji je trajao par dana, da bi se nakon toga smenjivale retke, kašaste stolice (3-5 na dan) i normalne na otprilike dva do tri dana. Kada imam retku stolicu to je obavezno praćeno pretakanjem u crevima, neprijatnim krčanjem, nadutošću i gasovima. Zatim par dana bude ok, pa ponovo. Par puta mi se učinilo da sam video i jako male tragove krvi, ali nisam siguran da li je to ili su tragovi neke crvene hrane. Tragovi sluzi takođe nekoliko puta. Bez povraćanja i gorušice. Nisam držao neku posebnu dijetu, ali smanjen apetit, smršao sam 7-8 kg za dva meseca. Za to vreme sam uzimao i probiotik i flobion i enterofuryl, ali mi je najviše pomagao linex. Uradio sam koprokulturu, nije nađena candida, salmonela, shigela i campylobacter. Uradio i sedimentaciju, kks, urin, glukozu, bilirubin, alt, ast - rezultati odlični.

Nakon toga, odlazim na more na 5-6 dana gde se stanje malo popravlja ako izuzmem samo putovanje, odlazak i dolazak što su bile tantalove muke. U međuvremenu dobijam poziv da polažem stručni ispit što mi naglo pogoršava stanje. Maltene totalno gubim apetit, i imam po 6-7 prolivastih stolica dnevno.
22.04. sam uradio rektosigmoidoskopiju, nalaz uredan, sluznica zdrava.

Nakon što sam položio taj ispit, a tegobe se nastavljaju, doduše ne tako drastične, počinjem na svoju ruku da pijem aktivni ugalj, a popio sam i 3 tablete Orvagila (nisam mogao više jer me je užasno boleo stomak) koji mi je jedan hirurg preporučio kao ubicu loših bakterija koje su se namnožile nakon što je klindamicin pobio one dobre u crevima, po njegovom mišljenju.

I, tada proliv staje potpuno, vraćam se na ona redovna, za mene normalna pražnjenja, 2x dnevno, ujutro i uveče, neformirane, ali ne prolivaste stolice, što inače imam već godinama, i jako mi takav ritam odgovara. Nakon toga, i moja doktorka (nova) i apotekar tvrde da je to definitivno bila neka bakterija, verovatno clostridium difficile, koju sam ja tim ugljem i tom malom dozom orvagila uspeo da suzbijem, isključili su iritabilni kolon.......


Nakon 7 dana prestajem da pijem aktivni ugalj, i počinjem sa iberogast kapima, i sve je ok još nekih 10 dana, da bi mi se pre dva dana ponovo vratio proliv, i to sa onim odvratnim pretakanjem u crevima. Doduše u subotu sam se razbio od nekog bureka i nekog roštilja, računajući da su problemi prošli.

Ja ponovo ugalj i to staje odmah, ali dokle tako..........

Molim za mišljenje nekog stručnijeg sa foruma ili nekog ko je imao slične tegobe da razmenimo mišljenja......

Ujedno se izvinjavam na dužini posta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 9:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Klostridije nisi imao sigurno jer je to zeznuto oboljene (pseudomembranozni kolit). Ko ti je to rekao je lupio. Pogotovo sto se tada ne sme uzeti medicinski ugljen tj. ni kod jedne infekcije jer pogorsava stanje. Verovatno imas IBS. Kreni sa probioticima i to ESI fermental svaki dan. Ako za 7 dana nema poboljsanja samo kolonoskopija ce dati sud.


zdravko77 je napisao:
Negde pre oko 2,5 meseca sam zbog blažeg gripa dobio kao terapiju 7 duplih injekcija klindamicina, otkada počinju moji problemi sa crevima. Najpre mi se pojavio vodeni proliv koji je trajao par dana, da bi se nakon toga smenjivale retke, kašaste stolice (3-5 na dan) i normalne na otprilike dva do tri dana. Kada imam retku stolicu to je obavezno praćeno pretakanjem u crevima, neprijatnim krčanjem, nadutošću i gasovima. Zatim par dana bude ok, pa ponovo. Par puta mi se učinilo da sam video i jako male tragove krvi, ali nisam siguran da li je to ili su tragovi neke crvene hrane. Tragovi sluzi takođe nekoliko puta. Bez povraćanja i gorušice. Nisam držao neku posebnu dijetu, ali smanjen apetit, smršao sam 7-8 kg za dva meseca. Za to vreme sam uzimao i probiotik i flobion i enterofuryl, ali mi je najviše pomagao linex. Uradio sam koprokulturu, nije nađena candida, salmonela, shigela i campylobacter. Uradio i sedimentaciju, kks, urin, glukozu, bilirubin, alt, ast - rezultati odlični.

Nakon toga, odlazim na more na 5-6 dana gde se stanje malo popravlja ako izuzmem samo putovanje, odlazak i dolazak što su bile tantalove muke. U međuvremenu dobijam poziv da polažem stručni ispit što mi naglo pogoršava stanje. Maltene totalno gubim apetit, i imam po 6-7 prolivastih stolica dnevno.
22.04. sam uradio rektosigmoidoskopiju, nalaz uredan, sluznica zdrava.

Nakon što sam položio taj ispit, a tegobe se nastavljaju, doduše ne tako drastične, počinjem na svoju ruku da pijem aktivni ugalj, a popio sam i 3 tablete Orvagila (nisam mogao više jer me je užasno boleo stomak) koji mi je jedan hirurg preporučio kao ubicu loših bakterija koje su se namnožile nakon što je klindamicin pobio one dobre u crevima, po njegovom mišljenju.

I, tada proliv staje potpuno, vraćam se na ona redovna, za mene normalna pražnjenja, 2x dnevno, ujutro i uveče, neformirane, ali ne prolivaste stolice, što inače imam već godinama, i jako mi takav ritam odgovara. Nakon toga, i moja doktorka (nova) i apotekar tvrde da je to definitivno bila neka bakterija, verovatno clostridium difficile, koju sam ja tim ugljem i tom malom dozom orvagila uspeo da suzbijem, isključili su iritabilni kolon.......


Nakon 7 dana prestajem da pijem aktivni ugalj, i počinjem sa iberogast kapima, i sve je ok još nekih 10 dana, da bi mi se pre dva dana ponovo vratio proliv, i to sa onim odvratnim pretakanjem u crevima. Doduše u subotu sam se razbio od nekog bureka i nekog roštilja, računajući da su problemi prošli.

Ja ponovo ugalj i to staje odmah, ali dokle tako..........

Molim za mišljenje nekog stručnijeg sa foruma ili nekog ko je imao slične tegobe da razmenimo mišljenja......

Ujedno se izvinjavam na dužini posta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 5:51 pm
Postovi: 15
MACHINE je napisao:
Klostridije nisi imao sigurno jer je to zeznuto oboljene (pseudomembranozni kolit). Ko ti je to rekao je lupio. Pogotovo sto se tada ne sme uzeti medicinski ugljen tj. ni kod jedne infekcije jer pogorsava stanje. Verovatno imas IBS. Kreni sa probioticima i to ESI fermental svaki dan. Ako za 7 dana nema poboljsanja samo kolonoskopija ce dati sud.



Koliko sam ja razumeo klostridije mogu, ali i ne moraju da izazovu pseudomembranozni kolitis, tj. da se on stvar samo ako se bakterija ne tretira odmah nečim...

Mogu da pokušam sa ovim probioticom, ali meni oni dosad nisu preterano pomagali, sa izuzetkom Linex-a...
Jedino što mi provereno uvek zaustavi proliv je aktivni ugalj, i to pijem najmanju preporučenu dozu 3x2 kapsule.....
Ako je to tako, pretpostavljam kao laik da u crevima imam nešto toksično što se vezuje za aktivni ugalj....

Mada, i na onom uputstvu za ugalj piše da reguliše prolive izazvane trovanjem hranom, hemikalijama ili bakterijama.

Samo ne znam, na koje to bakterije on reaguje. One 4 iz koprokulture nisu nađene.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 5:51 pm
Postovi: 15
zdravko77 je napisao:
MACHINE je napisao:
Klostridije nisi imao sigurno jer je to zeznuto oboljene (pseudomembranozni kolit). Ko ti je to rekao je lupio. Pogotovo sto se tada ne sme uzeti medicinski ugljen tj. ni kod jedne infekcije jer pogorsava stanje. Verovatno imas IBS. Kreni sa probioticima i to ESI fermental svaki dan. Ako za 7 dana nema poboljsanja samo kolonoskopija ce dati sud.



Koliko sam ja razumeo klostridije mogu, ali i ne moraju da izazovu pseudomembranozni kolitis, tj. da se on stvara samo ako se bakterija zapusti...

Mogu da pokušam sa ovim probioticom, ali meni oni dosad nisu preterano pomagali, sa izuzetkom Linex-a...
Jedino što mi provereno uvek zaustavi proliv je aktivni ugalj, i to pijem najmanju preporučenu dozu 3x2 kapsule.....
Ako je to tako, pretpostavljam kao laik da u crevima imam nešto toksično što se vezuje za aktivni ugalj....

Mada, i na onom uputstvu za ugalj piše da reguliše prolive izazvane trovanjem hranom, hemikalijama ili bakterijama.

Samo ne znam, na koje to bakterije on reaguje. One 4 iz koprokulture nisu nađene.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 5:51 pm
Postovi: 15
MACHINE je napisao:
Klostridije nisi imao sigurno jer je to zeznuto oboljene (pseudomembranozni kolit). Ko ti je to rekao je lupio. Pogotovo sto se tada ne sme uzeti medicinski ugljen tj. ni kod jedne infekcije jer pogorsava stanje. Verovatno imas IBS. Kreni sa probioticima i to ESI fermental svaki dan. Ako za 7 dana nema poboljsanja samo kolonoskopija ce dati sud.



Koliko sam ja razumeo klostridije mogu, ali i ne moraju da izazovu pseudomembranozni kolitis, tj. da se on stvara samo ako se bakterija zapusti...

Mogu da pokušam sa ovim probioticom, ali meni oni dosad nisu preterano pomagali, sa izuzetkom Linex-a...
Jedino što mi provereno uvek zaustavi proliv je aktivni ugalj, i to pijem najmanju preporučenu dozu 3x2 kapsule.....
Ako je to tako, pretpostavljam kao laik da u crevima imam nešto toksično što se vezuje za aktivni ugalj....

Mada, i na onom uputstvu za ugalj piše da reguliše prolive izazvane trovanjem hranom, hemikalijama ili bakterijama.

Samo ne znam, na koje to bakterije on reaguje. One 4 iz koprokulture nisu nađene.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 5:51 pm
Postovi: 15
Greškom sam poslao 3 posta zaredom, molio bih moderatore da izbrišu prva dva istovetna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 9:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Da bi dokazao klostridije potrebno je odraditi serolosku analizu na C.diffilcile toxine A i B. Aktivni medicinski uglja nije nista drugo do cumur. Dakle, probrana vrsta drveta ili kostunjicavih plodova pa izlozena vatri i sagorevanju. Ne apsorbuje se iz GITa ali se ne kosriti hronicno vec samo aukutno jer upija i hranljive materije osim toxina. Ne daje se pri infekcijama i infestacijama, jeste da sakupi toxine ali usporava peristaltiku a sama creva se brane mod mikroorganizama upravo provociranim ispiranjem creva tj. dijarejom. Obzirom da imas sluz i krvarenje treba iskljuciti hronicnu upalu creva i neke posebne vidove kolita kao sto su mikroskopski, kolageni i slicno ali to tek totlanom kolonoskopijom a ne samo rektuma i sigme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 5:51 pm
Postovi: 15
Najpre, Machine, hvala na odgovorima........

Još malo da pojasnim, za krv u stolici nisam potpuno siguran izuzev jednom pre oko mesec i po dana u toku puta na more, za šta mi je gastroenterolog koja je radila rektoskopiju rekla da je od hemoroida koji su mi se pojavili na rektumu....... Jedino tada sam imao i pomalo sluzi, što je ona pripisala pojačanom nadraživanju creva, najverovatnije zbog nervoze oko tog ispita.........

Preporučila mi je da uradim i irigografiju, koju nisam uradio, jer mi se stanje osetno popravilo 2 nedelje do pre par dana..... Čak sam i dva kila vratio....

Poslao sam pitanje i prof. Nagornom, koji mi je na osnovu simptoma ukazao ili na IBS ili na neku upalu izazvanu velikom dozom klindamicina....


E, sad zanima me da li IBS može da se dokaže rektoskopijom, pošto mi doktorka nakon pregleda nije ništa rekla, izuzev što je prokomentarisala sa med. sestrom : ''da vidiš kad je sve ovo na nervnoj bazi''....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 10:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
IBS kao kao klinicka Dg. sa sifrom, koliko je meni poznato, za sada ne postoji. To je sindrom koji se zakljucuje tek nakon iskljucivanja Dg. sa sifrom tj. kada se iskljuci infekcija (bilo virusna bilo bakterijska bilo gljivicna), infestacija (parazitarna), autoimune upalne bolesti (Kron, Ulcerozni), 3rd party "patoloske" bolesti (radijacijski, mikroskopski i kolageni kolitis)...tek kada je sve ovo negativno onda se kaze da imas nervozna creva. Naravno, ona daju sluz, ali nikada krv i gnoj. No, krv moze poticati od upaljenih hemoroidalnih cvorica. U svkaom slucjau irigografija nije apsolutna metoda i jedini nacin za otrkivanje sta je je kolonoskopija i patohistologija eventulano uzetih uzoraka. Bez toga sve se svodi na blebetanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Ned Jun 06, 2010 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 5:51 pm
Postovi: 15
Isao sam pre par dana kod drugog gastroenterologa, kažu da je najbolji u KG...

Pogledao je sve prethodne nalaze, krv, stolicu, rektosigmoidoskopiju, radio mi je UZ abdomena (sve OK, izuzev jako puno gasova!!!) i preporučio da ponovo uradim SE i CRP, pa u zavisnosti od rezultata eventualno totalnu kolonoskopiju, kako on reče, ponajviše zbog mog mira.... I da se javim za 10 dana.

Laboratoriju sam uradio odmah: SE 8/16 (ref. 10/20), CRP <8.0 (ref. <10.0), tako da verovatno neće biti potrebe za kolonoskopijom, jer kako reče on, uz dobre nalaze krvi i rektosigmoidoskopiju, on bi isključio svaki upalni proces u crevima....

Promenio mi je i terapiju: DuoBiotic 2x1, i Smecta 3x1 10 dana, uz ne prestrogu dijetu (bez mleka, alkohola, gaziranih pića...). I bez aktivnog uglja.

Ja se već evo 3 dana otada osećam osetno bolje, stolica 1x dnevno, formirana, manje gasova, što bih pripisao i novoj terapiji, ali i nestanku prevelikog straha od neke ozbiljnije bolesti... Jedino što me muči su ti hemoroidi na koje nisam navikao....

Moj zaključak (a delimično i njegov) je da je sve počelo tim prokletim klindamicinima, a da sam za nepopravljanje situacije i sam kriv, što zbog nedržanja dijete, što zbog stresova oko tog ispita, što zbog moje hipohondrije....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 3:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Najbolji gastro? Ovo je vec za smejanje :))))

Tebi na ruku ide samo cinjenica da je rektosigmoidoskopija bila bez iregularnosti, ako je radjena biopsija tada. Ako nije radjena patohistologija ovo sto si radio nije nista.

Ja sam imao perfektnu krnu sliku, SE=2, CRP=1 negadivne prediktore za ulcerozni i Kron: ASCA, p-ANCA...pa ipak imam Krona. To iz krvi mozes slobodno da bacis u vodu.

Jedino merodavno sredstvo blisko kolonoskopiji jeste fecal calprotectin, i to ako se radi u referentnom centru...koliko znam samo par mesta u Srbiji radi. Ako nije radjena biopsija, imas kravarenje, retke stolice i gasove kolonoskopija je neizbezna. Nemoj da te zamajavu upanim markerima u krvi kao sto je C reaktivni protein jer je to bzvz, reaguje tek na znatnu kolicinu upale i kod blazeg IBD-a nece pokazati uvecanje


zdravko77 je napisao:
Isao sam pre par dana kod drugog gastroenterologa, kažu da je najbolji u KG...

Pogledao je sve prethodne nalaze, krv, stolicu, rektosigmoidoskopiju, radio mi je UZ abdomena (sve OK, izuzev jako puno gasova!!!) i preporučio da ponovo uradim SE i CRP, pa u zavisnosti od rezultata eventualno totalnu kolonoskopiju, kako on reče, ponajviše zbog mog mira.... I da se javim za 10 dana.

Laboratoriju sam uradio odmah: SE 8/16 (ref. 10/20), CRP <8.0 (ref. <10.0), tako da verovatno neće biti potrebe za kolonoskopijom, jer kako reče on, uz dobre nalaze krvi i rektosigmoidoskopiju, on bi isključio svaki upalni proces u crevima....

Promenio mi je i terapiju: DuoBiotic 2x1, i Smecta 3x1 10 dana, uz ne prestrogu dijetu (bez mleka, alkohola, gaziranih pića...). I bez aktivnog uglja.

Ja se već evo 3 dana otada osećam osetno bolje, stolica 1x dnevno, formirana, manje gasova, što bih pripisao i novoj terapiji, ali i nestanku prevelikog straha od neke ozbiljnije bolesti... Jedino što me muči su ti hemoroidi na koje nisam navikao....

Moj zaključak (a delimično i njegov) je da je sve počelo tim prokletim klindamicinima, a da sam za nepopravljanje situacije i sam kriv, što zbog nedržanja dijete, što zbog stresova oko tog ispita, što zbog moje hipohondrije....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Uto Avg 17, 2010 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 5:51 pm
Postovi: 15
MACHINE je napisao:
Najbolji gastro? Ovo je vec za smejanje :))))

Tebi na ruku ide samo cinjenica da je rektosigmoidoskopija bila bez iregularnosti, ako je radjena biopsija tada. Ako nije radjena patohistologija ovo sto si radio nije nista.

Ja sam imao perfektnu krnu sliku, SE=2, CRP=1 negadivne prediktore za ulcerozni i Kron: ASCA, p-ANCA...pa ipak imam Krona. To iz krvi mozes slobodno da bacis u vodu.

Jedino merodavno sredstvo blisko kolonoskopiji jeste fecal calprotectin, i to ako se radi u referentnom centru...koliko znam samo par mesta u Srbiji radi. Ako nije radjena biopsija, imas kravarenje, retke stolice i gasove kolonoskopija je neizbezna. Nemoj da te zamajavu upanim markerima u krvi kao sto je C reaktivni protein jer je to bzvz, reaguje tek na znatnu kolicinu upale i kod blazeg IBD-a nece pokazati uvecanje






Nisam se dugo javljao, hteo sam malo bolje da propratim svoje stanje, tj. na šta reaguje crevo, odredjenu hranu, nervozu, na koje lekove itd...

U medjuvremenu sam uradio i Adler-Weber test na okultno krvarenje, i bio je negativan, što mi je umnogome učvrstilo odluku da ne idem na kolonoskopiju...

Stanje je manje više nepromenjeno, ima perioda kad se odlično osećam, a ima i onih drugih. Naročito u stresnim situacijama kakve sam imao npr. jutros, odmah kreće retka stolica uz bol u donjem delu koji nestaje sa defekacijom, doduše sa mnogo manje gasova nego ranije... I sada se to brzo zaustavlja, imam po 2-3 retke stolice najviše, i uz 1-2 kesice Smecte, to se zaustavi vrlo brzo...

Od lekova sam pio Rudakol 2 meseca sa kojim nije bilo nekog poboljšanja, pa sam prešao na Meteospasmyl koji mi je čini mi se bio najbolja terapija, uz probiotike i ksalol 1-2x1...Problem je što se pije najviše 4 nedelje pa ću neko vreme preći na iberogast...

I sad ne bi sve to mene toliko brinulo pošto je test na OK negativan, i gasovi su se osetno smanjili, da nije toga da mi kilaža mnogo varira...
Pre par dana sam došao s mora i izmerio se: 70 kg, a otišao sa 74... 'Ajde, možda je to za ovo letnje vreme i vrućine i normalno, promena klime 2x... I pre toga sam imao utisak da kad dobijem proliv, maltene, smršam za dan par kg, ali ih i vratim za par nedelja.

Da li je normalno za IBS da se gubi na kilaži? Ja zaista sa napadom proliva gubim apetit i ne mogu da jedem ni neko vreme nakon što prestane...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Ned Avg 22, 2010 5:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
molim da mi objasnite sta je to kolageni kolitis??????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa crevima
PostPoslato: Pet Sep 23, 2011 4:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 23, 2011 3:34 am
Postovi: 1
Kupio sam ESI Fermental, italijanski je ali nije MAX, pa me zanima da li ima razlike izmedju ovog koji sam kupio i tog koji je MAX??? Inace imam iritabilni kolon vec godinama pracen dijarejom, gasovima, sluzom u stolici i nadutoscu. Pocitao sam da je MASCHINE napisao da treba koristiti ESI Fermental MAX, zato sam ga i kupio ali tek sad posle par dana od kada ga pijem sam uvideo da na njemu nigde ne pise MAX. Ako ima neko neki savet za ove moje simptome nek se javi posto vidim da odavno niko nije pisao na ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: