Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: policisticni jajnici
PostPoslato: Ned Maj 02, 2010 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 02, 2010 10:39 am
Postovi: 1
Postovani,
imam sledeci problem:
Od 19.godine imam nererdovne menstruacije i kontatovan mi je sindrom policisticnih jajnika. Mentruacije sam dobijala tako sto sam tri meseca imala, pa onda pauza tri meseca,pa onda opet tri meseca imam i tako u krug. Ginekolog je uradio ultrazvuk i i hormonski status. Imala sam snizen progesteron i jos jedan hormon nije bio u redu,ali posto mi sad nalazi nisu trenutno tu,ne mogu tacno reci koji. Uglavnom,na osnovu svih simptoma koji prate policisticne jajnike, povecana maljavost,problemi sa licem,masna koza,gojaznost,ustanovljeni su mi policisticni jajnici. Jajnici su mi bili dosta uvecani i oba policisticna. Na osnovu toga,posto jos nisam zelela trudnocu,lekar mi je prepisao Diane 35 i to sam pila 6 meseci. Za to vreme je menstruacija dolazila tacno u dan,medjutim nakon prestanka uzimanja Diane 35,vratile su se neredovne menstruacije. Posto sam morala da promenim lekara,nastavila sam lecenje kod drugog. On mi je sad uradio ultra zvuk i dao istu dijagnozu.Jajnici uvecani desni ovarijum 34 puta 22 mm i levi ovarijum 33 puta 23 mm.Endometrijum debljine 5 mm,uterus dimenzija 53 puta 26 puta 32 mm. Na osnovu svega,a posto nisam dobila menstruaciju vec tri meseca,dao mi je Lutestrol,tri injekcije,i sad cekam da dobijem. Po njegovoj prici sam zakljucila da ce mi dati Jasmin kontraceptivne pilule,pa ce onda videti dalje.
Da li je ovakvo lecenje u redu? Malo sam uplasena!
A nisam rekla da sam u braku od skoro,par meseci i da bi nakon te terapije hteli bebu!
Molim vas za pomoc i koristan savet!
Unpred zahvalna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: policisticni jajnici
PostPoslato: Ned Maj 02, 2010 5:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
moje iskustvo je da se lecenjem policisticnih jajnika najbolje bave endokrinolozi! sveobuhvatnije shvataju ovaj problem, i bolje ga lece!
ne bi bilo lose da zakazete pregled endokrinologa u nekom od vecih centara

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: policisticni jajnici
PostPoslato: Pet Jul 02, 2010 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 02, 2010 9:33 pm
Postovi: 1
Mene, da vam iskreno kažem, jako plaše sve informacije koje sam do sada čula o policističnim jajnicima. Moj problem jeste i povišena telesna težina i pojačana, nesnosno pojačana, maljavost, a što me najviše zabrinjava sve slabije i sve neredovnije menstruacije. Nikad nisam imala redovam ciklus ustvari menstruacija mi se javljala na svakih 35-40 dana. Pre 7 godina sam rodila, a maljavost na bradi mi se počela javljti i pre prve trdnoće. Sada bih volela da rodim još jedno dete ali sam počela da sumnjam, čitajući po netu, da imam neki problem sa jajnicima jer imam sve simptome. Molim nekog ko je bolje upućen u ovu temetiku ili nekog doktora me savetuje kome prvo da se obratim jer vidim da je ovo vrlo kompleksan problem. Unapred se puno zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: policisticni jajnici
PostPoslato: Pet Jul 16, 2010 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 16, 2010 4:52 pm
Postovi: 2
Njabolje bi bilo da odes na ultrazvucni pregled kod ginekologa, jer ce doktor tako zakljuciti imas li sindrom policisticnih jajnika jer sindrom i policisticni jajnici nisu isto. Kod sindroma se javlja pojacana maljavost, akne, opadanje kose...
A njih je najbolje da leci endokrinolog jer su hormoni ipak njegova struka.
Ja imam sindrom policisticnih jajnika koje mi je ginekolog ustanovio i nakon toga me uputio kod endokrinologa.
Bas juce sam radila analize hormona i sada cekam da me pozove da procitamo rezultate i da mi odredi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: policisticni jajnici
PostPoslato: Pet Jul 16, 2010 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 16, 2010 4:52 pm
Postovi: 2
terapiju...
Slucajno sam poslala nedovrsenu poruku :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: