Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bolovi u krstima
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Sta je najdelotvornije kod bolova u "krstima" i duzeg ukocenja?Koji lek ili mast su najbolji?Mirovanje ili vezbe?Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u krstima
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 10:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
gogi999 je napisao:
Sta je najdelotvornije kod bolova u "krstima" i duzeg ukocenja?Koji lek ili mast su najbolji?Mirovanje ili vezbe?Hvala.


konjski gel,zeleni.......mazi sa tim,deluje,provereno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u krstima
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 10:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Mirovanje a po prestanku bola obavezno se javite terapeutu da vam se pokazu vezbe kojim cete jachati mishice ledja i trbuha i sprechiti ponovnu pojavu bolova!

Od lokalnih anestetskih krema mozete koristiti Tedonal, Deep relief, kreme sa kamforom, ili Aloe losion, crveni ako imate mogucnost da dodjete to njega, a konjski gel jedino crveni i to u fazi kada bol prodje, zeleni i plavi su slabog uchinka kod ovih stanja!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u krstima
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 7:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Meni vec deseti dan traju bolovi.Nisu tako jaki kao na pocetku ali ...ima ih.Pocela sam s Diklofenom1x pa primila injekciju,pa nastavila s Diklofenom,pa prestala kad je malo uminulo,pa onda opet pocelo da boli i sve tako...
Mazala sam(ali par puta)s Kamfartom(krema s kamforom)i ona me je pekla strasno a inace prijatno ugreje.Biofreez mi je neprijatno hladan mada neki su zagovornici toga da to mesto treba hladiti.Meni licno prija toplota.
Jedno jutro mi je bio otok oko ociju pa sam juce cula da ovo s kicmom ima veze s tim(sto do sada nisam cula).
Dali je to tacno?
Sto se tice konjske mast,mozda je sada kad su bolovi manlo prosli(iako zna da ziga i kad mirujem)pravo vreme da je upotrebim.Neko kaze da je bas delotvorna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u krstima
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 7:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da li vam ej injekcije prepisao lekar ili ste ih sami sebi prepisali?

I zashto ste primili samo jednu injekciju? I da li ste sada na nekoj terapiji, pijete li kakve lekove sada?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u krstima
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 12:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Nikad ne bih sama sebi "prepisala" injekciju,medjutim,mislim da sbih tom injekcijom postedela zeludac a ubrzala dejstvo,ne?
Pocelo je neko hladno vreme a cinilo mi se da cu sebi vise nauditi ako setam i li se truckam prevozom do ambulante tako da sam ,na zalost nastavila s tabletama.
Vec tri dana ne pijem nista a danas mi se bol prebacio na drugu stranu od kicme.
Ja takvo "setanje "bola nikad nisam dozivela.
Jel predlazete nastavak uzimanja lekova protiv bola i mazanja kremom?
Ne treba valjda strogo mirovanje?
A niste mi ni odgovorili na predhono pitanje.
Zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u krstima
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 12:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Otok ochiju nema veze sa bolom u ledjima, moguce da ste ih iziritirali nechim u toku spavanja, plakanjem, ili nekim alergenom ,prashkom, praashinom, kremom...ili ste samo bili nenaspavani!

Terapiju prepisuje lekar, na osnovu pregleda, nemojte biti lenji za sebe, otidjite lekaru, dobicete savete i potrebnu terapiju, obratite se nutricionisti ako imate vishak kilograma i zatrazite uput za fizijatra, ili ako imate u vasem domu zdravlja fizikalnu medicinu obratite se terapeutima kako bi vas obuchili vezbama za jachanje mishicnog midera kichme, poshto je vas bol verovatno posledica slabosti istog!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u krstima
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 7:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Rekli su mi da otok ociju ima veze s cirkulacijom a da posto sam ukocena,cirkulacija je slaba i kao onda se javlja otok??
Dobro,videcemo hoce li se ponavljati,uglavnom sam i ranije ponekad imala malo natecenije jedno oko ali veoma malo i veoma,veoma retko.
Sto se tice terapije ja imam generalno problem s kicmom(to mi je nasledno)jer nemam visak kilograma(59).Imam problematican vrat a padala sam i na "rep" tako da ocekujem da ce s godinama problemi biti uvek jaci i duzi.
Radim(ali ne stalno)vezbe za vratnu kicmu ali me u poslednjih godinu dana i jako bole lopatice.Sto se tice trbusnjaka tu sam jako lenja i najvise mrzim da ih radim ali eto moracu samo da sve ovo prodje.
Pocelo je i koleno da me boli pa sam radila snimak i lekar je rekao da nema potrebe da radim snimanje gustine kostiju mada bih ja to ipak uradila.Moja prijateljica pije Bone up ali ja ne bih na svoju ruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u krstima
PostPoslato: Čet Avg 12, 2010 10:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 6:00 am
Postovi: 75
Trazila sam na forumu ali nigde nisam nasla slicno dakle moj problem je:
sve dok nisam ostala u drugom stanju nisam imala nikakvih problema.Ali kako je trudnoca napredovala osecala sam bol u krstima.Ali kazu zbog trudnoce to je normalno. Medjutim to se nastavilo i posle porodjaja kazu i to je normalno zbog porodjaja ali to evo vec traje tri ipo godine. Naime, boli me dole, krsta, desna strana bas jedna tacka uz kicmu i to samo kad spavam na desnoj strani. Zato spavam na levoj ili na ledjima ali posto ne mogu stalno tako prebacim se i na desnu a onda posle dva-tri sata pocinje bol tako da posle ne pomaze ni kad se okrenem na drugu stranu nu na ledja. Ako bi probala na stomaku mislim da bih umrla. Jedino sto pomaze je da ustanem ili se malo prosetam ili sednem onda osecam da zateze ali prijatno bol prodje posle 2-3 minuta ali mi treba malo duze da bih opet mogla da spavam jer ako probam da legnem odmah bol se opet brzo vrati.Primetila sam i ako stavim neki jastuk izmedju nogu kada spavam sa strane bol je manji. To mi stvarno pravi veliki problem. Posle porodjaja sam bila stvarno debela, sada sam oslabila skoro vratila tezinu ali ovo nikako ne prolazi. Da li ima nekog sa slicnim problemom i da li je moguce da se resi jer mi moja majka i jos neke prijateljice kazu da te probleme ima skoro svaka zena posle porodjaja i da je to tako i tu ne moze nista da se uradi.Meni je to strasno jer ne mogu normalno ni da spavam i prosto ne mogu da se pomirim sa tim da tu nema leka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u krstima
PostPoslato: Sre Sep 07, 2011 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 11:50 am
Postovi: 13
Najbolji preparat za lokalnu primenu je AHILO GEL. U pitanju je hladni gel biljnog sastava sto mu omogucava primenu i do 5 puta dnevno u zavisnosti od potrebe. I sto je najbolje efekat terapije se oseca vec posle 2-3 mazanja. Jedini problem je sto se tesko nalazi u apotekama ali imaju sajt samo ukucajte naziv gela, tacka, com i mozete naruciti pozecem. Stvarno je extra ja sam sve svoje probleme sa ledjima resio za nedelju dana a doktor sa banjice koji mi je preporucio rekao mi je da su svi pacijenti veoma zadovoljni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: