Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 12:39 pm
Postovi: 3
Molim vas da mi svako ko zna bilo sta o ovom tumoru pise!
Najvise me zanima kakve su tacno kontrole?
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 10:16 am
Postovi: 15
bela 2 je napisao:
Molim vas da mi svako ko zna bilo sta o ovom tumoru pise!
Najvise me zanima kakve su tacno kontrole?
Pozdrav svima!

ja sam u oktobru operisala taj tip koji sam otkrila slucajno i sad sam na tabletama letrox posle operacije nisam bas bila ok sad sam se stabiliyovala. cak sam i leyala u kragujevcu u terapijskom bloku u olovnoj sobi koja je ok to je ustvari apartman iz kojeg ne iylazis par dana i mozes da poneses i novine i hranu. ma neynam sta te yanima konkretno pa pitaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 12:39 pm
Postovi: 3
Jao hvala sto si se javila!
Moja mama jo operisala ovaj karcinom,isto otkriven slucajno prosle godine na IORS.E sada posle je 6 nedelja bila bez hormona,skroz je odstranjena stitna zlezda,i varirao je kalcijum,pa je uradjena scintigrafija celog tela i nigde nije bilo metastaza.Nije bilo potrebe za dodatnom terapijom.
Medjutim kontrole se svode samo na vadjenje krvi za hormone,ni jedan ultrazvuk vrata,niti bilo sta drugo nije uradjeno,hormoni su ok,tg je ok i kalcijum se sada stabilizovao.
E nasa rodjaka se kontrolise u inostranstvu mnogo drugacije,ima eho vrata na tri meseca,ct vrata na 6 meseci ,a scintigrafiju celog tela na godinu dana.Na IORS svi govore da je sve okotkace je za 2 minuta,a na netu ovaj karcinom uopste nije bas tako naivan kako ga oni predstavljaju.
Kako se ti kontrolises i gde,zasto se nisi stabilizovala,mama i dalje oseca zamor i jos ima niske temperaturice.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 10:16 am
Postovi: 15
bela 2 je napisao:
Jao hvala sto si se javila!
Moja mama jo operisala ovaj karcinom,isto otkriven slucajno prosle godine na IORS.E sada posle je 6 nedelja bila bez hormona,skroz je odstranjena stitna zlezda,i varirao je kalcijum,pa je uradjena scintigrafija celog tela i nigde nije bilo metastaza.Nije bilo potrebe za dodatnom terapijom.
Medjutim kontrole se svode samo na vadjenje krvi za hormone,ni jedan ultrazvuk vrata,niti bilo sta drugo nije uradjeno,hormoni su ok,tg je ok i kalcijum se sada stabilizovao.
E nasa rodjaka se kontrolise u inostranstvu mnogo drugacije,ima eho vrata na tri meseca,ct vrata na 6 meseci ,a scintigrafiju celog tela na godinu dana.Na IORS svi govore da je sve okotkace je za 2 minuta,a na netu ovaj karcinom uopste nije bas tako naivan kako ga oni predstavljaju.
Kako se ti kontrolises i gde,zasto se nisi stabilizovala,mama i dalje oseca zamor i jos ima niske temperaturice.
Pozdrav!

ja sam se operisala 9.oktrobra i bey hormona sam bila do 01.12. to je skoro dva meseca.i valjda sam bila maksimalno potrosila hormone iz organiyma i bila sam usporena. tesko sam pricala. grlo mi se susilo. imala sam knedlu stalno u grlu. nisam imala stolicu po 15 dana i haos. sad sam na doyi od 1.5 letroksa i valjda je to doyakoja je meni potrebna tako da se sada osecam dosta stabilno. mada me strah jos uvek da se opustim skroz ali hocu i to cu da proguram inace imam 41. godinu.i vitalna sam i tip koji je pun energije.kontrolu do sada nisam imala drugu sem onu po iylasku iy terapijskog bloka u kg. tad mi je uradjena krvna slika i sintigrafija celog tela i ok je i to malo ylezde sto je bilo ostalo je unicteno. kontrola mi je 01.03.2010. pa cu tad videti sta ce biti i koja ce biti procedura


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 1:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Uh, davno bese...

Folikularna varijanta papilarnog karcinoma, operisana pre 12 godina.

Dve operacije, posle nije bilo mesta u Kamenici, tako da smo radioaktivni jod preskocili (na scintigrafiji vrata se videla dva polja), hormoni u haosu, posle tri godine sam prestala da reagujem na T4 hormone, pa sad pijem T3 i T4 (Novothyral).

Pre dve godine operisana od karcinoma jajnika, radjena 'genetika iz kalupa' (sta god to znacilo, to zadovoljstvo me je kostalo 12.000 dinara + tri nedelje sekiracije) da bi se utvrdilo da NIJE u pitanju metastaza stitne zlezde.

Inace, UZ vrata sam radila mozda 2 puta za ovih 12 godina, i to samo po komandi - hormone kontrolisem periodicno, cak sam se pre sedam godina (tj. bez stitne zlezde) upustila u jednu avanturu koja je sad djak prvak, :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 12:39 pm
Postovi: 3
Mnogo hvala na javljanju!
I mama je imala isto folikularnu varijantu papilarnog karcinoma(svaka cast na djaku prvaku!),mami bi mozda unuce moglo biti prvace da sam ja revnosnijaMama je 58. godiste :wink:
To sa hormonima je i ona imala pre scintigrafije celog tela skoro dva meseca pauze....

E sad ova rodjaka u Americi je operisana sa cimerkom koja posle 9 godina ima recidiv i meta na plucima,pogodite,dosla je iz Srbije,niko je nije kontrolisao,samo hormoni i tireoglobulin koji je uvek bio ok,,a lecili je od pusackog kaslja. :evil: Tako na redovnom sistematskom u Americi ima sta da vidi .....grrrrrrr

Ja umrla od straha i pitam coveka ,inace spec nulearne na maminoj kontroli,da li treba jos nesto,a on kaze,:"Ma neeee, to je retkoooo
,a ja kazem :,"Pa ako je retko,kako Vi znate koga ce zakaciti kad ne kontrolisete nista?",a on kaze:"Te kontrole su skupe, ne znam,cekam,pa vidim" :evil: :evil: .E sad ja pitam gde da je vodim,sta da radim?

Oldtimer,kako si shvatila to za hormone?To da ne reagujes?Sta si osecala?
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 11:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
samo nesto,recidiv nije,jer se posle 5 godina smatrad a je covek izlecen,a ako se pojavi tumor,makar bio i isti kao pre,smara se kao nova bolest...nasi su lekari jako neodgovorni,nemam reci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 12:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 10:16 am
Postovi: 15
koristim letrox od 01.12.2009. otkud to da organizam ne reaguje vise na jedne hormone.to mi je novo a posto sam i ja nova u ovom panika mi ne gine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 11:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Pazi, ja sam ubogi amater, tako da nema mesta panici...

Sto se hormona tice, verovatno ce neko od forumskih lekara moci bolje to da objasni - meni je TSH skakao i pored uzimanja Euthyrox-a, pila sam sve sto je bilo na domacem trzistu (Vobenol, Tivoral), ali je TSH i dalje rastao.

Onda je neko od endokrinologa predlozio operaciju hipofize (zasto, pojma nemam), a neko drugi je rekao da 'pokusam' sa Novothyral-om, sto sam ja i uradila. Novothyral je resio stvar, jedini problem je kako da ga nabavim, ali to je neka druga prica....

Prva prica je o stitnoj zlezdi i kontrolama, i nju cu da zavrsim onim sto su meni i hirurg i endokrinolog rekli - 'dokle god je TGAT u granicama normale, nema mesta panici' (sta god to znacilo).

U prevodu - uvek kad radim kontrolne testove, uz T3, T4 i TSH uradim i TG i TGAT.

Nadam se da sam ti sad malcice pomogla...
.....


Eh, da - bice tu jos svasta, da se ne iznenadis - dok se hormoni ne normalizuju, moze da dodje do promene tezine, tahikardije, nervoze, itd - nista strasno, najvaznije je da ukapirate da je to sve prolazno.

Pozdrav i sve najbolje!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Sre Dec 30, 2009 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 10:16 am
Postovi: 15
oldtimer hvala. svesna sam da ce i ovo danas nekad biti juce i da cu da guram dalje ali ....
mene sad zasad muci jos samo stolica koju nemam po nekoliko dana ostalo mi je podnosljivo. suse mi se jos po malo usta zato koristim bombone i guram. poz.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Pon Jan 04, 2010 10:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Uf papilarni karcinom stitne zlezde.Vrlo potcenjen.Na zalost.
Oldtimer ,mislili su da imate tu hipofize koji luci TSH,zato su hteli da operisu... :D
Redovne kontrole bi trebalo ovako da izgledaju:Prof Damjanovic,ja ne znam za drugog iole korektnog endokrinologa.Cekati do iznemoglosti ili ici privatno!
Laboratorija uvek na istom mestu,nikako IORS :D!
Eho vrata na sest meseci. :D
NMR vrata na 2 godine,sa kontarstom(makar privatno,stedi se za taj nmr)
NMR hipofize na tri godine. :D
NMR g. kosa na tri godine :D
Ako se ima problema sa kicmom ciljani ct prljenova,i scintigram skeleta,a ne odmah fizikala!
Razmenjujte iskustva i javite ako naidjete na jos jednog dobrog endokrinologa! :D
Kontrole na IORS nedovoljne :wink:
Pozdrav!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Pon Jan 04, 2010 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 10:16 am
Postovi: 15
sta je IOPS? i sta su sve ostale skracenice. ja sam tehnicar i slabo se rayumem u medicinu tako da ovo nista nisam ukapirala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Uto Jan 05, 2010 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
IORS-institut za onkologiju i radiologiju Srbije
EHO-ultrazvuk
CT-skener
NMR-MR-nuklearna magnetna rezonanca,magnetna rezonanca,magnet
TSH-tireostimulisuci hormon
Hipofiza-zlezda u glavi koja upravlja radom svih drugih ukljucujuci i stitnu
:) Sorry ako sam bila nejasna!
Pozdrav!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Uto Jan 05, 2010 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 10:16 am
Postovi: 15
micaaaa je napisao:
IORS-institut za onkologiju i radiologiju Srbije
EHO-ultrazvuk
CT-skener
NMR-MR-nuklearna magnetna rezonanca,magnetna rezonanca,magnet
TSH-tireostimulisuci hormon
Hipofiza-zlezda u glavi koja upravlja radom svih drugih ukljucujuci i stitnu
:) Sorry ako sam bila nejasna!
Pozdrav!


hvala puno. sad mi glupo sta nisam znala, ali sve one skracenice su me udarile u glavu da ja nista neukapirah :D

ja sam zapocela levenje na VMA I tamo su: dr Zoran Andjelkovic (super strucnjak i fin covek) dr Ivan Takac (nije me lecio ali je tako fin i dobar covek, svaki susret sa njim uliva poverenje.), dr Kikovic ( takodje prijatan u kontaktu) ovo su tri dr koji su mi ostali tako draga posle 10 dana boravka na klinici da imam samo reci hvale.kad je covek bolestan i ima neko da ga utesi barem lepom recju je nesto sto se ne zaboravlja. svima im hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Papilarni karcinom stitne zlezde!
PostPoslato: Sre Jan 06, 2010 12:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Ma bez problema!Ja se uvek trudim da govorim i pisem najjednostavnije moguce!I meni je tesko kad odem u postu da se snadjem sa racunima...,pa pretpostavljam da je ljudima kojima medicina nije posao isto... :D
U KCS je relativno veliki problem naci korektnog endokrinologa kome bismo mogli slati pacijente i imati poverenja na dalje... :roll:
Cak i Profa Damjanovic koji je geeenije ume da ima zute minute i pogleda coveka za 30 sek na hodniku...,a o ostalima da ne pricam... :roll:
Zato mi je mnogo drago da si naisla na dobre lekare!!!Ajde molim te napisi kako izgledaju kontrole kod njih.
Da li su trazili PTH,osteodenzitometriju,Vit D i Ca i jon Ca da radite?
Prosto ovde su toliko ofrljaj kontrole da cesto imam potrebu da saljem pacijente dodatno da rade analize,pa eto,da ljudi ne bi kruzili,da ih usmerim odmah na VMA :D
Pozz!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: