Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 06, 2003 11:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Pa u samom naslovu sve pise, dakle pitanje je donekle upuceno ljudima koji su na ovaj ili onaj nacin upoznati sa ovom bolescu koze kao i sa mogucim lekom za istu. Obisao sam dosta dermatologa i nista, tako da mi odgovor "poseti dermatologa-bilo kog" nista ne znaci, vec neki dosta konkretniji predlog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 16, 2004 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 05, 2004 2:00 am
Postovi: 44
Rozacea je kronična kožna bolest, te tako o trajnom izlječenju ne možemo govoriti, ali se ispravnim tretmanom simptomi mogu dosta povući i držati pod kontrolom.Preporučujem stavljanje hladnih obloga od kamilice kad vam se lice jako crveni.Ako imate po licu papula (pristica) preporucujem upotrebu metronidazola lokalno (Rozimet gel) ili klindamicina (Klimicin T gel).Za njegu kože probajte nabaviti od firme URIAGE Roseline kremu za svakodnevnu upotrebu. Izbjegavajte jako začinjenu hranu, masnoće, kavu...Ako je problem izraženijib u obzir dolazi upotreba antibiotika oksitetraciklina (Geomycin kapsule) ili u krajnjem slučaju Roaccutan što vam može dati jedino vaš liječnik ili dermatolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 18, 2004 1:29 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
postavljeno je pitanje da li mogu na neki nacin da se uklone prosireni kapilari na licu.
Radi se o bolesti poznatoj kao Rozacea. Prosireni su venski kapilari. Engleski autori preporucuju terapiju -masaza po pravcima limfne drenaze i zastita od sunca. Ponekad hladni oblozi ili masaza kockicom leda. Cak i ovako jednostavna terapija daje rezultate. Potvrdjeno u praksi. Rezultati ponekad nisu potpuni pa se ukljucuju i drugi vidovi terapije kao sto su preparati za jacanje zidova krvnih sudova kao sto je napr VANISH firme COVERDERM ili Roseliane firme URIAGE. Postoje i preparati TOMATEN linije brend Dr TEMT. Bioloski laser takodje deluje povoljno ako se iskljuci dejstvo UV zraka na kozu antisolarnim kremom.
Van letnjeg perioda moze se ukljuciti i terapija IPL laserom. To nije soft laser nije ni pravi laser radi se o intenzivnim pulsevima svetlosti. Sonda za kapilare! Za precizniju informaciju javite se na mail [email protected]

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 25, 2004 12:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Hvala na odgovoru! Mene interesuje gde ja ove proizvode mogu kupiti(BG) i koliko okvirno kostaju. Jos jedno pitanje za SkinMedic, cuo sam za preparat Medic8 Serum. Koliko je delotvoran, gde ga mogu kupiti i koliko kosta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 01, 2004 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 19, 2004 2:00 am
Postovi: 19
Medik 8 serum,je brzo i efikasno resenje ne samo za rosaceu vec i za tamne podocnjake,crvenilo koze i modrice.Osnovna aktivna komponenta je izomer vitamina K (Phytonadion),koji je u ovom kremu zastupljen u koncentraciji od 8%,osim njega u kremu su jos i mnogi antioksidanti kao i zastita od UV zraka.Pakovan je u vakum bocicama,radi bolje protekcije od oksidacije aktivnig sastojaka.Prvi efekti vidljivi su nakon 4 nedelje primene.U Engleskoj on kosta oko 30 funti,Nazalost,kao i mnogi drugi medicinski i kozmetièki preparati,nije registrovan u zemlji Srbiji.Mogu da Vam preporucim da poslusate savete moje koleginice,uz napomenu da metronidazol gel za spoljnju upotrebu jos nije registrovan u Srbiji (mozete ga naci samo za stomatolosku upotrebu).Zato ga nabavite ukoliko mozete u susednim zemljama,uz adekvatnu i oralnu terapiju,Vase oboljenje moze da se kontrolise.Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: rozacea
PostPoslato: Sre Sep 01, 2004 10:40 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Potpuno se slazem da jos uvek nase tziste oskudeva u medicinskoj kozmetici mada ima vec nekoliko brendova.
Za rozaceu konkretno moze se koristiti program Vanish firme Coverderm
ili program Visio firme Sebamed ili program Roseliane firme Uriage.

Jos jednom isticem stav Engleske skole da su masaza po pravcima limfne drenaze , i antisolarna zastita cesto dovoljni da preveniraju dalji razvoj bolesti!

U LDI centru se koristi i terapija IPL-om, rezultati iz literature su ohrabrujuci, ali je licno iskustvo jos uvek skromno!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 14, 2004 11:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Samo imam molbu za SKINmedic da ukoliko se kod nas pojavi Medic8 da puste poruku na forumu. i za Goranai, gde mogu kupiti neke od ovih proizvoda(mislim na BG), koji od njih je najefikasniji, i kolike su okvirne cene. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: rosacea
PostPoslato: Ned Mar 27, 2005 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 12:16 am
Postovi: 2
Medic 8? Dali je to isto sto i K1-Serum 8%?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 29, 2005 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 4:30 pm
Postovi: 4
Interesuje me nesto vise IPL,rekli ste da imate vise iskustva iz literature
nego licnog sto se tice rozacee, a kada ste pricali o eritemi pudoris pomenuli ste fantasticne rezultate.Dakle,recite mi nesto o licnom iskustvu
sto se tice IPL-a,koliko je on bezbedan s obzirom na UV zrake.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 30, 2005 12:24 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
IPL je bezbedan i prilicno efikasan jedino nije preporucljiv za pocrnelu kozu, zato se ne radi leti kada je neko vec pocrneo

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 21, 2005 2:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 11:09 am
Postovi: 86
Da li Roseliane krem utice i na papule i pustule kod rozacee ili samo ublazava crvenilo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 21, 2005 4:48 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Apsolutno NE DELUJE na papule i pustule.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 14, 2005 1:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 11:09 am
Postovi: 86
U provocirajuce faktore kod rozacee spada i alkohol. Sveden biter je dobar za ciscenje krvi, da li se sme uzimati s obzirom da je to alkoholni ekstrakt svedske grancice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rozacea
PostPoslato: Uto Apr 04, 2006 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 03, 2006 1:01 pm
Postovi: 6
--------------------------------------------------------------------------------

nikad nisam imao problema sa licem,do zadnjih godinu dana,kada se odjednom pocelo da javlja crvenilo,perutanje i sitne akne.mislio sam da je to prolaznog karaktera.Prevario sam se.Tek pre mesec dana sam odlucio da se javim DR. za pomoc,koji mi je rakao da imam bolest ROZACEA!Prepisao mi je neke maze i losione koji mi nisu uopste pomogli!!sta da radim,ocajan sam?!
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 04, 2006 5:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 11:09 am
Postovi: 86
Koliko sam ovde zakljucila na forumu i iz svog licnog iskustva, kreme i losioni nece nista pomoci,samo bude jos gore. Sve sto se na licu javlja je samo posledica nekog poremecaja iznutra, u organizmu. Mislim da je najbolje poceti s ciscenjem organizma,kao npr makrobiotickom ishranom.
A moze se prvo uraditi i hidrokolon terapija kako bi ciscenje bilo brze i kvalitetnije. Ja cu sad pokusati sa tim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: