Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 18, 2010 9:52 pm
Postovi: 32
Pitanje u vezi brisa glansa. S obzirom da je vata suva na stapicu, kako je moguce da se uhvati uzorak na glansu, posto je i glans suv. Suvo na suvo, to se tako radi? Uvek sam mislio da se na glans namaze neka medicinska krema pa se onda uzima uzorak vatom stapica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 11:15 am
Postovi: 2
Postovani, imam mali problem, tacnije dva. Od 1.4. imam sexualni odnos sa devojkom, ja sam joj prvi kao i ona meni... iskljucio bi polno prenosive bolesti... Vec 2 -3 nedelje na glansu imam par crvenih flekica koje ne bole niti svrbe, samo stoje i nerviraju me, a na obodu glansa nekoliko belih tackica nekih nedelju dana otprilike... Devojka je pre mesec dan pila antibiotike i mi smo imali tada odnos bez prezervativa. Da li bi fleke mogle da budu candida gljivice, a bele fleke po obodu glansa tisonove zlezde? Ponavljam, oboje smo bili bez sexualnog iskustva pre nase veze. Hvala vam puno unapred. :-?


Verovatno je bilo milion ovakvih pitanja ali hteo sam da iznesem moje stanje... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Sub Maj 15, 2010 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 15, 2010 1:20 pm
Postovi: 4
sic89 je napisao:
Verovatno je bilo milion ovakvih pitanja ali hteo sam da iznesem moje stanje... :oops:



elem evo i mog problema...
meni se desavalo 2-3 puta da imam neko crvenilo na glavicu penisa, koje je nestalo u roku od nekoliko sati.. i to posle samozadovoljenja...
no..
ta dva tri puta su me navela da razmislim da nije neka bolest u pitanju...
elem javio sam se lekaru i lekar je rekao da nije nista strasno u pitanju cim se crvenilo smirilo za nekoliko sati...
sada sam prilicno zdrav...odavno nemam to crvenilo ali pojavio mi se nekako cudan miris posle mokrenja itd...pa me to jako nervira, prilicno sam nervozan zbog tih stvari,..
pitam za misljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Ned Maj 16, 2010 12:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
Stole je napisao:
Pitanje u vezi brisa glansa. S obzirom da je vata suva na stapicu, kako je moguce da se uhvati uzorak na glansu, posto je i glans suv. Suvo na suvo, to se tako radi? Uvek sam mislio da se na glans namaze neka medicinska krema pa se onda uzima uzorak vatom stapica.

pokupi se ono sto treba i na taj nacin, trenjem, a potom se vec pokupljeni materijal adekvatno dalje obradjuje, bez brige... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Ned Maj 16, 2010 1:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
@sic98: mozda je samo iritacija, mada ne bi onda toliko trajalo...mozda su i gljivice...treba to pogledati pa onda komentarisati...ako se jos uvek nije povuklo idi na pregled...
sto se tice oboda glansa, ako imas one belicaste perlice koje su normalna varijanta kod muskaraca, imao bi ih oduvek, ne samo od pre nedelju dana...najbolje je da odes na pregled...


@patras: sto se tice crvenila koje se javlja nakon masturbacije (i seksualnog odnosa) i traje nekoliko sati, to je potpuno normalno, nastaje zbog iritacije trenjem...
sto se tice mirisa mokrace, on moze da bude izmenjen i odredjenom vrstom hrane, zatim infekcijom mokracnih puteva...mozes dati mokracu na pregled da bi bio miran...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 9:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 11:15 am
Postovi: 2
@dr011 ja mislim da je iritacija, jer mi nismo prestajali sa odnosima i pored crvenila... hvala na savetu :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Čet Maj 27, 2010 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 15, 2010 1:20 pm
Postovi: 4
Dr011 je napisao:
@sic98: mozda je samo iritacija, mada ne bi onda toliko trajalo...mozda su i gljivice...treba to pogledati pa onda komentarisati...ako se jos uvek nije povuklo idi na pregled...
sto se tice oboda glansa, ako imas one belicaste perlice koje su normalna varijanta kod muskaraca, imao bi ih oduvek, ne samo od pre nedelju dana...najbolje je da odes na pregled...


@patras: sto se tice crvenila koje se javlja nakon masturbacije (i seksualnog odnosa) i traje nekoliko sati, to je potpuno normalno, nastaje zbog iritacije trenjem...
sto se tice mirisa mokrace, on moze da bude izmenjen i odredjenom vrstom hrane, zatim infekcijom mokracnih puteva...mozes dati mokracu na pregled da bi bio miran...




miris je bio bakterija streptokokus pneumoniae....
elem palitrex se pije...


ali danas mi se desilo da je mi je poplavio na jednom mestu, velicine zrna graska...mislim da mi je pukla vena ili tako nesto, veoma sam zabrinut...
molim odgovor...
elem kupio sam nesto na biljnoj bazi za vene, masazu i sportiste i poceo sam da mazem...
cekam vas savet!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pet Maj 28, 2010 6:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
promena mora da se vidi da bi se komentarisala...najverovatnije se radi o modrici, i najcesce nastaje na mestu koje je pod pritiskom prsta... :wink: povuci ce se, samo treba izbegavati neprestani pritisak prstom na isto mesto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Čet Jun 03, 2010 2:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 2:11 pm
Postovi: 70
Molim za neki komentar ukoliko je neko imao slican problem, ili ako neko zna sta bi moglo biti u mom slucaju.

Imam 30 god. Sve je pocelo pre skoro dve godine, kada sam bio pod velikim stresom i kada sam morao da nekoliko nedelja provedem u stanu koji nije nehigijenski, ali kroz koji je pre mene proslo mnogo raznih ljudi...
Tada sam imao prekomernu telesnu masu, lose sam se hranio, stres, malo sna... Jednog dana osetio sam svrab na koži pored prepucijalnog kanala, dakle ne na glansu, vec sa strane, na vratu penisa. Kada sam pogledao video sam ravnu crvenu mrlju, koja je ubrzo pukla i na njenom mestu se pojavila velika lezija nepravilnih ivica, sjajna i vlažna. To sam mazao hloramfenikolom, ubrzo je zaraslo, ali se nakon toga u narednim mesecima ponovo otvaralo, u manjem obimu...Otišao sam kod privatnog kožnog lekara, rekla mi je da je to od stresa?! i da će samo proći, ali se tu i dalje povremeno otvarala ranica..otišao sam na VMA, dali su mi SANADERM, prošlo je, tu je ostao malo primetni oziljak .To se nekako smirilo, ali se posle toga na glansu pojavila candida koju sam sredio canestenom. Medjutim, ostao je oziljak na glansu, velicine 1,5 cm sa 1 mm širine, izmenjene boje u odnosu na ostatak glansa, sivo bela smežurana sluzokoža. Ne znam da li je posledica candide ili one prethodne lezije...

Od tada nisam imao nekih problema, mazao sam samo pantenol ne bih li malo popravio taj ožiljak, koji se ne vidi puno, ali mi eto smeta... i na tom mestu je ta koža pukla, skinula se i pojavila se rana crvene boje koja je počela malo da se širi i na okolna mesta na glansu..

Otišao sam u kliniku u Dž. Vašingtona, uradio bris, NEGATIVAN na candidu i na bakterije (ima samo bakterija iz normalne flore). Dr mi je dala triderm i eozin 2%, koji mažem evo nedelju dana i to nekako prolazi, ali sporo.. Doktorka ne zna šta bi moglo biti, ne odlučuje se da da dijagnozu.

Da li ovo može biti bakterijska infekcija bakterijama iz normalne flore? Da li može biti posledica traume od trenja (pri masturbaciji)? Neposredno pre nego što se ovo pojavilo imao sam samo zaštićeni odnos sa jednom partnerkom, ona nema nikakve simptome. Bojim se da nije neko prekancerozno stanje. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Avg 02, 2010 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:36 am
Postovi: 3
Postovani,
imam 18god. i ja imam problema sa tim tackicama...trazio sam po internetu,sve i svasta sam procitao...negde pise da su kondilomi i svakakve slike su ubacene...ali nijedna nalik mom slucaju...nije nikakva izraslina,ravno je sa kozom,a precnika do 1mm,ima ih par komada...sumnjam na iritaciju...nisam imao seksualnih odnosa...
moja prica: :oops:
Trebao sam da se vidim sa devojkom i znate sta sve ide...medjutim nervira me sve to sto se toliko nalozim,pa ona presemena vodica...i resio sam da to nekako sprecim,pa sam taj dan cesto masturbirao u nadi da ce biti bez te vodice( nervira me! )...i tako sam ja par puta u razlicitim vremenskim intervalima masturbirao,dok nisam primetio da su se pojavile te tackice...nema ih dok je u erekciji ili su manje primetne,ali posle masturbacije se primecuju,a posle nekog vremena ih nema...
e sad...strucnjaci pomazite...da li je to neka infekcija ili je samo iritacija zbog prevelikog broja masturbacija? Priznajem,bas sam davio malisu,higijena OK...nisam imao seksualnih odnosa...Unapred HVALA PUNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Avg 02, 2010 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:36 am
Postovi: 3
Scorpms je napisao:
Postovani,
imam 18god. i ja imam problema sa tim tackicama...trazio sam po internetu,sve i svasta sam procitao...negde pise da su kondilomi i svakakve slike su ubacene...ali nijedna nalik mom slucaju...nije nikakva izraslina,ravno je sa kozom,a precnika do 1mm,ima ih par komada...sumnjam na iritaciju...nisam imao seksualnih odnosa...
moja prica: :oops:
Trebao sam da se vidim sa devojkom i znate sta sve ide...medjutim nervira me sve to sto se toliko nalozim,pa ona presemena vodica...i resio sam da to nekako sprecim,pa sam taj dan cesto masturbirao u nadi da ce biti bez te vodice( nervira me! )...i tako sam ja par puta u razlicitim vremenskim intervalima masturbirao,dok nisam primetio da su se pojavile te tackice...nema ih dok je u erekciji ili su manje primetne,ali posle masturbacije se primecuju,a posle nekog vremena ih nema...
e sad...strucnjaci pomazite...da li je to neka infekcija ili je samo iritacija zbog prevelikog broja masturbacija? Priznajem,bas sam davio malisu,higijena OK...nisam imao seksualnih odnosa...Unapred HVALA PUNO!


da dodam...da li je moguce da sam ta mesta(tackice) izgulio,prilikom trenja i masturbacije,jer kad se malo bolje zagledam,izgleda kao da je izguljeno na tim tackicama,a one se nalaze sa donje strane penisa,na glavi i samom spoju vrata penisa i glave...ili je to neka infekcija na nesto i kod koga bih to mogao da proverim...MOLIM POMOC!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Avg 02, 2010 4:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
to upravo i jeste izguljeno zbog trenja masturbacijom, bez brige, nije infekcija...vodi racuna ubuduce da ne budes grub i ne preterujes :wink: , da se trudis da glans i kozica budu suvi a ne lepljivi tokom masturbacije, jer kad su lepljivi veca je mogucnost da se "poderu"...odrzavaj dobro higijenu i uvek dobro osusi posle pranja...
sto se tice presemene tecnosti ne trudi se da je sprecis, jer ona treba da postoji!!! to je nesto sto se normalno luci u stanju erekcije tokom seksualne uzbudjenosti...i nije povezano sa ejakulacijom, tako da masturbacijom i visestrukim ejakulacijama neces smanjiti njeno lucenje, jer se sperma i presemena tecnost uopste ne stvaraju na istom mestu! :wink:
sve je kako treba, uzivaj! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Avg 02, 2010 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:36 am
Postovi: 3
HVALA PUNO!!!Od sad pa na dalje cu da bas vodim racuna,nije mi bilo lako kad sam poceo da citam o svakakvim zarazama,virusima,gljivicama...nisam znao puno,a ima ljudi na internetu koji hoce da opmognu...HVALA TIM LJUDIMA,VASA POMOC DRUGIMA PUNO ZNACI...Dr011 castim pice ako se nekad sretnemo...HVALA TI PUNO! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Avg 02, 2010 5:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
moram da ubacim jedan komentar...sreca te niste toliko agresivni u odnosu sa devojkom..inace sam svasta procitala ovde sta sve radite sa vasim 'malim'...zar ga toliko ne volite pa ga prosto receno toooliko zlostavljate? :o :o :o
nezno s njim, momci :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Ned Okt 31, 2010 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 31, 2010 6:40 pm
Postovi: 2
Imam isti problem. Sada cu ovo otprilike da kazem. Meni se to crvenilo javi ispod glavica nekih 5-6mm i ne tako veliko ali na dodir pece i kao da je malo oteklo..sto se tice tackica koje su kod mene bjele a to sam ustanovio da je totalno bezazleno kod dermatologa u Berogradu ovog ljeta. Samo me brine ovo crvenilo koje se javlja nekih 5 dana se zadrzi pa posle nestane na nekoh 20-25 dana ponovo kazem otprilike! Doktor mi je dao mast triderm..do duse urolog pa cemo sada da vidimo :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: