Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 7:58 pm
Postovi: 17
E ovako, samo da upitam jos ovo, da li je nakon operacije prednjeg ukrstenog ligamenta i meniskusa preporucljivo trcati bez ili sa steznikom za koljeno??? Molim Vas odgovorite... Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 7:58 pm
Postovi: 17
Treniram rukomet, pa mi je bitan odgovor na ovo pitanje... Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pon Dec 21, 2009 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 3:35 pm
Postovi: 20
Ako ti je uradjeno kako treba i ako nemas tegoba, naravno da bez steznika treba da radis(da trcis i ostalo).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 29, 2009 9:35 am
Postovi: 9
e ovako...ja sam povrjedio koljeno prije 4,5 god...radio sam artroskopiju prije 2,5 godine...doktor mi je rekao povreda acl i operacija u slucaju da ocu da nastavim sa sportom.....ja tad nisam radio jer sam se plasio da to radim u Pg a i cuo sam za dug oporavak od 6 mjeseci....e sad mene zanima kad bi ja htio na ljeto da radim ligamentoplastiku to bilo 5 godina od orginalne povrede da li bi operacija uspjela?.....naravno da mi koljeno nije kao posle prve povrede jer mi je posle toga iskakalo bar desetak puta na fudbalu,kosarci,skijanju...ali nije ni toliko osteceno,ne boli me,mogu da trcim,cucnem ali nije to to kad znam da ako malo jace zapnem slijedi iskakanje....e sad ponavljam da li se radi rekonstrukcija acl 5 godina posle povrede i kakvi su ishodi takvih operacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 9:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Sto vise vremena prodje od pocetne povrede, sanse za potpuni uspeh operacije se smanjuju. Naravno, ovako napamet nije moguce reci kakakv bi bio ishod operacije kod Vas, ali ako vec mozete da se bavite sportom, a ligament je pokidan, dolazi u obzir da odustanete od ideje o operaciji i nosite neku ortozu (stabilizator za koleno)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 29, 2009 9:35 am
Postovi: 9
ja iskreno ne zelim da odustanem ako postoje sanse da operacija bude uspjena....ja sam naglasio da moje koljeno nema nikakvih problema vise u vidu bolova,nemogucnosti savijanja ....znaci moj problem je u tome sto mi je ostao taj problem iskakanja i koji mi smeta da se bavim sportom u potpunosi a ne rekreativno cuvajuci se i izbjegavajuci kontakte...takodje zanima me najvise zbog skijanja koje izbjegavam,jer bi jedan pad mogao u potpunosti da okrene moju situaciju sa koljenom koje je ocuvano 5 godina od orginalne povrede(osim acl koji je pokidan)....mene zanima ako bih rekonstruisao svoj ACL ligament da li bih rijesio problem iskakanja koljena i da li bih mogao da se vratim potpuno fizickim aktivnostima bez pretjeranog pazenja i razmisljanja o mogucoj povredi...???naravno znam sta me ceka posle hiruskog zahvata...6-8 mjeseci rehabilitacije.....

Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 17, 2010 12:45 pm
Postovi: 3
Dobar dan..... Samo sam hteo da vam postavim nekoliko pitanja.....

pre mesec dana sam pao na treningu i koleno mi je iskochilo..... trener mi ga je vratio i ja sam odmah otishao u bolnicu..... tu mi je dechiji hirurg stawio gips i imao sam kontrole na svaka 4 dana.... gips sam nosio 15 dana i imao dva punktiranja.... posle tih 15 dana noshenja gipsa, moj hirurg me je poslao kod ortopeda koji mi je odmah rekao da mi je pukla prednja ukrshtena veza i da sam oshtetio meniskus i da treba da se operishem ako mislim da nestavim da se bavim sportom..... i odmah mi dao uput za MR..... objashnjenje sa MR-a treba da stigne ovih dana i tad da zakazhem operaciju.......

Zanima me kakw je ta operacija....??? je li to samo artroskopija ili je to ligamentoplastika...???? Koliko traje oporavak...????

HITNO MI JE....... HVALA PUNO UNAPRED...... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 29, 2009 9:35 am
Postovi: 9
http://www.youtube.com/watch?v=q96M0jRqn7k


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 17, 2010 12:45 pm
Postovi: 3
Hvala vam puno.... dobio sam rezultate sa magnetne i imam kompletnu rupturu prednjeg ukrshtenog ligamenta i oshtecenje lateralnog meniskusa... operacija mi ja zakazana za 1. mart.... tako da se nadam shto brzhem oporavku..... :D :D :D hvala puno josh jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 1:12 am
Postovi: 7
odgovor za T-silvu:
Ako nemas bolove i skripanje ili puckanje pri normalnim pokretima u zivotu to je odlicno i znaci da ti je ocuvana hrskavica i meniskusi.
Najbolje je sada da uradis MR, jer sobzirom da ti je koleno iskakalo 10-ak puta trebalo bi ustanoviti trenutno stanje kolena.
Nalaz pod misku i kod doktora Ganica na banjicu.
kuc, kuc, doktore ja hocu profesionalno da se bavim sportom, meni iskace koleno, sta da radim?
Ostalo slepo veruj doktoru (ovaj negresi !)

Ako ti je stvarno pokidan ACL doktor ce ti sigurno preporuciti operaciju.
Pod pretpostavkom da su ti ostale bitne strukture u zglobu relativno ocuvane (tu mislim na meniskuse, ostale ligamente PCL, MCL, LCL) a i sobzirom da se ti i sada mozes baviti sportom 'samo' ti koleno iskace, trebalo bi potpuno da se oporavis. A i ako nisu i to se da srediti, doktor ce sigurno uraditi najbolje.
Povrede kolena su jako delikatne stvari i treba ih resavati na vreme i kod vrhunskih strucnjaka u protivnom ostaju trajne posledice.

Nisam slucajno rekao dr. Zoran Ganic.
Druga isto tako dobra alternativa je dr. Miroslav Milankov Novi Sad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Sub Mar 06, 2010 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 17, 2010 12:45 pm
Postovi: 3
samo da vam se javim.... operisan sam se pre tri dana i nije nishta strashno..... boli malo vishe prva dva dana, ali i to se prezhivi.... svako ko ima slichnu povredu kao ja ne treba da odustaje od operacije.... samo napred....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pon Mar 08, 2010 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 29, 2009 9:35 am
Postovi: 9
crniplus Hvala ti puno ! Odgovor mi mnogo znaci ... odlucio sam se za drugu alternativu ... Hvala jos jednom !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Sre Dec 22, 2010 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 3:35 pm
Postovi: 20
Prvi put sam se operisao pre dve ipo godine, drugi put mi je radjena artroskopija, tj korekcija. Da li smem da skijam ili vozim bord posle ovoliko vremena? Samo da napomenem da svaki dan vezbam i idem na plivanje, tako da sto se misica tice sam veoma zadovoljan.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Sre Dec 22, 2010 7:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sa nalazima i pitanjem se upitite kod svog hirurga koji vas je operisao, ili terapeuta koji prati vase stanje!

Nije bitno koliko je vremena proshlo vec kakvo je vashe psihofizichko stanje trenutno! U kakvom su stanju mishici i ligamenti, kosti itd...preko foruma vam to niko ne moze reci :)

Pozz

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Sre Dec 22, 2010 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 7:25 pm
Postovi: 1
Ja sam imao operaciju koljena, radjena mi je rekonstrukcija zadnjeg ukrstenog ligamenta u zavodu dr. Miroslav Zotovic ali i sada imam isti problem kao i prije operacije.Naime povrijedio sam koljeno prilikom pada sa motora i prije opretacije sam mogao da pomjeram podkoljenu kost prema naprijed u predjelu koljena mislim da se ta kost zove tibija,znaci lako sam misicem mogao da je pomjeram prema naprijed, bio sam na pregledu kod dr. Sinise Bijeljca i on je posumljao na zadnji ukrsteni ligament sto je i nmr potvrdio ali na nalazu se vidjelo da su osteceni i meniskus i prednji ukrsteni ligament. Rekonstrukcija je radjena artroskopski i radjen je samo LCP. Mene sada interesuje da li je ova sada nestabilnost posledica ostecenja LCA ili je to od LCP posto ja i sada mogu da napravim te pokrete.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: