Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ne mogu da mi odrede terapiju posto neznaju sta mi je.
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2010 10:16 pm
Postovi: 1
Postovani,

Imam 27 godina, i radim kao magacioner u privatnoj firmi

Odprilike pre 3 meseca sam imao blagu temperaturu koja i dalje traje. Temperatura se javlja u popodnevnim casovima (izmedju 2 i 6 popodne pocinje i traje do odprilike 12 nocu). Temperatura se krece izmedju 37 i 37.6 retko kad 37.7 ko danas.
Uz temperaturu mi se u pocetku (jedno prvih mesec dana) javljalo i povremeno drhtanje misica (ne postoji specificni misic, nekad je neki nozni misic nekad je na ruci itd), nemiran stomak i predeo grudi (kao nervoza u stomaku i grudima), trnjenje u donjim predelima obe sake (zajedno sa malim prstom), trnjenje laktova koje mi se izgleda javljalo kada je temperatura pocinjala da raste, jako i brzo lupanje srca . Posle mesec dana se to izgubilo ali ne i temperatura.
Trenutan problem koji mi se javio uz temperaturu je vrtoglavica (koja ponekad zna da bude bas jaka), gubitak snage u nogama, zanosenje na desnu stranu tokom hodanja i bol glave koji je zanemarljiv i koji se skoro i ne javlja.

Prvih mesec dana kojih sam proveo na bolovanju doktorka mi je rekla da je u pitanju unutrasnji herpes (mada nije imala nikakvih rezultata koji ukazuju na to), to jest virusi iz vazduha koji nalete u odredjeno vreme. Rekla mi je da se vratim na poso ukinula mi bolovanje i rekla da ne obracam paznju na temperaturu, prepisala mi antibiotik ili vec neki lek koji je i antibiotik i leci herpes.
Terapija nije pomogla posto su me nekoliko nedelja dovezli sa posla do doma zdravlja sa ogromnom vrtoglavicom i gubitkom daha od kojih mi se cinilo da cu da se onesvestim, i normalno temperaturom. Data mi je inekcija za smirenje koja mi i nije pomogla posto sam se smirio tek uvece kada je spala temperatura.


Od analiza mi je radnjeno

EKG 3x. sve je bilo normalno.
ATD Snimak Pluca 2x, merenje kiseonika u krvi. Sve normalno osim pojacanih linija od cigareta.
Higijenski zavod 2x bris grla i nosa. nisu izolovane bakterije.
Eho abdomena sve u redu.
Laboratorija u vise navrata za mokracu, viruse, krvnu sliku, alergiju, imunitet i najverovatnije jos 2-3 analize za koje se vise i ne secam zasta su bile. Starije analize sve u redu osim povisene masnoce u krvi i alergije na "popino prase I" "Prasina I". Zadnja analiza od pre nedelju dana uvecan broj crvenih i belih krvnih zrnaca uz povecanu masnocu.
Orl za grlo i uvo sam radio takodje pre nedelju dana. Crveno grlo, nema naznake od infekcije uveta da bih gubio ravnotezu i imao vrtoglavocu.
Psihijatar me je isterao iz kancelarije i reko da mi doktorka nije normalna sto me je poslala sa uputom kod njega zato jer se na zadnjoj analizi krvi i izvestaju sa Orl-a vidi da mi stvarno nije dobro. Iskreno na kraju sam i ja pomislio da nije sve na psihickoj bazi ali onda sam se setio da sam pre mesec dana pre problema bio na odmoru gde sam se fenomenalno proveo, znaci nisam bio u nikakvoj depresiji sto je i psihijatar sam zakljucio.
Najverovatnije sam zaboravio nesto da nabrojim posto imam toliko mnogo papirologije (analiza) da i sam neznam kada idem gde sta treba kom doktoru da dam.
Antibijotici nisu pomogli a i doktorka mi je rekla da prestanem da ih pijem dok ne vidi sta mi je.
Doktorka je nastavila da mi daje upute za analize ali do sada bez uspeha da pronadje problem idalje tvrdeci da je to od virusa iz vazduha i kao da ce da me posalje na vakcinisanje sto se jos nije desilo mada bih iskreno voleo da se to desi ako mi to resi problem.

Trenutno cekam analize iz:
Higijenski zavod na bris grla i nosa na gljivice, kao i test krvi na viruse i strane organizme.
Sutra radim ponovo laboratoriju za krvna zrnca. (tolko su mi krvi izvadili za tri meseca da mogu da me stave na listu davaoca krvi na ne placam kod svakog po 50 DIN. )
Cekam da me pozovu iz ATDa posto je odande doktorka rekla da bi bilo pozeljno da mi urade test na tuberkulozu cim se sakupi dovoljni broj pacijenata.
Zubi nisu u pitanju posto sam se i zubaru obratio nebi li on naso neki problem.
Treba da ponovo idem infektologu da bi mi reko (to jest mojoj doktorki) sta dalje.

Vec polako gubim zivce u vezi svega ovoga a stanje mi se ne menja a cak se mozda i pogorsava a niko mi ne prepisuje nikakvu terapiju tako da sam doso u situaciju da trazim misljenje od nekog drugog osim moje doktorke.

Molim vas za vas savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mi odrede terapiju posto neznaju sta mi je.
PostPoslato: Sre Feb 24, 2010 11:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
A šta kaže neurolog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mi odrede terapiju posto neznaju sta mi je.
PostPoslato: Sre Feb 24, 2010 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Uradi imunoloske pretrage,mozda je upitanju neka autoimina bolest :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: