Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: utrnule ruke
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 8:22 am
Postovi: 2
Malo sam cesljao forum, iaoko ima slicnih tema nekako ni jedna nije potpuno pokrila moj problem i zato sam otvorio novu temu.
Evo u cemu je problem:
U toku spavanja mi trnu ruke. Problem je sto se to desava pri bilo kom polozaju, tj na pocetku se desavalo kada spavam na strani dok se to u poslednjih pola godine pogorsalo i desava se i kad spavam na stomaku i na ledjima. Postoji samo jedan polozaj u kome mi ne trnu, a to je kada spavam na stomaku i glava mi je okrenuta ka levo. Da li da idem ko doktora zbog toga?. Nasao sam da treba da ojacam ramena i ledja i to i radim. Vec par meseci idem redovno u teretanu i cini mi se da mi je stanje jos gore (a snaga mi se povecala i upale su davno prosle). Kada spavam na ledjima cesto se probudim i primetim da su mi utrnule obe ruke. Na stomaku kada mi je glava ka desno, utrne mi leva ruka. Jedino naj polozaj na stomaku kada mi je glava na levo mi odgovara. Na strani vec dugo ne spavam jer mi tada uvek vrlo brzo utrnu ruke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: utrnule ruke
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 1:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Koliko imate godina i da li imate promene vratne kichme, tj da li ste se ikada obracali lekaru zbog bolova u vratu, ramenima...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: utrnule ruke
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 8:22 am
Postovi: 2
Imam 32 godine i nisam imao problema sa bolovima u kicmi niti u vratu ni ramenima. Mozda sam imao 1-2 puta "ukocen" vrat (kada sam lose spavao) ali to se nije desilo barem 3-4 godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: utrnule ruke
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 6:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Najbolje bi bilo da se obratite fizijatru, odete na pregled pa posle cemo videti.

Lichi na jedan simpatichan cervikalni sindrom, pochetak istog!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: utrnule ruke
PostPoslato: Uto Maj 25, 2010 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Da ne otvaram novu temu...
Na palcu i domalom prstu (kod zgloba), u razmaku od sedam dana, mi se desilo sledeće: prvo iskoči modra venica, iste sekunde kao da pukne, nastane ljubičasti krug, pa crveno i sutradan nestane. Kada mi se desilo na palcu, nisam se uplašila, pomislila sam da sam se udarila...ali već na drugom prstu, nije mi bilo svejedno.
Inače ruke su mi uvek ledene.
Pa ako je neko imao sličan problem ili nešto zna o ovome, molila bih da podeli samnom :).
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: