Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: posle laparoskopije
PostPoslato: Čet Mar 30, 2006 12:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
molila bih lekare da mi odgovore posle koliko vremena nakon laparoskopije dolazi do trudnoće i kada krenuti dalje sa pretragama ako do trudnoće ne dodje. Hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 9:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 8:18 am
Postovi: 7
nakon sto sam napisla i ja slicnu poruku videla sam tvoju. i mene zanima isto...
kad si radila laparoskopiju?
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 6:28 pm
Postovi: 18
Mene upravo ceka laparoskopija.Gde ste je radile i koliko ste cekale?Nadam se da ce vam vec sledeceg meseca uspeti da ostanete trudne!Pozdrav!!!

_________________
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 8:18 am
Postovi: 7
ja sam laparoskopiju radila privatno jer sam se "naplasila" posle HSG-a u Visegradskoj. Proslo je od tada 5 meseci i nista. Meni su radili i histeroskopiju zbog polipa u materici. I ja se nadam da cu uskoro ostati trudna mada mi je jedan lekar rekao da cekam bar 3 meseca posle lapar. da bih se oporavila, a drugi "da odmah pravimo bebu", tako da sam sad skroz zbunjena... inace laparoskopija je, sto se mene tice bila skoro bezbolna (pod totalnom anestezijom), sutradan sam isla kuci, posle 7 dana su mi izvadili konce i to je to... boli stomak, tj. pupak ali nista strasno, popijes brufen i prodje... zelim ti sve najbolje
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 6:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
radjena je u februaru. Meni je rečeno da odmah pravimo bebu i ako se ništa ne desi za tri meseca onda hsg.Operacija je stvarno super, ništa naročiti bolovi posle, ja sam je radila u državnoj bolnici i evo već sam dobila drugu menstruaciju posle operacije,što znači ako dobijem sledeću idem na hsg.Inače, meni nije radjen hsg pre operacije (što naravno svakome jeste) jer sam imala upalu ciste i morala je brzo da se vadi a pošto je i sterilitet u pitanju odlučili su se za laparoskopiju.Muzičarka, ne boj se stvarno ništa strašno ja sam posle dva tri sata otišla u wc da ispušim cigaretu a druge žene koje su klasično operisane nisu mogle da ustanu po dva tri dana iz kreveta.Makice koliko te je koštalo privatno? Koliko je zaista strašan hsg i da li su ti jajovodi prohodni? pozdrav i daj da se ne srećemo više na ovom forumu nego da u nekom parku zajedno šetamo sa klincima i uživamo! Srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 01, 2006 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 8:18 am
Postovi: 7
Pozdrav hermana
Privatno je kostalo oko 1000E sa svim mogucim luksuzom (plazma tv, djakuzi koji naravno nisam mogla da koristim itd...) i naravno 24 sata nege lekara, sestre i anesteziologa i plus sve analize (krv, brisevi, histoloska analiza otklonjenih polipa). E sad, HSG je mene uzasno boleo jer se "tube ne reflektuju" ali mozes da radis privatno pod kratkotrajnom anestezijom i onda naravno ne boli. A da ne pricam o uzasnim uslovim u drzavnim bolnicama, gde su jednu zenicu podigli iz kreveta da bih ja mogla da legnem malo posle hsg-a.
i ja tebi takodje zelim da uskoro pocnes da kupujes pelene!
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 02, 2006 5:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Makice, odgovor na Vase pitanje
Citiraj:
molila bih lekare da mi odgovore posle koliko vremena nakon laparoskopije dolazi do trudnoće i kada krenuti dalje sa pretragama ako do trudnoće ne dodje. Hvala i pozdrav
jeste slijedece...zavisi od toga da li je to bila dijagnosticka ili terapijska laparoskopija sto Vam je Vas ginekolog pored izvrsnog tretmana morao i da objasni, ako je bio samo pregled tuba i ako je HSG normalan, laparoskopija nije dovela po bilo kakvih promjena...i Vasa sansa za zatrudnjivanje nije promjenjena, ako su Vam jajovodi bili propusni na HSG onda laparoskopsko otklanjanje priraslica ( pitanje kakve su to bile priraslice, prozirne, tanke, priraslice koje su fiksirale jajovod ?) ne moze mnogo da popravi Vasu sansu za trudnocu.
Srecno,

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 9:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 8:18 am
Postovi: 7
postovana obgyn,
laparoskopija je bila terapijska jer je na HSG-u utvrdjeno da se "tube ne reflektuju" ali ne znam kakve su bile priraslice (dobila sam cd sa slikama koje ja ne znam da rastumacim). A sto se tice davanja objasnjenja od strane lekara, pa zar mislite da bi nas bilo ovoliko ovde da ti isti lekari daju iscrpna objasnjenja o tome sta rade. Jedino objasnjenje koje sam ja dobila je bilo "sad si kao nova i idi kuci da pravis decu". Inace imam 31 godinu i sada sam u dilemi da li i koliko jos da cekam pre nego sto napravim sledeci korak, i da li uopste da idem dalje i u kom pravcu.
puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 12:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Draga Makice,
Ili trazite objasnjenje nalaza HSG, ili pitajte Vaseg ginekologa da li su kada su radili laparoskopiju radili i test sa metilenskim plavim da provjere propusnost tuba, ili morate da uradite ponovo HSG ( naravno sa drugim gin) da znate odgovor.
Srecno

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 8:18 am
Postovi: 7
prvo hvala na brzom odgovoru.
Na otpusnoj listi pise sta je sve uradjeno

op: Laparoscopia
Fimbriolysis cum harmonic scalpel
Adhaesiolysis cum harmonic scalpel
cystectomia cystis morgagni cum harmonic scalpel
lavage cavi abdominis
chromosalpingoscopia
hysteroscopia
adhaesiolysis
polypectomia

i dobila sam cd sa slikama sa operacije i zato ne pise nista vise u otpusnoj listi. Posto ne znam kako da ubacim sliku ovde mozete da mi ostavite mail pa cu vam poslati.
A ja i dalje ne znam sta da radim
Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 06, 2006 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 7:27 pm
Postovi: 41
Radila sam laparoskopiju 30.aprila, već sam na poslu. Inače jajovodi su bili skroz zapušeni,:
levi jajovod se prikazuje svojom dužinom, vijugav, proširen, naročito u ampularnom delu gde se slepo završava, izbrisanog fimbrijalnog aparata pretvoren u hidrosalpinx srednjeg intenziteta, takav je i desni. Nema ostalih sraslina u maloj karlici i abdomenu. Ostali organi kaoi c Douglasi normalnog nalaza. Napravljene neostome na oba jajovoda u ampularnom delu u dužini od 1 cm te se načini korektna hemostaza. Videolaparoscopio, Chromopertubatio, Salpingoneostoma billateralis.

Rekli su mi da sada moram odmah na folikulometrijukako ne bi došlo do pojavljivanja priraslica, koje se pojavljuju posle operacija. Nadam se da ću brzo ostati trudna. Svi ostali rezultati su mi uredni kao i menstruacije i ovulacije,brisevi, hormoni

_________________
zdravlje je prava sreca, cenite ga


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: