Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Uto Maj 04, 2010 2:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Postavljam temu za moju drugaricu,
njena beba (decak) ima dva meseca i od starta kaki na svakih 10 dana...ona ga doji, i ima konstantno od druge nedelje rodjenja grceve...i problem sa kakenjem...kad god treba da kaki, jako ga boli, a to se vidi po nemu jer sav prosto pozeleni od napinjanja...i jedva da nesto isprlja pelenu..pedijatri joj kazu da sve do 10 dana nema problema..ali njemu je konstantno tako...ona se dobro hrani i ne jede nista sto bi njemu moglo da prouzrokuje zatvor...kad kaki, to uzasno smrdi...daju mu cajeve za gasoce i poceli su sa cepicima, ali oni nisu dobri na duze...

Moj bebac je imao taj problem samo jednom, kad je posle dojenja poceo sa ne mlecnom hranom...ok, da mu se creva naviknu..ali ovaj malac, uh tesko mi da ga gledam kad pocne da se napinje...

da li je neko imao takvo iskustvo?

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Uto Maj 04, 2010 3:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moj bebac isto nije redovno kakio od rodjenja, pa ne znam sad bas tacno dokle, ali znam da isto tako pedijatri ne pridaju tome veliku paznju, jer kako kazu normalno je.Nama, je pomogla zasecerena kamilica, ali naravno samo dva puta dnevno cini mi se.Kuva se taj cajic sve dok se ne iskaki i onda kada redovno uspostavi ritam, vise mu se ne daje.Milsim da bi joj po tom pitanju dobar savet mogli dati iz halo bebe.Mi smo ardili tako, kasnije mu se to sve stabilizovalo.Mislim da sma ja jednom dnevno daval kamilicu sa malo secera, to me savetovala med.sestra iz porodilista.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 10:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Sa cerom sam par puta imala taj problem, ali hvala bogu svo ostalo vreme ima sasvim uredne dnevne stolice. Meni su ovde preporucili mlecni secer koji se doda malo melku i zaista je svaki put bez izuzetka pomoglo. A Verovatno ga ima i tu da se kupi....
Za tvrdu stolicu kod male dece (ne beba) pomaze sirup laktuloze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 10:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Nisam sigurna za tako mali uzrast, ali možda ne bi bilo loše uraditi test na toleranciju laktoze. Svakako ne može da škodi, raspitajte se u vezi s tim, samo sam dala ideju.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Ned Maj 09, 2010 11:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Jeste li sigurni da majka ne jede nesto sto uzrokuje ovaj problem?!
JA znam da sam ja puna tri meseca za rucak jela samo krompir na sve nacine. Verujte posle nekog vremena mi ga je bilo preko glave, ali sve u sluzbi deteta :D .
Za to vreme hvala Bogu nikada nije imala problem sa stolicom. CAk je bila i vise nego redovna. :)
Znaci, boranija ne, grasak ne, kupus ne, pasulj ne, cokolada ne, banana ne, pecenka ne, breskva ne, kikiriki ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 8:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Pa, ona mi tvrdi da se pravilno hrani...kad smo kod krompira, na primer, mene on JAKO naduva, pa je smetao i bebi...nisam ga jela u vreme dojenja...ne znam, ja sam joj rekla da vidi za hranu koja i njoj smeta, mozda ce smetati i bebanu...evo od kad sam postavila post..jos uvek kaki na 10 dana..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 9:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Pa stio ne probaju sa zaseceronom kamilicom, ja sam tako proterala mog bebca.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 1:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
dolce-vita je napisao:
Pa stio ne probaju sa zaseceronom kamilicom, ja sam tako proterala mog bebca.


"Proterala"!!!!! Bebu od dva meseca secerom!!!! Ne verujem sta citam. :o Stvarno.

Bebe koje samo sisaju, mogu da ne kake danima. Objasnjenje je da one svo majcino mleko apsolutno iskoriste, i da nema viskova za izbacivanje. Moja mladja cerka je u periodu od 3-5 meseci kakila na svakih sedam dana, recimo. U svim modernim udzbenicima stoji da za bebe vazi prvilo 7/7: mogu sedam puta dnevno da kake, a mogu i da ne kake sedam dana, sve je normalno.

Secer se nigde ne spominje kao sredstvo za "proterivanje"...

Mama bi svakako morala da poradi na svojoj ishrani, najpre da izbaci kravlje mleko, da da koristi sto vise mlecnih proizvoda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 3:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Ja takodje znam da za male bebe koje iskljucivo sisaju nema frke ako ne kake danima. Majcino mleko se apsorbuje 100%! Mojoj bebi se to desavalo i od pocetka nikad nije imao dve stolice dnevno, vec jednu u svakih nekoliko dana.

A to sto beba izgleda da se napreze... to su verovatno grcevi. Proci ce. Ne radi se o tvrdoj stolici, jer beba koja samo sisa ima meku stolicu kao senf.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 3:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Znam i ja to sve....ima on i grceve...i to sto se iskoristi majcino mleko u potpunosti...sve ok..jednostavno se cesto napreze i jadnicak se sav preznoji...nekako se sad i ona navikla da on jednostavno tako kaki..proci ce


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 11:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:18 pm
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Moj beban od 2-4meseca nije redovno kakio, na 5dana...Samo je sisao. To je noramlno, jer desava se da jednostavno njihova kaka u to vreme ne vrsi dovoljan pritisak na creva. Od 3.5meseca po savetu med, sestre davali smo mu kompot od sljiva i delovalo je, pa probajte obavezno, cim napuni 3-4 meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Pon Maj 24, 2010 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Kathy je napisao:
dolce-vita je napisao:
Pa stio ne probaju sa zaseceronom kamilicom, ja sam tako proterala mog bebca.


"Proterala"!!!!! Bebu od dva meseca secerom!!!! Ne verujem sta citam. :o Stvarno.

Ne verujem koliko je ova zena bukvalista, koliko je sklona imputiranju, i izvlacenju reci iz konteksta.Ali, ok lepa opcija IGNORE

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Uto Jul 06, 2010 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 05, 2010 1:40 pm
Postovi: 2
Ne brinite. Prosla sam kroz isto. Sve ce se srediti kad krene uvodjenje cvrste hrane, slobodno moze vec od 5. meseca. Pre toga moze neki sokic od jabuke, sljivice, sargarepe, kruske....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Pet Nov 18, 2011 3:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2011 3:24 am
Postovi: 1
Imam bebicu od 4 nedelje decaka :D Iskljucivo ga dojim ispravno se hranim nista od graska,pasulja,kupusa,cokolade itd nejedem ,sve do sad je imao redovnu stolicu,znaci posle svakog podoja kakio je sve do danas.Kad ga god presvlacim pelena gotovo da ni nije isprljana jedva nesto i da iskaki pa sam se zabrinula da li je to normalno.Molila bi za odgovor
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: beba od dva meseca ne kaki redovno
PostPoslato: Pet Nov 25, 2011 10:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
ivanadejanovic je napisao:
Imam bebicu od 4 nedelje decaka :D Iskljucivo ga dojim ispravno se hranim nista od graska,pasulja,kupusa,cokolade itd nejedem ,sve do sad je imao redovnu stolicu,znaci posle svakog podoja kakio je sve do danas.Kad ga god presvlacim pelena gotovo da ni nije isprljana jedva nesto i da iskaki pa sam se zabrinula da li je to normalno.Molila bi za odgovor
Hvala


Sve je u redu. Moj bebac od pocetka nije kakio svaki dan. Samo je dojen, a kakio je jednom na nekoliko dana. A rekli su mi kako beba OBAVEZNO kaki svaki cas, i po deset puta dnevno. E, pa to sa nama nije bio slucaj! :)

Samo smo ustedeli na pelenama.

Ne brini, sve je ok!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: