Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POcetna faza leukemije,ugrusakk na srcu,psihicki problemi
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 05, 2010 8:04 pm
Postovi: 4
Pozdrav,moja devojka ima pocetnu fazu leukemije..i ugrusak krvi u srcu,veliki ugrusak koji treba da se operise i na operaciji moze da umre,pokusace lekovima i injekcijama da se izleci,a ako ne ide na transplataciju srca,nedavno su joj rekli da ima slabo srce i da je jako riskantna operacija na njemu jer je imala neku opnu oko srca od koje srce nije moglo da dise..i tad je nesto probilo tu opnu i sad ovo...pod velikim je stresovima,porodica joj je rasulo,saznala je katastrofalne stvari o roditeljima,stalno su se svadjal..psihicki ili zdravstveno nznm ima neke napade cim se uzbudi ili uspanici ili ako je mnogo srecna...ali cesto je panika glavni problem apsoludno se izgubi i boli je u grudima i ne moze da dise,i mnogo je plashljiva...i psihicki joj se nesto desilo i primecuje svaki shum misli da je neko stalno prati..nije vodila racuna o ishrani godinama...ima 14 godina.. to mi je prenela sta su joj lekari rekli a i iz razgovora sa njom,slomljena je i fizicki i psihicki..bilokakva pomoc, sta ja da radim,kako je najbolje da joj pomognem,i kakve su shanse da se izvuce..?znam da je ovo premalo informacija verovatno ali ako neko moze ensto bar od prilike,jer ne znam ni kako da se ponasham ni sta da radim a ni kako da je najbolje motivisem,da joj skrenem misli.. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POcetna faza leukemije,ugrusakk na srcu,psihicki problemi
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 9:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ove informacije, nazalost, uopste nisu dovoljne da bih vam mogao nesto reci...
vazno je da kazete koja vrsta leukemije, i koja srcana mana su u pitanju?

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POcetna faza leukemije,ugrusakk na srcu,psihicki problemi
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 05, 2010 8:04 pm
Postovi: 4
sve sto znam je da je pocetna faza,danas su joj stigli rezultati...i to su joj rekli,nista vise joj nisu rekli,ili ona meni nije :/ pre rezultata su sumljali na emboliju,hemofiliju i leukemiju..pre oko 2 meseca joj se neka opna oko srca prosirila i sprecavala je da srce normalno dishe i postojala je mogucnost da se srce ugushi zbog te opne,i onda je nesto probilo tu opnu,a sada su joj rekli da ima neki krvni ugrusak u srcu koji mora da operise..jer sprecava srce da normalno radi,a tad kad su joj snjimali (pre 2 meseca) to za tu opnu oko srca rekli su joj da joj se srce slabo i da je rizicno da joj operacijom odstrane tu opnu...trazio sam na netu,ali ne znam koj ej tip ni u kom smeru da trazim...po mom mishljenju je najbolje prirodnim putem,pricam joj da se hrani zdravo ejr zdrava i raznosvrsna ishrana moze da pobedi svaku bolest :/ najveci mi je problem sto ne znam sta da radim kad se uspanichi i ima taj napad,ti napadi su joj bili blazi sad se skroz izgubi..pije neke sedative za smirenje ksolol tako nesto..i jos tucu lekova za srce sto meni ne deluje bash dobro..svi ti lekovi se meshaju,jos ona ima neke lekove da popije kad joj nije dobro a sumljam da ih uzima tako na svoju ruku...mnogo je depresivna,kako uneti osobi u takvoj situaciji nade i samopuzdanja,veru u sebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POcetna faza leukemije,ugrusakk na srcu,psihicki problemi
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 11:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
previse si zbunjen druze,a ko i ne bi bio posle ovakivh dijagnoza...najbolje psotupati u ovakvim situacijama je kroz salu,zezanje...tako ce se problemi zaboraviti...ja nisam lekar,ni psiholog,samo sam prosao kroz slican problem,doduse sa druge strane...nije bitno,moramo znati i od cega boluje,koje su tacne dijagnoze,neku otpusnu listu da kopiras ili tako nesto...nece se sve izleciti prirodnim putem,barem ja tako mislim...ako joj je srce slabo,po nekoj logici,slabo je i za hemioterapije,tako da je to prvi korak ka njenom ozdravljenju,da se to u srcu sredi...nisam najbolje razumeo,da li se radi o trombu,ili posebnom ugrusku?i gde je ona,jel kod kuce,u bolnici?ne valja da bude takvo stanje kod kuce,da su svi na 300 strana,time se nista ne postize...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POcetna faza leukemije,ugrusakk na srcu,psihicki problemi
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 11:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
u kojoj bolnici se nalazi devojka?

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POcetna faza leukemije,ugrusakk na srcu,psihicki problemi
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 05, 2010 8:04 pm
Postovi: 4
Nije u bolnici kod kuce je :/ pitao sam je da mi da da isfotokopiram te rezultate i sve to sto je dobila,rekla mi je da ce da pogleda gde joj je mama stavila pa ako moze da mi da,skeniracu i poslati na PM...,dolazi joj psihijatar,i doktorka u vezi srca,prate kako stvari stoje sa time,cesto je isla na snjimanja neka i preglede ,juce smo pricali bash dugo,i do sad ona njima nije pricala sve,mnoge stvari je precutala umesto da im kaze sve otvoreno,a ne da krije od njih sto ne razumem zasto radi..pre par sati joj je pozlilo u skoli i otisla je kuci i primila neku inekciju i sad spava..nznmni zasto toliko hoce da niko od njenog drustva ne primeti,samo njena najbolja drugarica zna,a u skoli ej stalno osamucena od lekova,opet bi trebalo da odmara kuci.. :/
imam osecaj da ce da bude bolje,obecala mi je da ce da kaze psihijatru za snove koje sanja,i sve svadje koje je imala,sve dogadjaje koji su je potresli mnogo u zivotu,i da prica sa njom o tome..a i doktorki da kaze sve iskreno kakve napade ima kad ih ima,o cemu razmishlja pa se uzbudi i dodje do toga i o cemu razmishlja tad kad ima napad,uzdam se u njeno obecanje..a posle ce oni znati sta dalje,ipak su strucni za to..bar ja nznm sta bih ja mogao tu jos da uradim..sem da nastavim sa shalama ne vezanim za to,i sa tim nabedjivanjem da im ne precutkuje..Slavko_slavko u pravu si,i ja to msm ali sta ja tu mogu kad ona nece da bude u bolinici..nabedjivao sam je dugo da joj je bolje da se posveti tome,jer zdravlje ne moze da ceka a za sve ostalo iam vremena...da odlezi kolko treba dok se izleci i dok joj sve dodje u normu i onda ce imati vremena za sve ostalo jer se ovako muci,al ona :ne necu u bolnicu..jos bih bio siguran jer bi tamo vodili racuna ljudi o njoj, ovako mi je nekako nesigurno.. :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POcetna faza leukemije,ugrusakk na srcu,psihicki problemi
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 2:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
mladene,
iz svega sto si ispricao radi se o tezem psihijatrijskom oboljenju! te godine su otprilike tipicne za pocetak shizofrenije.
(zene ne mogu bolovati od hemofilije!!!, da ne idem tacku po tacku - samo cu ti reci da deca koja boluju od leukemije borave u bolnici i dobijaju lekove - hemioterapiju)
ovde se najverovatnije radi, kao sto rekoh o teskom psihickom poremecaju i ti joj ne mozes pomoci!

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POcetna faza leukemije,ugrusakk na srcu,psihicki problemi
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 05, 2010 8:04 pm
Postovi: 4
Pije dosta lekova,kad budem saznao preciznije poslacu..nznm bar cu da pokusam nekako da joj pomognem,ne mogu da je ostavim tek tako :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POcetna faza leukemije,ugrusakk na srcu,psihicki problemi
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 7:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Prilichno zbunjivo pishete, i zaparvo i ne znate pravu dijagnozu osobe koja boluje! Osoba sa dijagnozom koju vi pominjete nikako ne bi bila kod kuce sada vec hospitalizovana i pod budnim okom lekara!

Za sada podseca sve na oboljenje na koje sumnja drbgd, tako da nema svrhe da nastavljamo dalje dok vi ne saznate tachnu dijagnozu i ako se potvrdi nasha sumnja onda svakako psihichka pomoc nije vas posao vec posao struchnjaka psihijatara!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POcetna faza leukemije,ugrusakk na srcu,psihicki problemi
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 9:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
sve je i meni to sumnjivo...koliko moras biti blesav da dete sa ugruskom krvi u srcu posaljes kuci...nema teorije osim da su oni odbili lecenje a to mi bas i ne ide u glavu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: