Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Čet Mar 11, 2010 3:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 11, 2010 3:00 am
Postovi: 5
Veceras sam se registrovao na Vasem sajtu tako da sam nov .

Imam jedan problem sto se tice koze ako mozete da Mi resite?
Taj problem se sastoji od crvenila koji mi se pojavi na kozi u vidu nekog kruzica .Unutaj crvenila kao da koza puca i pravi se rana.Pa sam hteo Vas savet sta da radim?Inace to crvenilo se ispoljava kada obucem neku stvar u vidu dzempera ,duksa majce itd.Pokusavam da odecu koju inace perem ne stavljam mnogo praska i ne koristim svakojake praskove za pranje odece.Problem je u tome sto odecu iznosim preko dana i kad je skinem pojavi se neko crvenilo na kozi gde pokusavam da mazem pojedinim mastima koje kupim u apoteci.Kao na primer Saljicev-Mel-op,Alojine preparate za kozu,Flugocit itd.Da li mozete da Mi preporucite sta da uzimam od preparata za takav vid alergije koja mi se pojavljuje.U pocetku mi se pojavljivalo crvenilo na celu pa Ja malo dodam sa ceprkanjem ili cackanjem i napravim ranu.Namazem i ona se svremenom povuce.Sada Mi se pojavljije na rukama crvenilo i puca Mi koza .Ne svrbi me ali me iritira kada pogledam da li se povukla ili nije.Nisam imao vremena za koznog pa sam Vas nasao na sajtu.
Unapred Vam se zahvaljujem i nadam se da cete Mi resiti problem!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Čet Mar 11, 2010 4:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2010 1:10 am
Postovi: 60
Da li su te promene na kozi koje imas u vidu crvenih pecata,da li su suve,i koliko cesto ti se to desava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Čet Mar 11, 2010 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 11, 2010 3:00 am
Postovi: 5
Jesu crvene boje kao kad ugasis cigaru tako izgleda.Danas sam bio kod koznog dala Mi je HLORAMFENIKOL I JOD PA da za 5 dana da se javim.Jako cudno Mi se desava.Na primer par puta u nekoliko meseci napravi se cvor na celu Ja malo stiskam i dako napravi se rana koja bude nedelju dana.Mazem ih sa gelom mesano na biljnim preparatima .
Sad Mi se pre dve nedelje samo pojavi crvenilo na pojedinim delovima tela .Ja namazem ali nikako da se povuce.Dodje suvo .Sve Mislim da stavljam previse praska na odecu koju perem i da mi prilikom nosenja te odece to se odjednom pojavi i tako Mi je malo odvratno!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 12:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2010 1:10 am
Postovi: 60
Prvo,sta ti je dermatolog rekao,tj. koja je dijagnoza?Drugo,kako mislis "kao cigaretu kad ugasis",da li to izgleda kao rana?Ako je u pitanju samo crvenilo koze bez ispupcenja i rana onda je to nesto drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 3:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 11, 2010 3:00 am
Postovi: 5
mozes mi poslati email da ti posaljem slike?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 12:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pobogu, ne saljite slike mailovima ljudima koji nisu vas lekar, nemojte se izmotavati i ponashati kao dete vec se obratite dermatologu i alergologu ako bude potrebno!

Ne pravite paniku sami sebi bez potrebe, svaka osoba na ovom svetu ima alergije s vrmeena na vreme i promene na kozi posebno prilikom menjanja vremenskih prilika, promene ishrane, promene okoline u kojoj zivi, promene lekova koje pije, voca koje jede, promena posla i nachina zivota moze dovesti do pojave alergije.

To shto se opisaliizgleda kao atopichni dermatitis koji ako ne lechite lokalnim kremama i gelovima icice smaou pogorshanje, zato se obratite dermatologu, otidjite na pregled, ne pravite planinu od brda i od lekara cete dobiti kremu i savete vezano za tegobe koje imate!

Ovo je forum, internet javni i otvoreni servis za pomoc ljudima a ne lekarska ordinacija.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 11, 2010 3:00 am
Postovi: 5
Pogreska kolega !!

Te strane si u pravu ali sam poslao sliku koleginici da vidi o cemu se radi!!!

Niko ovde ne pravi dramu daleko od toga samo sam slikom nije me stid pokazao o cemu se radi.Pa ni Ti ne mozes da kad Ti posaljem sliku da utvrdis tacno staje i o cemu se radi.Trazio sam samo savet u slucaju da je upoznata oko toga da mi preporuci sta da koristim.Ova tema nema u opste neke druge namene stetne.Samo mozemo da budemo od koristi i svaki savet je od koristi zar ne?

Izvini drugar potrebna je svaka pomoc .Ja ne dramaturgiram !!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Malo se smirite pa onda pisite!

Ne znam samo gde ste videli da sam ja kolega i mushkog roda...

Josh jednom, obratite se dermatologu, dobicete neophodne kreme i savete, preko interneta se necete izlechiti!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 2:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2010 1:10 am
Postovi: 60
Koliko sam upoznata decko je vec bio kod dermatologa i dobio terapiju.A sigurno da niko ne moze ovde da postavlja dijagnoze,moze samo da pretpostavlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 11, 2010 3:00 am
Postovi: 5
tamaraft je napisao:
Malo se smirite pa onda pisite!

Ne znam samo gde ste videli da sam ja kolega i mushkog roda...

Josh jednom, obratite se dermatologu, dobicete neophodne kreme i savete, preko interneta se necete izlechiti!



tamara :

Danas sam bio kod koznog dala Mi je HLORAMFENIKOL I JOD PA da za 5 dana da se javim.

Dala Mi je PALITREX DA PIJEM 2X2.Pitala me je da li sam alergican na lekove

Napisala recept i da se javim za 5 dana.

Ako je problem u slici :x sto sam poslao okej ne razumem !!!

Nema potrebe da se pravi drama!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 4:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sto znachi da imate infekciju koze a ne alergiju, pijte lekove po pravilu i mazite shto chesce kremama, da se svrab ne bi pojachavao i infekcija shirila!

Niste napisali koliko imate godina i da li je ovo prvi put da su se javile ovakve promene na kozi,?
Da li su primene koncentrisane oko zglobova, ili po celom telu?
Da li inache koristite neke lekove zbog nekog drugog oboljenja?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergija na kozi!!!!!!!!11
PostPoslato: Pet Mar 12, 2010 6:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2010 1:10 am
Postovi: 60
Ja sam videla slike,i meni to lici na ekcem...decko je rekao da je i njegova majka imala problema sa istim,pa je vrlo moguce da ima genetske predispozicije.No,problem je sto je on to pokusavao da 'iscedi" pa je napravio ranu. :o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: