Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Čet Feb 25, 2010 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2010 3:20 pm
Postovi: 14
todora je napisao:
pogledajte pp poruke


ja nemam nijednu poruku, meni ste poslali?
Operacija je obavljena u drzavnoj bolnici.

zbog dugog oporavka i uopste licnog dozivljaja savetujem sve devojke i zene sa ovim problemom da se sto vise angazuju na dobijanju informacija o MRgFus zahvatu. Za pocetak klinika u Dahau:
http://www.mrgfus.de/en/index.php

ja ne mogu da prezalim sto smo toliko zaostali pa da se ne moze od nasih lekara saznati nesto o tome, ali sta da radimo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Čet Feb 25, 2010 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 29, 2008 7:18 am
Postovi: 12
Molila bih nekog od ginekologa da posavetuje sta preduzeti u mom slucaju.

Imam 30 godina, nisam radjala. Menstruacije uredne, na 28 dana. Miom u fundusu (kuglmiom) otkriven pri rutinskom pregledu, nikakve simptome ovde pominjane nemam. Po lokaciji intramuralno-subserozni, 50X55mm. Pokazuje znake nekroze i kalcifikacije (sta to znaci?). Takodje mi kazu da imam suspektan polip u kavumu, 9X4. Niko mi nije potvrdio da stvarno postoji polip, vec samo "nazire se iz cervikalnog kanala", kao neki nabor, jedna doktorka je rekla i da on moze da se istopi, pa mu ne treba pridavati znacaj.

Ostali nalaz: uterus indiferentan, 85X48X55, endometrijum 9,2, adnexa slobodna, douglas slobodan, PA II, VS II, negativni brisevi na mycopl., ureapl. i chl., svi reproduktivni hormoni u granicama normale.

Probala sam sa cajevima, ali nema vajde (doktori odmahuju glavom, kao nema sanse da kod mene deluju kad mi hormoni rade "200 na sat"). Moj miom naraste po vise od 1mm mesecno. Doduse, onaj caj od 150 evra sto se reklamira po svim novinama nisam probala.

Nalazim se u ogromnoj dilemi, da li nesto preduzeti sada ili cekati? Koji vid intervencije, na kojoj klinici, kod kog lekara?


P.S. Zamolila bih i za iskustva pacijentkinja koje su se podvrgle operaciji, dragocena bi bila iskustva onih koje su bile u mojoj situaciji, da im je otkriven miom, a da prethodno nisu ostajale u drugom stanju (ako ih ima, jer vidim po internetu da se miomi uglavnom srecu kod zena starijih od mene, koje vec imaju decu), posto mi je sada u ovom ocaju kada treba da prelomim svaka informacija dobrodosla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Pon Mar 01, 2010 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2010 3:20 pm
Postovi: 14
posto se na ovu temu ovde tesko dobijaju odgovori napisacu ti svoje laicko misljenje (nisam ginekolog) na bazi iskustva.

intramularno-subzerozni miom znaci da se on pojavio na zidu materice, sto je bolje nego da je submukozni koji se pojavljuje u njenoj unutrasnjosti. Sama pozicija ne ugrozava direktno rast ploda, medjutim njegova velicina moze, a i ne mora u tvom slucaju uzrokovati odredjene probleme u trudnoci. Najbitnije je da nesto PREDUZMES a nikako ne cekas sa resavanjem problema. Verovatno ce ti odrediti prokrvljenost tog mioma na osnovu cega se ce utvrditi da li on i koliko raste, ili ne. Ukoliko raste operacija je verovatno neophodna, mada je i njegova velicina trenutno tu negde na granici odluke da li ici na operaciju ili ne.

Najbitnije je da potrazis vise od jednog misljenja i onda odlucis. Sama operacija nije teska, ali je oporavak dug. Postoji i laparaskopski vid uklanjanja mioma gde preko male rupice na stomaku se to izvadi bez duzeg oporavka, ali u tvom slucaju to uopste nije preporucljivo zbog njegove velicine i kasnijih komplikacija u trudnoci.

Postoji i najnovija bezbolna MrGFus metoda u Nemackoj medjutim u Srbiji nisam mogao da dodjem do nekih kvalitetnijih informacija, vec su sve sa interneta.

Uglavnom ne cekaj sa tim vec poseti nekoliko ginekologa sto drzavnih (Narodni Front) sto privatnih i posavetuj se sa njima kako ces to da resis, jer njihova pozicija, velicina, rast, i eventualni problemi koji prave odredjuju njihov dalji tretman a to ti niko ovde nece bolje pomoci od ginekologa koji ce obaviti ultrazvucni pregled.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 6:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Ja sam probala caj Viktory(mislim da se tako zove).To je caj koji se i pije a i prave se sedece kupke.Sve sam to primenjivala mesec i po dana i ...naravno....nista.Sve je ostalo po starom a miom jos postoji.Nemoj bacati novac a mislim da ga i dalje uveliko reklamiraju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Ja sam moj partila 15 godina.Bio je 2cm pa je rastao do 8 koliko je sada i nisam ga operisala.Bojala sam se i tako do dan danas.Dokle cumne znam.Kako mislite da se odredjuje prokrvllenost mioma?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Pon Mar 08, 2010 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2010 3:20 pm
Postovi: 14
Mislim da se utvrdjuje preko snimka, nije nista bolno. Ako ste zavrsili sa radjanjem ili nemate nameru da radjate miomi se ne diraju dok ne prave probleme u svakodnevnom funkcionisanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Sre Mar 10, 2010 9:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Jesam zavrsila ali mi je zbog njega bilo neizvesno da li da radjam jos i ..odustala sam a nije trebalo.Posle porodjaja odstraniti ga i ..gotovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Čet Mar 11, 2010 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2010 3:20 pm
Postovi: 14
Nekog striktnog pravila nema, u zavisnosti od lokacije, rasta i trenutne velicine ginekolog daje savet da li ulaziti u trudnocu sa miomom, ili ga je potrebno prvo odstraniti. Ako ste zavrsili sa radjanjem a miom ne pravi probleme verovatno ga ne bi trebalo dirati osim ako znatno raste. U tim slucajevima odredjeni ginekolozi savetuju i potpuno vadjenje materice jer je svoju funkciju izvrsila a miomi imaju tendenciju vracanja kod trecine zena. I u tom slucaju nekog striktnog pravila nema....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 10:00 am
Postovi: 4
alternativna metoda
400 gr rena izrendati i staviti u 1,5 L belog vina. Posle 24 sata procediti
i svako jutro piti po rakijsku casicu na prazan stomak. Drzati u frizideru.
Ove koje sam probala , ne prenosim jer kod mene nisu imali efekat.
Moj miom je bio submukozni. U junu prosle godine sam morala hiruski da ga odstranim.
Kad se pojavio, posle postupka VTO bio je velicine 0,9mm a kad je bio za operaciju 4cm, za 4 godine.
Nisam radjala i morao je napolje. Operacija je bila u Visegradskoj. Sve preporuke za dr. Ljilju Mirkovic.
Strucna, pedantna, posvecena, vodi racuna o svojim pacijentima.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Sub Mar 13, 2010 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 29, 2008 7:18 am
Postovi: 12
Pogledacu ovaj link, hvala.
Bila sam u Visegradskoj, na VMA, u dve privatne ordinacije i u DZ. U dijagnozi se svi slazu (da imam poveliki miom, a mozda i polip), ali kad se dodje do teme "da li nesto preduzeti ili ne", odgovori idu od "ni pod razno" jer tako nastaju priraslice koje mogu ometati zacece i trudnocu, do "sto pre ukloniti", ali uz veliki rizik, u fazonu da ce retko koji lekar uopste uzeti na sebe tu odgovornost da operaciju izvrsi na zeni koja nije radjala, i to taj mora da bude ekstra strucnjak i ekstra iskusan i proveren.

Zbog dileme oko ovako delikatne stvari sam i napisala post, prateci uputstva kako se postavljaju pitanja na ginekologiji, iznela sam ceo svoj nalaz, sve u nadi da cu cuti jos neki argument "za" ili "protiv" intervencije. Dragoceno je cuti svako iskustvo.

Mozda imate da preporucite nekog sa Fronta? Koje su sanse da se dodje do cuvenog dr Stanojevica?

Sto se cajeva tice, sad pijem zmijino mleko :roll: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Pon Jun 14, 2010 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 14, 2010 2:04 pm
Postovi: 1
Helena, meni je pronadjen submukozni miom tacnije tri komada najveci oko 6.5 cm sa 34 godine kad sam odlucila da rodim. Godinu dana sam pila neki caj sa herbateke i hranila se makrobioticki ali stanje je ostalo nepromenjeno. Nakon toga sam operisana klasicno jer je to po recima lekara bio jedini nacin da ostanem trudna. Rizik postoji od gubitka materice ali je minimalan. Sve je proslo u redu, operacija je teska, teza od CR ali nakon devet meseci od operacije ja zatrudnila i rodila svoje prvo dete. Plus je i moj muz je usput imao problem sa spermicima (slaba pokretljivost). Bitno je da ti neko preporuci dobrog hirurga koji se time bavi, ja nisam iz BG pa ti ne mogu nikoga preporuciti. Srecno i nadam se da ces ovo procitati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Pon Jun 14, 2010 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2006 5:16 pm
Postovi: 21
Do dr STANOJEVICA mozete doci u frontu ili u Medikal centru, privatno.Meni je uradio miomaktomiju i spasao matericu a bilo je jako puno mioma, najveci 11cm.Ne odustajta i drzite se!!Prof Stanojevic je izuzetan i hvala Bogu da postoji!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Sub Jun 22, 2013 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 4:24 pm
Postovi: 3
Najpre, hvala svima koji su pisali o MRgFUS metodi. Ja sam našla još jednu bolnicu u Beču, pa sad čekam njihov odgovor.
http://www.barmherzige-brueder.at/site/ ... 28108.html i rešila sam da odem, samo posle konsultecija sa ginekolozima u Srbiji.
Moj miom je 10x11cm, ali mi još nije utvrđen tip. Idem sledeće nedelje u NS kod prof Ćurčića, pa ćemo videti njegovo mišljenje.
Inače bih volelela i bila bih jako zahvalna kada bi mi doktor odgovorio: koliko je ta metoda pouzdana? da li ostaju posledice i može li se ostati u drugom stanju? da li se oštećuje materica i koliko vremena joj treba da zaraste?
Inače, porodila sam se u 25.ned i beba nije preživela. Nešto ovako još jednom ne bih preživela. Imala sam jaku infekciju i verovatno je to bio uzrok preranog porođaja. Pre trudnoće je miom bio oko 5cm, i lako sam ostala u drugom stanju, ali mi sada deformiše matericu.
Kako doći do prof Stanojevića?
Hvala svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 4:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 4:24 pm
Postovi: 3
Hvala, ali ja idem iz Srbije u Nemačku, a ne iz Nemačke u Srbiju. Stupila sam u kontakt sa ljudima iz klinike u Dachau, ali su mi potrebna iskustva. Još uvek nisam našla u Srbiji ni jednog doktora koji je uopšte čuo za to, a tek da zna nešto o toj metodi. Ne mogu da nađem ni MR sa visokom rezolucijom, pa sam poslala cd sa obične. Ako me budu primili, odoh...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: miomi u materici
PostPoslato: Sub Maj 17, 2014 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 4:24 pm
Postovi: 3
Nadam se da ću ovim nekom pomoći... ja sam išla na embolizaciju ogormnog mioma u Osjek, u državnu bolnicu kod dr Rubina, i za sada se polako smanjuje. Zahvat košta oko 1700e, i radi se u lokalnoj anesteziji. Eto, meni je ovaj forum pomogao sa mrgfus metodom, pa osećam obavezu :) svima srećno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: