Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Opadanje kose i Saboreja
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 8:06 pm
Postovi: 18
Moja situacija je sledeca:

Imam perut vec 7-8 godina i koristio sam razne sampone ali nista nije pomoglo...Naravno zadnjih godina ta perut je postala hronicna i sve se pojavljivala u velikim i malim ljuskicama po celoj glavi (verovatno znate o cemu pricam) cak mi je polako pocelo i uvo da se peruta zbog cega sam i resio da odem kod lekara....

Dijagnoza koju mi je doktor dao je: Dematitis Seborrloica Caprilitis (koliko mogu da protumacim ovo sto je zapisano na papiru)

Doktor mi je dao sledecu kombinaciju :

Belosalic mast (mast a za kosu, valjda je bolje losion da mi je dao)
Aquarius Sampon
i inekciju Diproplos( iz ne znam kog razloga)...

E sad ja se lecim od opadanja kose vec dve godine i koristio sam razne tecnosti koje se prave pa sam zatim jedno 6 meseci koristio i Revitabion Biomelem a zadnjih osam meseci koristim PILOVIT Sprej za koji mi je doktor rekao da je najbolji......

Ono sto mene interesuje je:

1. Ima li neko iskustva sa meni datom kombinacijom za Saboreju
2. Sme li se ona (Belosalic) kombinovati dugo sa PILOVITOM
3. Sme li se Pilovit ovoliko dugo koristiti (ima li ko iskustva sa njim) jer mi deluje kao da mi malo pomaze ali ne mogu da procenim najbolje jer mi i dalje opada kosa......A kazem vec ga dugo koristim i ne znam dal je to dobro.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 8:06 pm
Postovi: 18
Jos da dodam da imam samo problema sa kozom glave (znaci sa perutanjem glave)......

I da mi je deda sa majcine strane celav pa verovatno je kod mene i na genetskoj osnovi nesto sa opadanjem kose..........

Sad sam procitao za opadanje da je dobar MINOX jel bolji od PILOVITA?
Ima li ga u slobodnoj prodaji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 10:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Marko,
tvoj problem je seboroicni dermatits na kapilicijumu, da ti prevedem to sto je doktor dijagnostikovao :D , i na forumu se dosta pisalo o tome. Mozes da probas sa opcijom trazi, dosta ces stvari naci. Postoji niz preparata za lecenje koji nisu mnogo agresivni a daju dobre rezultate.
a sto se tice opadanja, na nasem trzistu se pre par meseci pojavio sampon koji deluje direktno da DHT u korenu dlake, koji je glavni uzrocnik prevremenog opadanja kose. Sampon je na bazi kofeina, proizvodi ga nemacka firma dr Wolf, a zove se ALPECIN. Nije previse skup, oko 500 din, i za sada je jedan od najboljih kod nas, najvise obecava. :lol:
Pa, ako hoces probaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Izvini DARKO, previdela sam ime......pa sam te prekrstila!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Pre 2 godine sam imao slican problem i lekari su mi prepisivali Belosalic i Diprosalic losione, koji sadrze kortikosteroide, te duzom upotrebom pogoshavaju stanje, recimo ja sam po savetima lekara koristio ove losione par meseci, nakon cega sam imao ljuspice po celoj glavi, i pocela je u pecatima da mi opada kosa.

Prestao sam sve da koristim na bazi kortikosteroida ukljucujuci i sinoderm, koji su mi takodje prepisivali u kombinaciji sa losionima (mast, gel).

Problem sam reshio sa losionom koji nema kortikosteroide, e sad recept je necitak (acici siliciliu, resuricium, spir..., mozda neki dermatolog prepozna na osnovu ovoga o cemu je rec), pravi se u apotekama, prepisan mi je od dermatologa, ALI sam konacno reshio problem sa ljuspicama uz pomoc CLINDASOME GEL-a, Hemofarmov proizvod, ima ga u drzavnim apotekama, oko 200din. Tako da najbolje da ukinesh Belosalic i mazesh ujutru i uvece ovaj gel.

Za opadanje ne bih znao, mozda je genetski mozda je od Belosalica. Kazem ti ja sam imao par pecata od njega (2 ili 3 malo vecih, i mnogo malih, koji su nestali posle 2/3 meseca, po prestanku mazanja navedenim preparatima.

Bezi od kortikosteroida (smeju da se koriste kratko, do 7 dana najceshce, smire problem na kratko, nakon cega sledi pogorshanje ako ne nastavish bez njih sa adekvatnom terapijom) i shta god da ti prepishu, debelo se raspitaj, jer imash mnoogo lekara koji nemarom ili neznanjem mogu da ti od problema naprave problemcinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 01, 2006 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 8:06 pm
Postovi: 18
Hvala na odgovorima,

doktor mi je i predlozio taj ALPECIN prvo i rekao mi ako ne mogu da ga priustim da koristim gore navedenu terapiju ali mi je rekao da je taj ALPECIN za PERUT a ne za OPADANJE KOSE. Verovatno cu ga probati.

@makki

nisam ja ni rekao da mi opada kosa od belosalica jer ga jos nikada nisam ni koristio.........Ali nesto vidim da svi imaju ne bas dobra iskustva sa tim mastima i losionima i vidim da ih svi nesto izbegavaju na dugu upotrebu i da efekti ne traju dugo.....Zato i trazim savet dal da izbegnem te lekove........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 01, 2006 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2006 4:55 pm
Postovi: 7
a da li neko zna ali neko strucan da me posavetuje da li mogu da se u istom periodu koriste pilovit ,revivogen i alpecin,recimo ujutro i uvece da utrljavam pilovit pre spavanja revivogen a glavu da perem alpecin samponom i to onim C1 koji je protiv opadanja,znam da alpecin i revivogen imaju slicna dejstva tj blokiraju dht ali zanima me da li mogu da idu u kombinaciji i pilovit sa tim jer on ima opet drugacija dejstva i na drugom principu deluje:)Postoje iskustva ljudi koji su koristili propeciju i rogaine istovremeno i pokazalo se delotvorno zasto onda ne bi i ovo:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 02, 2006 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 8:06 pm
Postovi: 18
Jos da dodam da dugotrajnija upotreba PILOVIT-a definitivno izaziva pojacanje malja po celom telu...Ja ga koristim oko8 meseci i pojacale su mi se obrve,dlacice na obrazu, rastu mi i dlacice na ramenu i ne ledjima po malo gde ih pre nije bilo.............

A i mene zanima sta neko strucan misli o kombinaciji ALPECIN i PILOVIT posto i ja Razmisljam Da pocnem tu kombinaciju da koristim........

Alpecin sigurno a posto jos imam pilovita probao bih da ih kombinujem....Osim ako to ne valja..........

Sta je uopste taj revivogen?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 02, 2006 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2005 10:42 pm
Postovi: 31
Lokacija: CG
Da li neko zna gdje u Beogradu ima da se kupi ALPECIN i od koliko je ml pakovanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 12, 2005 6:02 pm
Postovi: 21
Imam seboreju.Bila sam kod dermatologa i radila sve moguce briseve glave na bakterije, ljivice,kvasnice i demodex folikulorum (valjda se tako kaze) sve je negativno.E sad dr. mi je prepisala Sinoderm gel koji mi pomaze ali privremeno,mazem par dana i posle 2 nedelje se ponovo pojavi perut u kozi glave i na licu.
Postoji li neki sampon koji bih mogla koristiti ili nesto drugo da bi bilo trajno izlecenje?
Inace sam trudna tako da lekove ne pijem za to a i ne valja kortikosteroid da koristim tako mi je dr rekao.

Imate li neki savet za mene,sta bih mogla da probam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 2:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 8:06 pm
Postovi: 18
U promotivnom materijalu koji dele u apoteci pise da Alpecin Sampon Tonik i Serum u kombinaciji ne samo da sprecavaju opadanje kose vec i sprecavaju nastanak peruti........koliko je to tacno ne znam jer ga jos nisam koristio..........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 9:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
E ovako, sto se tice Alpecin sampona da razjasnim nedoumice. Promotivni materijal koji si dobio, verovatno se odnosi na medicinski deo sampona koji resavaju problem peruti, masne koze... Medjutim, postoji i linija Alpecin C1, C2, C3, u zavisnosti od tipa koze glave, odnosno skalpa! I linaja C je iskljucivo protiv opadanja, posto ima kofeionski kompleks.
Neko je pitao gde ima da se kupi- bolje snadbevene apoteke po Beogradu, Sanolabor Novi Merkator, Afrodita u Decanskoj, Zoja TC Banjica......
A sto se tice kombinacije Alpecina i Pilovita, nisam sigurna, bolje je da se posavetujete sa dermatologom.
Kafa, mozda mozes da probas sa samponom Sebophane brenda Uriage. Sjajno deluje na seboreju na skalpu, samo sto je malo skuplji.... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 12, 2005 6:02 pm
Postovi: 21
Hvala Dragana,probacu jer vise starno ne znam sta da radim.

Procitala sam sinoc da za seboreju pomaze i propolis mast 30%
pa cu i to uzeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opadanje kose i Saboreja
PostPoslato: Pet Maj 23, 2014 12:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2014 12:22 pm
Postovi: 2
Caooo svima :) Imam i ja jedan problem,pre mjesec dana radila sam pramenove i nakon tri dana primjetila sam da mi nema dva pramena kose tj. pojavila su mi se dva pecata na glavi. Sumnjala sam da mi je to mozda od pramenova medjutim jedan pecat poceo je da se siri,i pre par dana otisla sam dermatologu on mi je rekao kao da je to alopecia areata capilitii i kao da to moze da bude od raznih upala mozda grla,nosa,zuba itd. a cula sam da moze da se javi i od stresa,medjutim ne sjecam se da sam imala ovakvih upala niti da sma imala sad neki veliki stres. Propisao mi je tablete amoksiklav da pijem,i beviplex da pijem, i kremu pantenol ujutru ,i belosalic mast uvece da mazem na ta mjesta bez kose. Zanima me da li je neko imao slican problem,ili ovakvu terapiju da li mu je pomogla? Bas sam zabrinuta bojim se da mi se to ne prosiri. Hvala unaprijed. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opadanje kose i Saboreja
PostPoslato: Čet Nov 06, 2014 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 16, 2011 11:05 pm
Postovi: 19
Procitaj blog na www.dermoskop.com verujem da ces tamo naci dosta odgovora


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: