Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 12:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Poz mame,

Pretpostavljam da vam je poznato da je ustanovljeno da kod pojedinih flasica postoji stetni bisfenol i povucene su iz upotrebe.Medju njima su dizni, avent.Ja sam konkretno mom bebcu od rodjenja koristila i kupovala iskljucivo NUK, ali videla sam da je stetna flasica koja na trouglu ima oznaku 7, NUK casica za vodu sa kljunom je ima, a moj bebac je koristi od svojih 6 meseci za vodu, zgodna je kada idemo negde, ili kads e setamo.Inace uglavnom pije iz staklene case.Tu sam se malo iznervirala iskreno, kakve su vase flasice, koje koristite?Za NUK staklene flase nema nikakvih losih vesti, i tu sma malo osetila olaksanje jer mi iskljucivo te koristimo od rodjenja.Ali, svejedno sam se iznervirala jer ne mogu da shvatim da se neko tako igra decijim zdravljem. :evil:



ISFENOL se oslobadja najvise prilikom sipanja vrele tecnosti u flasicu i onda ostavljanje te tecnosti da se u flasicu ohladi.Oslobadja se i prilikom sterilizacije i ostaje na zidovima bocice ali ne u tolikoj meri kao kada sipate vrucu vodu u bocici pa je hladite i pripremite mleko.
Znaci moze sterilizacija, ali ja bih vam preporucila da nakon sto se bocica ohladi i pre pripreme sta god u njoj, sipajte hladne prokuvane vode ili mlake, isperite bocicu i odlijte vodu pa tek tada sipajte hranu, vode caja....nadam se da me razumete.Cilj je da isplaknete BPA.
Ako je bocica izgrebana, nista ne pomaze, morate baciti.
Nikada ne sipajte u Aventove flasice vrelu tecnost, pa cak ni na 50C. Samo sobna temp..
Znaci neka se voda hladi negde drugde, u serpici ili u staklenoj bocici.Formula se slobodno moze pripremati na sobnoj temperaturi ili u mlakoj vodi (35-37C).


E, sad na ovoj NUK flasici sto mi imamo pise O7, negde sam procitala da sama oznaka 7 je stetan, a oznaka OTHER 7 nije.Nama pise 7O VALJDA JE TO TO, Kakva su vasa saznanja po pitanja ove teme? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 1:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
Na svi srecu, nasla sam pre porodjaja na nekom forumu informacije o BPA u flasicama, pa sam kupila flasice i pumpu marke Medela (Svajcarska), imam i jednu Bfree flasicu i solju sa kljunom Bfree . Mislim da je AVENT jako agresivan kod nas, kad se udje u apoteke, uvek njihovi proizvodi padaju u oci i imam utisak da zele da se otarose kod nas proizvoda koji imaju BPA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 1:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
ja od pocetka nisam htela avent jer nisu imali staklene , a plasticne nisam htela da kupujem.NUK su sasvim dobar kvalitet, to vam garantujem i nema ih na spisku ne dozvoljenih.Ovo sto pise na NUK nasoj flasici za vodu je 7 OTHER, a o tome sam izguglala i pise da je ok.Smirila sam se malo, inace preporucuju i nubby, samo sto sam ja tu nubby odlozila i ne koristimo je, jer je totalno ne prakticna,

Treba kupovati flasice sa oznakom BPA FREE, ILI BPA 0%

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 2:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mi smo koristili i Avent i Nuk. Kada sam joj davala moje mleko (nije htela da sise nego sam morala da se izmuzavam) citala sam da staklene flasice nisu dobre za majcino mleko jer vezuju neki bitan sastojak za sebe. Tako sam kupila sve plasticne.
Onda procitah da su plasticne stetne pa kupih par staklenih.
Sad i dalje koristimo nekoliko flasica sto staklenih sto plasticnih Nuk I Avent sa kljunom...
Ima ih i dalje na trzistu da se kupe, a Nemci kao sve zivo sto je vezano za decu testiraju. Sta je sad tu stvarno istina nemam pojma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 4:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Ja sam pocela da koristim NUKove plasticne od 13-og meseca..posto sam ga do tad dojila..sad ima 20 meseci...case sa ''pipkom'' koristim nubby...inace pije iz case i iz flasice...

Generalno, ono sto sam ja citala i slusala...plastika ne valja..ni voda kupovna tj. voda u plasticnim flasama ni plasticne kutije u kojima drzite hranu...tako da su flasice samon jedne od njih...

E sad...i voce i povrce imaju tako jake hemikalije...i ako ih dobro ne operete...

itd. Zaboli me glava kad krenem da razmisljam sta je sve stetno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 6:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
U pravu si d.j.Ne valja vazduh, ne valja ovo, ono...Moj deckic od rodjenja pije rosu, sad sam pocela da mu dajem cesmovacu, i kupovacu i dalje rosu ili akvavivu.Ne znam dokle cu, ali ako krenemo sta ne valja, pa ne valja ni vazduh, voce i povrce koje je prskano, ja sam letos na jedvite jade nasla neprskane jabuke... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 8:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mi oduvek koristimo cesmovacu, kazu da je zdravija od flasirane....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 9:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Mozda vasa u Nemackoj :D

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 1:51 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa mozda. Dok sam zivela u BGD isto smo pili cesmovacu, ja je pijem i dan danas kad dodjem. Mada iskreno jedno vreme je imala grozan ukus hlora, valjda zavisi i od dela grada gde se nalazite.
A opet gledala sam neka ispitivanja ovde i medju flasiranim vodama su mnogo cesce nalazili bakterioloski neispravne uzorke nego pri analizi cesmovace.
Kod flasirane zavisi kako je lagerovana, koliko stoji itd. I da ono sto je najbitnije, flasirane vode su obogacene mineralima i raznim drugim supstancama koje nisu pogodne (opterecuju) male decije bubrege. Ja sam prvih par meseci kupovala bebi cak bebi vodu (mada da budem iskrena nisam bila konstantna u kupovini).
Kod cesmovace je najveci problem ako su stare cevi, a nisu bas ni u Nemackoj svuda cevi sjajne...Recimo zgrada u kojoj ja zivim je stara 40 godina. Cevi nisu nikad menjane. Komsijske zgrade su stare i po 150 godina (bar onih par koje su medju retkima prezivele bombardovanje u II WW).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 9:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Pa, ne znam Dea,moja strina radi na ispitivanju namirnica i kaze da je malo sta na trzistu kvalitetno.Za vodu kazu da je valjda dobra,kod nas i u porodilistu kazu mamama da mogu da daju detetu rosu.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 10:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Sto se tice vode...ja je stalno menjam bas zato zbog sastava...malo rosu, malo cesmovacu,malo aquavivu...jana..itd. mada cespovacu pijemo cesto...i kad smo ziveli blizu bajloni pijace, voda je bila jako tvrda i nismo je pili, meni je smetala..a na zvezdari je dosta meka...i bas pitka..ne znam da li zavisi od cevi ili vec od cega....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Sub Feb 13, 2010 11:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 13, 2010 11:02 pm
Postovi: 6
koristimo sve aventovo i pijemo rosu

i zdravo svima mi smo ovde novi :D

_________________
SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Toliko sukoba misljenja...sto se vise informises sve si u vecem zacaranom krugu a,naravno,svi bismo mi sve najbolje za nase malisane!Mi koristimo plasticnu NUK,plasticnu Avent,Nubby casu i tako...svasta nesto! :lol: Sto se vode tice,do god. dana sam prokuvavala,sada bilo koju flasiranu ili "cesmovacu"!ne optrecujem se vise toliko!Pozdrav svim mamama! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Mi koristimo Nuk i Avent i vrlo smo zadovoljni. :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje flasice za bebe koristite?
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Mi koristimo Nuk i Avent i vrlo smo zadovoljni. :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: