Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 7:54 pm
Postovi: 9
Pre otprilike 6 godina primetila sam kako mi nokti na palcevima na nogama ne rastu. Uskoro mi je nokat na jednoj nozi pukao na pola i otpao, a zatim i na drugoj. Imala sam utisak da raste ali da mu nesto ne dozvoljava da ide napred jer su se stvarale grbe,a duzina ostajala ista. Isla sam i kod dva dermatologa i dali su mi kreme i rekli da turpijam dok ne skinem ceo taj debeli sloj nokta koji je kako su rekli mrtav. Medjutim to nije pomoglo. Pre godinu dana nokat na jednom palcu je poceo sam da raste bez bilo kakvog tretmana, i izgleda normalno. Medjutim na drugoj nozi i dalje imam samo pola nokta koji me i boli jer sam ga isturpijala jos davno po preporuci dermatologa skoro do mesa. Sta da radim da resim ovaj neprijatan problem jer imam 21. godinu i pored estetskog problema muci me i bol pri hodu. Napominjem da mi je dva puta uzet bris na gljivice i negativan je!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Sub Dec 26, 2009 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 7:54 pm
Postovi: 9
Bilo bi mi od velike pomoci ukoliko bi neko mogao da mi preporuci nekog dobrog dermatologa u Novom Sadu, jer sam imala losa iskustva,a imam ozbiljan problem po svemu sudeci. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Sub Jan 02, 2010 4:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Trebalo bi da stavite sliku da vidimo kako izgleda taj problem.Do sada sam imao mnogo slucajeva da navodno nokat nije rastao pa sada lepo napreduje.Problem sa malim(kratkim) zadebljalim noktom koji u principu ne raste u duzinu vec u deljinu,ljuspa se i otpada, je kod nokta koji je udaren-otpao pa nepravilno raste ili kod hiruske intervencije gde je ceo nokat izvadjen pa opet nepravilno raste.Pored skidanja debljine noktne ploce jako je bitno i da se sastrane pravilno sece nokat jer gljivice ga napadaju sa strane i drugo debljina noktne ploce tezi da ga podigne(nokat)i tako izgubi vezu nokat-tkivo i ceo otpadne.Po duzini puca zato sto se debljanjem stvaraju uzduzne ctrice(karakteristicno za zadebljale nokte,imate slike ovde na forunu o zadebljalim noktima)koje kada se preterano isturpija nokat(debljina)puca po duzini.Ovaj problem nije nista strasno(ako je to u pitanju)nego samo pravilno odrzavanje.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 7:54 pm
Postovi: 9
Trenutno nisam u mogucnosti da okacim slike ali cim budem mogla uradicu. Problem je sto nisam udarala nokat, a problem se pojavio na oba palca, s tim sto se na desnoj nozi sve oporavilo samo od sebe,a na levoj i dalje ne raste. Meni taj nokat ne raste vec 6 godina i sad se i meso podiglo skroz do nokta tako da ne znam ni kako bi mogao da izraste osim kroz meso. Pre neki dan sam bila kod dermatologa i rekla mi je da su to gljivice, ponovo sam uradila bris i opet je negativno, a i pretpostavljam da to nije u pitanju,jer za 6 godina bi se sigurno jos negde prosirilo. Ona mi je savetovala da idem na cupanje celog nokta, ali kad sam samo saznala proceduru i oporavak prevrnulo mi se u stomaku,a ono cega se bojim je to da i ako mi iscupaju nokat, ko garantuje da ce uopste da izraste...Na tom palcu ja imam bukvalno pola nokta ali on nije pukao uzduzno nego horizontalno. Mislim da cu morati da se odlucim ili da ga cupam ili da zivim bez pola nokta :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 1:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Svaki nokat je prica za sebe,obicno posle udarca nokat koji je otpao nepravilno raste,u praksi sam imao slucajeve(karakteristicno za osobe zenskog pola) gde pacijenti nemaju pojma das u se udarili a nokat,crven ,modar,imao sam slucajeva gde se nokat drzao na truncici(modar prst a nokat samo sto nije otpao)a da osobe nisu imale pojma da su se udarile(prosto nemoguce ali istinito).Pod udarac ne podrazumevam samo jedan vec I uska obuca koja kostantno udara,vrsi pritisak na nokat.Opet ,nepravilan rast ,zadebljao nokat ljuspa se I otpada uglavnom na debljim delovima ,zbog duzeg nepostojanja noktana vrhu prsta se javlja “breg” podize se tkivo jetnema sta dag a pritiska.Nokat koji se pravilno odrzava raste u duzinu I kada dodje do brega ne urasta vec ga gura dok ne predje preko njega.Taj process guranja je malo neprijatan ali nista strasno.Ja cu slikati jedan takav primer pa sa slikiom ce biti mnogo lakse videti sta se tu dogadja.Normalno ovaj process traje,nema nista preko noci a sto se tice hiruske intervencije verujte mi nista ne dobijate(ako je ovo o cemu pisem taj slucaj)vec samo produzavate vreme oporavka I vadjenje nokta nije garancija d ace vam posle nokat normalno rasti I da nece negde udarati levo,desno.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 7:54 pm
Postovi: 9
I to je istina da verovatno postoji mogucnost i da se ne secam nekog udarca, ali pre ce biti da je od obuce jer se problem pojavio istovremeno na oba palca. Meni se to tkivo podiglo skroz do nokta jer vec dugo ne raste i doktor mi je rekao da ako krene da raste, udarace u meso i da zato moram da ga iscupam hirurskim putem sto bas i ne bih volela. Kako ide sad taj proces guranja,i da li je moguce da on izraste nekim drugim tretmanom? Mada on nije rastao ni kada nije imao "prepreku". Imam strpljenja i znam da nece narasti preko noci jer se mucim vec puno godina, ali kad bih bar znala sta da radim da ga podstaknem da raste... Trenutno mazem kremu lamysil koja je protiv gljivica kako mi je prepisao dr iako gljivice nisu pronadjene.
Evo i slike :


http://www.imagegratis.com/free/uploads ... 7607bb.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 9:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Evo pogledao sam sliku I mogu da napisem sledece sto vidim sa slike.
Prvo leva noga ti je sigurno jaca(prsti su zakrivljeniji,noga je sira )u obuci dolazi do pritiska,mali prst je vise zakrivljem,srednji prst(pisem o levoj nozi)ti konstantno udara(pukao je nokat I svi su se prsti urezali jedan u drugi.Palac se vidi da je dugo bez duzine nokta tako da se podigao breg.Vidi se koliko prst do palca ga pritiska da je dosao nekako spicast.Posto ga prst do palca pritiska treba sa te strane da je tanji I tu se vidi belo,tu je porozan I kada operete noge tu se skuplla voda,pritisak prsta do palca I ispod se stvara mrtva koza I jede nokat,tu treba iseci nokat ukoso od vrha ka korenu jedno usko parce, drugo u korenu nokta sa spoljne strane na tkivu se vidi zadebljanje tkiva tu ispod koliko moze treba da se ocisti jer ima sigurno mrtve koze .Trece ona bela crta na noktu definise razliku izmedju zdravog nokta koji ima vezu sa mesom I onog dela koji je mrtav tj. nema vezu nokat I meso.Sa druge strane palca(spoljnje)treba isto iseci uzduz jer se vidi da u taj cosak udara(malo je tannije I poroznije)Sto se prednjeg dela nokta tice(sve govorim o levom palcu)mora da se cisti koliko je moguce ispod I naravno turpijati da ne bude debeo.Otprilike ovako bi trebalo da se odrzava,nokat ce polako da raste u duzinu I bice malo napeto dok udari u breg I mora da ga gura, nece sigurno urastati.To bi bilo otprilike sta treba raditi.
Evo ja sam probao malo da skiciram kako treba iseci otprilike nokat,malo sam obelezio ispod korena gde treba ocistiti I sa tackom gde je tkivo zadebljalo .

ttp://img5.imagebanana.com/view/d9ny9dh/zaforum.jpg

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 10:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Pogresno sam iskopirao link evo ispravke
http://img5.imagebanana.com/view/me3yiex5/zaforum.jpg

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 7:54 pm
Postovi: 9
Znaci hocete da kazete da mi nokat ne raste jer ta zadebljanja sa strane udaraju u ivice? Mada i dok mi je jos bio ceo i dok nije pukao, on ni tad nije rastao mada je bio zadebljan. Da li to rade svi pedikiri i da li bih ja to sama mogla da uradim mozda? Inace ja sam po preporuci prvog dermatologa turpijala nokat, i na slici se moze videti da sam negde na sredini nokta dosla skoro do mesa i to me sada boli na dodir jer je na tom mestu nokat jako tanak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 11:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Tesko je preko slike sve utvrditi,preterana debljina-puca,debeo nokat stvaraju se pukotine i kada ga mnogo isturpijate opet se truni i otpada(jer ima pukotine),vi ga preterano tanjite ili se sam deblja malo jedno pa drugo on ne dobija na duzini.Sa strane je porozan i opet se truni pa kako mislite da dobije duzinu ako se na sve strane kruni i otpada.Neznam da li drugi pedikiri to rade ali je najbolje kada se pogleda da se sve konstatuje, ja sam probao ovako odokativno da vam pomognem a mogu vam reci da sam imao slucajeva gde je nokat bio manji od one vase crte koja razdvaja zdravo deo od dela koji nema vezu sa mesom pa je izrastao(ima ko to da potvrdi).Kada bi svi sve radili nebi trebalo da postoje pedikiri,hirurzi i druge profesije, za sve treba imati osecaj sta i koliko i naravno znanje i prakse,ja stalno to poredim neko vam izvadi krv iz vene pa neznate da vam je izvadio a neko vam odvali ruku do ramena kada vam vadi krv.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 7:54 pm
Postovi: 9
Pitam zato sto mi jos ni jedan lekar nije rekao zasto on ne raste,jedino su spominjali gljivice ali ni to nije utvrdjeno. A moj nokat se ne kruni i ne otpada, on je samo zadebljao i cvrst je i ne ljuspa se. On je samo jednom (dok je jos bio ceo) pukao po horizontali i otpao i od tada on nije menjao oblik osim sto sam ga ja turpijala. U svakom slucaju hvala puno na detaljnom obrazlozenju, uzecu u obzir i vas savet. Mislim da cu svakako morati da posetim i pedikira jer jos uvek mi ni jedan pedikir nije pogledao nokat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Sub Feb 06, 2010 12:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Cekao sam da dodje pravi primer problema o kome ovde pricamo,prosli put kad je bila zaboravio sam da slikam.Ovde se vidi da je pacijent oprisan ima oziljak u korenu nokta i nokat je bio trecina sadasnje nokta otprilike kao do bele crte najblize korenu nokta.Na slici se vidi kako je nokat presao jedan deo brega na vrhu palca(nokat gura "breg" i zato je malo crveno ali ne boli),takodje se vidi da jedan deo nokta nema vezu sa tkivom ali ce i to vremenom biti.Za sve treba vreme i pravilno odrzavanje,jos jednom da ponovim da mi je zao sto mnoge pacijente nisam slikao kada su prvi put dosli pa da se vidi napredak.


http://www.imagebanana.com/view/lij622di/IMAG0094.jpg
http://www.imagebanana.com/view/hhnz8t81/IMAG0093.jpg

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Sre Jun 08, 2011 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 28, 2009 8:34 am
Postovi: 2
Zdravo.

Ovo je jedina tema koju nađoh da odgovara mom problemu.

Sa noktima nikada nisam imala problema i čuvam ih od urastanja tako što ih režem ravno i ne previše.
Nemam problem sa uraslim noktom.

Na lijevoj nozi je odjednom nokat prestao da raste,
a koža gdje je korjen nokta je počela da blago otiče i da raste preko nokta.
Boli pomalo samo na dodir.

Primjetila sam da nokat postaje sve kraći - kao da mi raste unazad u meso.

Koristila sam povidon jod i kanesten kremu, svaki trenutak koristila da budem bosa, ali nikakvog pomaka nije bilo.

Na noktu se odjednom pojavila horizontalna linija ispod koje je nokat normalan, a iznad koje je žut.

Ne sjećam se da sam se udarila,a uglavnom nosim patike.

Evo i fotografija:
http://www.imagebanana.com/view/ov3u7wot/IMG_5032.JPG
Slikala sam i desni palac radi poređenja.
http://www.imagebanana.com/view/p66opeaf/IMG_5036.JPG
Lijevi nokat je nakon 5 dana oslabio i kako je krt, sa strana se odlomio i ispao zaobljen (prije 15 dana je bio isti kao desni).
http://www.imagebanana.com/view/cpwirgjx/IMG_5043.JPG
Na poslednjoj slici se vidi da u korijen nokta ispod kože mogu da zavučem turpiju do 5mm duboko.

Ovo mi trenutno nije pevelik problem ali se bojim da će postati ako nešto ne preduzmem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Pet Jun 17, 2011 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2011 9:00 pm
Postovi: 2
Zdravo,

i ja imam isti problem..

tj meni od februara ove godine ne raste nokat. To se desilo zbog neudobne obuce, zimske cipele, nove nerazgazenu su bile i od pocetka me je pretiskao kad napravim korak. Pretiskao me je tacno u koren nokta.

Posto sam musko i nikad ne neosim tesnu obucu i uvek sam komotnim patikama, nikad mi se nije desilo tako nesto. Bio sam kod dermatologa, dermatolog mi je rekao da nezna resenje za takve slucajeve i da se ogradjuje. Kaze da se sve vise devojaka a manje muskaraca javljaju sa istim problemom zbog neudobne obuce. I isto mi je rekla da ona nepoznaje nijednog dermatologa koji mozda zna kako resiti to!!!?

Ja sam isto mazao sa raznim kremama ali neuspesno.
Inace to je nokat na desnoj nozi, desilo mi se i na levoj tada na pocetku da nije rastao ali se ubrzo oporavio, mozda dve nedelje. Ali ovaj nikako i mislim da je poceo da se odvaja od mesa otprilike pola nokta je druge boje ostalo izgleda normalno.

Ako je potrebno mogu i ja slikati...

Da li isto vazi ovo sto je gonco, rekao tj predlozio i skicirao sta raditi sa noktom? Da li ima neko ko je resio taj problem??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nokat na nozi ne raste!
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 11:54 am
Postovi: 1
Pozdrav svima

Pre oko 7 godina pojavio mi se problem sa noktima,prvo na levom palcu. Prvo je nokat poceo da se odvaja od mesa i odvojio se do pola nokta i tako mi je stajao dve godine. Imam inace veliku nogu i nosim broj 41 i cesto sam nosila tesnu obucu.
Onda je jednog dana isti problem poceo i na desnom noktu. Sa njim je proces poceo brze i do pola se odvojio u roku od godinu dana i pojavio se isti problem kao sa levim. Onda su mi desni cupali skroz iz korena i posle toga je izrastao novi nokat ali do pola. Sada kad raste on do pola poraste normalno a od pola raste zadebljan. Leziste nokta se smanjilo kao i prostor za rast nokta sto se vidi na slici.
Da li postoji resenje da opet imam normalne nokte? Unapred hvala
[img][IMG]http://img148.imageshack.us/img148/2760/1252i.th.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: